Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2005., 06:33   #21
Ni jednog od ta dva nema u Zagrebu.

Kupi si obicno Nivea mlijeko. Ili Nivea bezmasni sprej za tijelo.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 10:42   #22
Nadam se da se Muscleboy neće ljutiti što mu upadam u topic, ali ne da mi se otvarat novi!

Prije dva-tri dana gadno sam se iznenadila kad sam nakon tuširanja skužila da su mi bedra (dio iznad koljena, cca 30cm duljine) i kompletne potkoljenice totalno prekrivene ljuskicama kože. Ne gulim se (ono kad izgoriš), nego mi je kožasva suha i ljuskava. Inače imam suhu, ali NIKAD mi se nije izljuskala. Mažem s Nivea baby mlijekom (to trenutno imam doma) ali ništa.
Palo mi je na pamet da je to možda došlo zato jer u posljednje vrijeme pijem užasno malo tekućine (sram me bilo ), ali opet, znala sam ja tjednima bit dnevno na samo čaši cedevite, pa nikad niš (okej, ovo nije nešto čime se hvalim ).
Sada, zanima me da li je netko imao sličan problem i što trebam radit sada? Peeling, krema (koja)? Please, help!
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 11:41   #23
Quote:
club delicious kaže:
Nadam se da se Muscleboy neće ljutiti što mu upadam u topic, ali ne da mi se otvarat novi!

Prije dva-tri dana gadno sam se iznenadila kad sam nakon tuširanja skužila da su mi bedra (dio iznad koljena, cca 30cm duljine) i kompletne potkoljenice totalno prekrivene ljuskicama kože. Ne gulim se (ono kad izgoriš), nego mi je kožasva suha i ljuskava. Inače imam suhu, ali NIKAD mi se nije izljuskala. Mažem s Nivea baby mlijekom (to trenutno imam doma) ali ništa.
Palo mi je na pamet da je to možda došlo zato jer u posljednje vrijeme pijem užasno malo tekućine (sram me bilo ), ali opet, znala sam ja tjednima bit dnevno na samo čaši cedevite, pa nikad niš (okej, ovo nije nešto čime se hvalim ).
Sada, zanima me da li je netko imao sličan problem i što trebam radit sada? Peeling, krema (koja)? Please, help!
meni je tako svake godine nakon ljeta.


nakon tusiranja, dok je koza jos mokra, natrackam se sa johnson baby uljem, utrljam i tek onda se pobrisem sa rucnikom.
ovo u biti samo zakamuflira stanje.

treba cekati neko vrijeme da se koza obnovi.
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 13:35   #24
Thnx, Bocca; večeras ću probat s uljem!
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 14:24   #25
Quote:
club delicious kaže:
Nadam se da se Muscleboy neće ljutiti što mu upadam u topic, ali ne da mi se otvarat novi!

Prije dva-tri dana gadno sam se iznenadila kad sam nakon tuširanja skužila da su mi bedra (dio iznad koljena, cca 30cm duljine) i kompletne potkoljenice totalno prekrivene ljuskicama kože. Ne gulim se (ono kad izgoriš), nego mi je kožasva suha i ljuskava. Inače imam suhu, ali NIKAD mi se nije izljuskala. Mažem s Nivea baby mlijekom (to trenutno imam doma) ali ništa.
Palo mi je na pamet da je to možda došlo zato jer u posljednje vrijeme pijem užasno malo tekućine (sram me bilo ), ali opet, znala sam ja tjednima bit dnevno na samo čaši cedevite, pa nikad niš (okej, ovo nije nešto čime se hvalim ).
Sada, zanima me da li je netko imao sličan problem i što trebam radit sada? Peeling, krema (koja)? Please, help!
Nema veze,i moj problem je sličan kako sam sad po ljeti puino u pokretu i nije mi blizu teretana pa vježbam doma ali zbog suhoće kože pogotovo po rukama i nogama dobijem crvenilo i peče jako...
__________________
afds
Muscleboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 14:32   #26
oprosti, al suhoca kozhe u normalnom stanju ne izaziva crvenilo i pechenje. vec ovo shto je opisala club delicious.

mislim da bi se ti ipak trebao obratiti dermatologu.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 15:27   #27
Quote:
magic kaže:
oprosti, al suhoca kozhe u normalnom stanju ne izaziva crvenilo i pechenje. vec ovo shto je opisala club delicious.

mislim da bi se ti ipak trebao obratiti dermatologu.
bez brige tako mi je svake godine samo sam se ove poceo baviti intenzivno sportom pa mi je još gore...kupio sam Niveino "mlijeko",već je malo bolje

Imam takvu kožu nit mogu dobro pocrnit niti izgoriti(znao sam pet sati provesti na suncu golih leđa i ništa...)
__________________
afds
Muscleboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 15:35   #28
ne razumijem kakve veze ima bavlljenje sportom s pogorshanjem stanja kozhe.

al nije ni bitno. crvenilo i pechenje nije znak obichne suhoce kozhe. a ti kako zhelish.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 15:35   #29
Quote:
Muscleboy kaže:
Imam takvu kožu nit mogu dobro pocrnit niti izgoriti(znao sam pet sati provesti na suncu golih leđa i ništa...)
mutant, alien??? wtf?
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 17:30   #30
Quote:
magic kaže:
ne razumijem kakve veze ima bavlljenje sportom s pogorshanjem stanja kozhe.

al nije ni bitno. crvenilo i pechenje nije znak obichne suhoce kozhe. a ti kako zhelish.
Vise puta se dnevno tusira s jakim gelom ili sapunom? Mozd je i dehidriran, izlozen suncu dugo vremena?
A mozda i ne opisuje sve simptome da ga ne bi poslale dermatologu.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 17:34   #31
pa napisala sam mu da ide dermatologu chim je spomenuo crvenilo i pechenje. to nisu simptomi obichne suhe kozhe vec neke promjene.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 17:43   #32
Obično ljuskanje kože izazvano ljetom lako se uklanja kućnim pilingom koji preporučam.

Koža je nakon toga fenomenalno mekana.
Može ga se ponoviti i po par puta dok se sva koža ne oporavi od ljeta

Žlicu meda, sok od jednog limuna, žlica kuhinjske soli i malo maslinovog ulja.
Utrljati na mokru kožu, lagano izmasirati i isprati tušem.

Ukoliko je kpža jako suha , koristiti mlijeka ili dječja ulja za kožu, nakon svakog tuširanja. Ja barem tako radim.
__________________
kući
Akcija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 17:44   #33
Quote:
magic kaže:
pa napisala sam mu da ide dermatologu chim je spomenuo crvenilo i pechenje. to nisu simptomi obichne suhe kozhe vec neke promjene.
Nadam se samo da ima zenu u obitelji koja je primjetila da se nesto desava...
Racunati da ce on postupiti racionalno...ne bih racunala na to.....
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 19:00   #34
Quote:
Akcija2 kaže:
Žlicu meda, sok od jednog limuna, žlica kuhinjske soli i malo maslinovog ulja.
Hm, ovaj limun i sol mi nekako djeluju preagresivno. Možda da limun zamijenim mlijekom, a sol šećerom?
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 19:05   #35
shecer bash nije preporuchljiv, narochito za problematichnu kozhu...on je rasadnik bakterija.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 20:53   #36
Quote:
club delicious kaže:
Thnx, Bocca; večeras ću probat s uljem!
Hm ne vjerujem da je to pametno..ulje isušuje
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 20:57   #37
Magic, teško da će šećer biti rasadnik bakterija (neki drugi mikrići vole šećer; kvasci i plijesni). Možda si na to mislila?

Ulje isušuje? Hm, može bit, ali nekako mi ne upada po logici...

A što je s onim sastojcima iz apoteke; glicerin, vazelin?
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 21:10   #38
club, ne mogu dovoljno struchno odgovoriti na tvoje pitanje, ali znam da se i bakterije hrane shecerom. ili su nas krivo uchili kako nastaje karijes, recimo?


Ja koristim ovu emulziju ulja s vodom. dakle, na mokru kozhu namazhem baby ulje. josh je bolje bademovo.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 21:11   #39
Da, bakterije se hrane šećerom. To sam i jučer pročitala u Viti vezano za candidu.
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2005., 21:12   #40
Da, kada se maže na mokru kožu ulje to je ok...il probajte nabaviti ulje od gospine trave. Mojoj prijateljici je pomoglo kod suhe kože.
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:26.