Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2006., 13:32   #1
Smile Florida

Bio sam na Fl u lipnju ove godine .Isuse,kak je bilo dobro.Putovao sam mnogo, ali onakve plaze nikad nisam vidio, Sout Beach je raj na zemlji ,ta boja mora ,bistrina ,cure kak su dobre .....Nocni zivot je fantastican ,necete vjerovati ali sam tam vidio mnoge poznate face .Odmor mi je bio za 10 + sem sto sam potrosio mnogo vise od planiranog ali to je tak kad odes tam ne mres se suzdrzat od veceg trosenja hoces sve probat brazilsku kuhinju,kubansku itd ,hoces se voziti do key westa ,hoces do Tampe,Orlanda .Usao sam u dobar deficit al ne marim jer sam vidio ono o cemu cijeli svijet prica i zeli da vidi.Kak je bilo dobro.Ak neko ima neko pitanje tu sam da odgovorim.
zagrebmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 18:10   #2
Blago tebi Jel imas kakav on-line putopis ili nesto, blog? Tako da mozemo stavit na Destinacije Ako nemas, napisi nam detaljno svoje pustolovine
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 20:41   #3
south beach je najljepsa plaza koju sam ikad vidio ,bijeli pijesak kao puder ,tirkizno cisto more ,komadi do tebe boli glava,modeli se secu tam vam snimaju nekaj za novine ,jahte na sve strane vidis u daljini ,bogati europljani sa njihovim 20 god mladjim curama pijuckaju kubanska pica i raspituju se o real estatu ,svi su tak ljubazni Kazem vam kao na filmu ...
Opsaka ne vrijedi ici tam ak nemate nekoga da vam bude vodic mi smo imali frenda iz sarajeva koji dugo zivi tam i on nas je proveo kroz najljepse dijelove grada pokazao vile slavnih,izveo nas na mjesta gdje izlaze slavni odveo nas do key westa ,orlanda .
Ljudi tam je fantazija nigdje ljepsu prirodu nisam vidio ,parkovi su tak dobro uredjeni,hoteli su odlicni
Ak neko ima pitanja izvolite tu sam sa savjetima
Max
zagrebmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 02:54   #4
ja sam bio u miami beach u maju prije 2god more je stvarno preljepo i cisto,plaze uredne ali jebes ti more kad u njemu ne mozes plivati od valova i od prejake struje ne mozes otici 5 m dalje od obale a nocni zivot je odlican u ono malo sto sam vidio,ne treba ti auto ima kaficaa,diskoteka na svakom koraku nisam puno vidio jer zena mi je izgorjela od sunca i nije se micala iz sobe a ja sam je morao mazati s svim zivim mastima i jogurtima
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 19:07   #5
bila sam na Floridi prosle godine: Miami, Everglades National Park (naravno vidjela sam nesto od onoga sto je pristupacno) i Key West. Najvise mi se dopao Key West i put do njega.
U majamiju plaza je super, ali posto je to ipak ocean moram priznat da mi je uvjek bilo strah da ne dodje neki zalutali morski pas. a i voda je bila malo hladna, sto je ustvari i mozda bilo normalno jer je ipak to bilo u pocetku Maja.
u Majamiju veoma su mi se dopale papige.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 20:50   #6
Quote:
zagrebmax kaže:
south beach je najljepsa plaza koju sam ikad vidio ,bijeli pijesak kao puder ,tirkizno cisto more ,komadi do tebe boli glava,modeli se secu tam vam snimaju nekaj za novine ,jahte na sve strane vidis u daljini ,bogati europljani sa njihovim 20 god mladjim curama pijuckaju kubanska pica i raspituju se o real estatu ,svi su tak ljubazni Kazem vam kao na filmu ...
ajde dobro nek ti je najljepsa plaza-o ukusima ne vrijedi raspravljati- ali to samo pokazuje da nisi bio npr. na otocima u juznom Pacifiku ili Thailandu ili na Maledivima....

Quote:
zagrebmax kaže:
Opsaka ne vrijedi ici tam ak nemate nekoga da vam bude vodic mi smo imali frenda iz sarajeva koji dugo zivi tam i on nas je proveo kroz najljepse dijelove grada pokazao vile slavnih,
e pa sad - pretjerujes..cisto sumnjam da ti je taj frend iz Sarajeva bio od pomoci kod nepopustljivih bouncera u najprestiznijim klubovima na Ocean Driveu
Quote:
zagrebmax kaže:
izveo nas na mjesta gdje izlaze slavni odveo nas do key westa ,orlanda .
Ljudi tam je fantazija nigdje ljepsu prirodu nisam vidio ,parkovi su tak dobro uredjeni,hoteli su odlicni
Ak neko ima pitanja izvolite tu sam sa savjetima
Max
meni je osobno Key West puno ljepsi od Miamija ..sredisnja Florida/okolica Orlanda su bezveze...ravnice i mocvare- legla komaraca..sto se hotela tice slazem se..meni se najvise svidja Biltmore hotel i sljedeci put sigurno odsjedam tamo
TigerLilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 20:53   #7
Quote:
dersu kaže:
bila sam na Floridi prosle godine: Miami, Everglades National Park (naravno vidjela sam nesto od onoga sto je pristupacno) i Key West. Najvise mi se dopao Key West i put do njega.
U majamiju plaza je super, ali posto je to ipak ocean moram priznat da mi je uvjek bilo strah da ne dodje neki zalutali morski pas. a i voda je bila malo hladna, sto je ustvari i mozda bilo normalno jer je ipak to bilo u pocetku Maja.
u Majamiju veoma su mi se dopale papige.
Ta cesta od Miamija do Key Westa - preko Causeway-eva je nesto nezaboravno ..sigurno jedna od najljepsih auto- ruta na svijetu..
Stvarno zavidim Miam- ijcima kako mogu nonsalantno spucati za weekend do Keys-a
TigerLilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 21:02   #8
je lijepo je.
al ne bih zivjela na Floridi.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 23:56   #9
Quote:
zagrebmax kaže:
Bio sam na Fl u lipnju ove godine .Isuse,kak je bilo dobro.Putovao sam mnogo, ali onakve plaze nikad nisam vidio, Sout Beach je raj na zemlji ,ta boja mora ,bistrina ,cure kak su dobre .....Nocni zivot je fantastican ,necete vjerovati ali sam tam vidio mnoge poznate face .Odmor mi je bio za 10 + sem sto sam potrosio mnogo vise od planiranog ali to je tak kad odes tam ne mres se suzdrzat od veceg trosenja hoces sve probat brazilsku kuhinju,kubansku itd ,hoces se voziti do key westa ,hoces do Tampe,Orlanda .Usao sam u dobar deficit al ne marim jer sam vidio ono o cemu cijeli svijet prica i zeli da vidi.Kak je bilo dobro.Ak neko ima neko pitanje tu sam da odgovorim.
a jel ti se vlaga i vrucina isto tako dopala?
ja sam bila na ljetovanju dole par puta u 90ima i fakat se zaljubih u sve kaj si naveo...ma divota..a o plazama da i ne pricam.i odlucih silom da se preselim...stan je bio presladak,5 min hoda do plaze,balkon,pogled na palme i neki potok...kokosi po podu,ma zbilja super super...ali nakon samo par mjeseci,dozlogrdilo mi je to znojenje i ta omara silna...iako naravno sve je bilo klimatizirano.sada volim otic na tjedan,dva...al nisam vec duze bila,iako se spremam.a sta bi ti tek onda reko za waikiki?
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 23:58   #10
ja sam 'probala'biti u naplesu.orlando mi nije lijep i taj dio.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 02:14   #11
znam da su nekad tamo kuce bile jeftine,i onda kad su skuzili da brdo ljudi kupuje kuce digli su cijene ali jebem ti ja to kad ti ljudi stalno strijepe kad hurikani pocnu brijati
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 12:43   #12
Quote:
zagrebmax kaže:
Bio sam na Fl u ...
Ja živila u Orlandu godinu dana.......
Proputovala Floridu uzduž i poprijeko...... zakon...............
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 08:42   #13
Quote:
zagrebmax kaže:
pokazao vile slavnih,izveo nas na mjesta gdje izlaze slavni
E ovo. Zašto je to ljudima toliko fascinantno? Da li je stvar u tome da su te vile toliko lijepe i ta mjesta toliko dobro sređena ili je kvaka samo u tome šta se tamo kreće osoba koju često vidimo na tv-u?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 10:42   #14
Quote:
aaston kaže:
E ovo. Zašto je to ljudima toliko fascinantno? Da li je stvar u tome da su te vile toliko lijepe i ta mjesta toliko dobro sređena ili je kvaka samo u tome šta se tamo kreće osoba koju često vidimo na tv-u?
vile su OK, naravno nisu kao francuski zamci . ipak je sve moderno. e sad da je to bas ne znam sta i nije. vise me fascinira Veliki kanjon.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 12:37   #15
Quote:
zagrebmax kaže: Pogledaj post
Bio sam na Fl u lipnju ove godine .Isuse,kak je bilo dobro.Putovao sam mnogo, ali onakve plaze nikad nisam vidio, Sout Beach je raj na zemlji ,ta boja mora ,bistrina ,cure kak su dobre .....Nocni zivot je fantastican ,necete vjerovati ali sam tam vidio mnoge poznate face .Odmor mi je bio za 10 + sem sto sam potrosio mnogo vise od planiranog ali to je tak kad odes tam ne mres se suzdrzat od veceg trosenja hoces sve probat brazilsku kuhinju,kubansku itd ,hoces se voziti do key westa ,hoces do Tampe,Orlanda .Usao sam u dobar deficit al ne marim jer sam vidio ono o cemu cijeli svijet prica i zeli da vidi.Kak je bilo dobro.Ak neko ima neko pitanje tu sam da odgovorim.
Planiram otići u Miami na cca 2 tjedna, molio bih te za što više nekih informacija kao što je smještaj, cijene, i što i gdje vrijedi pogledati.
Koje je najbolje doba godine za otići tamo. Gdje se najbolje izlazi i što ne smijem propustiti, naravno boravak je za što bolji provod.
blue330 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 12:56   #16
Quote:
zagrebmax kaže: Pogledaj post
Bio sam na Fl u lipnju ove godine .Isuse,kak je bilo dobro.Putovao sam mnogo, ali onakve plaze nikad nisam vidio, Sout Beach je raj na zemlji ,ta boja mora ,bistrina ,cure kak su dobre .....Nocni zivot je fantastican ,necete vjerovati ali sam tam vidio mnoge poznate face .Odmor mi je bio za 10 + sem sto sam potrosio mnogo vise od planiranog ali to je tak kad odes tam ne mres se suzdrzat od veceg trosenja hoces sve probat brazilsku kuhinju,kubansku itd ,hoces se voziti do key westa ,hoces do Tampe,Orlanda .Usao sam u dobar deficit al ne marim jer sam vidio ono o cemu cijeli svijet prica i zeli da vidi.Kak je bilo dobro.Ak neko ima neko pitanje tu sam da odgovorim.

ja sam bio u miamiu u 11 mjesecu-kaj se tiče grada sve super,iako se malo previše gradi pa je sve zakrčeno,al kaj se tiče plaže-tamo se kao prvo nemožeš kupati od valova i dosta je zmazano
bez ljutnje,al očito nisi bio na karibima da vidiš kaj su plaže (ako ti se ta vrsta plaža sviđa).
inače mi je south beach super i onaj ko ide definitivno treba vidjeti coral gables i little havanu i naravno SEA WOLRD
ross is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 12:59   #17
Quote:
blue330 kaže: Pogledaj post
Planiram otići u Miami na cca 2 tjedna, molio bih te za što više nekih informacija kao što je smještaj, cijene, i što i gdje vrijedi pogledati.
Koje je najbolje doba godine za otići tamo. Gdje se najbolje izlazi i što ne smijem propustiti, naravno boravak je za što bolji provod.
TAMO TI JE CIJELU GODINU KONSTANTNA TEMPERATURA (20-25 STUPNJEVA).
OVISI GDJE ŽELIŠ BITI JER TI JE MIAMI OGROMAN (KO I CIJELA AMERIKA) I DEFINITIVNO RAZMISLI O AUTU JER ĆE TI SVE BITI PUNO LAKŠE.
NA SOUTH BEACHU IMAŠ SUPER HOTELE, I SKUPLJIH I JEFTINIH PA AKO TE ZANIMAJU IZLASCI I TE SPIKE ONDA BI TI NAJBOLJE BILO DA SE TAMO SMJESTIŠ.
PITAJ SVE KAJ TE ZANIMA
ross is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 08.04.2007., 21:02   #18
Bok ljudi!
Dragi i ja planiramo za "medeni mjesec" na Floridu...ono sa autom pa u krug. Možda i neki Cruse ali nemamo poima kuda i kako. Agencije se nisu baš iskazale po tom pitanju - svi hoće da im mi odredimo rutu a oni samo cijenu Uglavnom čula sam puno preljepih stvari ali i upozorenja (tipa lošeg vremena i kiše po ljetu, tajfuna i sl.) pa bi voljela ako mi neko može reći kad je najbolje vrijeme tamo (npr. rekli su nam da je 7 mjesec loš a mi imamo svadbu 15.07. pa smo mislili odma poslje svadbe zgibati) pa se sad dvouimimo. Voljeli bi vidjeti Key West a i neki Cruse na Bahame (par dana). Sad vidim da se ovdje hvali i Sout Beach pa bi i to voljela vidjeti. Svaki savjet je dobrodošao! Da li mi savjetujete da sve organiziramo preko agencije ili da samo odemo tamo i onda izmišljamo sami kud i kako.
Ja sam prije par godina bila na Myrtal Beach (dosta blizu Floride) u sred ljeta /7mjesec/ i samo jedan dan od 10 smo se mogli kupati - cijelo vrijeme je padala kiša! Uglavnom sam to sa vremenom iskusila i na svojoj koži. Plaže pješčane i sve lijepo ali od kupanja ništa jer je voda bila jako topla i mutna od pjeska a valovi ogromni pa smo se jedino mogli kupati u bazenu u hotelu.
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 23:10   #19
Baš nitko nezna ništa o Floridi ?!? šmrc
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 00:01   #20
Quote:
ana77 kaže: Pogledaj post
Bok ljudi!
Dragi i ja planiramo za "medeni mjesec" na Floridu...ono sa autom pa u krug. Možda i neki Cruse ali nemamo poima kuda i kako. Agencije se nisu baš iskazale po tom pitanju - svi hoće da im mi odredimo rutu a oni samo cijenu Uglavnom čula sam puno preljepih stvari ali i upozorenja (tipa lošeg vremena i kiše po ljetu, tajfuna i sl.) pa bi voljela ako mi neko može reći kad je najbolje vrijeme tamo (npr. rekli su nam da je 7 mjesec loš a mi imamo svadbu 15.07. pa smo mislili odma poslje svadbe zgibati) pa se sad dvouimimo. Voljeli bi vidjeti Key West a i neki Cruse na Bahame (par dana). Sad vidim da se ovdje hvali i Sout Beach pa bi i to voljela vidjeti. Svaki savjet je dobrodošao! Da li mi savjetujete da sve organiziramo preko agencije ili da samo odemo tamo i onda izmišljamo sami kud i kako.
Ja sam prije par godina bila na Myrtal Beach (dosta blizu Floride) u sred ljeta /7mjesec/ i samo jedan dan od 10 smo se mogli kupati - cijelo vrijeme je padala kiša! Uglavnom sam to sa vremenom iskusila i na svojoj koži. Plaže pješčane i sve lijepo ali od kupanja ništa jer je voda bila jako topla i mutna od pjeska a valovi ogromni pa smo se jedino mogli kupati u bazenu u hotelu.
Bok ana, dovoljno je da rezerviras letove sim i tam. tamo mozes unajmiti auto i to povoljno. u svakom gradu se uvijek nadje prenociste u vecim i manjim hotelima i to koliko dugo oces. osim toga ste neovisni.
ja sam bila 98 u Kolovozu. Kao sto su mi domaci rekli , sedmi i osmi mjesec je vrijeme komaraca! i to su ti komarci
amerikanci ljetuju u Floridi u desetom-jedanaestom mjsecu!

i ja bi, iduci put, isla u to doba, jer su komarci stvarno strasni

osim toga ti mogu preporuciti : let do Tampa, tamo prespavati jednu noc zbog aklimatizacije. iduci dan unajmite auto i zaprasite za Orlando, tamo je Disney, ako vas ne zanima onda si u svakom slucaju pogledajte Cypress Garden malo nize od Orlanda. Od Orlanda bi onda isla prema Miamiu, pogledala si usput svemirsku rampu, pa Miami, onda Everglades i za tim obavezno Key West.
onda opet prema Tampi, na toj strani ima jako lijepih gradica i izvanrednih plaza Dva-tri dana prije nego opet idete kuci morali bi si pogledati Sunibel Iland-plaza bez ijednog zrnca pjeska! Samo mljevene skoljke-najljepsa plaza svijeta. i posto je tamo golf od mexika je voda fina za kupanje.

Ja sam bila sa Camperom i furala bas naopako kao sto sam tebi napisala, zato znam da je bolje ici prvo vidjeti stvari koje malo umaraju a prije leta kuci, malo uzivati

Osim toga, manje od 14 dana, nema smisla.

I kao najvaznije, ne hraniti Krokodile,
vani ne pusiti ili bacati cigaretu iz auta!

Ljudi u Floridi su opusteni i ljubazni i nema hektike

Sretno, kad stignem ubacit cu ti par slika :mig.

i koliko mogu ,tips...

*nabavi si obavezno putopisne knjizice za turiste ..itd.....
Autokartu dobijes u floridi, i uvijek znas di si jer je cestovni sistem odlican jednostavan!
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.