Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2006., 15:29   #21
Quote:
Taroth kaže:
al to ne znaci da ne trebas otici do dotorice...
ma znam,al ja kako sam luda bih odmah danas sva uspaničena otrčala kod doktorice, zato kažem da sam mirnija, naravno da ako se ne povuče ću otić.
tuturuturu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 22:07   #22
Možda se stvar već riješila, ako ne splasne preko vikenda, javi se u pon. doktorici. Vjerujem da je to reaktivni limfni čvor, ako dr procijeni da je potrebno možeš dobiti i neki antibiotik. U slučaju da baš ništa ne pomogne, slijedi citopunkcija, a ni to nije ništa tako bolno i strašno (vjerojatno i neće biti potrebno).
Esther33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 12:26   #23
Quote:
emergence kaže:
i da nemoj po njemu prckati niti nista slicno...najbolje da vec danas-sutra odes doktorici

Ne dirat ni u ludilu, znam iz osobnog iskustva .. kasnije se razvila infekcija pa je od te male kvrzice nastala .. "kugla" s gnojnim iscjedkom .. al, antibiotici i redovno ciscenje te svedska grencica su pomogli ..
__________________
But just I couldn't don't mean I lied to you...
Who decides who gets a second chance ?
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 20:49   #24
kvržica u pazuhu

Danas sam ju otkrila jer sam popodne osjetila bol u tom području.
Vidljiva je golim okom, mala je...
Jeli to imao tko, imam li razloga za brigu?
__________________
Iman
iman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 21:15   #25
koliko imas godina?

imala sam ja nekaj slicno s 15 godina. zlijezda mi se upalila, bolilo me dosta, pila sam antibiotike i sve je proslo.
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 12:47   #26
imala sam to više puta, nisam pila nikakve antibiotike, to su bile ili veće kvrge koje su se same od sebe povukle (vjerojatno upala žlijezda - zna se dogodit od recimo čupanja dlaka na tom području) ili manje kvržice napunjene gnojem koje samo istisneš ko prišt
Malamida is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 14:21   #27
To se i meni znalo javljat tamo negdje između 15-20. godine.Jednostavno bi se pojavilo bolilo i nestalo....ustvari to mi se javljalo dok sam koristio onu kremu protiv znojenja(Lidera).
Odkad sam je prestao koristit prestale su i kvrgice!
covpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 15:06   #28
Quote:
snjoxi kaže:
koliko imas godina?

imala sam ja nekaj slicno s 15 godina. zlijezda mi se upalila, bolilo me dosta, pila sam antibiotike i sve je proslo.

27
__________________
Iman
iman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 15:27   #29
Može ti bit upaljena žlijezda (ništa ozbiljno) ili nateknuti limfni čvor. To je već malo ozbiljnije. Kakve je tvrdoće, teksture kad ga pipaš? Koliki je otprilike u promjeru?
dr duca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 15:37   #30
mekano i otprilike 7mm
__________________
Iman
iman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 21:17   #31
odi doktoru u svakom slucaju, skodit nemre
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 11:54   #32
kvržica

Molim Vas za pomoć, iskustva ili sl.

Naime, prije nekoliko dana sam igrom slučaja osjetila kvržicu na lijevoj strani malo iznad grudi..recimo u ravnini pazuha iznad lijeve dojke (ako me kuzite)..nije na samoj dojci.

Kad sam tek to opazila, lagano me boljelo na dodir, ali ne nešto pretjerano, a sada više ništa ne boli..

Inače, dobila sam menstruaciju pa je to možda posljedica toga?!


Nadam se da je netko imao slično iskustvo jer sad pomišljam na rak dojke pa me strah
lorena22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 11:59   #33
Quote:
lorena22 kaže: Pogledaj post
Molim Vas za pomoć, iskustva ili sl.

Naime, prije nekoliko dana sam igrom slučaja osjetila kvržicu na lijevoj strani malo iznad grudi..recimo u ravnini pazuha iznad lijeve dojke (ako me kuzite)..nije na samoj dojci.

Kad sam tek to opazila, lagano me boljelo na dodir, ali ne nešto pretjerano, a sada više ništa ne boli..

Inače, dobila sam menstruaciju pa je to možda posljedica toga?!


Nadam se da je netko imao slično iskustvo jer sad pomišljam na rak dojke pa me strah
Normalno je da se male kvržice pojavljuju pod utjecajem hormna kod mladih žena i da su pred sam menzes grudi napetije i bolnije na dodir. Radi svog mira, zamoli ginekologa da ti da uputnicu za ultrazvuk grudi i to sad kad si na početku ciklusa.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 12:01   #34
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Normalno je da se male kvržice pojavljuju pod utjecajem hormna kod mladih žena i da su pred sam menzes grudi napetije i bolnije na dodir. Radi svog mira, zamoli ginekologa da ti da uputnicu za ultrazvuk grudi i to sad kad si na početku ciklusa.


Već sam tražila savjet, pa su mi rekli da na ultrazvuk idem 10 dana nakon menstruacije..
ne znam, malo me strah...

A daj mi molim te reci, to bi se ( u slučaju da je zbog menstruacije ) trebalo nakon što mi menstruacija prođe povući, jel tako?
lorena22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 12:15   #35
Quote:
lorena22 kaže: Pogledaj post
Već sam tražila savjet, pa su mi rekli da na ultrazvuk idem 10 dana nakon menstruacije..
ne znam, malo me strah...

A daj mi molim te reci, to bi se ( u slučaju da je zbog menstruacije ) trebalo nakon što mi menstruacija prođe povući, jel tako?
Ma to su čvorići koji stalno variraju veličinom kako se ciklus mijenja. Ja sam ti isto puna kvržica i bila sam na UZV i sve je ok. Navodno je to normalno za žene naših godina. Nemaš beda. Samo odi i riješi se sumnje, nije ti ništa . Simptomi raka su ti najčešće uz kvrge i uvučene bradavice, iscjedak, prevelika razlika u veličini grudi, a to ne spominješ.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 12:23   #36
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ma to su čvorići koji stalno variraju veličinom kako se ciklus mijenja. Ja sam ti isto puna kvržica i bila sam na UZV i sve je ok. Navodno je to normalno za žene naših godina. Nemaš beda. Samo odi i riješi se sumnje, nije ti ništa . Simptomi raka su ti najčešće uz kvrge i uvučene bradavice, iscjedak, prevelika razlika u veličini grudi, a to ne spominješ.

Ne, ništa od navedenog, HVALA BOGU, nije moj slučaj..
Puno ti hvala
lorena22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 15:32   #37
ja imam također kvržicu malo poviše lijeve sise bliže vratu, desetak dana prije menge se poveča i boli strašno, a kad prođe onda se ona smanji i ne boli. Uopće je ne osjećam. Gin je rekao da je normalno...

inače uz simptome raka bi dodala još i krvavi iscjedak iz bradavice, a ostale stvari ne moraju biti povezane s rakom, recimo moja prija je imala smeđi iscjedak pa je bila samo bezopasna cista koju je razbila nekim tabletama
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 20:13   #38
I meni dojke budu pune kvrzica 10tak dana pred menstruaciju...narastu za broj i jako bole ali doktor je rekao da je to normalno so don't worry
Gabiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 01:39   #39
Quote:
Gabiiii kaže: Pogledaj post
I meni dojke budu pune kvrzica 10tak dana pred menstruaciju...narastu za broj i jako bole ali doktor je rekao da je to normalno so don't worry

ma pricaj mi o tome... poludim, al nekad bude manje, nekad vise
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 08:36   #40
Joooj, cure, puno vam hvala..sad ste me malo smirile jer ja obično uvijek pomišljam na najgore..

Al najgore od svega je kad bi počela kod ići kod doktora radi svih problema koji me muče, ne znam di bi mi bio kraj
lorena22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.