Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2010., 00:43   #1
AK-47 i slično, iskustva

koje pjesadijsko oruzje je bilo najpopularnije u HV tokom rata,od akcije Maslenica pa dalje...s obzirom da ste vi koristili vise vrsta jurisnih pusaka od nas koji smo iskljucivo korsitili M70 i M72...pa me zanima sta je bilo najpopularnije i najupotrebljivije?AK ili...?
gaggy36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 01:20   #2
Quote:
gaggy36 kaže: Pogledaj post
koje pjesadijsko oruzje je bilo najpopularnije u HV tokom rata,od akcije Maslenica pa dalje...s obzirom da ste vi koristili vise vrsta jurisnih pusaka od nas koji smo iskljucivo korsitili M70 i M72...pa me zanima sta je bilo najpopularnije i najupotrebljivije?AK ili...?
U HV-u, ne računajući specijalne postrojbe i specijalce MUP-a, skoro sve su bila AK-47, računajući i M70 kojih je bilo možda nešto manje od pola. To je moja procjena. A imali smo to što smo imali bez obzira na popularnost.

Zadnje uređivanje AnteNaš : 30.07.2010. at 01:22. Reason: dodatak
AnteNaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 02:31   #3
Quote:
AnteNaš kaže: Pogledaj post
U HV-u, ne računajući specijalne postrojbe i specijalce MUP-a, skoro sve su bila AK-47, računajući i M70 kojih je bilo možda nešto manje od pola. To je moja procjena. A imali smo to što smo imali bez obzira na popularnost.
AK-47 , najbolje oružje , imao sam i eru ( ko fol UZI ) , HK-G3 , m-16 ( sar 80 ) , sve sam probao i bacio i vratio se kalašnjikovu , municije ko dreka i nikada nije zaštakao , imao sam mađarsku izvedenicu , mogla je biti danima na kiši i ne bi se pojavila nikakva hrđa
pop84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 03:18   #4
Quote:
pop84 kaže: Pogledaj post
AK-47 , najbolje oružje , imao sam i eru ( ko fol UZI ) , HK-G3 , m-16 ( sar 80 ) , sve sam probao i bacio i vratio se kalašnjikovu , municije ko dreka i nikada nije zaštakao , imao sam mađarsku izvedenicu , mogla je biti danima na kiši i ne bi se pojavila nikakva hrđa
HK-G3, jedno kraće vrijeme sam imao, a njegova jedina prednost u odnosu na AK-47 po mom iskustvu bila je bolja preciznost. Cijela postrojba ju je razdužila, a ne znam gdje su završile. Eru su mi nudili kao zapovjedniku, ali sam odbio jer sam imao mogućnost zadržati kalašnjikov. Bio sam u prilici gađati njime zato sam i odbio to mafijaško tandrkalo. Na početku rata sam imao srbijanku, a najduže mađaricu kao i ti. Evo sad bi gagi mogao zaključiti i koje su jurišne puške bile najpopularnije.
AnteNaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 06:45   #5
Quote:
pop84 kaže: Pogledaj post
imao sam mađarsku izvedenicu , mogla je biti danima na kiši i ne bi se pojavila nikakva hrđa

meni su neki stručnjaci tvrdili da taj Ak ništa ne valja


razne verzije A47, AK74, G3, FAL, SAR, ultimax, ERO
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 10:47   #6
ruski akm jer je imao kvalitetniju cijev i bolje je bio zasticen od hrđe spram m70 a g3 sam neko vrijeme duzio usporedo s akm tako da za njega mogu reci da je odlican sto se preciznosti tice
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 11:54   #7
Meni se naj bolje pokazala ruski kalas. Preklopni kundak ,a drska za ruku nije od drveta ,nego od nekakve druge materije slicne porculanu (ako sam ja to dobro objasnio ) Sto se tice ostalih FAL , ERO , G3 nije ni to toliko lose, samo po mom misljenju nekako nezgrapno i veliko nasuprot kalasnjikova.
D.I.V is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 15:25   #8
Quote:
pop84 kaže: Pogledaj post
mađarsku izvedenicu , mogla je biti danima na kiši i ne bi se pojavila nikakva hrđa

mislim da si imao AKM-47 jer su njega dužile gard.brigade.

http://i31.tinypic.com/a2yhaa.jpg
zetec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 16:10   #9
Quote:
zetec kaže: Pogledaj post
mislim da si imao AKM-47 jer su njega dužile gard.brigade.
Dobro misliš i ovo je identično iz gbr , ... ali "navodno" sam čuo da su neki imali više komada

Zadnje uređivanje rezon@tor : 11.08.2010. at 11:38.
pop84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 16:18   #10
http://www.arizonaresponsesystems.co...omyredfold.jpg
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 16:21   #11
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post

meni su neki stručnjaci tvrdili da taj Ak ništa ne valja

Pa stručnjak je stručnjak , ali neka stane na 300 m , pa da vidimo ili valja ili ne valja ( šala mala ) . A sada ozbiljno . LJudi kažu : Ne postoji loš pas , nego loš gospodar .
pop84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 18:28   #12
Quote:
pop84 kaže: Pogledaj post
Pa stručnjak je stručnjak , ali neka stane na 300 m , pa da vidimo ili valja ili ne valja ( šala mala ) . A sada ozbiljno . LJudi kažu : Ne postoji loš pas , nego loš gospodar .
To je simbioza. Pitbul nadomješta nedostatke svog gospodara, a belgijski ovčar ističe prednosti jednoga i drugoga.
AnteNaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 20:10   #13
@POP e ali ono nije mađar nego baš ruski ali modernizirani kalaš,zato mu je i ono M u nazivu.Najbolja puška koju sam ima.Očistiš ga sa maramicom a cijev samo prođeš suvom krpom.Moj je bio 1965 godište i bio je praktički nov.Posli smo dobili M70 AB2 i "ruzini"nikad kraja
zetec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 20:23   #14
Quote:
zetec kaže: Pogledaj post
@POP e ali ono nije mađar nego baš ruski ali modernizirani kalaš,zato mu je i ono M u nazivu.Najbolja puška koju sam ima.Očistiš ga sa maramicom a cijev samo prođeš suvom krpom.Moj je bio 1965 godište i bio je praktički nov.Posli smo dobili M70 AB2 i "ruzini"nikad kraja
M sve jasno ,
pop84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 20:31   #15
Quote:
zetec kaže: Pogledaj post
Posli smo dobili M70 AB2 i "ruzini"nikad kraja
neznam zbog čega
kod nas je genijalni skladištar ove koju sam sliku stavil prosljedil dalje (a bile su skroz nove sa kromiranim cjevima) a dobili smo razjebane M70ab2
a kad sma ga pital zakaj to
onda mi je odgovoril da kaj ja neznam daje M70 najbolja
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 20:34   #16
to je sigurno odlučiva neki bivši jugo oficir koji je stvarno mslio da je M70 najbolja
zetec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 20:51   #17
Quote:
zetec kaže: Pogledaj post
to je sigurno odlučiva neki bivši jugo oficir koji je stvarno mslio da je M70 najbolja
nije
običan čato u postrojbi
a najžalosnije je kaj mu zap za to ništa nije rekel


al tema je maslenica
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 02:11   #18
...

Quote:
zetec kaže: Pogledaj post
to je sigurno odlučiva neki bivši jugo oficir koji je stvarno mslio da je M70 najbolja
problem sa njom je sto lako rdja,na najmanju vlagu ako je ne mazis i ne pazis.inace je precizna,cvrsta,pouzdana.mada ja svoj glas dajem za M72.vidim sad imaju i neke M77 ali njih nikad nisam vidio u ''zivo''.
gaggy36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 02:41   #19
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
nije
običan čato u postrojbi
a najžalosnije je kaj mu zap za to ništa nije rekel

Kakav ćato ili skladištar. On se jadan samo pravio važan. Dobio je oružje i zapovijed "odozgo" i trebao si ga samo mrko pogledati pa bi te pitao treba li vam još nešto, za vas uvijek ima.
AnteNaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 05:18   #20
Quote:
gaggy36 kaže: Pogledaj post
problem sa njom je sto lako rdja,na najmanju vlagu ako je ne mazis i ne pazis.inace je precizna,cvrsta,pouzdana.mada ja svoj glas dajem za M72.vidim sad imaju i neke M77 ali njih nikad nisam vidio u ''zivo''.
J.b.g to je puška baš za JNA vojnika na odsluženju vojnog roka. Znači svaki dan je malo podmaži , prebriši . rastavi .....
pop84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:13.