Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2011., 09:31   #41
Cool

Quote:
gaggy36 kaže: Pogledaj post
problem sa njom je sto lako rdja,na najmanju vlagu ako je ne mazis i ne pazis.inace je precizna,cvrsta,pouzdana.mada ja svoj glas dajem za M72.vidim sad imaju i neke M77 ali njih nikad nisam vidio u ''zivo''.
"Malo kasnim" , ali eto M 77 7.62 x51 NATO ;
http://en.valka.cz/viewtopic.php/t/83703 vido jednom u životu i
Proxy1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 21:37   #42
MG 42
nikako mi nije bilo jasno kako s redenika metak pada u cijev , no koga briga za mehaniku ako je glava na ramenu
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 21:39   #43
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
MG 42
nikako mi nije bilo jasno kako s redenika metak pada u cijev , no koga briga za mehaniku ako je glava na ramenu
zatvarač ga gurne kroz redenik u cjev
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 21:49   #44
ha , ha
a ovo je obrnuto , a ja u terenskim uvjetima kao majstor od struke nikako skužit kompliciranu njemačku mehaniku iz 1934. godine
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 18:52   #45
Quote:
jako bubalo kaže: Pogledaj post
popularno rečeno, duga devetka je streljivo koje odgovara većini pištolja u svijetu.

U nas, tj. u bivšoj državi postojala je solidna industrija pištoljskog naoružanja, koje služi za obranu, prevedeno laički, ako te netko napadne iza ćoška.

No - kalibri su bili 7,62 i 7,65. Upravo s time se kragujevačka zastava mogla nositi s konkurencijom iz svijeta.
Naravno, CZ je krajem osamdesetih napravila i jedan uradak s dugom devetkom koji je prodala oficirima hrvatske i slovenske nacionalnosti i koji, prosto rečeno nije ni za kujac.

Najzad, favorit među pištoljima, u svakom slučaju je tetejac, iz puno razloga, koji već idu pod vojnu tehnologiju i dr.
Ovo je istina, CZ je savršena u kalibrima 7,62 i 7,65.
No i sa kalibrom 9 su imali uspjeha: http://world.guns.ru/handguns/hg/serb/cz-99-e.html
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 20:45   #46
KAJ SE TIČE PRECIZNOSTI I RAZORNOSTI,kaj mislite na staru tanđaru sa optikom?
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 21:25   #47
Quote:
žacko11 kaže: Pogledaj post
KAJ SE TIČE PRECIZNOSTI I RAZORNOSTI,kaj mislite na staru tanđaru sa optikom?
Imao je u rukama. Bila je fenomenalno dobro upucana i vrlo precizna. Inače M48 je i bez optike vrlo, vrlo precizna puška. Jedno vrijeme sam je nosio uz srpkinju. Što oko vidi to tanđara pogađa
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 13:23   #48
misliš na ovo ?
k98 scoped
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 10:21   #49
ta fakin tanđara je izvedenica iz mauzer puške koja je imala dužu cijev i optiku,bila je zakon za snajperiste u ww2 kolko se sjaćam mi smo joj skratili cjev u dodali još neke stvarisad se nesjećam dal bilo u pitanju redizajn zatvarača ili koji klinac ali u biti to je mauzerica
__________________
Obecao sam sebi da cu drzati dijetu: izbjegavati alkohol i masnu hranu. I nakon dva tjedna izgubio sam 14 dana.
dopacicpu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 16:38   #50
Ta stara tanđara,je M -48...samo me tada zajebavalo(jbg.jedva da sam punoljetan i bio,a slabašan i mršav....) to što kundakom, mi umalo rame ne razvali,tada..tako da,ako nisi ziher za pogodak,đaba ti udarac u rame,bio...
žacko11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:06.