Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2017., 11:36   #441
Quote:
*bittersweet* kaže: Pogledaj post
Budem ako mi ne odgovore do kraja tjedna. Znam da nemam prosjek od 6 plaća, ali ako je po tom nekom izračunu koji ja očito ne shvaćam, razlika 34 kune, onda su me prevarili u samom startu kad su mi isplatili 1785 kuna, dakle 70% plaće. Ak su mi zbog ozljede trebali dat 100% valjda je logično da mi to sve vrate.

A oni platne liste pišu tak da se nemre skoro niš skužit jer i na njima varaju, to se zna lol.

ako nemaš prosjek od 6 plaća gleda ti se zadnjih 6 primanja ili najniža bruto plaća za RH.


npr. ja sam imala ozljedu na poslu i gledali su mi prosjek zadnjih 6 plaća. Kako sam se tek vratila s porodiljnog, gledali su mi isplate porodiljnih što je bilo najniže 1.662... i zato mi je ta razlika od 34kn tvoje poznata
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 21:01   #442
Quote:
*bittersweet* kaže: Pogledaj post

A oni platne liste pišu tak da se nemre skoro niš skužit jer i na njima varaju, to se zna lol.
Izgled i elementi platne liste propisani su pravilnikom. Potraži ga na netu i usporedi sa svojom listom.
To što ti, možda , ne razumiješ, ne znači nužno da varaju.

Ponavljam, teško je, napamet, govoriti, ako ti daju kopiju obrasca Potvrda o plaći na osnovu kojeg su ti obračunali bolovanje, javi mi se na pp, i pošalji obrazac, da ti mogu provjerit.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 11:02   #443
Odgovorili su mi na mail. Opet mi je objašnjavala kak su mi sad s tom razlikom od 30-ak kn isplatili 100% bolovanja. Sva sreća, u zagradu je stavila i točno razdoblje za koje su mi isplatili taj iznos. Po tome ispada da mi je isplaćeno samo bolovanje, ali dio mjeseca koji sam provela na poslu mi uopće nije plaćen. Idemo dalje.
__________________
'Cause it's a bittersweet symphony, this life...
*bittersweet* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 21:32   #444
U firmi smo osigurani u euroherc osiguranju i dobio sam rjesenje da mi priznaju odstetu u iznosu 1500kn...dali pisati prigovor i hoce li druga ponuda biti veca
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 22:48   #445
Pa vjerovatno će ti za neki neznatan iznos to povećati... ali ti ako nisi zadovoljan iznosom i ako misliš da imaš osnovu, možeš razliku potraživati od poslodavca.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 15:50   #446
Možda netko ima nekakva saznanja, naime, imala sam nedavno ozljedu na radu i slomila gležanjsku kost. Imam bolovanje 100% ali me zanima odšteta.
Poslodavac je jedna od dvije najbolje banke u HR, osigurao nas je kod Croatia osiguranja, ne znam kakva je Polica... nadam se dobra, obzirom na poslodavca.
Prelom gležnja spada u "tešku" ozljedu, nosila sam longetu 10 dana i dva tjedna gips. Ima li neko slično iskustvo i kakav iznos odštete bih mogla očekivati?!
- mogu li ponudu odštete koju mi ponudi Croatia osig. odbiti ako je smatram nedovoljnom i podnijeti žalbu, ili se tu radi o nekim fiksnim iznosima ovisno o vrsti ozlijede.
- mene muči to što osim fizičke ozlijede tu ima masu stvari, troškova, koji stoje iza toga.
- na primjer, živim sama na 4. katu bez lifta, sve što mi je potrebno hrana, lijekovi, nosanje papira liječniku, poslodavcu... sve to nekog moram moliti i osjećam se dužna tim osobama, bez obzira što su to moji prijatelji.
- takodjer, za odlazak na kontrole liječniku netko me mora "skinuti" sa 4. kata i odvesti do liječnika svojim autom...
- predstoji mi i fizikalna terapija na koju isto moram trošiti za put autom ili busom, imam li pravo za sve to neku naknadu od osiguranja.

zahvaljujem
zolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 00:26   #447
prije 5 god imao sam ozljedu na radu. kasnije firma proglasena krivom jer sam radio posao za koji nisam obucen, itd, ispiti, lijecnicki, nista nisam imao
pitanje je jel nastupila zastara za tuzenje firme, ili se zakon promijenio?
nesto sam bio citao prije par mjeseci al totalno nisam razumio jel se taj rok za tuzbu produzio ili nije


hvala na odgovoru
deceiverOfFools is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 11:51   #448
Trebam savijet naravno. Bila sam na poslovnom putu u Milanu u ožujku ove godine(2017 god) i prilikom prijevoza do hotela moj taxi je imao sudar. Sudarili smo se pri brzini od 110km/h u drugi auto na brzoj cesti koji je imao sudar s nekim trecim autom ali sve se tako brzo desilo da nije vozač stigao stati.
Uglavnom jedinu ozljedu koju sam prijavila je vratnu kralježnicu jer mi je tada bilo samo to važno i stavilli me naravno na bolovanje i priznali ozljedu na radu. I sada ja idem na fizikalnu i tako ali sve je to tako brzo kod nas da idem i kod privatnika, ali doktori moji to ne znaju.

Uglavnom ja se brinula oko duljine bolovanja i moja doktorica stalno govorila da je sve ok da mogu biti na bolovanju, fizijatrica mi govori nema šanse da ideš raditi. Imam ozlijedu vratnih kralježaka zbog čega imam problema sa gornjim djelom leđa i vratom i glavobolje i ruke mi baš ne rade gubim osjet u rukama, bole i trnu.
Sada krajem listopada radila sam pretragu EMNG ruku koja je pokazala da imam KRONIČNA oštečenja 2 diska i fizijatrica rekla da nastavljamo dalje sa terapijom. Slijedeće viježbe sam dobila 15.01.2018 i napisala je poštedu od rada i sve ostale gluposti. Kad sam došla kod doktorice ona je rekla da me mora skinuti sa bolovanja jer kao sad sam na šifri ozljeda na radu S16, a moram biti na posljedica od ozljede na radu i dalje bi bilo 100% bolovanje, ali kao moramo prekinuti bolovanje na par dana. Ja zvala HZZO i oni su mi potvrdili da da bi me se prebacilo na tu drugu šifru da moram imati barem jedan dan prekida bolovanja. Ok naravno ja pristala. otišla sam radit i vratila se doktorici i rekla da ja ne mogu fakat radit. Na to mi je ona rekla da mi ona ne može otvoriti bolovanje jer meni je terapija tek u sijecnju 2018, a nema me na temelju čega držat na bolovanju. Ja rekla njoj halo pa prije par dana ste pričali drugo nešto. Kaže ona ajde izači će mi u susret i otvorit mi bolovanje napraviti papire za priznavanje posljedice na radi, ali da ona misli da mi ne će priznati jer je ovaj nalaz pokazao da je došlo do KRONIČNOG oštečenja što bi po njoj znaćilo da je to trajno oštečenje i da sam ja vjerojatno imala prije sudara neko lagano oštečenje kralježnice, a sudar je sada pripomogao. Ja sam rekla kako to kada prije nisam imala nikakve simptome osim toga da se je ta pretraga radila mjesec dana nakon sudara vjerojatno bi nalaz pokazao da je upalni proces i kaj ja znam, ali budući da se radio 7 mjeseci nakon ozljede naravno da to sada pokazuje kroničnu ozljedu jer je to posljedica sudara.
Uglavnom ja otišla kod fizijatrice i rekla joj da imam problem sa ostajanjem na bolovanju pa mi je i ona izašla u susret i stavila vježbe sada za 2 tjedna jer žena zna da ja nisam sposobna za rad.

E sada mene zanima ima tko kakav savjet jer meni je suludo da ja ne mogu biti na bolovanju kada ja fakat imam bolove i moje ruke nisu sposobne za rad, a bavim se inace programiranjem. Kako to da ne mogu biti na bolovanju? Kako to da mi možda ne će odobriti posljedicu od ozljede na radu?

E da osim toga ja sam kao bila osigurana na poslovnom putu da bi mi sada ovi na poslu rekli da nemam ni pravo na odštetu jer nemam invalidnost. Ovo je možda razlog tome jer su oni kupili neku jeftinu policu, ali ono ako ima tko neki savjet gdje mogu potraživati kakvu odštetu.

Uzela sam odvjetnika on će potraživati od vozača u Italiji, a meni je rekao da si sredim ovo u Hrvatskoj. Mislila sam potraživat od posla i preko Amex kartice. Može i savjet oko potraživanja osiguranja
prevarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:44   #449
Quote:
zolica kaže: Pogledaj post
Možda netko ima nekakva saznanja, naime, imala sam nedavno ozljedu na radu i slomila gležanjsku kost. Imam bolovanje 100% ali me zanima odšteta.
Poslodavac je jedna od dvije najbolje banke u HR, osigurao nas je kod Croatia osiguranja, ne znam kakva je Polica... nadam se dobra, obzirom na poslodavca.
Prelom gležnja spada u "tešku" ozljedu, nosila sam longetu 10 dana i dva tjedna gips. Ima li neko slično iskustvo i kakav iznos odštete bih mogla očekivati?!
- mogu li ponudu odštete koju mi ponudi Croatia osig. odbiti ako je smatram nedovoljnom i podnijeti žalbu, ili se tu radi o nekim fiksnim iznosima ovisno o vrsti ozlijede.
- mene muči to što osim fizičke ozlijede tu ima masu stvari, troškova, koji stoje iza toga.
- na primjer, živim sama na 4. katu bez lifta, sve što mi je potrebno hrana, lijekovi, nosanje papira liječniku, poslodavcu... sve to nekog moram moliti i osjećam se dužna tim osobama, bez obzira što su to moji prijatelji.
- takodjer, za odlazak na kontrole liječniku netko me mora "skinuti" sa 4. kata i odvesti do liječnika svojim autom...
- predstoji mi i fizikalna terapija na koju isto moram trošiti za put autom ili busom, imam li pravo za sve to neku naknadu od osiguranja.

zahvaljujem
Osiguranje će tvoju medicinsku dokumentaciju dati svom vještaku na vještačenje i na temelju toga će ti odrediti iznos - koji će ti odmah i uplatiti. Ti se na taj iznos možeš žaliti, oni će ga možda za neku siću povećati i isplatiti dodatnu razliku do te cifre i to je to.
Nemoj se nadati nekoj velikoj cifri od osiguranja. Govorim ti iz osobnog iskustva - 2 mjeseca gipsa, mjeseci na štakama i od njih sam uspjela izvući 15k kuna. Čak je u pitanju isto osiguranje.
Ako hoćeš više, to ćeš morati "tražiti" firmu. Uzmi odvjetnika koji će se obratiti poslodavcu sa prijedlogom za nagodbu. Ako ne pristanu ili se ne dogovorite oko cifre, možeš ići s tužbom.

Quote:
deceiverOfFools kaže: Pogledaj post
prije 5 god imao sam ozljedu na radu. kasnije firma proglasena krivom jer sam radio posao za koji nisam obucen, itd, ispiti, lijecnicki, nista nisam imao
pitanje je jel nastupila zastara za tuzenje firme, ili se zakon promijenio?
Ovo ti je ključan dio - kad kasnije i na temelju čega je proglašena krivom?

Quote:
prevarena kaže: Pogledaj post
Kako to da ne mogu biti na bolovanju? Kako to da mi možda ne će odobriti posljedicu od ozljede na radu?
Naravno da možeš, samo se doktorica očito više brine o svojoj statistici prema HZZO-u, nego o tebi.
Na kraju, totalno je neprihvatljivo da tolko čekaš na terapiju - naime ti sa šifrom ozljede na radu imaš prednost kod naručivanja. Doduše sestre se vole pravit blesave po pitanju toga.

Quote:
Mislila sam potraživat od posla i preko Amex kartice.
Ovaj dio ne razumijem.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 07:36   #450
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ovaj dio ne razumijem.
"kartičarske kuće" osiguravaju svoje klijente bez da to znaš ... to ti je uračunato u članarini. Tako kada ti se dogodi nezgoda imaš pravo naplatiti se i po toj polici.
(tako je nekad bilo)
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 11:39   #451
A so
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 20:06   #452
Od koga ja sve mogu potraživat odštetu? Od talijana tj osiguranja vozila u kojem sam se vozila, od poslodavca iako oni tvrde da nemam pravo jer nemam invalidnost i preko kartica?
Da li je tko već potraživao odštetu preko kartica?
Da li mi moze tko reci kako mogu tražit invalidnost jer s obzirom da imam trajno oštećenje diskova vjerujem da bi mogla nekaj dobiti? Kaj ne?

Ova osoba koja ima strgani nogu i osiguranje u Cro mislim da radino za istog poslodavca
prevarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 21:11   #453
Odvjetnik na postotak i to je to. Imaš na pp-u preporuku. Jedan od korektnih.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 22:00   #454
Hvala na preporuci.

Imam ja odvjetnika on je rekao da će sredit sa Talijanima a da ja sredim ovo u HR preko posla i kartice.
Problem je kaj ne znam kako. Mislila sam da je možda netko od vas već potraživao odštetu pa da zna.
prevarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 22:59   #455
Quote:
prevarena kaže: Pogledaj post
Hvala na preporuci.

Imam ja odvjetnika on je rekao da će sredit sa Talijanima a da ja sredim ovo u HR preko posla i kartice.
Problem je kaj ne znam kako. Mislila sam da je možda netko od vas već potraživao odštetu pa da zna.
Rok za sređivanje ti je tri godine od trenutka nesreće kod osiguravajuće kuće, ali vjerojatno ste tražili pravilnik ili dodatak za osiguranje klijenata da se točno vidi što i kako zbog finesa.
Kako se ne služim karticama ne znam proceduru prema njima, ali sam bio pitan jesam li korisnik kartičarskih usluga jer sam i preko njih osiguran. Pisani upit ...

Moja pretpostavka je kako je puno lakše kada daš "fee", čuo sam kako je jedan bivši čelnik croatia osiguranja dobio 1 000 000 kuna za minornu ozljedu stopala pa kod fotografiranja uvijek stane na prste da bi bio viši na fotografijama.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 12:06   #456
Quote:
prevarena kaže: Pogledaj post
Od koga ja sve mogu potraživat odštetu? Od talijana tj osiguranja vozila u kojem sam se vozila, od poslodavca iako oni tvrde da nemam pravo jer nemam invalidnost i preko kartica?
Da li je tko već potraživao odštetu preko kartica?
Da li mi moze tko reci kako mogu tražit invalidnost jer s obzirom da imam trajno oštećenje diskova vjerujem da bi mogla nekaj dobiti? Kaj ne?

Ova osoba koja ima strgani nogu i osiguranje u Cro mislim da radino za istog poslodavca
Mislite na mene, odnosno da vi i ja radimo kod istog poslodavca?!
zolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 12:11   #457
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
"kartičarske kuće" osiguravaju svoje klijente bez da to znaš ... to ti je uračunato u članarini. Tako kada ti se dogodi nezgoda imaš pravo naplatiti se i po toj polici.
(tako je nekad bilo)
Oprosti, što znači to osiguranje preko kartičarske kuće? O kakvim karticama se radi? Thenks
zolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:41   #458
Zolica, mislim da radimo kod istog poslodavca. Pretpostavljam iz tvog posta.
Ono sto mislim je da možemo i ako imamo amex ili diners da i preko njih se može potraživat odšteta.
Možda i preko nekih drugih ali neznan koga sve niti kako
prevarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 19:50   #459
Quote:
prevarena kaže: Pogledaj post
Zolica, mislim da radimo kod istog poslodavca. Pretpostavljam iz tvog posta.
Ono sto mislim je da možemo i ako imamo amex ili diners da i preko njih se može potraživat odšteta.
Možda i preko nekih drugih ali neznan koga sve niti kako
Prevarena nemam ni diners , ni amex... mislim da ipak ne radimo za istog poslodavca, ali nešto slično, da.
Najbitnije je da razmijenimo iskustva i tako pomognemo jedni drugima da ipak riješimo svoje probleme. Bolje bi bilo da ih nema, a kad su već tu da bar neku satisfakciju dobijemo
zolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 20:13   #460
Pozzdrav svima,

Zanima me da li je itko pokretao upravni spor protiv HZZOa jer je drugostupanjskim rjesenjem odbio priznati ozljedu na radu?

Dakle, mama radi u tisku i dozivjela je drugu oruzanu pljacku. Hzzo joj je priznao samo mjesec dana ozljedu na radu, a ona je na bolovanju vec skoro godinu dana jer se lijeci od posljedica te oruzane pljacke (dijagnosticiran PTSP, teska depresija i dr.). Naravno oni ne priznaju to, jer konstanntno krivo utvrduju cinjenice. Idemo na pokretanje spora jer sam luda na ovakvs rjesenja i znam da nas ceka teska borba ali cisto da vidim da li je netko uspio?

Hvala
__________________
''Ono što se čuva duboko pod srcem, ne može se izgubiti smrću''
ire87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:27.