Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2012., 17:18   #241
obožavam te knjige o trudnoći i bebačima ja ih imam doma već nekoliko
__________________
kada je držim-TADA JE CIJELI SVIJET U MOJIM RUKAMA ♥ L ♥ 18.04.2012. ♥
PinaColada000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 21:07   #242
Knjige o trudnoći koje su meni od svih pročitanih (a pročitala sam valjda sve dostupne u knjižnici, još moram do knjižare da izvidim situaciju) i koje su od mene dobile plus su: Što očekivati u trudnoći? (tu ću si kupiti, kao i od iste skupine autiora Što očekivati u prvoj godini života? i Što očekivati u drugoj i trećoj godini?) i Vodič kroz trudnoću dr mislim Matijevića. Obje su jednostavne, a opet s jako puno informacija, nema praznog baljezganja, mislim da nema pitanja na koja nisam naišla na odgovor.....Prvu ću si i kupiti.

O njezi djeteta još ne čitam.

Časopis Mama i beba katastrofa, kao i ostale naše Glorije, 24 sata, Mile, Bile i ino. Kupila prvi i posljednji ikad. Inače sam tip koji kupi časopis jedino vezan za kulturu i književnost, dnevni tisak.....valjda sam čudna jer vidim da ga trudnice čitaju rado....
*Lotta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 21:24   #243
meni je super časopis Trudna i Lijepa,evo baš je jučer izašao novi broj i već ga skoro pročitala a ovaj Vodić kroz trudnoću sam dobila od kume za rođendan i super knjiga! svakako preporučam
__________________
kada je držim-TADA JE CIJELI SVIJET U MOJIM RUKAMA ♥ L ♥ 18.04.2012. ♥
PinaColada000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 21:50   #244
Quote:
*Lotta* kaže: Pogledaj post
Knjige o trudnoći koje su meni od svih pročitanih (a pročitala sam valjda sve dostupne u knjižnici, još moram do knjižare da izvidim situaciju) i koje su od mene dobile plus su: Što očekivati u trudnoći? (tu ću si kupiti, kao i od iste skupine autiora Što očekivati u prvoj godini života? i Što očekivati u drugoj i trećoj godini?) i Vodič kroz trudnoću dr mislim Matijevića. Obje su jednostavne, a opet s jako puno informacija, nema praznog baljezganja, mislim da nema pitanja na koja nisam naišla na odgovor.....Prvu ću si i kupiti.

O njezi djeteta još ne čitam.

Časopis Mama i beba katastrofa, kao i ostale naše Glorije, 24 sata, Mile, Bile i ino. Kupila prvi i posljednji ikad. Inače sam tip koji kupi časopis jedino vezan za kulturu i književnost, dnevni tisak.....valjda sam čudna jer vidim da ga trudnice čitaju rado....
Ove dvije knjige sam i ja pročitala s time da mi je pva prvospomenuta- Što očekivati u trudnoći-još i bolja
***leona*** is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 20:20   #245
UMIRITE SVOJU BEBU NA PRIRODAN NAČIN - Pamela Rharigan

Dragi budući i sadašnji roditelji,

UMIRITE SVOJU BEBU NA PRIRODAN NAČIN od Pamele Rharigan: http://www.box.com/s/tqkudj7q4oe2z5luri0f sa skeniranim stranicama konkretnih vježbi, masaže i refleksologije kojom se bebi mogu olakšati bolovi. Knjiga je topla i puna savjeta o biljnim pripravcima, homeopatiji i aromaterapiji kojima možemo ukloniti smetnje ili samo stvoriti ugodnu atmosferu u domu.

Imam puno vremena (strogo mirovanje) za čitanje knjiga o njezi beba, pa sam htjela olakšati svima vama koji se dvoumite oko čitanja ili kupnje (grehota od kršenja autorskih prava, no divota za sve koji nemaju novce, a bebi žele najbolje). Obzirom da mi u trudnoći teoretski sve funkcionira, tek kad se dokažem u praksi mogu vam prenijeti iskustva…

Bez obzira što je svaka beba drukčija, ako netko ima iskustva s određenom praksom navedenom u knjizi, molim vas podijelite da nadobudno ne brljamo tj. da se objeručke bacimo na primjenu.
Big_Mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 19:27   #246
Posudila u knjižnici "Trudnoća iz dana u dan", Meggie Blott.
Doslovno, kako naslov kaže, govori o trudnoći iz dana u dan i tako odbrojava do rođenja djeteta. Onda ima i dio o porodu i nakon njega.
Uglavnom, puno korisnih savjeta i toplo preporučujem!
lukre is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 12:04   #247
Dali imate preporuku za knjigu koja je napisana za buduće tate?
Našla sam ih nekoliko na netu, pa ne znam koja mi se isplati kupiti kao poklon.
Savjeti su dobrodošli!
Mmara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 15:54   #248
Quote:
Mmara kaže: Pogledaj post
Dali imate preporuku za knjigu koja je napisana za buduće tate?
Našla sam ih nekoliko na netu, pa ne znam koja mi se isplati kupiti kao poklon.
Savjeti su dobrodošli!
mm je dobio ovu http://www.superknjizara.hr/index.ph...d_knjiga=25937 i fora je

ako je tata geek/programer/ITovac onda obavezno ovu http://www.amazon.com/gp/aw/d/1594745978 :thumbup:

doduse, ne znam da li je ima kod nas, ja sam narucila na amazonu. mozda bi u algoritmu bilo.
__________________
InsAnity is hereditary; you get it from your children
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 15:38   #249
S obzirom da čekamo drugu bebicu, a od prve je prošlo skoro četiri godine, zanima me ima li što novo na području roditeljske literature. Zapravo, zanima jel netko čitao neku od ovih knjiga: Ja, tata iz Irske, Kako umiriti bebu - jednostavna rješenja za sretno dijete, Vodić kroz trudnoću od Ratka Matijevića, Zamke za roditelje od Nevene Lovrinčević i Safari duha.
Naravno, ako imate kakvu preporuku koja nije među ovima, zahvaljuem!
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 11:36   #250
Meni je ova knjiga ultimate biblija roditeljstva - http://www.profil-mozaik.hr/povezuju...ears/PR/113898
beatriz-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 15:48   #251
Quote:
beatriz-zg kaže: Pogledaj post
Meni je ova knjiga ultimate biblija roditeljstva - http://www.profil-mozaik.hr/povezuju...ears/PR/113898
Hvala ti, to je bilo već u knjižarama i kad sam prošli put bila trudna, a ja sam je dobila od prijateljice. Zanimaju me ove novije, jer njih nisam još vidjela, a ni moje prijateljice ih nisu čitale.
Također me zanima, uz ove gore, je li netko čitao Duhovni pristup rađanju, i kakvi su dojmovi.
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 19:51   #252
Ima li netko preporuku za knjigu o prenatalnoj psihologiji/komunikaciji? Malo sam gledala prethodne postove, ali ne nađoh ništa slično...
valed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 21:18   #253
@lolita 1415:
ja sam čitala vodič kroz trudnoću od matijevića, posudila u knjižnici.
meni je to zgodna knjiga, dosta sažeta, ono osnovno o svim područjima od povećanja šanse za trudnoćom,
do praktičnih savjeta šta ti treba za bebu. po meni dobra knjiga, pogotovo što je pisao doktor sa sv. duha (ako me sjećanje dobro služi) pa ti daje neke praktične savjete koje stvarno imaju veze s našim svijetom,
za razliku od nekih stranih knjiga koje pišu o američkom sustavu zdravstva (npr sears-ove knjige, što ne znači da nisu dobre).

čitala sam i duhovni pristup rađanju, preporučila mi frendica da je njoj super pomogla pa reko da vidim o čemu je riječ.
moram naglasiti da je knjiga naravno pisana s aspekta vjernika, i to poprilično kako da se izrazim, aktivnog vjernika...ono bog, sotona, citati iz biblije, psalmi....ja nisam aktivni vjernik niti nabrijana na te spike, ali sam filtrirala knjigu i zadržala u glavi ono što mi se učinilo korisnim. knjiga objašnjava porod kroz faze, mehanizam boli i pokušava olakšati porod nekim pozitivnim razmišljanjem...nije to sad otkrivanje tople vode, ali kao što rekoh, puno ovisi o tvojoj duhovnosti kako će ti knjiga sjesti... probaj ju isto posuditi negdje u knjižnici pa vidi jel vrijedi kupovine, mislim da košta oko 45 kn...
they call me Bo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 13:30   #254
Quote:
they call me Bo kaže: Pogledaj post
@lolita 1415:
ja sam čitala vodič kroz trudnoću od matijevića, posudila u knjižnici.
meni je to zgodna knjiga, dosta sažeta, ono osnovno o svim područjima od povećanja šanse za trudnoćom,
do praktičnih savjeta šta ti treba za bebu. po meni dobra knjiga, pogotovo što je pisao doktor sa sv. duha (ako me sjećanje dobro služi) pa ti daje neke praktične savjete koje stvarno imaju veze s našim svijetom,
za razliku od nekih stranih knjiga koje pišu o američkom sustavu zdravstva (npr sears-ove knjige, što ne znači da nisu dobre).

čitala sam i duhovni pristup rađanju, preporučila mi frendica da je njoj super pomogla pa reko da vidim o čemu je riječ.
moram naglasiti da je knjiga naravno pisana s aspekta vjernika, i to poprilično kako da se izrazim, aktivnog vjernika...ono bog, sotona, citati iz biblije, psalmi....ja nisam aktivni vjernik niti nabrijana na te spike, ali sam filtrirala knjigu i zadržala u glavi ono što mi se učinilo korisnim. knjiga objašnjava porod kroz faze, mehanizam boli i pokušava olakšati porod nekim pozitivnim razmišljanjem...nije to sad otkrivanje tople vode, ali kao što rekoh, puno ovisi o tvojoj duhovnosti kako će ti knjiga sjesti... probaj ju isto posuditi negdje u knjižnici pa vidi jel vrijedi kupovine, mislim da košta oko 45 kn...
Hvala ti! Probala sam pronaći taj duhovni pristup rađanju na Interliberu, ali izdavač nije imao na štandu, a po knjižnicama je nema nažalost.
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 16:12   #255
lola 1415: ako si u zg ili ti je zg blizu, ja sam knjigu duhovni pristup rađanju kupila u knjižari verbum u teslinoj...
they call me Bo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 15:38   #256
Quote:
they call me Bo kaže: Pogledaj post
lola 1415: ako si u zg ili ti je zg blizu, ja sam knjigu duhovni pristup rađanju kupila u knjižari verbum u teslinoj...
Hvala ti! Budem otišla pogledati!
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 12:49   #257
Vidim, pisale ste dosta o knjizi Duhovni pristup rađanju, voljela bih je pročitat osobno. Imam strah od poroda i vjerujem da bi mi ta knjiga mogla pomoći. Nažalost, više se nemože kupit u knjižarama Verbum i Teovizija. Nemaju je već dugo vremena i prodavačice neznaju hoće li ona više stizati. Dali znate imali li netko tko ju prodaje polovnu (rabljenu) da mu više netreba? Bila bi zadovoljna i sa posudbom.
medvjed 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 17:08   #258
Najtoplije preporucujem svim roditeljima malih emotivaca knjigu Disciplina bez drame, mislim da moze puno pomoci u odgoju. https://planetopija.hr/kategorija/ro...lina-bez-drame
Ja sam je pronašla u Bio&bio.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 13:18   #259
Gdje kupiti knjigu Duhovni pristup radjanju? Ima li ih jos uvijek Krscanska sadasnjost?
jacobs kofi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2022., 20:31   #260
Talking Knjige kao pomoć trudnicama

Cao svim budućim trudnicama i one koje to već jesu.
Posto cekam pregled kod ginekologa kako bi potvrdila
trudnoću (nakon tri pozitivna testa) zanima me ima li koja od vas
krasnih ženica neku knjigu u pdf ili u epub koju bi mi mogla
poslati ili okačiti ovdje link do knjige koju je čitala i želi
preporučiti. Posto očekujem svoju prvu bebicu, nemam
pojma ni o čemu i sve sto bih mogla pročitati je
korisno i dobrodošlo. Puno hvala unaprijed.
Nora990 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.