Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2017., 09:27   #5721
blihted ovum

Pozdrav cure
Prosli tjedan san bila na kontroli i u osmom tjednu mi je bio blihted ovum(plod nestao)iako se nije ni razvijao kako treba ,jer mi je tjedan prije toga dok.rekao da izgleda kao da je zastao u 6 tj.
ugl.reko mi je da pošto ploda nema i to da misli da bi se mogla sama ocistiti da pricekamo tj dana.pocela sam jucer piti ergometrine.
ali jos se nista ne dogada i nemam nikakve bolove od njega.da li je to normalno? imala san ovih dana smećkasti iscjedak sa sluzi kao uvertira a danas i jucer nista.
evo i jutros sam popila erogmetrin.
Koliko dana nakon pocme djelovanje?
ako je netko imao slicno iskustvo volila bi da mi pomogne.
Dok.kaze da cemo cekati jos koji dan ako ne onda kiretaza.
volila bi se proci i bez toga kazu da je puno bolje kad se zena sama ocisti.
imam zdravo predivno narancasto dijete od 5 godina tako da me ovo nije toliko pogodilo jer eto ako nije od pocetka sudeno bolje sad nego kasnije.
Naravno veselim se novoj trudnoci i nezelim nabacivati strah da ce mi se isto ponoviti.
Pozdrav svima i zelim Vam svima sreću
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 09:37   #5722
modiana

to ti je sve subjektivno - je li bolje kiretaža ili ne. jer dok se sama čistiš, može najmanja neka nit ostati i beta neće padati, a kiretaža lijepo očisti i endometrij je prvi ciklus nakon kiretaže odličan pa je super tada opet krenuti u akciju (ako nema nekih poteškoća, naravno).

a opet, možda će netko loše izvest kiretažu (po meni je to bad luck i ne računam na to kao pod normalno).

ali sigurno je, ako nisi mirna, imaš nedoumice, odi na pregled.

i mene su doma poslali da čekam, ali ja sam se drugi dan vratila, jer mi je to bilo preteško. pa su me naručili na kiretažu. evo, sada sam u 13. tjednu uredne trudnoće.

sretno
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 09:46   #5723
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
modiana

to ti je sve subjektivno - je li bolje kiretaža ili ne. jer dok se sama čistiš, može najmanja neka nit ostati i beta neće padati, a kiretaža lijepo očisti i endometrij je prvi ciklus nakon kiretaže odličan pa je super tada opet krenuti u akciju (ako nema nekih poteškoća, naravno).

a opet, možda će netko loše izvest kiretažu (po meni je to bad luck i ne računam na to kao pod normalno).

ali sigurno je, ako nisi mirna, imaš nedoumice, odi na pregled.

i mene su doma poslali da čekam, ali ja sam se drugi dan vratila, jer mi je to bilo preteško. pa su me naručili na kiretažu. evo, sada sam u 13. tjednu uredne trudnoće.

sretno




Hvala ti naljepša na odgovoru:=)
otići ću sutra na pregled pa da vidim skako se stvari razvijaju..
vise me samo zanimalo ovaj lijek koji bi kao trebao stisnuti maternicu da izbaci sve nepotrebno a ja ne vidim neke pomake,pa se pitam da li je to zato sto je tek jedan dan proslo ili jednostavno na mene ne djeluje haha

Jaaaako mi je drago da ti je ponovna trudnoća uspjela i da je uredna.
Nadam se da će tako biti i meni.Prva rudnoca i prvi porod su mi bili ono sto reci,za poželjeti.rodila bez izi jednog šava.stvarno ko od šale ,pa onda kad ovako nešto dozivis misliš kao zar meni?? da da.. nitko nije iskljucen.ali sto je tu je idemo dalje-samo da se ovo konačno završi..
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 10:05   #5724
a da, postajemo dio statistike.

ergometrin treba pit barem pet dana. sad, ako je tijelo spremno, krenut će. ako ne, treba možda pričekati.

meni je tijelo počelo prepoznavati kraj trudnoće, ali jednostavno nisam željela čekati. i željela sam što prije naprijed. menga mi je došla 27 dana nako kiretaže, pa mi je odluka bila dobra.

vidjet ćeš kakva je situacija na pregledu. ipak ti je beta visoka, mora tijelo skontati situaciju.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 10:08   #5725
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
a da, postajemo dio statistike.

ergometrin treba pit barem pet dana. sad, ako je tijelo spremno, krenut će. ako ne, treba možda pričekati.

meni je tijelo počelo prepoznavati kraj trudnoće, ali jednostavno nisam željela čekati. i željela sam što prije naprijed. menga mi je došla 27 dana nako kiretaže, pa mi je odluka bila dobra.

vidjet ćeš kakva je situacija na pregledu. ipak ti je beta visoka, mora tijelo skontati situaciju.
da.dobro kažeš.tijelo najbolje prepoznaje situaciju.
što se mene tiče meni stvarno nije problem čekati,nemam nikakve smetnje niti ista samo me strah ako cekam da mi nebi dosla neka infekcija ili nesto ipak to stoji u meni,
mislim ploda nema ali ta gestacijska vreća i to..
grr
vidit cu sutra na pregledu šta kaže doktor.
ja bi rado cekala užasavam se te liretaže iako stvarno mogu nenormalno podnjeti bol stvarno imam visok prag al sve jedno.fuj fuj..ali ako bude trebalo naravno idem.
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 10:50   #5726
pardon, napisala sam ergometrin za pet dana. tri dana je neki minimum, ne pet.

ja sam kiretažu radila pod općom, tako da nemam trauma.

a kako ti je plod nestao, sve ide u ok smjeru. i sukrvica je ok. krenut će to.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 11:00   #5727
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
pardon, napisala sam ergometrin za pet dana. tri dana je neki minimum, ne pet.

ja sam kiretažu radila pod općom, tako da nemam trauma.

a kako ti je plod nestao, sve ide u ok smjeru. i sukrvica je ok. krenut će to.
hvala ti na dobroj vibri,i ja se nadam da hoce.
drago mi je da ti kiretaža nije ostavila nikakve traume jer sto sve zene pisu da su prosle i dozivile nije normalno.

eto nadajmo se da ce krenuti ubrzo samočiščenje a onda u nove pobjede.
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 11:01   #5728
sretno dalje
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 11:18   #5729
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
sretno dalje
hvala takoder svako dobro od srca zelim

javim za koji dan dali je krenulo i da li sam uspjela izbjec kir.
nadam se da da

Pozdrav
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 22:43   #5730
Quote:
modiana kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure
Prosli tjedan san bila na kontroli i u osmom tjednu mi je bio blihted ovum(plod nestao)iako se nije ni razvijao kako treba ,jer mi je tjedan prije toga dok.rekao da izgleda kao da je zastao u 6 tj.
ugl.reko mi je da pošto ploda nema i to da misli da bi se mogla sama ocistiti da pricekamo tj dana.pocela sam jucer piti ergometrine.
ali jos se nista ne dogada i nemam nikakve bolove od njega.da li je to normalno? imala san ovih dana smećkasti iscjedak sa sluzi kao uvertira a danas i jucer nista.
evo i jutros sam popila erogmetrin.
Koliko dana nakon pocme djelovanje?
ako je netko imao slicno iskustvo volila bi da mi pomogne.
Dok.kaze da cemo cekati jos koji dan ako ne onda kiretaza.
volila bi se proci i bez toga kazu da je puno bolje kad se zena sama ocisti.
imam zdravo predivno narancasto dijete od 5 godina tako da me ovo nije toliko pogodilo jer eto ako nije od pocetka sudeno bolje sad nego kasnije.
Naravno veselim se novoj trudnoci i nezelim nabacivati strah da ce mi se isto ponoviti.
Pozdrav svima i zelim Vam svima sreću
Ovo je skoro kopija moje situacije od pred godinu dana.



Quote:
modiana kaže: Pogledaj post
da.dobro kažeš.tijelo najbolje prepoznaje situaciju.
što se mene tiče meni stvarno nije problem čekati,nemam nikakve smetnje niti ista samo me strah ako cekam da mi nebi dosla neka infekcija ili nesto ipak to stoji u meni,
mislim ploda nema ali ta gestacijska vreća i to..
grr
vidit cu sutra na pregledu šta kaže doktor.
ja bi rado cekala užasavam se te liretaže iako stvarno mogu nenormalno podnjeti bol stvarno imam visok prag al sve jedno.fuj fuj..ali ako bude trebalo naravno idem.
Osobno sam se i sama uzasavala kiretaze i htjela da sve samo krene, s amenom ginekologice cekala sam 4tjedna, u ta 4 tjedna se nista nije dogodilo, pa sam onda otisla u bolnicu na tzv abortus pilulom. Razlika je u tome sto kod nas en daju ergometrin ni ista takvo, pa se nadam da ce tebi on pomoci i odraditi svoje. Sretno dalje i drzi se!
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 14:33   #5731
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
Ovo je skoro kopija moje situacije od pred godinu dana.





Osobno sam se i sama uzasavala kiretaze i htjela da sve samo krene, s amenom ginekologice cekala sam 4tjedna, u ta 4 tjedna se nista nije dogodilo, pa sam onda otisla u bolnicu na tzv abortus pilulom. Razlika je u tome sto kod nas en daju ergometrin ni ista takvo, pa se nadam da ce tebi on pomoci i odraditi svoje. Sretno dalje i drzi se!
Puno hvala na dobrim zeljama.evo meni treci dan da pijem erometrin i nista jos nekakvi lagani smeci iscjedak sa sluzi al nije jos krenulo.dok kaze alo do pon ne krene onda bolnica.a sta je tu je.
Bitno samo da ovo sve skupa sto prije zavrsi
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 10:04   #5732
Cool

Quote:
modiana kaže: Pogledaj post
Puno hvala na dobrim zeljama.evo meni treci dan da pijem erometrin i nista jos nekakvi lagani smeci iscjedak sa sluzi al nije jos krenulo.dok kaze alo do pon ne krene onda bolnica.a sta je tu je.
Bitno samo da ovo sve skupa sto prije zavrsi

evo da se javim,..u subotu lagano prokrvarila u nedjelju poceli jaki grcevi i pola sata nakon toga isla u wc i ispalo sve..nisam tocno vidjela sto jer je bilo dosta krvi,nakon toga bol koda je netko odnio rukom.sad jos uvijek krvarim ali nista strasno kao menstruacija,
sutra cu na UZv tako se nadam da je otislo sve. i da je agonia završena.sto se mene tice ja se odjecam odlicno,nemam temp ni nikakvih drugih bolova.
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 10:07   #5733
modiana, najbolje što je moglo, obzirom na situaciju.

sretno dalje <3
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 11:07   #5734
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
modiana, najbolje što je moglo, obzirom na situaciju.

sretno dalje <3
hvala ti puno ,takoder zelim sve najbolje <3
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 23:04   #5735
Drage sve,

jučer sam se registrirala na forum i provela pola dana živcirajući se jer nikako nisam uspijevala pisati na temu.
Sada kada konačno mogu, ne znam kako normalno započeti post... Nemojte mi zamjeriti.

Tako me fascinira i ohrabruje vaš stav i smisao za humor; tako iskren, a crn nije ni kod Bosanaca.

Prije mjesec dana imala sam abrupciju posteljice i, da vam pravo kazem, ni sama ne znam što bih vas i kako pitala... Ima li netko s takvim iskustvom?
jurodiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 12:01   #5736
evo me..
nakon blighted ovuma i samočišćenja prekjucer dobila prvu m koja je bila poprilicno obilna i jos s nekakvim ostacima od prije..
osjecam se super.

kazite mi drage moje koliko bi vi cekale na novu trudnocu?
dok kaze da se moze odma kad nije bilo kiretaže.strah je ogroman a i zelja neopisiva.prva trudnoca savrsena ali ipak nakon ovoga nisi vise bas isti..iako je to cesta i normalna pojava danasnjice
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 12:02   #5737
Quote:
modiana kaže: Pogledaj post
evo me..
nakon blighted ovuma i samočišćenja prekjucer dobila prvu m koja je bila poprilicno obilna i jos s nekakvim ostacima od prije..
osjecam se super.

kazite mi drage moje koliko bi vi cekale na novu trudnocu?
dok kaze da se moze odma kad nije bilo kiretaže.strah je ogroman a i zelja neopisiva.prva trudnoca savrsena ali ipak nakon ovoga nisi vise bas isti..iako je to cesta i normalna pojava danasnjice

i da zaboravila sam napomenuti neki kazu da se cak i preporucuje sto prije da su tad kolicine hormona povecanje i da je veiki postotak zavrsio super urednom trudnocom.pa sad neznam ni sama
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 13:03   #5738
modiana, mi smo nakon kiretaze krenuli sljedeci ciklus. napravila briseve. bolnicki specijalist je rekao da nema razloga za cekanje.

na kraju se primilo cetvrti ciklus.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 13:06   #5739
Talking

Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
modiana, mi smo nakon kiretaze krenuli sljedeci ciklus. napravila briseve. bolnicki specijalist je rekao da nema razloga za cekanje.

na kraju se primilo cetvrti ciklus.
BRAVO BRAVO BRAVOeto vidis.ja osobno mislim da je puno i u nasim glavama.stah odradi svojje.nista cudno ljudi smo. ali mozda bi se stvarno trebalo opustit i uzivat i radovat se i mislit pozitivno.
Pa neće valjda sad svaka bit neuspjela ?
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 13:13   #5740
Mislim da ti nema smisla pitati druge sto MISLE o tome kada poceti opet raditi na bebu... To je subjektivno, i ovisi od osobe do osobe kad je spremna na to.

Sto se tice objektivnih rokova, oko toga većina doktora ima stav da se ne treba dugo cekati, da se vec nakon prve normalne menge koja stigne, moze početi.

Ja osobno sam cekala taj jedan ciklus, i u drugom pokušaju nakon toga uspjela.

Ti prvo moraš sama sa sobom vidjeti da li si spremna, a sto se tice tijela- tijelo je vrlo brzo spremno. Isto sam kao i ti cula da cak postoje preporuke iskoristiti to frisko razdoblje, jer je endometrij ociscen i lakše se zatrudni.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.