Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2008., 16:21   #21
da, znam da su samo impresionisti, ali cula sam da se cak vise isplati otici tamo, jer nije toliko razvikan a umjetnine su mu dostojne onih u louvreu. ali otom potom, najvjerojatnije cu otici tamo.

nasmijanonebo, kako je u versaillesu?
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 16:43   #22
svakako se isplati otici u orsay
versailles- ja bila tamo u proljece pa je predivno, jer je stvarno prekrasno uređen park (imaju smisla za parkove!)..dvorac je ogromaaaaan, i park isto ,
al turisti mogu proci samo određenim dvoranama dvorca, ne po cijelom dvorcu..ima nekih upecatljivih stvari (dvorana ogledala itd itd..) i da, treba se pripremiti na određene "mirise"..iako uopce nisam osjetljiva, ipak se jako osjeca..mirisi valjda jos iz doba luja 16 (to me nasmijalo)..po parku koji je stvarno velik se moze voziti vlakicem i to je recimo dobar izbor ako nemas puno vremena (ja tamo bila 4-5h jedno jutro), vlakic te vozi kroz cijeli park (u vlakicu ima vodica koji kroz speakerphone govori), a pocetna postaja vlakica je odmah kod izlanzih vrata iz dvorca..meni se sve skupa jako svidjelo-i dvorac i park (pogotovo sto je bio kraj 4.mj.pa se sve zelenilo)..za novu g. nisam bila u versaillesu..
rezime - preporucam i versailles
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 22:40   #23
Sacre coeur Latiska četvrt
__________________
Non, rien de rien, non je ne regrette rien, Ni le bien qu’on m’a fait, ni le mal, tout ça m’est bien égal.
Non, rien de rien, non je ne regrette rien. C’est payé, balayé, oublié, je me fous de passé
gioa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 09:42   #24
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
svakako se isplati otici u orsay
versailles- ja bila tamo u proljece pa je predivno, jer je stvarno prekrasno uređen park (imaju smisla za parkove!)..dvorac je ogromaaaaan, i park isto ,
al turisti mogu proci samo određenim dvoranama dvorca, ne po cijelom dvorcu..ima nekih upecatljivih stvari (dvorana ogledala itd itd..) i da, treba se pripremiti na određene "mirise"..iako uopce nisam osjetljiva, ipak se jako osjeca..mirisi valjda jos iz doba luja 16 (to me nasmijalo)..po parku koji je stvarno velik se moze voziti vlakicem i to je recimo dobar izbor ako nemas puno vremena (ja tamo bila 4-5h jedno jutro), vlakic te vozi kroz cijeli park (u vlakicu ima vodica koji kroz speakerphone govori), a pocetna postaja vlakica je odmah kod izlanzih vrata iz dvorca..meni se sve skupa jako svidjelo-i dvorac i park (pogotovo sto je bio kraj 4.mj.pa se sve zelenilo)..za novu g. nisam bila u versaillesu..
rezime - preporucam i versailles
U pravu si.
Versaillles zimi je frtalj doživljaja.Nisam ljubitelj baroka ni rokokoa pa mi je unutrašnjost dvorca već nakon pol sata postala zamorna,ali vrtovi su kao bajka i vrijede poludnevnog obilaska.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.