Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2010., 18:04   #401
Quote:
ubermensch kaže: Pogledaj post
Kaj ocu rec je, nije da sam potpuno nesposoban pricat s ljudima, samo mi to ne ide jako dobro, pa se zbunim, i što dulje pricam s nekim, to vise jednostavno želim otići. Dosta ljudi nikad nije primjetilo da je nes cudno sa mnom, ali ipak vecina me jednostavno smatra "cudakom". Također, mnogo 'normalnih' tema o kojima moji vrsnjaci pricaju me bas i ne interesira, ja bi vise volio pricat o filmovima, astronomiji, povijesti ili filozofiji. Jedino kaj od tog proizađe je da me ljudi pitaju da im napišem zadaću. -.-
Ja ć' pričat s tobom *.*

U biti, meni izgleda da samo nisi našao nekog kog dovoljno zanimaju iste stvari ko i tebe . Inače, nisi jedini koji ima jednog prijatelja, imam jednu frendicu i to je to. Ovo ostalo su ljudi koje poznam, idem u razred itd itd itd. A nisu mi neki prijatelji, tak da mislim da je to skroz normalno. Ili možda nije, a meni se tako čini jer sam i sama takva xD
Hedonistkinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 18:19   #402
Ajde dobro, bar nisam jedini. Ma, možda to sve i nije tako loše, pa kaj fali ak se družim s jednom osobom. Možda još nekog upoznam s vremenom. Kajaznam.
ubermensch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 20:21   #403
Quote:
ubermensch kaže: Pogledaj post
Ako neznate, Aspergerov sindrom je u biti kad vam je neugodno u društvu drugih osoba (između ostalog). Iz tog razloga sve sam se manje družio sa svojim frendovima i dok sam došo u srednju, jedva imam ikojeg. Družim se redovito samo sa jednim prijateljem! Jednim!

Volio bi imati više prijatelja, ali malo mi je teško naći prijatelje kad nemam odkud početi - ne idem po partyima, ne treniram neš nit me to zanima, ne pijem i ne pušim, u biti ne radim niš šta većina današnjih klinaca radi. Da ne spominjem da nikad nisam imao curu (iako, ajde, još sam u srednjoj, nije još prekasno valjda).

Ne razumijem baš neke najobičnije društvene norme. Uvijek sam iskren, pa čak i kad pričam s nekim, dogodi se da ih uvrijedim (ni to ne primjetim) jer velim neš što možda "nisu željeli čuti" . Osjećam se glupo. Neam prijatelja. Bojim se da nikad u životu neću imati!! Kaj da radim?
Ajde mali pa nije to niš, još si u pubiritetu.
Nije to niš neobično za tvoje godine.
Kažeš da ne radiš niš kaj tvoji kolege inače rade, pa kaj jednostavno si dobro djete.
Ako se tebi ne pije i ne puši, zakaj bi onda to radio
Mada to još uvijek ne znači da ne budeš kasnije
Cura bude još u tvojem životu, niš nisi zakasnio.
Neko ti je prije pametno napisao da pametan čovijek ima jednog frenda, kad malo bolje razmislim ,je baš je tak.
Nikaj se ti ne sekiraj, sve bude ok., joj koliko je još dana sretnih pred tobom.
Pozzzz od tete dukice
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 20:39   #404
...

Quote:
ubermensch kaže: Pogledaj post
Ne kužim ljudske interakcije. Opsjednut sam organiziranošću. Imam misofobiju. Jedem jednu te istu hranu. Stalno čitam nešto i učim nešta al to nema veze sa školom (čitam sve od filozofije do astronomije, samo ne zadaću xD) Uglavnom, posve sam lud. Kaj da radim?

hhh...ništa neobično...
Većina učenika čita i proučava ono što nema veze sa školom i ne odradi zadaću,tj. radi sve osim onoga što zapravo treba! Svaka čast izuzetcima!

friškaPlavuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 20:50   #405
...

Quote:
ubermensch kaže: Pogledaj post
Kaj ocu rec je, nije da sam potpuno nesposoban pricat s ljudima, samo mi to ne ide jako dobro, pa se zbunim, i što dulje pricam s nekim, to vise jednostavno želim otići. Dosta ljudi nikad nije primjetilo da je nes cudno sa mnom, ali ipak vecina me jednostavno smatra "cudakom". Također, mnogo 'normalnih' tema o kojima moji vrsnjaci pricaju me bas i ne interesira, ja bi vise volio pricat o filmovima, astronomiji, povijesti ili filozofiji. Jedino kaj od tog proizađe je da me ljudi pitaju da im napišem zadaću. -.-

Dobra!
U svakom slučaju mi se čini da možda nije toooliko prevelik problem u tebi,već se jednostavno krećeš u pogrešnom društvu! Ti si takav kao osoba,to su tvoje osobine i karakteriziraju te određeni interesi! Postoje ljudi koji dijele jednake interese kao i ti,te bi više voljeli razgovarati o temama koje si ti naveo(film,filozofija,povijest...itd...itd)! Sve što trebaš učiniti je pronaći takve ljude,tj.istomišljenike...družiti se s njima,pa ćeš se manje osjećati kao čudak! Iako ja osobno smatram da to nisi!
friškaPlavuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 21:35   #406
Talking Dobro, naravno da Aspiji nisu nužno INTP (imal ko statistiku? :kava:), ali ovo me lijepo podsjeti:



__________________
"Things are not what they seem, nor are they otherwise."
soadfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 09:50   #407
Dopuna odgovora

Ne bih se baš potpuno složio: ima učenika koji gube vrijeme i zbog toga dolaze pod veći pritisak ili završavaju manje uspješno nego što bi mogli. Ljudi, nemojte biti tako malodušni! Ako želite uspjeh (tko ne želi?!), postavite si ciljeve, napišite ih velikim slovima i nalijepite na zid ispred radnog stola. Svakog dana prvo odradite ono najvažnije pa se onda bavite svojim zanimacijama! To ne samo da nije nemoguće, nego se itekako dobro može napraviti.
Opet ću se dotaknuti mojeg sina Ašpića: od klinca kojeg su htjeli izbaciti iz škole postao je najbolji u razredu gotovo u svim predmetima, a kad krenu natjecanja bit će vjerojatno i još dodatnih uspjeha, jer je cijelo ljeto rješavao zadatke sa starih natjecanja (matka, programiranje...). Naravno, cijela škola je pozitivno "šokirana", ali on je zadovoljan, opušten, samopouzdan i pun optimizma. S novom školskom godinom na svakom školskom satu pokazuje silno znanje, inteligenciju i pozitivan stav. Da, zna da je Ašpić, ali kroz te uspjehe sve se više vide njegove vrline, rad, volja... Ali se uz to preko ljeta i obilno naplivao, naigrao, odmorio.
Trebate prepoznati što želite, koji vam je cilj, a onda "gristi" ne usprkos tome što ste Ašpić, već baš zato!

Quote:
friškaPlavuša kaže: Pogledaj post
hhh...ništa neobično...
Većina učenika čita i proučava ono što nema veze sa školom i ne odradi zadaću,tj. radi sve osim onoga što zapravo treba! Svaka čast izuzetcima!

MiroslavK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 22:30   #408
Your Aspie score: 79 of 200
Your neurotypical (non-autistic) score: 133 of 200
You are very likely neurotypical
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 22:03   #409
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Nemaš aspergerov sindrom.

To je blagi oblik autizma, a tvoje ponašanje blagi oblik asocijalnosti. no naravno, lakše je svoju patološku usamljenosti i neprilagođenost društvu uokviriti u medicinsku dijagnozu.
Nerazumijevanje kompliciranih osjecaja i "govorenje necega sto se ne misli" indicira aspergera.

Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
also, there is a predilection for adults to self-diagnose it."
Ozbiljni klinicari (pogotovo Atwood) smatraju da je stopa pogresne samodijagnoze kod odraslih kod Aspergerovog sindroma minimalna.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 17:16   #410
može li mi netko objasnit povezanost preosjetljivosti na zvukove sa asperger sindrom i da li se to ikako liječi ?
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 17:25   #411
Quote:
RoyalJelly kaže: Pogledaj post
može li mi netko objasnit povezanost preosjetljivosti na zvukove sa asperger sindrom i da li se to ikako liječi ?
Neke senzorne preosjetljivosti su relativno tipične za AS, a najčešće su: taktilna (tekstura odjeće, zatezanje rublja, dodir po leđima i sl.), mirisna (mirisi bezazleni na "neurotipične" mogu dovesti do osjećaja gađenja kod osoba sa AS), slušna (glasni izvori, prenagli zvukovi, neočekivano intenzivno reagiranje na jeku), zatim preosjetljvost na nagle pokrete i prebrza kretanja u blizini. To je poznato u literaturi, a i moj Ašpić ima neke od njih. Pokušavamo ga polako i strpljivo privikavati na neke od tih podražaja, i to polako ide nabolje. Pozdrav svima!
MiroslavK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 20:50   #412
Također: čepovi za uši mogu pomoći.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 07:45   #413
a šta fali jednom prijatelju? Bolje jedan al vrijedan nego stotinu bezveznih, kvazi prijatelja . Uostalom prijatelj ti ne može biti svako, ostali su samo poznanici.
yana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 23:39   #414
Ja nemam asperbergov sindrom, ali sam u sličnoj situaciji. Uvijek skoro govorim istinu (namjerno). Imam problema s normama društva pomalo. 4 sam razred srednje i u razredu nemam niti jednog prijatelja. Imam jednog prijatelja iz osnovne škole i to je moj cjeli život. I to mi je sasvim dovoljno
Također ne razgovaram puno jer ljudi imaju večinom neinteligentne razgovore

Onlajn imam par ekscentrika za poznanike i to mi je sasvim dovoljno.

Ako ti treba netko za popričati, možeš slobodno probati meni poslati poruku
__________________
potpis.
b0rna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 15:38   #415
društvo, jeste pročitali knjigu "neobičan događaj sa psom u noći"

http://www.superknjizara.hr/index.ph...d_knjiga=11511


Christopher ima petnaest godina, veliku sklonost prema rješavanju matematičkih i logičkih problema, idol mu je Sharlock Holmes (ali ne Sir A. C. Doyle), pa kada jednog jutra nađe vilama ubijenog susjedina psa najprirodnije je da poželi, kao pravi detektiv, riješiti slučaj. Štoviše, o svome istraživanju počne pisati – i s t i n i t - (on uvijek govori istinu i samo istinu) detektivski roman. Christopher u istrazi, kao i u životu, ima mnoštvo neobičnih poteškoća. On, na primjer, nije u stanju doživjeti čak ni pravo značenje vlastitog imena. Problem mu predstavljaju sve metafore, "druga i ostala" značenja sintagmi, osjećaji, nepoznati ljudi i prostori, određene boje, novi razmještaj stvari u prostoriji …i još mnogo toga. Christoper je, možda već pogađate, autist*. Usprkos tome njegova je istraga uspješna, ali rezultat ima neočekivano razoran ishod. Za osobu koja ljubav bližnjih može zamisliti samo kao njihov istinit, povjerenja dostojan govor, ruši se čitav svijet.

*autist - aspergerov sindrom
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 23:02   #416
Moj problem nije tog tipa, ali mogu ti reći da većina pametnih ljudi bi bila sretna da netko u njihovoj okolini hoće razgovarati o temama koje si ti naveo. Ja ne kužim ljude koji se fotkaju kad idu van i onda te fotke stavljaju na fejs i dive im se. Prije 20 godina bi za njih rekli da su nenormalni. Tako da stvarno većina stvari ovisi o DRUŠTVENIM KRITERIJIMA. Zapravo, gotovo sve.
Moj savjet ti je da budeš ponosan na pozitivne karakteristike svog karaktera, a za ostatak se pobrineš. To i ja namjeravam.
mareva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 22:22   #417
Quote:
soadfan kaže: Pogledaj post
Dobro, naravno da Aspiji nisu nužno INTP (imal ko statistiku? ), ali ovo me lijepo podsjeti
Iskreno, što više čitam o Aspiju to više me sve to podsjeća na intp... ali neka!
btw ovi grafikoni su pun pogodak!
__________________
“Sometimes I need what only you can provide: your absence.”
Žic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 21:08   #418
ako mi netko može objasniti, kako se može razlikovati asperger od asocijalnosti
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 21:15   #419
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
ako mi netko može objasniti, kako se može razlikovati asperger od asocijalnosti
Pa nije asocijalnost jedini simptom.

Asperger syyndrome
__________________
"Things are not what they seem, nor are they otherwise."
soadfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 21:22   #420
Quote:
soadfan kaže: Pogledaj post
Pa nije asocijalnost jedini simptom.

Asperger syyndrome
nisam pitala jel asocijalnost simptom nego kako razlikovati jedno od drugog . mislim, i ne barataju svi sa stručnim pojmovima na engleskom...
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.