Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2007., 15:31   #81
Quote:
ilina kaže: Pogledaj post
Mislim da je u potpunosti biljni, bez enzima.
LOL. U svakom slučaju, to nije ni u kojem pogledu biljni sir. Glavni sastojak mu je pasterizirano mlijeko.
misery- is offline  
Old 26.08.2007., 19:32   #82
par recepata, okvirnih iz glave...

punjeni patlidžan
sličan recept kao na prvoj strani, samo izdubim patlidžan, narežem na kockice, i onda izdinstam sa paradajzom i dodam šalicu kuhane riže... vratim nazad u "lađe" i zapečem u pećnici..

čili-grah
izdinstam luka i paprike (crvene), dodam papra i čili-praha, te kad se proprži i crveni grah iz limenke (dobro ispran). nježno miješam, i narežem unutra paradajza (mekanog, punog soka) -- preko zime koristim pelate. na kraju poslužim sa rižom.

slanutak - salata
pomijesam slanutak iz konzerve (isprani dobro), papriku na kockice, paradajz i kapulu. najbolje je sa malo kopra svjezega.

slanutak - namaz (hummus)
sa štapnim mikserom izmiješati slanutak, limunov sok, maslinovo ulje, češnjak, sol i papar. može se dodati i mljevena crvena paprika, komadići patlidžana, tikvica...
inače se pravi s tahinijem (neka varijanta ulja od sezama), ali prolazi i bez...
onda to bacit u sendvič sa paprikom i paradajzom.

rižoto sa tikvicama
dakle najklasičniji rižoto samo ja volim narezati tikvice, umjesto na kockice, na tanke tanke listiće i dodati također ribanu mrkvu...

pire sa porilukom
u pire dodam izdinstani poriluk u koji sam ubacila peršina i papra..

pašta s povrćem
izdinstam luka, i sitno nasjeckane mrkve, tikvice, patlidžan, i patišona (il neke druge tikve). dodam peršina, te fino pustim da se skuha, zalijevajući sa paradajz sosom (imam domaći flaširan, malo razrijedim s vodom). skuham uz to integralne penne ili fusile, odmah umiješam i jedem kad se ohladi..)

generički stir-fry
kad imam doma ostataka povrća, fino sve izdinstam (najbolje ide u ovo paprika, brokula, cvjetača, mrkva, može se pomoć i sa onom kineskom mješavinom od leda) i zalijem sa nekim laganim soya sosom. ak imate neke perverzije tipa sos od kikirikija etc isto dobro ide. klopam uz rižu.

nisu "gastronomski" recepti, ali su životni
MissT is offline  
Old 27.08.2007., 11:35   #83
Tikvusa
naribat tikvu dodat 2 jaja,malo svjezeg sira (25g),kiselo vrhnje (1),sol,papar (a mozete dodati i ostalog zacinskog bilja,ko sto voli) sve pomijesat i stavit na kore(lisnato tijesto) srolat ko strudlu i u pecnicu (180-20,30 min).

I naravno krumpirusa
nasjeckat krumpir i luk na kockice, posolit, popaprit, zarolat u kore i u pecnicu na nekih pol sata.
ras-na is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:36.