Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2010., 17:10   #1
Lightbulb Visina i rast u astrologiji

Zanima me koji to aspekt,odnosno planeta dikrektno vezan za čovjekovu visinu.?Koliko je on ustvari niskog ili pak visokog rasta.

Čini mi se da sam davno imala priliku negdje pročitati da je za sve što je visoko vezan Uran,a rast tijela općenito Jupiter.
Vjerovatno bi za niži rast bila veza Urana i Saturna.Poznajem mušku osobu koja ima Uran u prvoj kući u kvadratu sa Saturnom i nižeg je rasta,recimo.Pardon, u opoziciji je sa Saturnom,a u konjukciji sa Plutonom.

Znači nevezano za ovu osobu koja bi to planeta/planete donekle određivale nečiju visinu?

Zadnje uređivanje adiam : 24.03.2010. at 17:16.
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 10:09   #2
Quote:
adiam kaže: Pogledaj post
Zanima me koji to aspekt,odnosno planeta dikrektno vezan za čovjekovu visinu.?Koliko je on ustvari niskog ili pak visokog rasta.

Čini mi se da sam davno imala priliku negdje pročitati da je za sve što je visoko vezan Uran,a rast tijela općenito Jupiter.
Vjerovatno bi za niži rast bila veza Urana i Saturna.Poznajem mušku osobu koja ima Uran u prvoj kući u kvadratu sa Saturnom i nižeg je rasta,recimo.Pardon, u opoziciji je sa Saturnom,a u konjukciji sa Plutonom.

Znači nevezano za ovu osobu koja bi to planeta/planete donekle određivale nečiju visinu?
Možda ovdje - što se visine tiče o tome smo isto ranije pisali (str. 6./7.).



Pitanje visine je vrlo teško odrediti iz natalne karte, no postoje zapažanja:



• pitanje visine se uvijek mora promatrati u kontekstu sredine u kojoj je osoba rođena (tj. što je za tu određenu sredinu "visoko", a što "nisko")


• za pitanje visine ipak postoji ajmo reći okvirna podjela na znakove koji daju visinu i oni koji su niži.


• znak strijelca se drži znakom koji je prosječno vezan uz najveću visinu - Strijelac/Jupiter je općenito vezan uz sve što ima težnju da se poveća. Sultan Kosen najviši živući čovjek na svijetu (2.47 m) te kinez Bao Xishun (2.36 m) rođeni su u znaku strijelca.


• znakovi strijelca i jarca na ASC daju veću visinu jer su prirodni vladari 9. i 10. polja - polja koja su vezana uz najvišu točku natalne karte (MC). Znak jarca pri tome zbog prirodne koščatosti i "garda" izgleda i viši nego što to jest.


• znak vodenjaka/Uran na ASC povećava jer želi biti astronaut. Shalim se, no Uran također daje izduženu figuru, a kao simbol prekoračenja, iznenađenja, nepredvidivosti i općenito nekompatibilnosti svojim položajem u blizini točke ASC nosi osobine zbog kojih često osoba posve drugačija izgleda nego što to očekujemo iz nekih razloga.


• također Sunce kao i vladaoc ASC-a u gornjem dijelu karte, tj. iznad horizonta, posebno ako su blizu najviše točke doprinose visini.


• osobno zamjetih da znak škorpiona na ASC može povećati visinu (vidjeh to u dosta slučajeva)...makar ne mora biti....Pluton kao vladar škorpiona nosi u sebi ekstremnost u bilo kojem obliku. Škorpion/Pluton na ASC daje robusnost i neku vrstu "grublje kurpulentnosti".


• sjeverni čvor u blizini ASC povećava visinu, dok južni umanjuje.


• znak ribe na ASC umanjuje, a Saturn na ASC budući da je on taj koji organičava može dati manji dio tijela simboliziran znakom na ASC.


• vladar ASC na posljednjim stupnjevima znaka - smanjuje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 13:53   #3
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Možda ovdje - što se visine tiče o tome smo isto ranije pisali (str. 6./7.).
Ne,nisam ovdje čitala,već davno na nekoj drugoj stranici,ali je bilo riječ o katovima na zgradi ili kući...ili neka uzvišenja,tako nekako,pa se spomenuo upravo Uran za visinu,pa mi je to palo na pamet.
A ovdje sam sad bacila pogled na 7 str. i vidim da je bilo par postova vezano za visinu.

Quote:
• znak strijelca se drži znakom koji je prosječno vezan uz najveću visinu - Strijelac/Jupiter je općenito vezan uz sve što ima težnju da se poveća. Sultan Kosen najviši živući čovjek na svijetu (2.47 m) te kinez Bao Xishun (2.36 m) rođeni su u znaku strijelca.
Evo kad se baš veća visina upravo veže za znak Stijelca,odmah se sjetih da je moj brat u podznaku Strijelac i najviši je kod nas u obitelji sa 186 cm ili 7,tu negdje.Davno sam mu kartu radila,tako da se ne sjećam rasporeda,a morat ću jednom pogledati bolje.Ovan je i jako voli košarku,a i nogomet

Kod sebe nisam baš puno ni gledala u karti te poveznice,ali koliko sam sad iz teksta vidjela,znači polja 9 i 10. su vezana za visinu...i u 10.polju mi je vladar ASC-a,a tu blizu MC-a je i Sunce,oba u trigonu sa Uranom(r) koji je u Strijelcu...Al dobro,možda to nije bitno jer kod mene je ipak Pluton na ASC-u,a veći dio prve kuće je u Škorpi...Tako da je moja visina negdje oko 170 ili 171 tu negdje.

Zaboravih i oca spomenuti,s obzirom na Vodolije...On je dvostruka Vodolija,znači Sunce na ASC-u,a blizu vrha 1.polja je i Jupiter(on je također u Vodoliji i u konjukciji sa Suncem),a Sunce je u trigonu sa Uranom(r) kao i kod mene,ali je Uran u Raku(5k.)....I nije baš visok sa svojih 174,tu negdje.Solidno ipak.A ono što sad vidjeh kod njega,a zanimljivo mi je da mu je na vrhu 9.kuce Škorpija,a na vrhu 10.kuće Strijelac.Da je kojim slučajem u nekoj od tih kuća Uran ,vjerovatno bi bio dosta visok


Uglavnom lijepo da si istaknula ovo sve kao tekst,nekako se ipak lakše snađemo kad vidimo da je obrađeno nešto kao tekst,istaknutije je.Hvala na opisu

Zadnje uređivanje adiam : 25.03.2010. at 14:43.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.