Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: Što s ovom temom?
Ostaviti ju kakva je 70 71.43%
Zaključati ju 20 20.41%
Izbrisati ju 8 8.16%
Glasovatelji: 98. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2008., 20:34   #2001
Quote:
Zlatna cura kaže: Pogledaj post
Ljudi, jeste čuli da je Douglas preuzeo Iris (tj. ima sad 51% udjela)? To sam danas pročitala u novinama.

Navodno će sve parfumerije Irisa veličine do 200 m2 ostati samo Iris, a one veće kvadrature bit će Iris-Douglas. U Zagrebu će se u 11. mj. otvoriti jedan veliki Iris-Douglas (na 700 m2 površine) u Ilici. Zna li netko GDJE u Ilici? Baš me zanima.

Zna li netko šta o tome i hoće li biti kakvih novosti, nekih novih kozmetičkih brendova i tako to?
Ne znam gdje u Ilici, ali biti će i jedan u Splitu u Marmontovoj ulici, oko 450 kvadrata.

Bilo bi super da uvezu Nars i Bobbi Brown i ostalo.
 
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 21:10   #2002
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Nego, jesi li ih priupitala da kako oni očekuju da netko kupi nešto ako nikad nemaju testera? Da probam to pitat? Baš me zanima reakcija
Ja sam neki dan u jednoj parfumeriji pošla pitati tester od Lieracove kreme. I magistra je rekla da nema... Hvala i doviđenja...

Međutim, kako sam bila u strahovitom PMS-u nakon par koraka sam se vratila, ušla i pitala hoće li imati testere ako nešto kupim
Ova je iznenađena bezobraštinom počela muljati kako bi se nešto onda dalo naći (s ogromnim raširenim očima, u najmanju ruku kao da sam joj pištoljem prijetila )

NIKAD VIŠE tamo neću ništa kupiti
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 21:12   #2003
Quote:
Eleonora Bow kaže: Pogledaj post

Bilo bi super da uvezu Nars i Bobbi Brown i ostalo.
Bojim se
Mislim da će ponuda biti ista kao i dosad... Daj Bože, ali čisto sumnjam!
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 21:22   #2004
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
Ja sam neki dan u jednoj parfumeriji pošla pitati tester od Lieracove kreme. I magistra je rekla da nema... Hvala i doviđenja...

Međutim, kako sam bila u strahovitom PMS-u nakon par koraka sam se vratila, ušla i pitala hoće li imati testere ako nešto kupim
Ova je iznenađena bezobraštinom počela muljati kako bi se nešto onda dalo naći (s ogromnim raširenim očima, u najmanju ruku kao da sam joj pištoljem prijetila )

NIKAD VIŠE tamo neću ništa kupiti
Buahaha
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 22:58   #2005
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Pocnes citati listu sastojaka i napomenes kako je svaki od njih jeftin, kako su unutra stavili dobrozvucece sastojke u mikroskopskim kolicinama (recimo, 1 mg na 10 litara kreme), a oni nista ne rade nego sluze samo zato da se proda proizvod, kako je najveci dio cijene ime, pa marketing, pa ambalaza, kako proizvodjac pod sobom ima i jeftinije firme (recimo, Lancome i Garnier) i kako koristi istu tehnologiju za sve proizvode jer ako ima dobru tehnologiju, nece koristiti losu, kako je skupa kozmetika zapravo porez na nepoznavanje kozmetickih sastojaka i jos joj ukazes na neki posebno iritantan sastojak koji ce joj vise stetiti nego koristiti.

you're my hero
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 02:13   #2006
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Mislim da je Stefica napisala, kad je L'Oreal napravio Mexoryle, prvo ih je stavljao u Lancome i Vichy, pa kasnije u L'Oreal i Garnier. Ako imaju dobru tehnologiju, koristit ce ju i za jeftine kreme, jer im trziste jeftinih krema donosi velik profit i ne mogu si dopustiti da ih netko na njemu presisa. Razlika je koja im je ciljana skupina - potrosaci ogranicenog budzeta (i klinkice) ili dame u godinama koje zele vjerovati da ce im skupa krema ukloniti bore (ili se vole hvaliti koliko su ju platile).
Vjeruj, bez obzira na "istu tehnologiju", velika je razlika između L'Oreala i Lancomea (premda osobno nisam ljubiteljica Lancomea, a L'Oreala pogotovo ne). Ta priča o "istoj tehnologiji" je već milijun puta profurana, po sistemu "L'Oreal i Lancome su isto", "Chanel i Bourjois su isto". Daj si probaj Chanelovu dekorativu i Bourjois dekorativu i vidjet ćeš da nisu...
__________________
"When the solution is simple, God is answering." (Albert Einstein)
Zlatna cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 02:20   #2007
Mozes li objasniti koja je tocno razlika u tehnologiji izmedju Lancomea i L'Oreala?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 11:42   #2008
Quote:
Zlatna cura kaže: Pogledaj post
Vjeruj, bez obzira na "istu tehnologiju", velika je razlika između L'Oreala i Lancomea (premda osobno nisam ljubiteljica Lancomea, a L'Oreala pogotovo ne). Ta priča o "istoj tehnologiji" je već milijun puta profurana, po sistemu "L'Oreal i Lancome su isto", "Chanel i Bourjois su isto". Daj si probaj Chanelovu dekorativu i Bourjois dekorativu i vidjet ćeš da nisu...
Oooo da.
Jojo Ungh is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 12:58   #2009
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Tak je vjerovalo i dosta cura ovdje na Kozmetici, pa su sad uglavnom pocele obracati paznju na sastojke. Neke cure su kupovale skupu kozmetiku, da bi kasnije uvidjele kako Balea ima dobre proizvode.

Jedino je problem kod prodavacica sto mozda dobivaju proviziju, pa ce, naravno, hvaliti skupe proizvode.
istina.evo neki dan kad sam bila u limonija nisam mogla odolit a da ne komentiram cliniqove stepove za masnu kožu,rekla sam prodavačici da su jako agresivni ti preparati i da sam se neugodno iznenadila kako si jedan brand kao clinique može dopustiti takve alokoholne bučkuriše.
i žena je malo ostala izneneđena,ali naravno izvukla se izjavom tipičnom za pdf kozmetika "možda vašoj koži ne odgovora"

postoje neki univerzalni,agresivno štetni sastojci i niti jednoj koži neće odgovarati

onda mi je nudila onaj gel rinse off ili tako nešto od cliniqua kojeg je jojo popljuvala
deelayla. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 13:14   #2010
To mi je najužasniji Clinique proizvod koji sam ikad probala
Jojo Ungh is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 13:16   #2011
Clinique 3 step sadrzi sapun, alkoholni tonik (navodno ima jedan koji nije alkoholni) i moisturizere koji bi mogli biti ok (nisam provjerila). Samo su si uzeli ime da zvuce medicinski

Sto se tice dekorative, nijanse su drugacije, pa tu jos ima smisla kupiti nesto skuplje (i kod parfema, naravno). Od Chanela sam kupila samo jedno rumenilo, i to zato jer nije bilo takve nijanse medju jeftinijim. Mekse je nego Bourjois, to mi se bas i ne svidja, ali ajde, podjednako su dobra.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 13:31   #2012
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Mozes li objasniti koja je tocno razlika u tehnologiji izmedju Lancomea i L'Oreala?
Razliku u tehnologiji sigurno ne mogu objasniti - ali krivo si shvatila što sam rekla: bez obzira na istu tehnologiju (što je glavni argument da su kvaliteta L'Oreala i Lancomea jednake) mogu reći da itekako na svojoj koži osjetim i vidim razliku u kvaliteti između Lancomea i l'Oreala.
S tim što to, bar što se mene tiče, nije neki primjer, jer ja Lancome uopće ne koristim, a L'Oreal pogotovo ne, kako već rekoh... Ali sam ih oboje isprobala prije dosta godina... Nisam baš ljubitelj tih marki, ali lakše bih našla među Lancomeom par krema koje mi odgovaraju nego među L'Orealom. I Lancome tek. puderi su mi neusporedivo kvalitetniji od L'Orealovih, a trebali bi valjda biti isti?

Ne kažem da će SVAKA skuplja krema nekome bolje odgovarati od bilo koje jeftine i da čovjek ne može pronaći nešto što će mu koži najbolje pasati u svakom rangu cijena, ali - vjeruj - nijedna Balea ili Afrodita ili L'Oreal krema za lice neće mi biti tako dobre (i da će se to vidjeti i na koži!) kao ako si pronađem kremu koja mi odgovara od npr. Sisleya, Kaneba, Orlanea i sl...
__________________
"When the solution is simple, God is answering." (Albert Einstein)
Zlatna cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 13:37   #2013
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post

Sto se tice dekorative, nijanse su drugacije, pa tu jos ima smisla kupiti nesto skuplje (i kod parfema, naravno). Od Chanela sam kupila samo jedno rumenilo, i to zato jer nije bilo takve nijanse medju jeftinijim. Mekse je nego Bourjois, to mi se bas i ne svidja, ali ajde, podjednako su dobra.
Nijanse su kod Bourjoisa prekrasne - nije stvar u nedostatku lijepih ili sofisticiranih nijansi. Mene su više puta baš nijanse Bourjoisovih ruževa jako privukle... ali kad ih koristiš onda vidiš da im se trajnost i ostale stvarčice ne mogu uspoređivati s trajnošću Chanelovih ruževa (kažem Chanelovih, jer bi to kao tebalo biti isto)... ili nekih meni još boljih od Chanelovih (osobno najviše volim Shiseido i YSL ruževe - i Lancomeovi znaju biti jako kvalitetni).

Ali, sad na stranu to: ajde ti, Patientia, kad se, koliko vidim, kužiš u kvalitetu sastojaka i slično, daj nabroji nekoliko krema za lice koje su po tvom mišljenju doista kvalitetne? Stvarno me zanima... i probala bi ih, normalno.
__________________
"When the solution is simple, God is answering." (Albert Einstein)
Zlatna cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 14:13   #2014
na izgled koze (a narocito na nacin na koji koza stari) najvise utjece genetika.ostali faktori koji utjecu na izgled koze bi po meni bili UV zrake,prehrana,pusenje,spavanje...vecina krema obecaje rezultate koje je,s medicinskog i logicnog gledista,nemoguce postici kremicama.mijenjati procese unutar stanica,zatezati potkozne strukture,peglati bore mimike...mislim da je kod kreme najvaznije da odgovara po teksturi,da pase tipu koze,da dnevna ima zastitni faktor,a nisu na odmet ni antioksidansi,koje je ipak vaznije piti,nego mazati,ali dobro.od krema koje utjecu na izgled povrsine koze,vjerojatno su one sa sastojcima poput retinola i slicno,jer koza bude glatkija.ali,ako se ikad itko od ijedne kreme pomladio,izumitelj iste bi vec dobio nobelovu nagradu za medicinu.izgled povrsine koze moze biti bolji dok se koristi krema koja nam odgovara,i to je sve.tko hoce vjerovati nemogucim objasnjenjima djelovanja krema,neka vjeruje.to je jedna velika industrija i sto prije to shvate,zene koje kupuju preskupe i besmisleno skupe kreme,ponekad cak na 12 rata(!!!),usparat ce si do 50.pozamasnu svoticu za face lifting ili odmor u san tropezu-po vlastitom izboru.ili za platit si mladog zigola,koji ce ih lijepo pomladit....malo se salim.htjedoh reci-treba biti realan-kreme ne mogu uciniti cuda.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 14:23   #2015
slažem se s tobom hannah, ali i sa Zlatnom curom. nažalost meni Balea (slučajno sam nju spomenila jer ju je Patientia spomenila) ne odgovara nikako, ali stvarno ni jedan njihov proizvod mi nije nešto, a probala sam ih hrpu, na moju veliku žalost odgovaraju mi skuplje stvari, lice mi bolje s njima izgleda (ali mi se čini da je LRP moj HG tako da nisam ni preskupo prošla ). to nije ni samozavaravanje ni placebo efekt ni ništa tako.
__________________
"I'm not afraid of anything in this world. There's nothing you can throw at me that I haven't already heard. ... You've got to get yourself together.
You've got stuck in a moment and you can't get out of it. Don't say that later will be better."
catlover is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 14:29   #2016
Ja se mogu pohvaliti kako mi odgovara Garnier linija za mješovitu kožu, dakle, ona zelena, ali uz Garnier kremicu koristim i Gatineau koji je ipak drugačiji od Garnier ali u pitanju su i različite kreme. Ne znam za sastav, ali baš ću pogledati malo.

Nego, debelo smo off topic. Držmo se one kako tete slabo daju testere
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 14:37   #2017
Quote:
Zlatna cura kaže: Pogledaj post
Razliku u tehnologiji sigurno ne mogu objasniti - ali krivo si shvatila što sam rekla: bez obzira na istu tehnologiju (što je glavni argument da su kvaliteta L'Oreala i Lancomea jednake) mogu reći da itekako na svojoj koži osjetim i vidim razliku u kvaliteti između Lancomea i l'Oreala.
S tim što to, bar što se mene tiče, nije neki primjer, jer ja Lancome uopće ne koristim, a L'Oreal pogotovo ne, kako već rekoh... Ali sam ih oboje isprobala prije dosta godina... Nisam baš ljubitelj tih marki, ali lakše bih našla među Lancomeom par krema koje mi odgovaraju nego među L'Orealom. I Lancome tek. puderi su mi neusporedivo kvalitetniji od L'Orealovih, a trebali bi valjda biti isti?

Ne kažem da će SVAKA skuplja krema nekome bolje odgovarati od bilo koje jeftine i da čovjek ne može pronaći nešto što će mu koži najbolje pasati u svakom rangu cijena, ali - vjeruj - nijedna Balea ili Afrodita ili L'Oreal krema za lice neće mi biti tako dobre (i da će se to vidjeti i na koži!) kao ako si pronađem kremu koja mi odgovara od npr. Sisleya, Kaneba, Orlanea i sl...
U svakom slucaju bi trebala napraviti dvostruko slijepi test, dakle uzeti L'Oreal i Lancome kremu bez parfema i boja po kojima bi ih prepoznala (naravno, kreme za isti tip koze), da niti onaj koji ti ih da ne zna koja je koja i onda procijeniti koja ti je bolja. Dvostruko slijepi testovi daju vrlo zanimljive rezultate:
http://www.dailymail.co.uk/femail/ar...t-shelves.html

No, ako ti skupoca kreme ulijeva povjerenje, pa ti se zbog placebo efekta cini da ti bolje odgovara, i to je neka korist. Unatoc saznanju da Creme de la Mer ne sadrzi nijedan skup sastojak, da sadrzi mnoge beskorisne i jos neke iritantne sastojke, mnogi se i dalje kunu u nju.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 15:04   #2018
Quote:
Zlatna cura kaže: Pogledaj post
Nijanse su kod Bourjoisa prekrasne - nije stvar u nedostatku lijepih ili sofisticiranih nijansi. Mene su više puta baš nijanse Bourjoisovih ruževa jako privukle... ali kad ih koristiš onda vidiš da im se trajnost i ostale stvarčice ne mogu uspoređivati s trajnošću Chanelovih ruževa (kažem Chanelovih, jer bi to kao tebalo biti isto)... ili nekih meni još boljih od Chanelovih (osobno najviše volim Shiseido i YSL ruževe - i Lancomeovi znaju biti jako kvalitetni).

Ali, sad na stranu to: ajde ti, Patientia, kad se, koliko vidim, kužiš u kvalitetu sastojaka i slično, daj nabroji nekoliko krema za lice koje su po tvom mišljenju doista kvalitetne? Stvarno me zanima... i probala bi ih, normalno.
Nisam probala ruzeve, rumenila su mi dosta slicna, samo je, eto, Chanel napravljeno mekse i ima ga manje, pa da se brze potrosi i da prije dodjemo po jos.

Dnevna krema definitivno Eucerin SPF 50plus. Ima jako dobru UV zastitu, bez parfema i slicnih iritansa je, izvrsna podloga za puder, ne uzrokuje pristice, brzo se upija... Kosta 130 kn, ali ima 100 ml. Koristim ju i preko zime. To je moja HG dnevna krema.

Nocnu nisam nasla savrsenu, Avon ima nocnu kremu s AHA i antioksidansima (Anew Alternative), ali pakiranu u teglice i pa pa antioksidansi (i jos sadrzi parfeme i biljke koje mogu iritirati), na snizenju oko 150 kn za 30 ml, koristim ju jer me jos nije iziritirala.

Balea MED kreme su sasvim ok za osjetljivu kozu, osim sto dnevna nema UV zastitu (pa bi ju puder trebao imati).

Paula Begoun ima jako dobre proizvode, ali ne dostavlja u hr , da dostavlja, svasta bih narucila:
http://www.paulaschoice.com/
(pritom mislim na preparativu, dosta je konzervativna kad je rijec o nijansama dekorative).

Ne znam koji je tvoj tip koze i koje su njene potrebe, ali ovdje mozes vidjeti sto bi dobra krema trebala sadrzavati:
http://www.cosmeticscop.com/learn/art.asp?ID=161

Jos bitnije je sto krema ne bi smjela sadrzavati. Popis sastojaka (nije ni izdaleka potpun, ali koristi):
http://www.cosmeticscop.com/learn/co...?id=6&letter=A
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 15:05   #2019
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
U svakom slucaju bi trebala napraviti dvostruko slijepi test, dakle uzeti L'Oreal i Lancome kremu bez parfema i boja po kojima bi ih prepoznala (naravno, kreme za isti tip koze), da niti onaj koji ti ih da ne zna koja je koja i onda procijeniti koja ti je bolja. Dvostruko slijepi testovi daju vrlo zanimljive rezultate:
http://www.dailymail.co.uk/femail/ar...t-shelves.html

No, ako ti skupoca kreme ulijeva povjerenje, pa ti se zbog placebo efekta cini da ti bolje odgovara, i to je neka korist. Unatoc saznanju da Creme de la Mer ne sadrzi nijedan skup sastojak, da sadrzi mnoge beskorisne i jos neke iritantne sastojke, mnogi se i dalje kunu u nju.
vjest marketing.a vjerojatno je ok krema.pa jos malo autosugestije...
ja sam u zivotu koristila masu skupih krema,misleci kako su ucinkovite i vjerujuci u masu toga sto je pisalo.shiseido,arden,dior,kanebo.....a zadnjih godina sam na apotekarskom aveneu,i to najobicnijoj hidratantnoj njezi (imala sam neke alergije,pa sam presla na to po savjetu dermatologa).i znate kaj?lice mi je isto ko kad sam koristila 10x skuplje proizvode.jedina kuca koju bi od skupljih izdvojila a od koje mi je lice bilo ljepse i glatkije je e.arden i to kapsule s ceramidima i retinyl palmitatom i skin illuminating complex sa retinyl palmitatom,mislim da je to derivat retinola.a ceramidi zasicene masne kiseline,sastavni dio zdrave stanice.ali da one mogu popuniti s tim ceramidima stanicu tamo di joj tih ceramida fali...hm...nisam medicinske struke,ali halo??a da.koristila sam i 3 step od clinique-a i i njihove kremice.bio mi je dosta dobar.ali ne mogu reci da mi je avene ista losiji,bar ja ne vidim razliku na kozi.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 15:08   #2020
Znam da offtopicarim, ali ako se naoruzamo znanjem, lakse cemo proturjeciti prodavacicama koje tvrde da je skuplje obavezno i bolje.

Nisam spomenula okoloocne kreme. To je zato sto dobre kreme za lice trebaju biti dobre i za podrucje oko ociju. Ako za lice imate kremu sa sastojcima koji su dobri za kozu, a bez iritansa, mozete ju koristiti i za podrucje oko ociju. Naravno, ako vam je podrucje oko ociju drugacijeg tipa (recimo, lice vam je masno, a okoloocno podrucje normalno, za lice koristite samo gel), trebat cete drugu kremu za podrucje oko ociju, ali to ne mora biti krema na kojoj pise da je okoloocna.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.