Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2008., 09:37   #301
Quote:
horus kaže: Pogledaj post
:

ili ces mozda osporiti vlastitu izjavu parage da je on jevrej, ili po hrvatskom zidov, koja se moze naci na njegovoj stranici...?
horus - nije meni namjera braniti niti jednog pojedinca, pa niti paragu.

Osobno sam Hrvat Katolik i ukoliko sam mogao pronaci svi moji predci su bili Hrvati Katolici od dana kada su Hrvati poprimili Katolicanstvo.

Prije toga? Dali smo mi Hrvati bili ili ove ili one vijere nije bitno jer smo bili prvenstveno Hrvati.

Tako i danas, i znam za sebe osobno rodio sam se kao Hrvat a bio sam krsten poslje rodenja.

Sto je tu bitno - rodili smo se Hrvati a vjeru smo poprimili - tako je bilo u proslosti, tako je danas i tako ce ostati i u buducnosti. Vjeru mozez i mjenjati ali svoj rod nikako. Jer vjera je to vjera, vjeru mozes postici a mozes i izgubiti a svoj rod nikada.

Znam da je to tebi sve poznato, kao i drugima ali isto tako moramo izbaciti tu trulu podjel na vjernike, nevjernike, katolike i sto ja znam sto jos ne. Bitno je da je covijek Hrvat ili se bori za Hrvatsku.

U mojim ocima, Josip Frank, Milan Suflaj i mnogi drugih nisu nista manji Hrvati dapace u njihovom radu su i te kako veliki Hrvati. A nas blazeni Stepinac dali i on nije bio grko katolik?

Za malo informacije - Paraga nije zidovsko prezime vec je cisto Hrvatsko koje vuce svoje korjenje iz nase stare Hrvatske, nije niti cudno da postoji planina Paraga i odmaraliste u grckoj paraga a satim otok horvatos jer mi Hrvati znamo nasu povijest i nas put do danasnje Hrvatske.

Pustimo na stranu sve takve podjele na katolike, subotare, grko katolike te i pokrajinske poput Bosance, Hercegovce, Slavonce, Dalmatince, Podravce, Licane itd. Jer su to podjele koje nama podbacivaju neprijatelji Hrvata. Na zalost mnogi od nas i danas padaju na takve jeftine zamke.

Nezaboravimo 900godina prokletstvo Kralja Dmitra Zvonimira koje je isteklo 1989god;


TKO ĆE MOĆI SUZDRŽATI NAROD, DA NE UZDIŠE,
KADA BUDE GLEDAO OVAJ GROB, DOISTA VRIJEDAN OPLAKIVANJA?
JER U OVOJ TAMI POČIVA SVIJETLA ZVIJEZDA
UZVIŠENA PODRIJETLA. KAKO LI SE ČUDNO TRNE!
JER NJEZINA SE DIVLJAČKA SMRT MOŽE S PROKLINJANJEM TUMAČITI
CRNIM ZLOČINIMA OPAKOGA NARODA
BIJESNI POPUSTIŠE DO KRAJNOSSTI SRCU
I NAJTEŽIM UMORSTVOM POGUBIŠE KRALJA
KREPKE SNAGE, RUKOM MOĆNOGA,
POBOŽNOGA ZVONIMIRA, BESKRAJNO POŠTENOGA,
KOJI JE BIO NJIHOV ŠTIT PROTIV DUŠMANIMA,
NAVIKAO DA SATIRE NEPRIJATELJSKA VRATA,
OPLAKUJTE, PRVACI, VEĆ JEDNOM GLAVARA ČASTI,
STARCI I MLADIĆI HRVATSKE ZEMLJE,
JER ŠTO BIJAŠE PRVA SVEČANOST KRALJEVSTVA
I UJEDNO ČAST I SLAVA, SADA JE PROPALO


Pozdravljam tebe sa Hrvatskim pozdravom
Oca Domovine

Bog i Hrvati
zdssh is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.