Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2008., 20:15   #1
NOVI VOZAČI-KAZNA POSLIJE JEDANAEST

Prije cca 6mj.zaustavila me policija. Bio je utorak i bila sam kod dečka, moja tada teško bolesna mama me zvala da dođem doma. Bilo je oko pola dva ujutro. Nisam vozila niti brzo, niti sam bila pod utjecajem alkohola ili droga, niti sam po biločemu ugrožavala druge sudionike u prometu. Sve po ograničenjima. Dakle...spadam nažalost u onu kategoriju novih vozača koji ne smiju vozit poslije jedanaest. Dvojica policajaca su mi po zakonu uzeli vozačku i istretirali me kao da sam zadnji kriminalac, kazna od 600kn. Znam da je to po zakonu i taj dio zakona ne odobravam po ničemu i uvijek ću mu se protiviti... Moje pitanje je da li su oni meni zapravo trebali prvo dati upozorenje??? Nikad prije toga nisam bila kažnjavana. Ako su trebali mogu li se naknadno žaliti? Sada imam taj zarađeni kazneni bod i neću moći dobiti normalnu vozačku idućih 2god. Molim da mi svi koji su imali takva ili slična iskustva napišete kako ste to riješili
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 20:18   #2
Quote:
pikastar kaže: Pogledaj post
Sada imam taj zarađeni kazneni bod i neću moći dobiti normalnu vozačku idućih 2god.
A zašto vjeruješ u te mitove i rekla-kazala? Gdje to piše u zakonu?

Kad ti istekne 2 godine od dana izdavanja vozačke dozvole, dobiti ćeš normalnu bez obzira na bodove.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 20:28   #3
tak je dobit ces normalnu vozacku na 10god bez obzira na to
dorino is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 20:46   #4
To mi je murija rekla...a učili smo i u autoškoli da ne smiješ imati NITI JEDAN kazneni bod.
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 20:57   #5
ja sam čuo da je to u zakonu tako.
Ali da apsolutno nitko ne provodi jer svi znaju da je zakon sranje ...

Nego , trebala si na sud!
Uvjereje doktora da ti je majka bolesna i da je si trebala hitno doć doma.
Prošla biš bez kazne 100%
Aaron McLoughlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 21:01   #6
rok za bilo kakav prigovor ti je davno prosao. nisu te duzni upozoriti, ti si se duzna ne ponasati onako kako je zakonom zabranjeno.

i los zakon je ipak zakon.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 21:10   #7
ma znam i znam da je uzalud pričati zbog čega sve to nije u redu, jer to je zakon koji nije u pravu, a ja kao jedan mali pijunčić u našoj državi ne mogu ništa promijeniti, ali ipak...krivo mi je zbog toga... nikad prije nisam imala loša iskustva s policijom... prije par dana sam čula da se onima koji nikad prije nisu kažnjavani prvo daje neko upozorenje (pismeno naravno). A totalno mi je glupo da me se tretira kao da sam vozila pijana=isto bi tako prošla
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 21:56   #8
Quote:
pikastar kaže: Pogledaj post
A totalno mi je glupo da me se tretira kao da sam vozila pijana=isto bi tako prošla
Pa ne bi baš isto, kazne za alkohol su ipak veće...

Mogla si se žaliti pa vjerojatno ne bi platila kaznu, ovako si nažalost ispala primjer kako djeluje naša policija - poštene građane zafrkavaju za sitnice (pojas, svjetla, poslije 11 i sl.) i napajaju se od novaca koji im oni plate kroz te kazne, umjesto da love one koji divljaju i izvode stvarna sranja u prometu.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 22:09   #9
Prvo provjeri da li si uopće dobila kazneni bod,možeš ga dobiti i za krivo parkiranje ili hrpu drugih stvari,ali se to u praksi puno puta ne provodi.
__________________
Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
znatizeljni22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 22:33   #10
Quote:
pikastar kaže: Pogledaj post
Prije cca 6mj.zaustavila me policija. Bio je utorak i bila sam kod dečka, moja tada teško bolesna mama me zvala da dođem doma. Bilo je oko pola dva ujutro. Nisam vozila niti brzo, niti sam bila pod utjecajem alkohola ili droga, niti sam po biločemu ugrožavala druge sudionike u prometu. Sve po ograničenjima. Dakle...spadam nažalost u onu kategoriju novih vozača koji ne smiju vozit poslije jedanaest. Dvojica policajaca su mi po zakonu uzeli vozačku i istretirali me kao da sam zadnji kriminalac, kazna od 600kn. Znam da je to po zakonu i taj dio zakona ne odobravam po ničemu i uvijek ću mu se protiviti... Moje pitanje je da li su oni meni zapravo trebali prvo dati upozorenje??? Nikad prije toga nisam bila kažnjavana. Ako su trebali mogu li se naknadno žaliti? Sada imam taj zarađeni kazneni bod i neću moći dobiti normalnu vozačku idućih 2god. Molim da mi svi koji su imali takva ili slična iskustva napišete kako ste to riješili
jesi li ti platila tu kaznu na licu mjesta? pretpostavljam da nisi....piši prigovor, idi na sud i sve reci kako je bilo....
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 22:46   #11
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
jesi li ti platila tu kaznu na licu mjesta? pretpostavljam da nisi....piši prigovor, idi na sud i sve reci kako je bilo....
prosao je rok za prigovor.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 19:11   #12
ma da platila sam je u roku onih sedam dana... Bila sam mlada i naivna sada me ipak dijeli još 3mj.do prave vozačke u svakom slučaju puno hvala
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:56.