Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2013., 11:10   #681
Oko Zg je dovoljno zabiti cijev. Ispod 2-4m je šljunak!
Ako je voda mutna - istaložit će se mulj!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 11:37   #682
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Molim preporuku za kopača bunara u ZG.

Bunar je za vrt (i možda bazen?!), navodno je susjed našao vodu na 4m? ta pretpostavljam bude mutna ili? Bi li takva voda bila i za bazen ili samo za vrt?
Prvo trebaš napisati lokaciju u Zagrebu! Jer Zagreb nije samo oko Save, nego je mnogo šire područje. U zoni blizu Save može biti voda na 4 metra, ali samo dok je vodostaj visok. Drugo, to je površinska voda koja s vremenom nestane. Trebate znati da se voda u okolici Zagreba crpi sa dubine od 50 metara, a to znači da su dubine koje su nekada važile, danas previše plitko. Zato jer se voda ipak povlaći u dubinu, a ako je dulje vrijeme bez kiša, dolazi do velikog pada vodostaja.

Kad se spomene bunar, treba naglasiti dali se radi o klasičnom bunaru ( promjera od 100 cm ili nešto manji promjer, ili se misli na bušenje za profil 125 mm i kad se u zemlju stavljaju PVC cijevi?
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 09:54   #683
Lokacija je Markuševečka trnava, a kakav bunar trebam baš i ne znam -što mi je najbolje?
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 22:40   #684
Prvo pitaš sve susjede oko sebe kakav oni imaju i jesu li zadovoljni ,onda pitaš susjedne ulice i to je to.
driler is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 19:43   #685
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Lokacija je Markuševečka trnava, a kakav bunar trebam baš i ne znam -što mi je najbolje?
To je ipak blizina Save i na vodostaj dosta utječe vodostaj rijeke. Svakako treba pogledati kod susjeda, na kojoj su dubini bunari kod njih. Drugo treba se odlučiti za vrstu bunara? Dali samo iskopati bunar za pvc cijevi , recimo promjera fi 125 mm ili 160 mm,ili se stavljaju možda betonske cijevi.
Ima na ovom forumu nekoliko tema uz kopanje i bušenje bunara ,a mislim da ima i nekih kontakata za to.

Svakako je dobro prije porazgovarati sa majstorom koji bi slagao vodu ili sa nekim tko je to već radio na tom području.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 12:41   #686
Poštovani forumovci,
evo dadoh si truda i malo pročitah vezano za kopanje bunara.
Moja situacija:
Živim u Sesvetama pored Zagreba, susjed desno od mene ima bunar fi50 cm (voda na 3 metra, a dubina 7metara, zalijeva vrt i travnjak nikad nije ostao bez vode),
lijevi susjed ima bunar fi 40 cm voda isto na cca 3 metra a dubina 9 metara, uvijek ima vode).
Molim za preporuku majstora za kopanje bunara.

Nadam se da moj bunar nebi trebao imati utjecaj na susjedove koji su udaljeni cca 5 metara i 20 metara

Zahvaljujem

PS kopao bih pored svog starog bunara (kojeg sam zatrpao jer je došao vodovod- ne mogu ga otrpati) na udaljenosti nekih 2 metra
perkasinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 08:46   #687
Quote:
perkasinjo kaže: Pogledaj post
...PS kopao bih pored svog starog bunara (kojeg sam zatrpao jer je došao vodovod- ne mogu ga otrpati) na udaljenosti nekih 2 metra
Ako je to pravi starinski bunar, savjetujem Ti da ga osposobiš!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 20:26   #688
Što zakopaš teško otkopaš.
driler is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 10:09   #689
Quote:
DjuroRadisha kaže: Pogledaj post
Ima lik u Našicama, 200 kn metar, cijevi su od 250-300 kn
Bunar od 10 m iskopa za cca 2 sata

Ako treba potražit ću broj telefona

ima netko broj od ovog čovjeka?????
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 13:41   #690
Pozdrav, evo malo da podignem temu.

Živim u zagorju u dolini okružen bregima. Odlučili smo da budemo za zalijevanje vrta napravili bunar, ali sam ja zapeo na zabijanje cijevi 5/4. Uzeo sam sveder(svrdlo) fi15 i izbušio rupu duboku 3 metra. Ne mogu dalje jer sam došao u šoder i zarušava mi se stalno pa ne mogu nastaviti. Ali došao sam i do vode, trenutno u rupi od cca 3 metra stoji 1 metar vode. Kraj mene(100m) prolazi potok i vjerujem da se nalazim u dobrom području kaj se vode tiče.

Susjed(100m) ima bunar fi60 betonirani dubok 8 metara, ima u njemu 6 metara vode.

Sad je pitanje dal je zbilja voda tako visoko? Imam jednu cijev 6m, koliko da ju zabijem u zemlju. Strah me da ne pređem taj sloj vode pa nebude ništa od "bunara".

Na cijev sam navario špicu i nabušio 100 rupa u dužini 80cm, a na to mislim postaviti ručnu pumpu fontanu.
Siksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 18:56   #691
Quote:
Siksa kaže: Pogledaj post
Pozdrav, evo malo da podignem temu.

Živim u zagorju u dolini okružen bregima. Odlučili smo da budemo za zalijevanje vrta napravili bunar, ali sam ja zapeo na zabijanje cijevi 5/4. Uzeo sam sveder(svrdlo) fi15 i izbušio rupu duboku 3 metra. Ne mogu dalje jer sam došao u šoder i zarušava mi se stalno pa ne mogu nastaviti. Ali došao sam i do vode, trenutno u rupi od cca 3 metra stoji 1 metar vode. Kraj mene(100m) prolazi potok i vjerujem da se nalazim u dobrom području kaj se vode tiče.

Susjed(100m) ima bunar fi60 betonirani dubok 8 metara, ima u njemu 6 metara vode.

Sad je pitanje dal je zbilja voda tako visoko? Imam jednu cijev 6m, koliko da ju zabijem u zemlju. Strah me da ne pređem taj sloj vode pa nebude ništa od "bunara".

Na cijev sam navario špicu i nabušio 100 rupa u dužini 80cm, a na to mislim postaviti ručnu pumpu fontanu.
Ako si ti došao do vode i susjed ima na toj dubini vodu kaj onda pitaš nas...
Sumljam da buš fulao vodu ako susjed ima dublji bunar i ima vodu...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 09:22   #692
Bunari - voda

da ne otvaram istu temu , trebam bunar produbiti sada je 8m ( presušio ) ili iskopati novi fi cca 125 ili 160 crvena cijev ili ona crna vodovodna sa plavom crtom fi 125 , očekivana dubina je do 15 m sve 17 km od rotora.

Molim bušaća koji ima povjerenje u svog rašljara da mi da ponudu na PM.


unaprijed hvala

Zadnje uređivanje Majstor : 09.03.2015. at 18:20. Reason: Ispravljanje naslova teme
VONKOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 10:34   #693
Molim na PM ponude za busenje bunara, lokacija Priselci kod Karlovca, prema Ozlju. Teren je u neposrednoj blizini rijeke Dobre, pocinje 20 metara udaljenosti od rijeke u njenoj razini i penje se nekih 40ak metara uvis.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 08:38   #694
Da probamo na ovoj temi

Ima li netko broj od kakvog bušača bunara, za okolicu Karlovca?
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 18:34   #695
Pozdrav ljudi,

da li treba kakva dozvola za bušenje rupe i postavljanje ručne pumpe za vodu tipa ( klackalica )?
I da li netko znade kako odrediti kuda idu žile vode ili kako uopće ide?
Inače razmišljao sam da postavim na parceli gdje imam pčele pa da imaju stalnu protočnu vodu.
mr. X is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 18:07   #696
Dozvole za ručnu pumpu ne treba, ako se crpi do 10 m iz prvog vodonosnog sloja. Rašljari u principu mogu samo naći podzemni tok vode zbog dipolnog svojstva vode, međutim vodonosnik će teško naći s rašljama. Inače postoji u Varaždinu firma SPP d.o.o. koja geoelektričnom metodom može naći vodu, a obavljaju i bušenje i ugrađivanje zdenaca.
Eddy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 12:39   #697
Quote:
mihmih kaže: Pogledaj post
PUUUUNNOOO HVAAALLAAA
Pozdrav,imam problem.prikopcao sam hidropak CMI C- HW 1000X. 230V, 50 Hz. 1000W. ,H max 44m. ,Q max. 3600 l/h.Dubina cijevi je 5m,5/4 cola,u nju ide 3/4 cola crijevo sa sitom i nepovratnim ventilom i na povrsini se spaja na pocincanu cijev od 1 col.Cijev dalje ide 7 mravno,poc.koljeno pa opet ravno 10 m,T komad sa kuglastlm ventilom,u nastavku opet nepovratni ventil,holender i hidropak.napunim sistem vodom,povuce,ali ne gasi motor.potreban savijet,gdje sam pogrijesio? hvala
MatoXiII is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 19:23   #698
Vodu normalno ispumpava? Do koliko bara dođe?
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 21:42   #699
Quote:
MatoXiII kaže: Pogledaj post
Pozdrav,imam problem.prikopcao sam hidropak CMI C- HW 1000X. 230V, 50 Hz. 1000W. ,H max 44m. ,Q max. 3600 l/h.Dubina cijevi je 5m,5/4 cola,u nju ide 3/4 cola crijevo sa sitom i nepovratnim ventilom i na povrsini se spaja na pocincanu cijev od 1 col.Cijev dalje ide 7 mravno,poc.koljeno pa opet ravno 10 m,T komad sa kuglastlm ventilom,u nastavku opet nepovratni ventil,holender i hidropak.napunim sistem vodom,povuce,ali ne gasi motor.potreban savijet,gdje sam pogrijesio? hvala
Cijev od 3/4" ima maleni kapacitet usisa, a ti to nastavljaš sa cijevi od 1" promjera.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 19:53   #700
pozdrav imam bunar promjera 3m i dubine oko 5m koji je do prošle godine imao vode oko 3 m.prošle i ove godine mu se smanjio volumen pa ima oko 1,5m vode.pošto mislim gradit bazen jer je prošla struja kraj vikendice kako bi bilo najkvalitetnije povećat količinu vode u bunaru.gore je betonska ploča sa otvorom 1×1m.sad se bunar rjeđe prazni a nekad se praznio na zaljevanje dnevno i sutra pun.imam i petostepenu pumpu kupljenu davno pa je i hidrofor moguć.osnovno mi je kako povećat volumen da mogu punit bazen i održavat domaćinstvo u tim mjesecima.lokacija je u Slavonskom Brodu pa ako neko zna bunardžije iz mog kraja neka mi ga preporuči.
mvugri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:00.