Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2021., 17:31   #761
Quote:
DaisyViolet kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zna li tko hoće li rodilište stvarati problem ako mi je na nalazima drugo prezime s obzirom da sam se udala i promijenila prezime naknadno? Slala sam mail u Petrovu sa zamolbom da mi samo promijene prezime na nalazima ali ne mogu i jedino šta mogu je ponovno ići vadit krv...
Petrova traži novo vađenje. I ja imam stari nalaz na djevojačko prezime i vadila sam novi. Takva im je procedura.
Mene sad brine što sam bila A rh -, a sad sam dobila da sam A rh +

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk
__________________
Ima tišina koji se sjećam više nego najljepših riječi...
Kinglu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2021., 17:35   #762
Imaš li već dijete? Ako da, da li je ono rh+ i jesi li primila injekciju nakon poroda?

Očito si senzibilizirana, a sad više se ne sjećam što to znači za drugu trudnoću. Mislim da je bilo nekih problema da bi se već vidjelo u trudnoći
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2021., 17:38   #763
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Imaš li već dijete? Ako da, da li je ono rh+ i jesi li primila injekciju nakon poroda?

Očito si senzibilizirana, a sad više se ne sjećam što to znači za drugu trudnoću. Mislim da je bilo nekih problema da bi se već vidjelo u trudnoći
Imam dvoje. Prvo je A neg pa nisam primila injekciju. Drugo je A poz i primila sam je. Primila sam i transfuziju nakon prvog poroda, sumnjam da to može utjecati na nalaz, bilo je davno. Testovi senzibilizacije su ok u ovoj trudnoći, radila sam ih 2 puta, sada sam 35tt. Ali baš me iznenadilo da je došlo do promjene.

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk
__________________
Ima tišina koji se sjećam više nego najljepših riječi...
Kinglu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2021., 18:13   #764
Quote:
Kinglu kaže: Pogledaj post
Imam dvoje. Prvo je A neg pa nisam primila injekciju. Drugo je A poz i primila sam je. Primila sam i transfuziju nakon prvog poroda, sumnjam da to može utjecati na nalaz, bilo je davno. Testovi senzibilizacije su ok u ovoj trudnoći, radila sam ih 2 puta, sada sam 35tt. Ali baš me iznenadilo da je došlo do promjene.

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk
Senzibilizacija ne znači promjenu rh faktora..
Jeste li pitali nekog stručnog za mišljenje, krvna grupa i Rh faktor nisu promjenjive kategorije, prije je moguća pogreška u nalaza (pogledajte na internetu oko određivanja/promjene Rh faktora); ugl ja bih na Vašem mjestu popričala s ginekologom/liječnikom oko različitih nalaza.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2021., 18:27   #765
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Senzibilizacija ne znači promjenu rh faktora..
Jeste li pitali nekog stručnog za mišljenje, krvna grupa i Rh faktor nisu promjenjive kategorije, prije je moguća pogreška u nalaza (pogledajte na internetu oko određivanja/promjene Rh faktora); ugl ja bih na Vašem mjestu popričala s ginekologom/liječnikom oko različitih nalaza.
Tek sam danas dobila nalaz. Sutra idem u Petrovu na pregled pa ću svakako razgovarati s doktorom.

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk
__________________
Ima tišina koji se sjećam više nego najljepših riječi...
Kinglu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2021., 19:02   #766
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Senzibilizacija ne znači promjenu rh faktora..
.
Isprike da, ja sam se zanijela

Uglacnom znam da ima neka fora oko toga, al napamet se ne mogu sjetiti. Navodno može biti i posljedica transfuzije
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 16:33   #767
Pozdrav zenske,
Moze li mi netko reci da li za testove senzibilazacije u Petrovoj treba uputnica dr. opce prakse ili soc ginekologa?
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 16:45   #768
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
Pozdrav zenske,

Moze li mi netko reci da li za testove senzibilazacije u Petrovoj treba uputnica dr. opce prakse ili soc ginekologa?
Meni ih je davala ginekologica. Sve vezano za trudnoću je išlo od nje.

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk
__________________
Ima tišina koji se sjećam više nego najljepših riječi...
Kinglu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2021., 16:54   #769
Quote:
Kinglu kaže: Pogledaj post
Meni ih je davala ginekologica. Sve vezano za trudnoću je išlo od nje.

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk
Ok, hvala na brzom odogovoru ovo mi je treca trudnoca ali veliki su mi razmaci izmedu sve tei pa se uopce ne sjecam. soc gin sam isla sam na kraju po uputnicu za trudnicku ambulantu kolko mi je u sjecanju..godine cine svoje
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2021., 12:34   #770
Zna li netko kako rade Križine u Splitu za vadenje krvne grupe?
dear is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2022., 10:19   #771
Evo, da imamo ispisano ako nekome bude trebala informacija. Znam da sam ja tražila okolo, pa sam nailazila samo na polovične informacije.

Dakle, u trudnoći je nužno odrediti koja ste krvna grupa (u Zagrebu tu pretragu može odraditi valjda svaka bolnica), a ako ste Rh negativni onda oko 24. tjedna idete i prvi put na test senzibilizacije.
On se u Zagrebu radi samo u Petrovoj - ne bolnici, već Zavodu za transfuzijsku medicinu. Dakle, tamo gdje se daruje krv, odmah pokraj (po stepenicama, pa na desno) se nalazi laboratorij.

Laboratorij radi radnim danom (pon - pet) od 7-12 i ne treba se naručivati unaprijed.
Simpatična sestra na ulazu izmjeri temperaturu (maske obavezne) pita za tip pretrage i da papirić za ispuniti kao i redni broj. Trudnice idu po posebnom redu, ja sam bila jutros, nije bila gužva i stigla sam na red za 10 minuta.
Ulazite na šaltere kad vam je broj na redu, date osobnu, zdravstvenu (ginekolog šalje uputnicu, vrijedi 3 mjeseca) i papirić i kad vas obrade sam date krv u sljedećoj prostoriji i to je to.

Nalazi bi trebali kroz 3 dana stići kod ginekologa i na e-građani.
Nadam se da će nekome biti korisne informacije.
Hippolyta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2022., 00:20   #772
Quote:
Hippolyta kaže: Pogledaj post
Dakle, u trudnoći je nužno odrediti koja ste krvna grupa (u Zagrebu tu pretragu može odraditi valjda svaka bolnica), a ako ste Rh negativni onda oko 24. tjedna idete i prvi put na test senzibilizacije.

On se u Zagrebu radi samo u Petrovoj - ne bolnici, već Zavodu za transfuzijsku medicinu. Dakle, tamo gdje se daruje krv, odmah pokraj (po stepenicama, pa na desno) se nalazi laboratorij.

Samo da nadodam da se taj test može napraviti i na Sv. Duhu. Dolje u laboratoriju, soba br. 5.


Poslano sa mog ELS-NX9 koristeći Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2022., 09:39   #773
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Samo da nadodam da se taj test može napraviti i na Sv. Duhu. Dolje u laboratoriju, soba br. 5.


Poslano sa mog ELS-NX9 koristeći Tapatalk
Majku im njihovu, a kad sam se raspitivala, baš za Duh konkretno, dobila sam odjebitis i nek idem na Petrovu...

Hvala na infosu, sljedeći pregled u osmom mjesecu trudnoće, bome idem kod njih.
Hippolyta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2022., 14:34   #774
Pozdrav ženske, danas sam išla na test senzibilizacije prvi put i to na svoju inicijativu (24 tt), mada sam svom ginekologu odmah na početku trudnoće došla s papirom da sam A- (suprug je A+). I danas u Petrovoj 3 dok sam čekala čitam na panou da prvi test treba raditi između 10.-16. tjedna i da je ovo realno neodgovorno... Inače mi je dr. ok, redovno idem na svakojake pretrage, ne kužim zašto je ovo propustio. Imala sam spontani prije par godina, vrlo rana trudnoća, nisam primila nikakvu injekciju. Po onome što čitam ni ne daje da tako rano, ali opet ne misle svi tako. Sad naravno strepim do nalaza. Iznervirala sam se jer mislim da se u 21. stoljeću žene ne bi trebale brinuti oko ovakvih stvari. Sretan nam Dan žena!
MarMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2022., 20:50   #775
Quote:
MarMar kaže: Pogledaj post
Pozdrav ženske, danas sam išla na test senzibilizacije prvi put i to na svoju inicijativu (24 tt), mada sam svom ginekologu odmah na početku trudnoće došla s papirom da sam A- (suprug je A+). I danas u Petrovoj 3 dok sam čekala čitam na panou da prvi test treba raditi između 10.-16. tjedna i da je ovo realno neodgovorno... Inače mi je dr. ok, redovno idem na svakojake pretrage, ne kužim zašto je ovo propustio. Imala sam spontani prije par godina, vrlo rana trudnoća, nisam primila nikakvu injekciju. Po onome što čitam ni ne daje da tako rano, ali opet ne misle svi tako. Sad naravno strepim do nalaza. Iznervirala sam se jer mislim da se u 21. stoljeću žene ne bi trebale brinuti oko ovakvih stvari. Sretan nam Dan žena!
Pa je, neodgovorno je od tvog ginekologa. Pretpostavljam da je sve u redu kad si došla do 24. tt. Jesi dobila nalaz? Ovo za rane spontane i injekciju ne znam, ja sam ga imala u 11. tt, odnosno dogodio se i ranije, ali tad sam prokrvarila, i dobila sam injekciju (isto sam rh-).
Daisy83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2022., 21:26   #776
Quote:
Daisy83 kaže: Pogledaj post
Pa je, neodgovorno je od tvog ginekologa. Pretpostavljam da je sve u redu kad si došla do 24. tt. Jesi dobila nalaz? Ovo za rane spontane i injekciju ne znam, ja sam ga imala u 11. tt, odnosno dogodio se i ranije, ali tad sam prokrvarila, i dobila sam injekciju (isto sam rh-).
Danas sam tek vadila krv, rekli su mi do tjedan dana da se čeka nalaz. Prije cca godinu i pol sam radila taj indirekni antiglobulinski test zbog IVF-a i bio je negativan, a spontani je bio ranije. Palo mi je na pamet da me možda zbog toga nije slao, ali to samo nagađam. A ništa, čekam rezultate i nadam se da je sve ok. : )
MarMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2022., 22:04   #777
Tjedan dana?? Bas puno. U Ri je gotov isti dan i salju na mail rezultat.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Daisy83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2022., 10:14   #778
Quote:
Daisy83 kaže: Pogledaj post
Tjedan dana?? Bas puno. U Ri je gotov isti dan i salju na mail rezultat.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Došao mi je nalaz jutros i negativan je. Sretnaaaaaa : ) Mislim da su mi odmah radili i onaj antireponimski test, hiv, hepatitis i što već, a to se čeka duže. Jesi ti Puležanka? Vidim piše lokacija Pula... ja sam inače iz Pule.
MarMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2022., 14:02   #779
Quote:
MarMar kaže: Pogledaj post
Došao mi je nalaz jutros i negativan je. Sretnaaaaaa : ) Mislim da su mi odmah radili i onaj antireponimski test, hiv, hepatitis i što već, a to se čeka duže. Jesi ti Puležanka? Vidim piše lokacija Pula... ja sam inače iz Pule.
Supeeeer )!
Nisam ne, iz Ri sam, to sam bzvz stavila davno nekad, zaboravila sam na to . Ali jesam istrijanka rodom

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Daisy83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.