Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2011., 22:32   #101
Quote:
ana:) kaže: Pogledaj post
ne plaćaš niš posebno, sve ti je u 4,98kn.

mpbz stvarno jako malo para troši, ja se ugodno iznenadila
ja se nebi slozio...meni iscurilo 5 kn samo tak...e pa nedam
Gigi06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 23:41   #102
meni na računu došlo 2kn i nekaj, a nekaj sam gledala bar 7-8 puta.

e da, +pdv, ajd nek je 3kn.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 22:43   #103
Mora li se taj studenski paket uzeti cijeli (i kreditna i trajni nalozi i mobitel bankarstvo) ili se može reći ovo hoću (tekući, žiro, prekoračenje, pbznet), ovo ostalo neću, a plaćati samo tih 4,98kn?
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 08:21   #104
U tom slučaju ti naknada neće biti 4,98 kn nego 8 kn (pbznet)...
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 14:20   #105
U kojem slučaju? U slučaju da tako "sjeckam" njihov dragi "proizvod" ili u slučaju da uzmem pbznet s čitačem umjesto mpbz-a?
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 22:23   #106
ili imaš cijeli paket pa ti je 4,98kn/mj ili imaš kaj hoćeš pa plaćaš svaku uslugu posebno.

uzmeš paket, trajni nalog nije obavezan u paketu, a kad dobiješ amex odmah ga prerežeš i ne koristiš, isto tako mpbz ne moraš koristiti ak nećeš.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 17:16   #107
Ja sam napravila tekuci i ziro racun iz tog paketa, jedino nemam tu american karticu..i sad ne kuzim placam li onda nesto vise ili ne? i da li tu karticu mogu koristit za prijenos novca sa npr. alertpay accounta?
__________________
Potpis is under construction :)
Ivaaa. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 12:31   #108
@Ivaaa. Amex je obavezan ako želiš paket. Možda si potpisala pristupnicu pa si smetnula s uma? Inače ta studentska Amexica nije podržana za internetska plaćanja, pa ne vjerujem da ćeš je moći koristiti za prijenos novca. No ipak provjeri direktno kod Amexa.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 20:12   #109
http://www.pbz.hr/lgs.axd?t=16&id=4922
Ovo je pristupnica, ali ja ju nisam ispunjavala, tek sam sad vidjela na netu..ako mi to nisu ponudili, dali da ispunim, znaci da ju nije obvezno imat? ili?
__________________
Potpis is under construction :)
Ivaaa. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 11:22   #110
ma obavezno je imati Amex ako si ugovorila Indeks paket. no postoji i druga mogućnost: otvaranje samo studentskog tekućeg i u tom slučaju se ne plaća mjesečna naknada za vođenje računa. otvaranje i vođenje žiro računa ionako je svima besplatno, u paketu ili bez njega. tako da vjerujem kako nemaš paket nego samo obične račune.
ako želiš paket, morat ćeš do poslovnice, ugovoriti paket i popuniti tu pristupnicu te ugovoriti PBZ365 i/ili mPBZ jer i to je u paketu. no tad će te sve koštati 4,98 kn mjesečno.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 16:15   #111
Quote:
duba_39 kaže: Pogledaj post
ma obavezno je imati Amex ako si ugovorila Indeks paket. no postoji i druga mogućnost: otvaranje samo studentskog tekućeg i u tom slučaju se ne plaća mjesečna naknada za vođenje računa. otvaranje i vođenje žiro računa ionako je svima besplatno, u paketu ili bez njega. tako da vjerujem kako nemaš paket nego samo obične račune.
ako želiš paket, morat ćeš do poslovnice, ugovoriti paket i popuniti tu pristupnicu te ugovoriti PBZ365 i/ili mPBZ jer i to je u paketu. no tad će te sve koštati 4,98 kn mjesečno.
koji su uvjeti za Amex karticu?
Kayla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 17:32   #112
Da si redovni student i da imaš u PBZ-u tekući račun s odobrenim dopuštenim prekoračenjem.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 21:11   #113
pitanjce
sta ako se napokon odlucim nesto kupiti na rate s Amexom? Kako to ide? Racune dobivam doma ili mogu staviti trajni nalog, npr. na tekuci i otkazati te racune koji bi mi stizali, jer nisam doma i onda samo komplikacije
nelalao is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 21:49   #114
Na dan dospijeća računa banka tereti tvoj tekući račun tako da ti nemaš nikakvog posla s plaćanjem, samo staviš novce na tekući. A ako ne želiš da ti stižu i papirnati računi možeš aktivirati on-line primanje računa.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 22:07   #115
da li netko zna da li je moguće prebaciti naknadu za vođenje studentskog paketa na žiro, odnosno da mi skidaju sa žira a ne tekućeg?
jer tekući ne koristim uopće, a imam onih 1000 kn dozvoljenog minusa i sad sam bzvz ušla u tih jadnih 4 i neš sitno kn u minusu -.-

do sad mi se i skidalo sa žira pa mi nije jasno kak sad sa tekućeg odjednom....
pplawusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 21:40   #116
ne može se, automatski se skida sa tekućeg.

sjeti se tu i tam nekaj prebacit na tekući.
bar imaš internet bankarstvo pa nije problem
Žifček is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 13:57   #117
Imam taj studenski paket i par pitanje.

Dali ja trebam uplatit novce ne kraju mjeseca na tu Amex karticu ili će oni automatski skinut sa tekućeg, jer tu na mpbz-u imam opciju uplata sa računa kad odem na American express start card za studente.
pinkskin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 20:18   #118
Automatski će 9. u mjesecu teretiti tvoj tekući račun (iako ti možeš i tijekom mjeseca sam uplaćivati lovu).
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 12:31   #119
dakle, nema naknada i kamata za amex i maestro plaćanje na rate (s tim da je ograničeno na 1000 i 2000kn)

dok dozvoljeni minus od 1000 kn ima kamatu od nekih 8-9% i ne trebaš biti zaposlen?

pa, ovo je super, u splitskoj banci imam taj neki kao sličan student paket koji plaćam mjesečno 5kn, i kada sam zatražila imam li pravo na minus bi on i minimalan jer uvijek se dovedem u situaciju da zadnjih par dana pred uplatu ostanem bez kune a kamatu za 3-5 dana ne bih ni osjetila, oni mulci u Splitskoj su se podsmjehivali i rekli da u minus mogu samo zaposleni i umirovljenici, iako imam trajni nalog od roditelja koji mi mjesečno prebacuju 2100kn na tekući već zadnje dvije godine (od kada studiram) redovno

u ponedjeljak hitam zatvorit ovo beskorisno čudo kod splitske
freestyle2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 17:03   #120
Imam pitanje u vezi studentskog amexa. Ako želim platiti račun koji iznosi 2300 kn jel to mogu učiniti amexom? Znam da su u banci (ako se ne varam) spominjali limit od 2000 kn pa me zanima na šta se to odnosi. Ako ne mogu, postoji li način da nekako platim ovih 300 kn, pa ostatk od 2000 kn americanom na rate?
Radi se o avionskim kartama... Hvala puno!
nimue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.