Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2009., 08:49   #41
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
a dora se sklize jer ste ju naucili na prsten ili sto vec. princ se od davnih dana ne sklize, dapace. i STVARNO ne vidim u cemu je problem sa kupanjem 1+.
radis od nicega problem. kako si je naucila, tako ce ti biti.
neka djeca se nedaju "naučit", jednostavno su živa sve ih zanima, a i neki roditelji ne žele trenirat djecu
nek djete uživa u kadi..MIha je za 2-3 mjeseca postao skroz spretan i sad bi mogao biti cijelo vrijeme sam u kadi da ja sjedim kraj njega...al je mene strah pa još pazim kao i prije..
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 09:07   #42
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
neka djeca se nedaju "naučit", jednostavno su živa sve ih zanima, a i neki roditelji ne žele trenirat djecu
nek djete uživa u kadi..MIha je za 2-3 mjeseca postao skroz spretan i sad bi mogao biti cijelo vrijeme sam u kadi da ja sjedim kraj njega...al je mene strah pa još pazim kao i prije..
Zelis reci da ja svoje dijete treniram???
Jako lijepo od tebe, pogotovo kao moda.

Ne, mi ne treniramo svoje dijete. Stavili smo ga u kadicu, bez ikakvih pomagala!, cim je poceo sjediti. U pocetku smo ga hvatali, a vrlo brzo je postao spretan ( nes vjerovat) I ne treba mu nikakva pomoc.
Da, moje dijete je jako mirno I samo sjedi u kadici, a vase je zivo I voli istrazivati..
I princevic je ziv, jako. I nikada ne sjedi u kadici. No nemam potrebu o tome otvarati temu.
Ako si ga naucio na pomagace, naravno da se dijete sklize i ne kuzim u cemu je problem?!
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 09:12   #43
ja nisam tebi ništa rekla, samo sam komentirala izjavu kako ga naučiš tako će i biti...
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 09:23   #44
I kakve veze ima kako ga naucis, tj.naviknes, sa treningom??

Naravno da ako naviknes djete na oslonac da ce se sklizati.
.....
__________________
U izradi

Zadnje uređivanje mandy : 19.06.2009. at 12:30.
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 12:53   #45
kupanje (i dan-danas s 18,5 mjeseci) - kadica disney (getro) u velikoj kadi + u njegovoj kadici obična podloga protiv sklizanja. brodići + patkice + kantica za polijevanje iz kompleta za plažu ponekad se diže, naviruje u kadu, baca pored kadice igračke, pa ih podiže...ako se unervozi i počne se često dizati i izlaziti iz kadice/kade, gibamo van...

tuširanje - samo podloga protiv sklizanja, nekad stoji ako je brzinsko, a nekad sjedne na tu podlogu a ja ga sredim dok se on zaigra s nečim...

možda bi nešto ovog tipa curku zadržalo u sjedećem...
http://www.turbolimac.com/Products/T...-93230603.aspx
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 13:02   #46
ja moju svaku večer tuširam samo vodom, tada mi ona stoji, nasapunamo samo rukice, nogice (od puzanja koljena crna ) i guzu. Stoji mi na gumenoj nekakvoj podlozi i ja joj pjevam i to joj je super, lovi rukicom vodu i brzo smo gotove, a svaka 3 dana ju stavim u fliper i baš temeljito operem cijelu i kosicu. u fliperu mi je uvijek mirna, igra se sa gumenim igračkicama i lovi vodu, pjevamo i smijemo se . ah što su ti gušti.
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 13:07   #47
čini mi se da je za sada najbolje riješenje onaj prsten gdje može sjesti. inače je jaaaaaako nemirna i sama podloga da se ne kliže nije dovoljna.
inače se voli kupati, no MRZI pranje kose. skeptična je prema tušu kad voda pršće iz tuša. no onda promjenimo mlaz iz tuša i to je ok.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 13:11   #48
Mihi je postalo problem mokro lice...nije problem ni kosa al lice ne smije imati kapljcu vode na sebi, moramo odma brisati...

kosu peremo tako da ga polegnem u vodu pa isperem i to mu se sviđa jer sam obećala da ličeko neće biti mokro i nije...

postoje i kape kao šilterice za pranje kose da ne ide voda na lice i u oči i navlak aza tuš pa izgleda kao da ribica izbacuje vodu
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 13:54   #49
f.ima 17 mj stavim ga u fliper koji je u velikoj kadi i by,by uzivancija pocinje kad ga trebam otusirat on se digne ja ga drzim za rukicu a drugom rukom poljevam i nevidim problem.
franči is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 09:24   #50
Mi imamo fliper. Mada mislim da nece jos dugo stati u njega
Ne znam kako bi bez njega jer dok smo sad bili u bolnici kupao se u kadi i valjao se, pokusavao se dignut.... Njemu je to smijesno jer mu se klize, a meni se kosa dize. Fliper!!
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 12:32   #51
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
...mala može izdržat otprilike 30 sekundi u sjedećem položaju, onda se diže i skliže, skliže...k'o bambi na ledu, ja hvatam ruke, noge, ona se dere jer ju ja posjedam, a ja umirem od straha da ne ljosne.....
A da probaš sjest s njom zajedno u kadu?
Nama je to bilo OK dok se bojala sama sjest.
A što se tiče "pičenja", probaj ju malo zastrašit, ne jako da se uplaši kupanja, već samo da spozna granice. Dopusti joj da se malo oklizne (pridrži baš da ne razbije glavu), moja je par puta tako "proklizala", pa je nakon toga bila pažljivija i čvrsto se držala.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 13:12   #52
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
A da probaš sjest s njom zajedno u kadu?
ne stanemo nas dvije skupa u tuš kadu

u fliperu nikad nije bila, leonee. ne posjedujemo ga. ali, jad, pričekat ću nekako da počne samostalno stajati pa ću vijdet jel se kliže manje...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 15:03   #53
mi imamo plitki tus. on stane na noge, dan muzalivacu da se igra i u roku od 5 minuti ga okupam. do prije misec dana nije mu bilo bas drago a sad gusta. nemamo nikakva pomagala osim obicne podloske za tus i ne sklize se na tome
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 16:08   #54
žemske, a šta vam je taj fliper....kad ga googlam izbacuje mi naravno fliper igricu...
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 17:44   #55
to ti je ovo http://www.trudnoca.net/forum2/userp...e__145kn_1.jpg
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 19:03   #56
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne stanemo nas dvije skupa u tuš kadu

u fliperu nikad nije bila, leonee. ne posjedujemo ga. ali, jad, pričekat ću nekako da počne samostalno stajati pa ću vijdet jel se kliže manje...
Jos ne stoji samostalno?

Ok, ugl djeca do 1god se dignu na noge I stoje samostalno (koliko je sada tvoja? 1,4mj? ), a obzirom da ovo nije slucaj.. Mislim da je stvarno bezveze staviti u naslov 1+.. Upravo zato sto kad djeca stanu na noge, mogu se I lakse pridrzavati stojecki I ne vidim problem I dalje oko kupanja djece 1+...

Dakle, mogla si pisati na temi o kupanju beba..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 20.06.2009., 20:13   #57
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Jos ne stoji samostalno?

Ok, ugl djeca do 1god se dignu na noge I stoje samostalno (koliko je sada tvoja? 1,4mj? ), a obzirom da ovo nije slucaj.. Mislim da je stvarno bezveze staviti u naslov 1+.. Upravo zato sto kad djeca stanu na noge, mogu se I lakse pridrzavati stojecki I ne vidim problem I dalje oko kupanja djece 1+...

Dakle, mogla si pisati na temi o kupanju beba..
ne stoji samostalno zbog problema sa stopalima (zbog kojih i jesam na produljenom porodiljnom)
e, ali nisam ja odmah povezala nestajanje i problematično kupanje, to sam ovdje, na ovoj temi doznala da bi mogao biti problem
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 07:29   #58
Shvatila sam odmah da ne moze stajati najvjerojatnije radi problema radi kojeg si ostala doma..
A samostalno stajanje u tus kabini I na podu su vrlo povezani.. :mig;
__________________
U izradi

Zadnje uređivanje mandy : 21.06.2009. at 23:42.
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 00:20   #59
Malo cu se ubacit ovak da nisam sve procitala; al ja svoju tusiram otkad je bila 10 mj. i imala uroinfekt.
i to nakon svake kake. kad je vruce bogme i cesce po danu.
I tad nije stajala pa sam ju lijevom rukom drzala oko ledja i ispod njene lijeve rukice a desnom prala i ispitala...naravno otkad stoji sve puno lakse, ali isto imam tus kadu i nema sanse kak bi drugacije. a zbog uroinfekta nikakvo sjedenje u nikakvoj vodi nije dolazilo u obzir. s obzirom da je vec tada imala 11 kg jesam se nateglila, al brzo to na kraju prodje...
amarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 00:37   #60
Mi imamo tus-kadu, al Kico se mrzi tusirat - to koristim samo kad bas moramo (dnevno pranje jer se ukakao, zavrsno ispiranje ako sam mu prala kosu). I to je tek s godinu i pol poceo trpit, prije toga se derao kao da ga kolju. Sad samo kaze "Brisati. Nije dobro"
Ja sam mu dugo tupila - vidi tus, tata se tusira (gledao je tatu), mama se tusira... i tek nakon puno uvjeravanja je proslo.
Mi imamo kadicu. Jedna od 5 najboljih stvari koje smo kupili

Samo sto je nasa svijetloplava.
Na onom kosom dijelu kupas bebu, na onom drugom mozes sjest. Ima neklizajucu podlogu (to je ono svijetlozeleno na slici).
Jos stane u nju i mi superzadovoljni.
Jes da bih je rado izbacila i zamijenila tusiranjem (jer je svaki put moram oprat :josjednalosadomacica: ), al Kico ne bi

Sto se tice ustajanja, od pocetka je NE. Nije nesto puno ni pokusavao jer mu je to kadica od 2-3 mj zivota i to je tak.
Nisam mu dala da stoji do prije 6 mj kad je shvatio da moras stajat mirno dok se tusiras.

EDIT: Sad vas citam i nema sanse da bih mu dozvolila dizanje i setanje po kadi. Pa i ja bih tak mogla past, a kamoli on.
Spretnost i okretnost vjezba na penjalici

I da Lali, moj prijedlog bi bio da joj jednostavno ne das da se dize. Ak kupanje zato traje 3 min, traje. Dijete se moze kvalitetno oprat u tom roku

Zadnje uređivanje Zmijica : 12.07.2009. at 00:48.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.