Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2018., 22:47   #401
Svaka čast ovom gospodinu, nije mi jasno zašto ste protiv njega? Možda jer je iz HDZ-a ili jer je dao ostavku pa vam ne odgovara
? Jeste li vi svjesni da Hrvatska izumire demografski i da trebamo nekakav plan? Kako možete napadati čovjeka?
Žena i roditelji mu nezaposleni a čovjek se odrekao 17 000 kuna, ovo je herojski.

svaka čast gospodinu
Might is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 22:53   #402
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Ma vidjela sam ja kroz svoj posao neke primjere, kuzim to.... Npr. UPS delivery zena kojoj je u trudnoci nezgodno dizati pakete preko 20 lbs, ili blagajnica u CVSu koja vise ne moze stajati po cijeli dan, itd....no norma kod nas (tj ono cemu se tezi, u praksi bude svasta) je akomodirati je tako da se radne odgovornosti privremeno modificiraju. Npr. svi paketi preko odredene tezine idu na razvoz kolegi iducih par mjeseci, ili takvo sto. Tkzv. leave je bas krajnja mjera.

Ma uglavnom, mislila sam najvise bas na cuvanje ‘uredskih’ zena, i da bude jasno, nisam htjela implicirati da one izvode nesto....nego mi se cini da doktori trudne zene nekim automatizmom tretiraju kao bolesnice.
Velim da se slažem s tim kolko je zaista potrebno tih čuvanja trudnoća, pogotovo ako sjediš u uredu, ali ovdje gdje je fizikalija u pitanju..
Zaboravljaš da u ovoj pripizdini od države su poslodavci koji bi težinu radnog mjesta prilagodili trenutnom stanju žene maltene nepostojeća vrsta. Ja ni jednom nisam čula za to. Obično su poslodavci ti koji im vele da idu na bolovanje ako ne mogu raditi.
U jednoj našoj velikoj i poznatoj firmi sam radila kao reginalni menadžer i jedna od žena u prodaji je ostala trudna, žena koja je tada tamo radila nekih 7-8 godina i na moje oči sam vidjela kako svakih tolko trči u wc zbog mučnina. Kad sam direktorici rekla kako stvari stoje, onda mi je rekla da nek joj kažem da što duže će ostati raditi, to je sigurnija da će ju dočekati posao kad se vrati s porodiljnog.
Tolko o našim poslodavcima.

Quote:
blesimer kaže: Pogledaj post
Otkud ti ti podaci, radio si na tim funkcijama pa znaš kolika je plaća.
Za plaću koju je imao u ministarstvu ti je dovoljno da otvoriš imovinsku karticu. Plus još tome dodaš službeni auto. Mislim da je u pitanju Passat, kolko smo mogli vidjeti kod drugog državnog tajnika - Janice Kostelić.
Za izračun plaće koju ima na fakultetu su ti već dali izračun, ali tebe on i tako ne zanima. Ti nisi došao ovdje argumentirano raspravljati, nego trolati i hračkati po čovjeku koji je već do sada dostigao stupanj obrazovanja koji ti nećeš za nekoliko života.
Ali s obzirom da su ti profesori na fakultetu uhljebi, očito si jedna od onih koji fakultet dalje od fasade nije vidio, pa su ti po fakultetitima bespotrebne niškoristi.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 23:01   #403
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
za taj podatak mogao si pratiti i narodne novine

za nekoga tko ništa u hrvatskoj ne prati, zavidno ti je znanje o tome tko je uhljeb, a tko ne.

ili su svi koji rade za državu po difoltu uhljebi?
Taj podatak mi nije bio bitan pa se nisam trudio saznati ga.
Za znati što se dogadja nije potrebno čitati sredstva dezinformiranja koja služe za zaglupljivanje i dizanje histerije oko svačega pa i oko vremenske prognoze.
I svi koji rade za državu nisu uljebi.
Quote:
Za plaću koju je imao u ministarstvu ti je dovoljno da otvoriš imovinsku karticu. Plus još tome dodaš službeni auto. Mislim da je u pitanju Passat, kolko smo mogli vidjeti kod drugog državnog tajnika - Janice Kostelić.
Za izračun plaće koju ima na fakultetu su ti već dali izračun, ali tebe on i tako ne zanima. Ti nisi došao ovdje argumentirano raspravljati, nego trolati i hračkati po čovjeku koji je već do sada dostigao stupanj obrazovanja koji ti nećeš za nekoliko života.
Ali s obzirom da su ti profesori na fakultetu uhljebi, očito si jedna od onih koji fakultet dalje od fasade nije vidio, pa su ti po fakultetitima bespotrebne niškoristi.
Ti znaš koji sam ja stupanj dostigao, bravo za tebe. Vjerujem da već imaš doktorat. Kad već hoćeš znati, završio sam puno teži fakultet od jedne ekonomije.
blesimer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 23:02   #404
Koliko sam uspjela upratiti, ovaj Marin Strmota je zaposlen na radnom mjestu docenta na fakultetu - a plaća docenta je 9000 kuna.
Može biti kojih par sto kuna više manje, ovisno o radnom stažu, ako ima neke olakšice i sl. ali to je ta plaća.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 23:08   #405
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Koliko sam uspjela upratiti, ovaj Marin Strmota je zaposlen na radnom mjestu docenta na fakultetu - a plaća docenta je 9000 kuna.
Može biti kojih par sto kuna više manje, ovisno o radnom stažu, ako ima neke olakšice i sl. ali to je ta plaća.
on sa olakšicom za dvoje djece ima 9100. da, to je ta plaća, to je kolko, 1000 kuna više od zetovca i dmovke
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 23:14   #406
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
on sa olakšicom za dvoje djece ima 9100. da, to je ta plaća, to je kolko, 1000 kuna više od zetovca i dmovke
Pa ne znam, je li 9000, 8900 ili 9100, ali je daleko manje od 16000 koliko je imao u ministarstvu.
16000 kn... mislim da toliko nemaju ni redovni profesori na fakultetu. Govorim o redovnoj plaći.

Ne znam je li ovaj čovjek kao državni tajnik imao neke druge povlastice, tipa auto? Mobitel je vjerojatno imao službeni kao i laptop.... što kao docent sigurno neće
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 23:21   #407
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Pa ne znam, je li 9000, 8900 ili 9100, ali je daleko manje od 16000 koliko je imao u ministarstvu.
16000 kn... mislim da toliko nemaju ni redovni profesori na fakultetu. Govorim o redovnoj plaći.

Ne znam je li ovaj čovjek kao državni tajnik imao neke druge povlastice, tipa auto? Mobitel je vjerojatno imao službeni kao i laptop.... što kao docent sigurno neće
ne, 16000 nemaju ni dekani.

imao je vjerojatno auto službeni, mobitel, laptop pretpostavljam.

s obzirom da je iz zaprešića koji je HŽom povezan sa zg, ovdje n faksu će dobiti 1/12 godišnje karte ZETa i HŽ mjesečno u kešu ako ne želi putovati ZETom i HŽom.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 23:36   #408
Uglavnom, čovjek definitivno ide na skoro upola manju plaću i ostaje bez svih povlastica koje je imao (kojegod to bile)

A sad, što je on uopće tražio tamo i koliko je uopće i bio kompetentan za tu problematiku - neću ulaziti. Nekako sam indiferentna prema cijelom tom njegovoom činu, ali, ako je jedan član HDZa tako javno popljucao politiku svoje vlastite stranke, da je to onda zaista rasulo.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 04:39   #409
Quote:
blesimer kaže: Pogledaj post
Možda bih i pomnožio sa osnovicom kad bih znao iznos iste.
Ukratko, nemaš pojma ni o čemu, ali to te ne sprječava da pljuješ po čovjeku i znaš da je nesposobni uhljeb. #supersi
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 06:18   #410
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Koga briga u što ti vjeruješ ili ne vjeruješ.

Imao je šesnaest kila kuna, sad će imati manje od deset. Dam se kladiti da ti takve poteze vučeš dvaput godišnje.

... i bio na poslu od 9 ujutro do tkoznakad, svaki dan.
Ovako, fino, hladovina, moć, par sati rada tjedno...

Ja zaista ne vidim razliku.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 06:37   #411
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
... i bio na poslu od 9 ujutro do tkoznakad, svaki dan.
Ovako, fino, hladovina, moć, par sati rada tjedno...

Ja zaista ne vidim razliku.
Moc docenta

Ajde da je redoviti u trajnom zvanju pa mu ne visi reizbor, ali reci da docent radi par sati tjedno....
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 08:03   #412
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ukratko, nemaš pojma ni o čemu, ali to te ne sprječava da pljuješ po čovjeku i znaš da je nesposobni uhljeb. #supersi
Nisam htio napisati ovo dalje, jer je to moja stvar, ali kad me vučeš za jezik.Imam pojam o o onom o čemu trebam i od toga zarađujem daleko od hr. Čak mi je i plaća državnog tajnika smiješna prema mojoj.
Smatram i dalje da je osnovica za obračun plaća u javnom sektoru nebitna za mene i ne znam zašto bi
taj podatak trebao znati. Ja ne virim u tuđe plaće što je običaj na našim prostorima. A ti si na temelju toga zaključio da nemam pojma ni o čemu.
Nisam rekao da je nesposoban, to si opet ti zamislio. Kao što ne pljujem po čovjeku. Samo se pitam
što je radio u HDZ-u nakon svih onih fini media, dr ive i farbanja tunela.
blesimer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 08:11   #413
U pravu si, nesposobnost je dijagnosticirao tvoj sudrug u optužnici za uhljebništvo.

Fora mi je tvoja potreba da uvijek i svugdje naglašavas svoj uspjeh u inozemstvu, svoje nepraćenje hrvatskih medija... Otkud onda tako vatrena zainteresiranost za docentovu sudbinu, a posebno otkud takva potreba za davanjem dijagnoza iz takve pozicije potpunog neznanja i neinformiranosti?

Zašto i ovu nedjelju započinješ mrzovoljenjem o sirotom docentu umjesto da vikend provedeš uživajući u plodovima svoga uspješnog rada? To nikako ne mogu razumjeti.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 09:24   #414
Kao što je napisano par postova iznad:
1) stara plaća 16 000 kn + povlastice tipa službeni auto ...
2) nova plaća 9 000 kn bez bilo kakvih povlastica
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 10:22   #415
Ma je muda labudova moralna vertikala. Adezeov igrokaz, sto ce se vidjeti malo kasnije.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 10:35   #416
Quote:
Might kaže: Pogledaj post
Jeste li vi svjesni da Hrvatska izumire demografski i da trebamo nekakav plan?
Depopulacija je problem samo onima koji žive od eksploatacije tuđeg rada i uhljebima koji se brinu tko će im stavljati janjetinu na stol.

Ostali samo trebaju plan prilagodbe na depopulaciju, kako raspodijeliti oslobođene resurse među preostalim stanovnicima radi optimalnog korištenja.

Recimo, kako stanovnike 55 naselja skupiti u 5 održivih za pružanje javnih i privatnih usluga, a 50 naselja napustiti:
Quote:
Mi ćemo izgleda morati gasiti svaku drugu svjetiljku javne rasvjete ili uopće nećemo moći održavati sustav. Imamo 55 naselja, od toga su Delnice najveće, ali moramo osigurati pristup do tih ljudi i, ne daj Bože, Hitne pomoći i vatrogasaca. Pa to je 230 četvornih kilometara za koje nemamo sredstva da ih pokrijemo – kaže gradonačelnik
https://www.vecernji.hr/vijesti/snij...elnice-1228619
Užas, koliko samo HEP baca novca na stalno popravljanje mreže na područjima gdje je distribucija struje neisplativa zbog malog broja stanovnika, što svima u hrvatskoj nabija cijenu struje, pa se zato iseljavaju.

Quote:
Kako možete napadati čovjeka?
Žena i roditelji mu nezaposleni a čovjek se odrekao 17 000 kuna, ovo je herojski.
svaka čast gospodinu
Sad će te pare ići nekom glupljem, ne očekuješ valjda da se ukine to radno mjesto? Ne vidim što je tu pohvalno.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 11:57   #417
Quote:
blarney kaže: Pogledaj post
Dobar dokumentarni film koji djelomično odgovara na pitanja o švedskom mentalitetu i obitelji - "Švedska teorija ljubavi"

https://www.youtube.com/watch?v=CfyKYeaZcIM
titlovi su na hrvatskom
Tek sam par minuta pogledala i već mi se sviđa.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 12:00   #418
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Velim da se slažem s tim kolko je zaista potrebno tih čuvanja trudnoća, pogotovo ako sjediš u uredu, ali ovdje gdje je fizikalija u pitanju..
Zaboravljaš da u ovoj pripizdini od države su poslodavci koji bi težinu radnog mjesta prilagodili trenutnom stanju žene maltene nepostojeća vrsta. Ja ni jednom nisam čula za to. Obično su poslodavci ti koji im vele da idu na bolovanje ako ne mogu raditi.
U jednoj našoj velikoj i poznatoj firmi sam radila kao reginalni menadžer
https://images-production.global.ssl...500&q=55&w=698


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 12:05   #419
Quote:
blesimer kaže: Pogledaj post
Samo se pitam što je radio u HDZ-u nakon svih onih fini media, dr ive i farbanja tunela.
Nakon svih afera u Hrvatskoj, počevši od privatizacije pa na ovamo, ja se pitam što uopće iole pošteni Hrvati rade ovdje i zašto se još uvijek nisu iselili. Strmota je valjda predstavnik onih koji su još uvijek dovoljno glupavi da vjeruju da unatoč svemu mogu napraviti nešto dobro za svoju zemlju.

Strmota je HDZ-u valjda zato jer mu ta stranka odgovara svjetonazorski. Nisu svi u HDZ-u (a i ostalim strankama) a priori loši samo zato jer su u tim strankama.
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 12:27   #420
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post

Strmota je HDZ-u valjda zato jer mu ta stranka odgovara svjetonazorski. Nisu svi u HDZ-u (a i ostalim strankama) a priori loši samo zato jer su u tim strankama.

:klap:
__________________
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi!
martip is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.