Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2010., 15:38   #161
nisam čitala ove prije postove pa mi nemojte zamjertit ako sam šta propustila...
imam otvoren žiro i tekući u istoj banci.
imam i karticu za tekući pa peglam i dižem dok mogu. Problem je šta se baš ne mogu kontrolirat pa da bi nešto uštedida sam odlučila dio zarade prebacit na žiro kako bi mi bilo tlaka ići na šalter suma bi rasla...
pa me zanima jel to pametno... s obzirom na razlike između žira i tekućeg...
reumica25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 00:54   #162
Quote:
reumica25 kaže: Pogledaj post
nisam čitala ove prije postove pa mi nemojte zamjertit ako sam šta propustila...
imam otvoren žiro i tekući u istoj banci.
imam i karticu za tekući pa peglam i dižem dok mogu. Problem je šta se baš ne mogu kontrolirat pa da bi nešto uštedida sam odlučila dio zarade prebacit na žiro kako bi mi bilo tlaka ići na šalter suma bi rasla...
pa me zanima jel to pametno... s obzirom na razlike između žira i tekućeg...
Na tvoju žalost, i sa žiroračunom dobiješ debitnu karticu s kojom možeš kupovati u dućanu (odmah se skida s računa iznos), tako da ne znam kako bi ti to pomoglo u štednji. Jedino da otvoriš žiro i prebaciš neki iznos, a karticu ostaviš doma
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 20:58   #163
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Na tvoju žalost, i sa žiroračunom dobiješ debitnu karticu s kojom možeš kupovati u dućanu (odmah se skida s računa iznos), tako da ne znam kako bi ti to pomoglo u štednji. Jedino da otvoriš žiro i prebaciš neki iznos, a karticu ostaviš doma
pa pomaže mi time što je... nemam.
ali to nije bilo pitanje,a ono glasi, da li sa prebacivanjem pinez sa tekućeg na žiro, i akumuliranjem novca na žiro me nakon nekog vremena može zakinit neki porez ili tako nešto slično?
reumica25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 21:35   #164
Quote:
reumica25 kaže: Pogledaj post
da li sa prebacivanjem pinez sa tekućeg na žiro, i akumuliranjem novca na žiro me nakon nekog vremena može zakinit neki porez ili tako nešto slično?
ne, ne moze.
Porez se mora placati samo na uplate koje su negdje upisane kao trosak, npr. neka tvrtka ti je uplatila honorar za neki posao, i ona ga na svojoj strani knjizi kao trosak.
U slucaju vlastite uplate gotovine nema mjesta troska, dakle ne moze.
stikla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 21:06   #165
može jedno pitanjce....upravo sam se zaposlio,imam tekući račun na kojeg mi stiže plaća svaki mjesec i jasno mi je da je to novac koji je već oporezovan,a imam i žiro kojeg sam koristio ranije kada bih povremeno radio preko student servisa.

E sad,zanima me slijedeće: s obzirom da često trgujem preko neta (kupujem-prodajem rabljene računalne komponente,mobitele i slično) i kada mi netko treba uplatiti novac -pretpostavljam da bi mi trebao uplatiti na tekući,da li će me netko (država tj. porezna uprava) nekada pitati "odakle tebi taj novac"? ili sam oslobođen od njihove gnjavaže? ako bi mi uplatili na žiro umjesto na tekući-isto pitanje? Također,ako ja štajaznam dobijem na kladionici ili mi netko pokloni recimo 20 000 kn (moš mislit)) i taj novac položim na račun tekući/žiro,moram li nekome pravdati taj novac?

molio bih da mi odgovore samo oni koji stvarno znaju,a ne koji "misle da znaju"

hvala
__________________
Žnjonzo
kreky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 15:17   #166
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
Možeš, ako ugovoriš trajni nalog
Sad jedno fakat glupo, kaj je sa direktnim placanjem preko kartice za ziro racun, a ne kesovinom, kaze frend "to se ne moze" sto mi je skroz cudno (i glupo) koliko se sjecam nemas dozovoljeni minus, no kad je to bilo


Edit evo gledam zagrebacku banku njhov ziro racun/visa kartica kaze :


Sredstvima na žiro-računu možete raspolagati:
* putem Visa Electron kartice
* putem direktnih kanala
* u bilo kojoj poslovnici Banke

Mislim, tko je tu lud.
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 16:19   #167
Jasno ti je da je taj post star preko 4 godine?

Možeš najnormalnije plaćati karticom žiro računa, pod uvjetom da na njemu imaš novaca.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 20:19   #168
Molim da mi netko pomogne!

Ja kao pravna osoba želim platiti honorare fizičkim osobama na njihov žiro-račun, no nismo sklopili ugovor o djelu.

Da li će mi ti izdaci biti uključeni u poreznu prijavu kao troškovi ili u troškove ulaze jedino oni računi koji bi bili ispostavljeni da smo napravili ugovor o djelu?
elena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 11:02   #169
Quote:
kreky kaže: Pogledaj post
može jedno pitanjce....upravo sam se zaposlio,imam tekući račun na kojeg mi stiže plaća svaki mjesec i jasno mi je da je to novac koji je već oporezovan,a imam i žiro kojeg sam koristio ranije kada bih povremeno radio preko student servisa.

E sad,zanima me slijedeće: s obzirom da često trgujem preko neta (kupujem-prodajem rabljene računalne komponente,mobitele i slično) i kada mi netko treba uplatiti novac -pretpostavljam da bi mi trebao uplatiti na tekući,da li će me netko (država tj. porezna uprava) nekada pitati "odakle tebi taj novac"? ili sam oslobođen od njihove gnjavaže? ako bi mi uplatili na žiro umjesto na tekući-isto pitanje? Također,ako ja štajaznam dobijem na kladionici ili mi netko pokloni recimo 20 000 kn (moš mislit)) i taj novac položim na račun tekući/žiro,moram li nekome pravdati taj novac?

molio bih da mi odgovore samo oni koji stvarno znaju,a ne koji "misle da znaju"

hvala
uplate do 105000 neće vas nitko ništa pitat, iznat 105 000 kn morate imat opravdanje od kud vam taj novac.
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 11:05   #170
Quote:
elena_ kaže: Pogledaj post
Molim da mi netko pomogne!

Ja kao pravna osoba želim platiti honorare fizičkim osobama na njihov žiro-račun, no nismo sklopili ugovor o djelu.

Da li će mi ti izdaci biti uključeni u poreznu prijavu kao troškovi ili u troškove ulaze jedino oni računi koji bi bili ispostavljeni da smo napravili ugovor o djelu?
ako niste napravili ugovor o djelu nećete platiti nikakve dodatne izdatke, samo ne znam kako ćete sebi te troškove pravdat!
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 00:19   #171
Skužija sam da su mi u Hypo i u Erste banci sa žiro računa skinuli oko 5 kn. Prije je žiro bija besplatan. Da li je nastupija neki novi zakon pa se sada naplaćuje vođenje računa?
hithard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 15:20   #172
Meni su danas u Hypo banci ponovo rekli da naplaćuju vođenje žiro računa samo onaj mjesec kada ima uplata na žiro račun. Mislim da je rekla da se plaća 6 kn. Dok recimo u Zagrebačkoj banci i Erste banci svaki mjesec naplaćuju 5 kn odnosno skidaju sa žiro računa bez obzira je li bilo uplata taj mjesec na žiro račun.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 15:29   #173
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Meni su danas u Hypo banci ponovo rekli da naplaćuju vođenje žiro računa samo onaj mjesec kada ima uplata na žiro račun. Mislim da je rekla da se plaća 6 kn. Dok recimo u Zagrebačkoj banci i Erste banci svaki mjesec naplaćuju 5 kn odnosno skidaju sa žiro računa bez obzira je li bilo uplata taj mjesec na žiro račun.
Hvala!
hithard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 12:22   #174
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Meni su danas u Hypo banci ponovo rekli da naplaćuju vođenje žiro računa samo onaj mjesec kada ima uplata na žiro račun. Mislim da je rekla da se plaća 6 kn. Dok recimo u Zagrebačkoj banci i Erste banci svaki mjesec naplaćuju 5 kn odnosno skidaju sa žiro računa bez obzira je li bilo uplata taj mjesec na žiro račun.
U Erste se naplaćuje naknada samo onaj mjesec kad postoji nekakav promet na računu i to čini mi se 5 kn.
Sunnce is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 15:12   #175
ja sam pravnica i odgovor na pitanja koja je razlika između tekućeg i žiro računa je: tekući račun otvara osoba koja ima stalna primanja a žiro račun se otvara za povremena primanja (kao što je npr.rad preko student servisa jedamput godišnje na dva mjeseca). to je najbitniija razlika
mistik2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 21:02   #176
baš i nije
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 21:10   #177
Quote:
gljeeva kaže: Pogledaj post
baš i nije
JEST!!!!!! ako misliš da nije, ajd baš me zanima tvoje mišljenje?????
mistik2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 21:10   #178
imam odličan 5 iz trgovačkog prava
mistik2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 21:47   #179
Pravna definicija možda i stoji ali je praktično kriva.
Npr. tekući račun ne otvara samo osoba koja ima stalna primanja. Može ga otvoriti bilo tko u bilo koju svrhu i ne mora imati nikakva primanja.
Dalje, termin stalnih i povremenih primanja kako si ih objasnila je netočan. Netko može primiti plaću primjerice 3 mjeseca u godini (ugovor na određeno) što su stalna primanja i bila bi isplaćena na tekući račun, dok netko drugi može primati npr. cijele godine honorare, stipendije, najamnine itd (dakle "stalno", kao vremenski termin) no isplate bi išle na žiro račun a ne tekući.
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 23:22   #180
Tekući može otvoriti bilo tko to želi tekući (pod uvjetom da je punoljetan, a ako nije to za njega ugovara zakonski zastupnik/skrbnik) bilo za redovna primanja (plaća, mirovina, porodiljski, dolatak) bilo za vlastite uplate.
Žiro račun je za honorna primanja, ugovore o djelu, najam od nekretnina, isplate dividenti ...

EDIT: upss sorry ...Vidim ga je gljeeva odgovorio
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.