Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2024., 20:30   #5181
U mom kraju su svi takvi. Svi koje sam do sad pogledao. I kak da si ja pomognem? Kazu da sam picajzla. Cijena po kvadratu blizu 40 eura haha
Futsal Dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2024., 08:31   #5182
A potegni silikonom okolo, jebiga.
Sve sta valja otišlo van radit, ovo sta je ostalo dere cijene jer je mala konkurencija
kljaka-bj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2024., 10:15   #5183
Nisu to moje plocice
Ja jos trazim normalnog majstora
Postoje mjesta gdje silikon nema smisla povuci
Futsal Dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2024., 11:28   #5184
pločice na zidu od porobetona

Pozdrav,
u staroj kupaonici imam zidove od opeke debljine 12cm. Prema unutra bi obzidali ytongom debljine 5cm. U toj debljini bi onda vukli instalacije i sl.

Može li na to doći keramika? i treba li išta osim ljepila da se zalijepi na porobeton? (piše na stranicama proizvođača da ne treba, ali možda neko ovdje ima praktično iskustvo)...

Hvala!

p.s. ima li ko iskustva s porobetonom i gletanjem na zidu na koji će završno doći boja? Je li zbilja dovoljno samo gletati 1-2 puta, ako je zid ravno složen, ili je ipak bolje žbukati?

p.p.s. ima li ko iskustva s postavljanjem keramičkih pločica na pod na kojem su stare keramičke pločice i teraco? Što bi trebalo napraviti s podlogom?

Zadnje uređivanje drzimfige : 05.02.2024. at 11:31. Reason: dodano pitanje
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2024., 22:37   #5185
Poštovani forumaši i znalci, molio bih jedan osvrt na podne pločice u slikama. Naime, investitor ujedno i izvođač me uvjerava da je ovo na slikama postavljeno po pravilima struke. Napomena je da je riječ o istim pločicama dimenzija 90x45 cm i na zidu i na podu.

Sa zidovima sam apsolutno zadovoljan, sve fuge se prate, npr. na kotliću gdje je tipkalo su stavili cijelu pločicu da je tipkalo u sredini i takve neke detalje su stvarno pazili da bude što ljepše.

Međutim pod su išli postavljati nakon par dana i imam osjećaj kao da ga je postavljala druga osoba. Ja sam si zamislio da će fuge na podu pratiti fuge na zidu, za priču je bitno da su mi to i ponudili prije postavljanja sa skicom, te sa ovom drugom verzijom kako su na kraju i napravili s tvrdnjom da se prva verzija nakon mjerenja ipak ne može izvesti. Oni me uvjeravaju, što nikako ne prihvaćam, da zbog toga što bi dvije podne pločice od 45cm išle na širinu zidne od 90 cm, da bi zbog fuga između dvije pločice od 45 cm na kraju natjerala iduću fugu u "bijeg" u odnosu na zidnu fugu. To mi je naravno jasno da na podu zbog smjera pločica postoji fuga više u odnosu na 1 zidnu pločicu, međutim ne vidim problem da su se napravile uže fuge na podu nego na zidu i onda bi se spojile. Oni tvrde da bi to bilo ružnije i da tako nikad ne rade jer to nije "po pravilima struke", meni osobno na podu ne bi smetala uža fuga kao što me smeta ova nesimetrija poda i zida. U prilogu je i slika gdje sam nabrzinu povukao linije kako sam ja to zamislio i mislim da je apsolutno izvedivo uz malo truda i daleko ljepše od ovoga kako je izvedeno pogotovo zato jer sam u salonu keramike vidio složenu prostoriju od tih pločica istih dimenzija u prostoriji slične veličine i namjerno uzeo tu dimenziju jer sam računao da će im ta dimenzija najbolje odgovarati u odnosu na dimenzije kupaonice.


https://i.postimg.cc/wB8CF44y/temp-Image-I2-XU65.avif

https://i.postimg.cc/1Xf7yDY1/temp-Imagevh37c-Q.avif
IKX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2024., 10:22   #5186
Slažem se da pod izgleda kao da ga je radio netko drugi.

Istina je ovo za širinu fuge i ona da je čak i 1mm dodavanjem na svaku sve više pomakne sljedeću..... Moglo se riješiti uz puno truda i rezanja podnih na mjeru, poliranjem rubova..

Nisu li se mogle podne okrenuti kao i zidne?





.
__________________
.
PajPatak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2024., 10:35   #5187
trebalo je odabrati kvadratne plocice. ovo je uzas
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2024., 23:17   #5188
Quote:
PajPatak kaže: Pogledaj post
Slažem se da pod izgleda kao da ga je radio netko drugi.

Istina je ovo za širinu fuge i ona da je čak i 1mm dodavanjem na svaku sve više pomakne sljedeću..... Moglo se riješiti uz puno truda i rezanja podnih na mjeru, poliranjem rubova..

Nisu li se mogle podne okrenuti kao i zidne?
Slažem se za dodavanje fuge i razumijem, međutim riječ o 1 pločici više između, nema ih 5 na podu na 1 zidnu, zidne fuge nisu neke minimalne, mislim da se na ovoj u sredini i idućoj bez problema mogao naći taj prostor uz više truda.

Što se tiče okretanja, ja osobno sam razmišljao o tome kad smo ih naručivali, investitor/izvođač mi nije nudio tu verziju, ali nisam im spominjao jer sam htio izbjeći okomiti spoj 2 pločice na kanalicu ako me razumijete. Tako da nemam iza kanalice uza zid 2 "ficleka" još dodatno spojeno, nego da je sve u komadu kao što je i napravljeno od 1 pločice. Plus da su ih okrenuli opet bi imali isti problem spajanja 2 fuge na 1 zidnu pločicova dva uža zida ako me razumijete.

Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
trebalo je odabrati kvadratne plocice. ovo je uzas
Slažem se s vama, trebali smo za pod uzeti 90x90 umjesto ovih 90x45, ali iskreno nije mi to pri naručivanju palo na pamet jer smo u salonu doslovno bili u prostoriji obloženoj ovim pločicama ovim dimenzijama gdje je sve bilo postavljeno onako kako i mi hoćemo. Nakon postavljanja zidnih pločica mi je obećano da će se i podne složiti po planu fugu na fugu, da bi mi taj dan odjednom javili da se to ipak ne može izvesti. Nisam u tih par sati mogao doći na gradilište i dogodilo se ovo što nismo uopće htjeli.

Evo slike iz salona, zanemarite zid lijevo u drugim pločicama, ali pod, desni zid i zid ravno su u našim pločicama naših dimenzija i sve je složeno onako kako kako je logično, dakle može se.
https://i.postimg.cc/PqyzZxc6/temp-Imagem-VDE7-D.avif
IKX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2024., 08:13   #5189
Ne znam šta da vam kažem... Ako ste imali dogovoreno a keramičar je svojevoljno to izmijenio, tražite da ispravi..

.
__________________
.
PajPatak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2024., 15:21   #5190
Ima li netko iskustva sa uklapanjem pločica u imitaciji drva s parketom (open space-kuhinja je parket)? Sviđaju mi se generalno više od drugih opcija ali mi se ne sviđa kad se vide fuge baš.. Problem je kaj se to radi u novogradnji tako da je njihov majstor i ne možemo ga nadzirati kako bude to napravio
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2024., 23:06   #5191
zna li netko ima li kod nas ovakvih ili slicnih plocica?

https://imgur.com/a/25bYnt8

ovo je s mosafil weba, ali ne znam koliko je sigurno narucivati to, a i dostava je +150eura...
sneak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2024., 23:23   #5192
Quote:
sneak kaže: Pogledaj post
zna li netko ima li kod nas ovakvih ili slicnih plocica?

https://imgur.com/a/25bYnt8

ovo je s mosafil weba, ali ne znam koliko je sigurno narucivati to, a i dostava je +150eura...
Vjerujem da ih imaju gotovo svi a mislim da sam ih vidio u Stilker Storu a i Credo Centar ih ima
Uglavnom, Subway/Metro se takve zovu...



.
__________________
.
PajPatak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 14:24   #5193
Pozdrav, stigli smo u fazu postavljanja pločica i imamo keramičara. Mi bi voljeli keramičaru pripremiti plan polaganja pločica, da izbjegnemo eventualne njegove logike Ima li tko za preporuku neki free online program gdje to mozemo brzo napraviti ili neku drugu opciju?

HVALA!
bomchika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2024., 08:42   #5194
Googlam, ali ne nalazim (vjerojatno nešto krivo upisujem ) htjela bih naći kao neke upute za majstore, sheme, o svim načinima polaganja pločica imitacije parketa.

Mogu biti i upute za različite načine polaganja parketa, laminata jer me zanima kako se mogu složiti.

Znam u teoriji na pola, na 3/4 i sl., ali bi baš voljela upute.

Ako netko ima link ili ako ima spremljeno na računalu, a voljan je podijeliti šaljem moj mail u inbox.
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2024., 10:40   #5195
Probaj tile layout pattern.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2024., 13:48   #5196
Ima li netko iskustva s cime ukloniti predpremaz Chromoden PR 25. Prilikom premazivanja glazure parketari su isprskali pločicu i sad su na pločici sitne mrlje, mozda netko ima ideju?
Deleted is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2024., 19:35   #5197
Aceton?
kljaka-bj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2024., 20:19   #5198
Quote:
Deleted kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva s cime ukloniti predpremaz Chromoden PR 25. Prilikom premazivanja glazure parketari su isprskali pločicu i sad su na pločici sitne mrlje, mozda netko ima ideju?
Ima. Pročitaš tehnički list od PR 25 i tamo ti piše. Onda kad saznaš sa čim se čisti pročitaš i tehnički list od toga. Ako ne funkcionira onda probavaš druge solvente, poput acetona koji je kljaka naveo.
I prije toga obavezno moraš isprobati kako se čistilo odnosno solvent ponaša na pločici koju planiraš čistit na nekom manje vidljivom mjestu, da ne bi nastalo još veće sranje.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2024., 20:31   #5199
Ma ja sam aceton spomenuo kaonprvu opciju jer 99% materijala nece ostetit a poprilicno dobro skida. Sve osim pur pjene sam s njim ocistio nakon radova
kljaka-bj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2024., 21:38   #5200
Sa čistim acetonom moraš paziti na polakiranim površinama, recimo štokovi, vrata, parket. Bez problema će skinut ili smekšat lak, ovisno o laku naravno. Al da, odličan je za hrpu stvari.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:59.