Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2011., 19:44   #21
Ja sam probala kremu za noge... užas, ništ ne valja
Isadora Cadaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 20:03   #22
kremu za stopala sam dala baki, meni nije imala apsolutno nikakvog efekta...

kupila sam još ljetos onu univerzalnu kremu i tek doma vidjela SLS u sastavu, ne koristim ju zbog toga... namazala sam par puta stopala s njom i bila je osrednja, ne znam što ću s njom... mislim da sam bacila tih 40ak kuna, koliko sam ju platila na popustu... tegla će mi ostati za šarafe...

jedino što mi se po sastavu čini dobro je mama losion i mast za bradavice, no tu mi je i balea mama vrlo solidna pa mislim da neću ovo isprobavati, dva promašaja su mi bila dovoljan trošak...

od mene za isprobano
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 02:20   #23
Sodium laureth sulfate
Can be derived from coconut; it is used primarily as a detergent cleansing agent. It is considered gentle and effective. Despite the name similarity, sodium laureth sulfate is NOT the same as sodium lauryl sulfate. It is a milder cleansing agent due to a higher amount and different chemical structure of the fatty alcohols that required to manufacture this cleansing agent.
monama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 08:45   #24
KUpila sam od Biobaze ovu kremu za tijelo. Ali kad sam se cijela namazuckala, tako mije sve zasmrdjelo, totalno mi je bio prejak miris .
A ništa posebno mi nije nahranio kožu, a imam dosta suhu. Jedna od najslabijih mazalica koje sam probala; Hipp Baby Milk-Lotion je neusporedivo bolji.
I još kad sam vidjela da sadrži SLS .... Nisam navikla da toga ima u proizvodima poput krema i losjona.
__________________
... while we're talking about all of the things that I long to believe about love and the truth and what you mean to me and the truth is baby you're all that I need ...
tallly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 10:43   #25
Imam ono veliko pakiranje mlijeka za skidanje šminke i s obzirom da mi je koža dosta osjetljiva jako sam zadovoljna, nije premasno, taman fino. Koristim ga ima sigurno dva mjeseca nisam još ni do pola došla... Ne smeta mi što nema mirisa, dapače...
__________________
I`m not an alcoholic, alcoholics go to meetings. I`m drunk, we go to parties.
methamorphozza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 12:12   #26
Quote:
monama kaže: Pogledaj post
Sodium laureth sulfate
Can be derived from coconut; it is used primarily as a detergent cleansing agent. It is considered gentle and effective. Despite the name similarity, sodium laureth sulfate is NOT the same as sodium lauryl sulfate. It is a milder cleansing agent due to a higher amount and different chemical structure of the fatty alcohols that required to manufacture this cleansing agent.
nije govno nego se pas pos'ro...
razlika između SLS i SLES je mala a svejedno me zanima zašto su pjenušavu komponentu (detergent) stavili u proizvod koji se ne ispire... pogotovo ako se uzme u obzir da oba isušuju, samo jedan, eto, malo manje
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 08:28   #27
ja imam onu veliku, univerzalnu, nije baš loša ali jedva čekam da je potrošim.

daje mi prilično dobar osjećaj nasaftanosti, ali svejedno mi je za sada malo preslaba. dale ste mi dobru ideju da je pomiješam s nekim uljem.

za lice je meni preteška, izaziva gluposti, a bore ne hrani.

što se tiče "pjenjenja" kod tuširanja, ja bih prije rekla da to znači da se krema nije dobro upila i da formula ipak nije dovoljno dobra. s oproštenjem
ljubaznagospodja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 18:05   #28
Quote:
tallly kaže: Pogledaj post
KUpila sam od Biobaze ovu kremu za tijelo. Ali kad sam se cijela namazuckala, tako mije sve zasmrdjelo, totalno mi je bio prejak miris .
A ništa posebno mi nije nahranio kožu, a imam dosta suhu. Jedna od najslabijih mazalica koje sam probala; Hipp Baby Milk-Lotion je neusporedivo bolji.
I još kad sam vidjela da sadrži SLS .... Nisam navikla da toga ima u proizvodima poput krema i losjona.
Ja sam baš gledala da si odem kupiti ovu kremu (radi strija) ali sada ne znam ni ja sama... možda mi je ipak bolje neku drugu kupiti
__________________
...
alba chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 18:29   #29
Dečkova mama kupila ovu make up Biobazu, pa mi dala da koristim kad sam kod njih vikendom: http://www.biobaza.com/hr/proizvodi/biobaza-make-up/5/

Sviđa mi se, baš fino skine svu šminku, nije masna, ja ju i nakon umivanja namažem kao kremu na lice, odmah se upije, a lice je baš fino mekano i glatko. Mislim da ću si i za doma uzet jednu.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 02:46   #30
danas kupila,,hm hm
providenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 14:41   #31
I ja sam uzela Biobazu za skidanje šminke. Nisam sigurna što da mislim o njoj.
Pakiranje i količina super, ali ne sviđa mi se jer je nekako dosta gusto. Navikla sam na Garnier zeleni koji je drugačije teksture.
Imam osjećaj da uopće ne isperem to dovoljno kad se umivam.
I imam par novih prištića ali možda su i pmsovski. Pričekat ću još s konačnom ocjenom.
__________________
Sometimes there's so much beauty in the world I feel like I can't take it, and my heart is just going to cave in...
Muffet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 01:44   #32
Od njih imam samo tu univerzalnu kremu, koja mi je ni vrit ni mimo, dosta je masna/teska/gusta, i dugo treba razmazivati da uopce nestane bijeli trag kreme, a kamoli jos da se upije.
__________________
shake it like a polariod picture
sanšajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 17:32   #33
Jel probao tko ovaj novi gel za umivanje? Treba mi nešto stvarno lagano, da mi ne isušuje kožu, jer me ova zagrebačka voda totalno isuši, pa čak i izbjegavam umivanje... Imam mješovitu dehidriranu kožu, pa mi je stvarno teško naći preparativu koja će mi odgovarati... Nisam probala još ništa od Biobaze, ali vidim da ste tu hvalili mlijeko za skidanje šminke, pa možda i ovaj gel nije loš. Moram prvo pročitati koju recenziju prije nego kupim!

kikica8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 17:30   #34
Cijelu trudnoću sam koristila njihovu kremu protiv strija ( jedino je miris malo intenzivan, al sam bila preosjetljiva na sve mirise tako da nije mjerilo) i već 4 mjeseca koristim kremicu za njegu bradavica, super zadovoljna. Razmišljam o kupnji novog sredstva za umivanje.
Simki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 09:34   #35
Quote:
madeira kaže: Pogledaj post
http://www.biobaza.com/hr/proizvodi/biobaza-natural/2/

Sodium Laureth sulfate isušuje kožu, zašto je to u hidratantnoj kremi? La Roche Effaclar i sl. linije su krcate SLS-om, ali hidratantna krema?
Ja sam ovo porčitala za Sodium Laureth Sulfate
sodium laureth sulfate

sodium laureth sulfate
Categories: Surfactants/Detergent Cleansing Agents
Can be derived from coconut; it is used primarily as a detergent cleansing agent. It is considered gentle and effective. Despite the name similarity, sodium laureth sulfate is NOT the same as sodium lauryl sulfate. It is a milder cleansing agent due to a higher amount and different chemical structure of the fatty alcohols that required to manufacture this cleansing agent.

Kaže da je 'gentle' - nježno. A SLS je Sodium 'Lauryl' Sulfate a ne 'Laureth'.



--------------------------------------------------------------------------------
crafty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 09:43   #36
Quote:
kikica8888 kaže: Pogledaj post
Jel probao tko ovaj novi gel za umivanje? Treba mi nešto stvarno lagano, da mi ne isušuje kožu, jer me ova zagrebačka voda totalno isuši, pa čak i izbjegavam umivanje... Imam mješovitu dehidriranu kožu, pa mi je stvarno teško naći preparativu koja će mi odgovarati... Nisam probala još ništa od Biobaze, ali vidim da ste tu hvalili mlijeko za skidanje šminke, pa možda i ovaj gel nije loš. Moram prvo pročitati koju recenziju prije nego kupim!

Hi!
Ja baš mislim ovo kupiti danas...I ja imam mješovitu dehidriranu osjetlivu kožu. Kamilica i Cink (to je zinc na engleskom...neznam baš hrvatski najbolje) je super dobro za kožu. Neznam jel znaš engleski ali dolje piše da su kamilica i cink antioxidants, antibacterial, anti-irritant....pa mislim da bi trebalo biti dobro!

chamomile
Categories: Antioxidants, Antibacterial/Anti-Acne, Plant Extracts
Plant species include Matricaria recutita, Chamomilla recutita, and Matricaria chamomilla. Chamomile tea, brewed from dried flower heads, has been used traditionally for medicinal purposes. The main constituents of the flowers include phenolic compounds, primarily the flavonoids apigenin, quercetin, patuletin, luteolin, and their glucosides. The principal components of the essential oil extracted from the flowers are the terpenoids α-bisabolol and its oxides and azulenes, including chamazulene. Chamomile has moderate antioxidant and antimicrobial activities, and significant anti-platelet activity in vitro. Animal model studies indicate it may have potent anti-inflammatory action, some antimutagenic and cholesterol-lowering activities, as well as antispasmotic and anxiolytic effects. However, human studies are limited, and clinical trials examining the purported sedative properties of chamomile tea are absent. Adverse reactions to chamomile, consumed as a tisane or applied topically, have been reported among those with allergies to other plants in the daisy family (Sources: Phytotherapy Research, July 2006, pages 519–618; www.herbmed.org; European Journal of Drug Metabolism and Pharmacokinetics, October–December 1999, pages 303–308; and Planta Medica, October 1994, pages 410–413).

zinc
Categories: Antioxidants, Anti-Irritants
There is growing evidence that zinc can be a significant anti-irritant and antioxidant. It also can have anti-acne benefits when combined with a topical antibiotic such as erythromycin. Taken orally, zinc may have positive effects for wound healing and other health benefits (Sources: Dermatologic Surgery, July 2005, pages 837–847; International Journal of Dermatology, September 2002, pages 606–611; and Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology, September 1998, pages 13–19).



--------------------------------------------------------------------------------




--------------------------------------------------------------------------------
crafty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 09:48   #37
Quote:
finky kaže: Pogledaj post
kremu za stopala sam dala baki, meni nije imala apsolutno nikakvog efekta...

kupila sam još ljetos onu univerzalnu kremu i tek doma vidjela SLS u sastavu, ne koristim ju zbog toga... namazala sam par puta stopala s njom i bila je osrednja, ne znam što ću s njom... mislim da sam bacila tih 40ak kuna, koliko sam ju platila na popustu... tegla će mi ostati za šarafe...

jedino što mi se po sastavu čini dobro je mama losion i mast za bradavice, no tu mi je i balea mama vrlo solidna pa mislim da neću ovo isprobavati, dva promašaja su mi bila dovoljan trošak...

od mene za isprobano
Hi!
Bio Baza ima Sodium 'LAURETH' Sulfate a to nije isto kao SLS...SLS je Sodium 'Lauryl' Sulfate i to nije dobro. Sodium Laureth Sulfate je 'gentle' (nježno) kako piše dolje).

sodium laureth sulfate
Categories: Surfactants/Detergent Cleansing Agents
Can be derived from coconut; it is used primarily as a detergent cleansing agent. It is considered gentle and effective. Despite the name similarity, sodium laureth sulfate is NOT the same as sodium lauryl sulfate. It is a milder cleansing agent due to a higher amount and different chemical structure of the fatty alcohols that required to manufacture this cleansing agent.
crafty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 09:54   #38
Quote:
madeira kaže: Pogledaj post
http://www.biobaza.com/hr/proizvodi/biobaza-natural/2/

Sodium Laureth sulfate isušuje kožu, zašto je to u hidratantnoj kremi? La Roche Effaclar i sl. linije su krcate SLS-om, ali hidratantna krema?
Hi!
Bio Baza ima Sodium 'LAURETH' Sulfate a to nije SLS...SLS je Sodium 'lauryl' Sulfate i to nije dobro. Neznam jel znaš engleski ali dolje piše da je Sodium Laureth Sulfate nježno.

sodium laureth sulfate
Categories: Surfactants/Detergent Cleansing Agents
Can be derived from coconut; it is used primarily as a detergent cleansing agent. It is considered gentle and effective. Despite the name similarity, sodium laureth sulfate is NOT the same as sodium lauryl sulfate. It is a milder cleansing agent due to a higher amount and different chemical structure of the fatty alcohols that required to manufacture this cleansing agent.
crafty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 10:00   #39
Sodium LAURETH Sulfate nije SLS

Hi!
Bio Baza ima Sodium 'Laureth' Sulfate a to nije SLS. SLS je Sodium 'Laury' Sulfate. A Sodium Laureth Sulfate je nježno.

sodium laureth sulfate
Categories: Surfactants/Detergent Cleansing Agents
Can be derived from coconut; it is used primarily as a detergent cleansing agent. It is considered gentle and effective. Despite the name similarity, sodium laureth sulfate is NOT the same as sodium lauryl sulfate. It is a milder cleansing agent due to a higher amount and different chemical structure of the fatty alcohols that required to manufacture this cleansing agent

Ovo sam našla na web www.cosmeticscop.com

crafty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 10:14   #40
Quote:
crafty kaže: Pogledaj post
Hi!
Ja baš mislim ovo kupiti danas...I ja imam mješovitu dehidriranu osjetlivu kožu. Kamilica i Cink (to je zinc na engleskom...neznam baš hrvatski najbolje) je super dobro za kožu. Neznam jel znaš engleski ali dolje piše da su kamilica i cink antioxidants, antibacterial, anti-irritant....pa mislim da bi trebalo biti dobro!
Ajde, molim te, napiši svoju recenziju ovdje kad kupiš i isprobaš (kakav je miris, osjećaj na koži nakon umivanja, jel isušuje i zateže lice...)?! Ja sam isto planirala kupiti uskoro. Čekam da mi se skupi malo više stvari na popisu za kupovinu, pa da odem do dm-a. Znam da kamilica i cink ublažuju crvenilo, upale i sl. Trebali bi onda biti blagi za kožu...
kikica8888 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.