Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2021., 19:20   #9981
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
Niti ja ne vidim daljnje troškove za telefon
Ali zvjezdica je pored jedinice...
A to meni znači da ima troška...
I jasno se samo piše o tarifi...kolika je brzina,koji Taktung,koliko koštaju minute itd its
A o telefonu niti riječi...

Telefon će koštati još uz to...
Mafia je to sused

Uostalom Herr Silvan će nas obavjestiti
A kako objasnjavas da ja nisam nista vise placao osim toga sto je pisalo?
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 04.09.2021., 21:36   #9982
Pise kada uprete na zvjezdicu.

Einmaliger Anschlusspreis 39,99 €; 

Te 24 mjeseca i ostale stvari, ali nikakve druge troškove.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 04.09.2021., 22:00   #9983
Voljela bi čuti iskustva sa studiranjem u Njemačkoj.

Studirala sam u Hrvatskoj, odustala, preselila se u njemačku. Upisala tečaj njemačkog, radim part time posao..

Učenje njemačkog mi ide dosta brzo, engleski znam na razini C1 tako da imam i mogućnost studirati i na eng ako do jeseni ne naučim njem dovoljno dobro za faks.

Sad molim, iskreno.. jesam li si postavila nerealan cilj da naučim za c1 do sljedeće jeseni?

Idem na poprilično intenzivan tečaj, od 20h tjedno nastave i još dosta samostalnog rada (pisanje i čitanje) + na poslu s kolegama pohvatam dosta.

Dualni studij mi se čini kao najbolji izbor, jer više težim praksi nego bubanju napamet. Ako netko ima iskustva kako je to u stvarnosti bila bi više nego zahvalna da mi napiše. Hvala.
Art With Heart is offline  
Old 04.09.2021., 22:03   #9984
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Na linku sto je Silvan dao, pod "monatliche kosten" pise samo pretplata 25€, nema nista o tome da se za mobitel jos dodatno placa, barem ja to ne mogu naci, ako si ti nasao, napisi gdje pise koliko se jos dodatno placa i sta se placa, jer i pored cijene mjesecne pretplate isto stoji zvjezdica.

Ponavljam, ja uzeo mobilcom debitel pretplatu preko media markt, pisalo isto kao u Silvanovom linku i placao samo kako je navedeno, nista vise, bez obzira na zvjezdica.

e to ja i trazim. ono sto pise da se postuje. nista vise.

uzet cu preko njih tj mediamarkta. cine se ok cijene. trebam novi mob i oko 10gb interneta. al prosjek mi je 7 do 8 mjesecno.
ova tarifa i mob koji zelim Sony su u mojim zeljama. 25 gb i 18 gb o2. to je ok. i vise nego ok,

imam Aldi na bonove. i za 12 gb moram placat 18 eura. ovak za 7 vise imam novi mob...

hvala vam jos jednom. mrs gahan i na novim linkovima. budem pogledao.

bleiben Sie gesund.
silvan is offline  
Old 04.09.2021., 22:26   #9985
Quote:
Art With Heart kaže: Pogledaj post
Sad molim, iskreno.. jesam li si postavila nerealan cilj da naučim za c1 do sljedeće jeseni?

Idem na poprilično intenzivan tečaj, od 20h tjedno nastave i još dosta samostalnog rada (pisanje i čitanje) + na poslu s kolegama pohvatam dosta.
Nisi. Izvedivo je doći do te razine unutar godine dana. Više od toga ti ne mogu kazati jer nisam bio studirao u Njemačkoj.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Old 05.09.2021., 01:16   #9986
Quote:
Art With Heart kaže: Pogledaj post
Voljela bi čuti iskustva sa studiranjem u Njemačkoj.



Studirala sam u Hrvatskoj, odustala, preselila se u njemačku. Upisala tečaj njemačkog, radim part time posao..



Učenje njemačkog mi ide dosta brzo, engleski znam na razini C1 tako da imam i mogućnost studirati i na eng ako do jeseni ne naučim njem dovoljno dobro za faks.



Sad molim, iskreno.. jesam li si postavila nerealan cilj da naučim za c1 do sljedeće jeseni?



Idem na poprilično intenzivan tečaj, od 20h tjedno nastave i još dosta samostalnog rada (pisanje i čitanje) + na poslu s kolegama pohvatam dosta.



Dualni studij mi se čini kao najbolji izbor, jer više težim praksi nego bubanju napamet. Ako netko ima iskustva kako je to u stvarnosti bila bi više nego zahvalna da mi napiše. Hvala.
Zašto ne bi naučila?
U školi imaš tjedno 4-5 sati njemačkog. A tu se učilo i čitati i pisati , te kao "starija" imaš drugačije "radne" navike.

To ne više od godine.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 05.09.2021., 10:56   #9987
Quote:
Art With Heart kaže: Pogledaj post
[...]
Moguce je.
Koja si sada razina?
Sve ovisi o tebi i tvojoj zelji za uspjehom, ulozenom trudu i posvecenosti ucenju.
JorgeXY is offline  
Old 05.09.2021., 13:52   #9988
@art
pitanje ti je u najmanju ruku cudno jer nisi napisala na kojem si trenutno nivou.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 05.09.2021., 18:29   #9989
Quote:
Sprudelmeister kaže: Pogledaj post
Ciljaju na to da radiš sa svojom firmom iz Hrvatske. Kako ćeš to izvesti, njih zaboli.

Tako pecaju okolo po istočnoj Europi.

Pitaj ti njih dal' može 25€ za direktno zaposlenje kod njih. Pretpostavljam da si zaposlen kao običan električar za cca 20€/h. Meni su i prva i druga cifra malo. Vjetroelektrani se ne bi približavao kao elektro monter za ispod 30€, direktnih, za osnovnih 35h tjedno + prekovremeni na Max.

Stari bez iskustva u bransi i to kad kazem bransa mislim na vjetroelektrane nebus dobio ni 15 eura po satu, ma koliko god imao iskustva van tog djela elektrostruke... Da samo znas koliko poljaka i rumunja radi i za manje sa 4+ godine iskustva u vjetru

35 h tjedno hahahahahaha pa jel ti znas koliko malo firmi to uopce i nudi ja znam jednu i to Deutsche Windtechnik za pozicije tipa quality inspector ili slicno di imas radni tjedan takav.....ovo sve ostalo di se grade vjetroparkovi ugovori su takvi da se radi 6 dana u tjednu osim ako projekt nije u Francuskoj ili Belgiji...

Ove cifre koje ti spominje s se mogu dobit kada vec skupis iskustva na razlicitim masinama i tipovima masina jer nisu sve identicne i svaka zahtjeva svoje certifikate i poznavanje bez kojeg si kurac makar imao 15 godina iskustva u automatizaciji...
Nisu isti Vestas, GE, Enercon, Siemens Gamesa ili Nordex....
Ja sam sad na nekakvih 17 eura plus dodaci za team lead i slicno....placa mi bude sa dnevnicama oko 2700 do 4000 netto zavisno od terena ili dal sam cijeli mjesec na terenu ili pola pola...

Inace preko Lindekina dobijam ja ponude i za 20+ eura po satu ali GWS market share je daleko bolji. Da pojasnim sta mi vrijedi ponuda od recruitera da idem na projekt od 4-5 mj ili pola godine za 23eu po satu plus meal allowance ako nakon toga cu bit doma 2 mj dok mi recruiter nadje drugi projekt...Naslusao sam se prica od kolega koji su se vracali nazad za gws.

Zato i trazim firmu za HV tehnicare jer se u tome vidim kao nadogradnju struke plus vec sam u hr bio radio u Koncaru visokonaponska ispitivanja al jbg hr pa nisam dobio nikakve certifikate a to je vanio bitno.

Zato i razmatram tu firmu pa makar isao kao freelancer za 30 eu kao tehnicar na prvu pa prvom prilikom dobio upgrade od njih za high voltage. To je cilj ne bit monter prasinar cijeli zivot...Uostalom ova prvotna ponuda je bila za commisioning i ispitivanja za Siemens Gamesa platformu u Norveskoj. Znaci poso pljuga

A vi svi odmah bacate spike nebi iso za min 50 eura po satu....i to gledate sa strane nekakvih keramicara u svabiji. Prvo da se odmah razumijemo nema sanse da otvaram firmu u DE tocka, malo sam se raspitao i jebo ja njih i njihovu poreznu politiku i mogucnost da me jos optuze da sam falsh freelancer...uz ´svu salvu retardiranih poreza. Ako cu otvarat firmu bit ce ili poljska, estonija ili bugarska....mogucnosti postoje.
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Old 05.09.2021., 19:20   #9990
I jedna vesela vijest da sam popusio putovnicu dok sam putovao iz Münchena za Stockholm proslu nedjelju. Dok sam dobio broj da mogu to prijavit u Svedskoj sam se najebao. Zovem nasu ambasadu u Svedskoj i veli lik da mi moze izdat putni dokument samo za Hrvatsku a ja zivim u Njemackoj i putovnicu sam napravio preko nase ambasade u Münchenu.

Zvao sam Bundespolizei da vidim mozda je tko naasao i prijavio stanga. I pitam njih kako da se vratim u Njemacku brez putovnice a nasa mi ambasada nudi samo dokument za hr, nemaju ni oni pojma,vele da pitam Svedsku border policiju
Sad moram dobit nekak svede i njihovu granicnu policiju dal mogu se vratit nazad samo sa papirom di sam prijavio nestanak putovnice...

Treca solucija je autom iz Svega do Stockholma pokupit papir da putujem za Hrvatsku ali naravno put odradit samo do Njemacke te napravit preko München ambasade novu

ps. Nemam osobnu
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Old 05.09.2021., 21:40   #9991
Ok hvala svima na odgovorima
pitanje ti je u najmanju ruku cudno jer nisi napisala na kojem si trenutno nivou.[/QUOTE]

Trenutno sam A2 razina, tečaj mi traje do 12. mj i tada polažem za B1.
Znači 8-9mj za B2 i C1 razinu
Art With Heart is offline  
Old 06.09.2021., 01:00   #9992
Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post

ps. Nemam osobnu
hahahaa

najjaci si.

kako si uspio nemati osobnu? stara istekla i to je to?

Quote:
Art With Heart kaže: Pogledaj post

Trenutno sam A2 razina, tečaj mi traje do 12. mj i tada polažem za B1.
Znači 8-9mj za B2 i C1 razinu
zelim ti sve najbolje, ali nisam siguran da je moguce za 9mj s a2 dogurati do c1.

ako je netko bas talentiran za jezike, onda da.

b2 ili c1 tecaj ce morat bit preskocen, cini mi se.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 06.09.2021., 11:24   #9993
Pozdrav,

Čitajući iskustva na internetu, ne mogu dobiti dojam koliko je teško SADA pronaći posa u Njemačkoj pa bio zahvalan ukoliko bi mi par ljudi, koji su već tamo, dalo svoja mišljenja.

Znam da je najbolje pronaći posao dok sam u HR, ali ne ide, barem ne u struci. Nemam iskustva niti mi je njemački još na dovoljno dobroj razini očito. Još iskustvo bi mogao lažirati, ali njemački ne, a vjerovatno ni ne doživljavaju previše nekoga tko se javlja udaljen 1000km ili koliko već, osim ako je baš tražene struke ili ima dovoljno iskustva.

Situacija mi je takva da mi je pun kufer života ovdje. Isto normalan posao ne mogu pronaći i nisam sretan u sredini u kojoj živim. Doduše, ako bi radio usrane poslove, rađe bi to radio tamo gdje barem jednog dana, kada naučim jezik, mogu tražiti bolje.

Imam ušteđevine da mogu ostati do pola godine pa sam mislio otići, uzeti AirBNB ili hotel pa onda tražiti i snalaziti se.

Njemački mi je A2/B1, a planirao sam upisati neki intenzivni tečaj kada dođem i tražiti bilo kakav posao. Trenutno bi bio sretan da sam na kraju mjeseca na nekoj nuli ili mali minus što se tiče novca, samo da barem Njemački poboljšam.

Za grad još nisam odlučio, pa može savjet i tu. Znam samo da ću izbjegavati tipa Frankfurt, München i sl. za koje znam da su poprilično skupi. Opet, nebi niti u neku zabit koja je slabo prometno povezana i gdje ima manje poslova.

Unaprijed hvala.
FreakingOut is offline  
Old 06.09.2021., 12:04   #9994
Koja struka?
Raphael Adolini is offline  
Old 06.09.2021., 12:19   #9995
Quote:
FreakingOut kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Čitajući iskustva na internetu, ne mogu dobiti dojam koliko je teško SADA pronaći posa u Njemačkoj pa bio zahvalan ukoliko bi mi par ljudi, koji su već tamo, dalo svoja mišljenja.

Znam da je najbolje pronaći posao dok sam u HR, ali ne ide, barem ne u struci. Nemam iskustva niti mi je njemački još na dovoljno dobroj razini očito. Još iskustvo bi mogao lažirati, ali njemački ne, a vjerovatno ni ne doživljavaju previše nekoga tko se javlja udaljen 1000km ili koliko već, osim ako je baš tražene struke ili ima dovoljno iskustva.

Situacija mi je takva da mi je pun kufer života ovdje. Isto normalan posao ne mogu pronaći i nisam sretan u sredini u kojoj živim. Doduše, ako bi radio usrane poslove, rađe bi to radio tamo gdje barem jednog dana, kada naučim jezik, mogu tražiti bolje.

Imam ušteđevine da mogu ostati do pola godine pa sam mislio otići, uzeti AirBNB ili hotel pa onda tražiti i snalaziti se.

Njemački mi je A2/B1, a planirao sam upisati neki intenzivni tečaj kada dođem i tražiti bilo kakav posao. Trenutno bi bio sretan da sam na kraju mjeseca na nekoj nuli ili mali minus što se tiče novca, samo da barem Njemački poboljšam.

Za grad još nisam odlučio, pa može savjet i tu. Znam samo da ću izbjegavati tipa Frankfurt, München i sl. za koje znam da su poprilično skupi. Opet, nebi niti u neku zabit koja je slabo prometno povezana i gdje ima manje poslova.

Unaprijed hvala.
A ako je “zabit” vlakom dobro povezana - s izuzetkom onih nekoliko dana svako nekoliko godina kada obnavljaju kolosijek - i ako ima posla, i rijesen smještaj koji plaćaš simbolički ako posao dobiješ, je li to dolazi u obzir? Ako da, javi se preko PP-a.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Old 06.09.2021., 12:48   #9996
Quote:
Raphael Adolini kaže: Pogledaj post
Koja struka?
Strojarstvo, ali bakalar. To koliko čitam, baš i nije nešto u DE.
FreakingOut is offline  
Old 06.09.2021., 13:24   #9997
Moj ti je savijet ako vec trazis posao i ako zelis raditi u struci, njemacki ti nije na nivou i nemas radno iskustvo, da trazis posao odmah u firmama vezanim za strojarsku struku, stojarstvo itd. barem kao pomocni radnik.

A ne da sad trazis bilo kakav posao tipa ne znam, radnik u skladistu, pomocni radnik na bausteli itd. sto nema veze s strukom. Tu ces samo potrositi vrijeme, neces steci nikakvo iskustvo vezano za struku. Ovako ces ako odmah startati u svojim vodama, barem dobiti uvid kako ta bransa izgleda i koje su ti sve mogucnosti za dalje.

Diplomu, predmete, i sve sto imas vezano za radno iskustvo u HR, prevedi si jos dok si u hrvatskoj kod ovlastenog sudskog tumaca, za proces priznavanje doplome. Koji jos mozes pokrenuti dok si u hrvatskoj.

Tu sam nesto malo pisao vezano uz zanimanja i priznavanje ali vise je to bilo vezano uz SSS, nego za VSS

Edit:

Na tvojem mjestu, javljao bi se i na "vise rangirane" tj. inzenjerske poslove.
Raphael Adolini is offline  
Old 06.09.2021., 14:03   #9998
Quote:
FreakingOut kaže: Pogledaj post
Strojarstvo, ali bakalar. To koliko čitam, baš i nije nešto u DE.
Evo vidiš, ja jednom kad sam se vozio blablacar iz Zagreba za Minhen, jedan od suputnika je bio bakalar strojarstva koji živi i radi u Landshut.
Maleni gradić nekih 45km od Münchena ali sa ok cijenama stanova...
Lijepo napravi profil na Stepstone, Indeed i Xing.

Traži posao u struci, bitno je da poznaš engleski.
Na svaki oglašeni posao, gledaj zadatke koje bi kao trrbao obavljati na budućem poslu pa te iste zadatke stavi u svoje radno iskustvo na prethodnom poslu...

Na razgovoru naglasi da imas skromno radno iskustvo, da si jako motiviran za učit nove stvari i traži neku malu plaću, ali ne premalenu da ne ispadne da nemaš samopoštovanje.


Gesendet von meinem Redmi Note 7 mit Tapatalk
Scopio is offline  
Old 06.09.2021., 15:44   #9999
Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
I jedna vesela vijest da sam popusio putovnicu dok sam putovao iz Münchena za Stockholm proslu nedjelju. Dok sam dobio broj da mogu to prijavit u Svedskoj sam se najebao. Zovem nasu ambasadu u Svedskoj i veli lik da mi moze izdat putni dokument samo za Hrvatsku a ja zivim u Njemackoj i putovnicu sam napravio preko nase ambasade u Münchenu.

Zvao sam Bundespolizei da vidim mozda je tko naasao i prijavio stanga. I pitam njih kako da se vratim u Njemacku brez putovnice a nasa mi ambasada nudi samo dokument za hr, nemaju ni oni pojma,vele da pitam Svedsku border policiju
Sad moram dobit nekak svede i njihovu granicnu policiju dal mogu se vratit nazad samo sa papirom di sam prijavio nestanak putovnice...

Treca solucija je autom iz Svega do Stockholma pokupit papir da putujem za Hrvatsku ali naravno put odradit samo do Njemacke te napravit preko München ambasade novu

ps. Nemam osobnu
Sretna svakako. A i ja bi izvadila taj putni list i zadržala se mjesec u njemačkom dok bi mi bila gotova putovnica.

Uzmeš uskoro i njemačko državljanstvo pa imaš još i njemačku osobnu i putovnicu. Pa si na sigurnom, barem ako ne držiš sve skupa. Meni hrvatska osobna nije napustila hrvatsku nikada. Stoji i čeka me, i kada dođem stavim nju u novčanik i izvadim njemacku i zadnji dan prija odlaska opet tako.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 06.09.2021., 15:50   #10000
Bližimo se nastavku ove teme (9,999 postova već)
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.