Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2016., 13:38   #121
ne, ja se i ne mislim vrijedjat, to sto ti imas potrebu vrijedjat nekoga koga uopce ne poznajes, nije moj problem.
covjek ako nema sampopouzdanja, drugi ce ga uvjerit u bilo kaj, a kod mene to nije slucaj.
kod mene je jedino problem lijenost i sto sam se razocarala pa me to sprecava.
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 14:10   #122
Problem nastaje kad ljudi gole cinjenice dozivljavaju kao osobni napad. Da, inertna si. Da, kompliciras. Da, kukas. Da, nakon x godina nisi se pomakla s mrtve tocke. Da, problem je u tebi.

Uostalom, zivot je takav. Nekad se razocaramo, nekad se ugodno iznenadimo. Koristeci "razocarala sam se" kao izliku ne samo da je odbojno vec je i jaaako nezrelo.

Mozda i jesi lijena, ali princeza na lipicaneru ti nece dojahati na vrata. Zapamti to.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 08:55   #123
a dobro, u zadnje vrijeme sam se nesto pokrenula. cak sam na partyu bila, a ha!
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 10:13   #124
Nastavi taj trend i vec ce se neka pozitivna promjena dogoditi u tvom zivotu. Najgore sta mozes je kukati u sobi.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 22:03   #125
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Problem nastaje kad ljudi gole cinjenice dozivljavaju kao osobni napad. Da, inertna si. Da, kompliciras. Da, kukas. Da, nakon x godina nisi se pomakla s mrtve tocke. Da, problem je u tebi.
Brutalno si iskrena, ha?

A istina je Anonimna, ima Tika pravo. Ja sam znala imati stvarno duže periode da ne dolazim na forum, ali kad god zavirim ovdje, ti pjevaš istu pjesmu. Te ti ovo nema smisla, te ono, te je glupo, te ti se neda, te ti je bezveze, te se život urotio protiv tebe, te ovo, te ono...
evil-bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 11:55   #126
Quote:
slowdive kaže: Pogledaj post
kad je sljedeci party?
Quote:
Beshtia kaže: Pogledaj post
Za 10 dana chez moi. Dolaziš?


....imam osjećaj da se ni ovdje ni niš´očekivalo?!

btw; Margot Robbie glumi u odredu otpisanih. jes´čula @zap?

Mila Kunis u bad moms izgleda... mmmmm....
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 09:33   #127
Pozdrav! Ukoliko netko iz iskustva, životnog ili ljubavnog mi može savjet dati na koji način i u kojoj dobi djetetu priopćiti svoju seksualnu orijentaciju?!
Ne bih iznosila dob djeteta ali do sada smo vodili samo općenite razgovore o tome kako se dva muškarca isto kao i dvije zene, mogu voljeti,biti zajedno,vjenčati i čak djecu imati. Još je puno jači utjecaj moj, od utjecaja okoline (nešto negativno što može čuti i upiti) tako da je to prihvaćeno ok. Međutim širiti djetetu vidike i iznijeti svoje iskustvo koje je drastično drugačije od okruženja u kojem raste i poznaje nije isto, i jednostavno nisam pametna kada i kako se djetetu otvoriti i na koji način svemu tome pristupiti. Hvala
adam zayn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 10:44   #128
ako ti dijete ima više od 12 godina,
ako nisi,pitaj ga : kad bi vidio dvije žene kako se ljube,što ima za komentirati?!

baš´me zanima što bi dvanaestogodišnjak odgovorio...
...koji bi odgovor imala djevojčica,a´koji dječak.....

ako već imaš potrebu i želju proširiti djetetove vidike,osloni se na svoju nježnu majčinsku stranu i priopći mu da je drugačije i različito, u nekom zdravom omjeru normalna prirodna pojava.
al´tek kad napuni petnaest....

ja osobno svome djetetu ne bi nikada priznala da sam lezba.
..možda kad napuni tridesetu
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 11:21   #129
Ja osobno ne želim jedan značajan dio mog života skrivati od djeteta, odnosno mogu i trebam prikrivati samo do određene dobi, trenutka. Djeca osjećaju, mogu pojmiti puno toga, bitan je način i vrijeme. I to me muči.
Ne želim djetetu pružiti (loš) primjer jer smatram da mi može samo tako i uzvratiti, skrivajući svoj život od mene. Želim otvoren odnos, naravno do određene razine. Uostalom kako djeca rastu, tako i primjećuju. Moja partnerica, naša veza, to nije nevidljiv i imaginaran odnos, on postoji i treba ga objasniti i pojasniti.
adam zayn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 16:54   #130
Quote:
adam zayn kaže: Pogledaj post
Ja osobno ne želim jedan značajan dio mog života skrivati od djeteta, odnosno mogu i trebam prikrivati samo do određene dobi, trenutka. Djeca osjećaju, mogu pojmiti puno toga, bitan je način i vrijeme. I to me muči.
Ne želim djetetu pružiti (loš) primjer jer smatram da mi može samo tako i uzvratiti, skrivajući svoj život od mene. Želim otvoren odnos, naravno do određene razine. Uostalom kako djeca rastu, tako i primjećuju. Moja partnerica, naša veza, to nije nevidljiv i imaginaran odnos, on postoji i treba ga objasniti i pojasniti.
Mislim da ništa ne treba skrivati od djeteta. Dijete polako shvaća neke stvari kako se razvija. Nema smisla skrivati godinama nešto od djeteta i onda kad uđe u neku dob ga posjesti i reći mu nešto u stilu sa-neba-pa-u-rebra. Djetetu određene informacije treba dozirati postepeno, u skladu sa dobi i mogućnosti razumijevanja.
evil-bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 17:45   #131
zapravo najlakše je reći,kakogod ; postepeno ili s neba, naravno da je bolje postepeno u skladu s djetetovim godinama i razumijevanjem.

mene više pika kako će to dijete prihvatiti,kako će se naučiti živjeti s tim i masu drugih pitanja u njihovim dječjim glavicama...
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 11:17   #132
Quote:
adam zayn kaže: Pogledaj post
Djeca osjećaju, mogu pojmiti puno toga, bitan je način i vrijeme. I to me muči.

Uostalom kako djeca rastu, tako i primjećuju. Moja partnerica, naša veza, to nije nevidljiv i imaginaran odnos, on postoji i treba ga objasniti i pojasniti.
Pokusaj postepeno, npr. gledate neku seriju il film i istospolni par se poljubi. Prokomentiraj to u pozitivnom smislu i procijeni reakciju. Ima li neko svoje misljenje na tu temu? Bit ce ti se lakse postavit. Ako ima lose misljenje, pozitivnim komentarima ces ga s vremenom promijeniti. Ako nema stav, pomogni mu da izgradi onaj pozitivan.

Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
mene više pika kako će to dijete prihvatiti,kako će se naučiti živjeti s tim i masu drugih pitanja u njihovim dječjim glavicama...
Ako se ti ponasas pred njim kao da je to normalno, ono ce i samo poceti prihvacati stvari na taj nacin. Ne treba se skrivati, ali ako pita, treba mu reci na najjednostavniji nacin. Ne lagati i ne se skrivati. Jer ce kasnije bit, zasto je lagala?
Time se ne stvara povjerenje. Vecinom djeca nemaju predrasude kao odrasli, nemaju vec izgrađene stavove. Kako ih odgajas i kako se postavis u vezi toga, prije ce se usuglasit s tobom nego sa mrziteljskim stavom drugih oko njega.
cheesus kryst is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 14:53   #133
Quote:
cheesus kryst kaže: Pogledaj post
Ako se ti ponasas pred njim kao da je to normalno, ono ce i samo poceti prihvacati stvari na taj nacin.
prihvatit će onoliko koliko njegov dječji mozak može prihvatiti.
naravno da dijete koje je odraslo u istospolnoj zajednici drukčije gleda,tj. lakše prihvaća to kao normalno,od djeteta koje to tek naknadno doživi.
Quote:
Ne treba se skrivati, ali ako pita, treba mu reci na najjednostavniji nacin. Ne lagati i ne se skrivati. Jer ce kasnije bit, zasto je lagala?
ako se prešuti to nije laganje.
da,treba reći,znati što reći dječjem mozgu.
Quote:
Time se ne stvara povjerenje.
ne bih se s ovim složila.
evo klasična priča gdje ˝ona˝ ima potrebu širiti djetetove vidike,uz obrazloženje kako ne želi djetetu pružiti loš primjer,kako ona i partnerica postoje,kako ona ne želi skrivati od djeteta jedan značajan dio svog života. intimnog života.
a´da se stavi malo u djetetovu kožu ?
koje brige ima jedan osnovnoškolac?koja su mu razmišljanja? zašto svi imaju tate,a ja dvije mame? kako će ga prihvatiti prijatelji,itd...
treba to dijete živjeti svaki dan sa tom spoznajom,nositi razne predrasude i terete društva, koje ova tema nameće na njihove male umove...
ne mislim da se s time uopće stvara ne povjerenje,štoviše treba imati na umu da su djetetovi osjećaji iznad svega.
roditelj ima pravo ne reći djetetu svoju intimu,i nije zbog toga pružio djetetu loš primjer.
Quote:
Vecinom djeca nemaju predrasude kao odrasli, nemaju vec izgrađene stavove. Kako ih odgajas i kako se postavis u vezi toga, prije ce se usuglasit s tobom nego sa mrziteljskim stavom drugih oko njega.
i koliko god mi željeli sve naj za svoju djecu,koliko god ih učili,čuvali - to ne znači da će biti imuni na svijet,da neće osjetiti i to loše, znat će sigurno naučiti što-šta iz svojih grešaka...
djeca su puna predrasuda,raznih sudova,nestručnih zaključaka,ponekad pitoma,ponekad lažljiva,radoznala,djeca svašta pokušavaju,probaju,na taj način istražuju,rastu,upoznavaju...
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 19:51   #134
Vrlo je osjetljivo kao i krhko. Svjesna sam odgovornosti koju nosim.
Ne mislim i ne tvrdim kategorično što je ispravno a što nije.
Djeca su individue, različito prihvaćaju i shvaćaju. Nisu ni svi odnosi jednaki, kao ni roditelji. Utjecaj okoline također je značajan jer donosi dodatan teret.
Mislim da bi riječ psiholga ovdje bila ključna.
adam zayn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 20:01   #135
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post

ne bih se s ovim složila.
evo klasična priča gdje ˝ona˝ ima potrebu širiti djetetove vidike,uz obrazloženje kako ne želi djetetu pružiti loš primjer,kako ona i partnerica postoje,kako ona ne želi skrivati od djeteta jedan značajan dio svog života. intimnog života.
a´da se stavi malo u djetetovu kožu ?
koje brige ima jedan osnovnoškolac?koja su mu razmišljanja? zašto svi imaju tate,a ja dvije mame? kako će ga prihvatiti prijatelji,itd...
treba to dijete živjeti svaki dan sa tom spoznajom,nositi razne predrasude i terete društva, koje ova tema nameće na njihove male umove...
ne mislim da se s time uopće stvara ne povjerenje,štoviše treba imati na umu da su djetetovi osjećaji iznad svega.
roditelj ima pravo ne reći djetetu svoju intimu,i nije zbog toga pružio djetetu loš primjer.
Moje dijete je svjesno da ima samo jednu mamu i jednog tatu.
Moje dijete ima izgrađen stabilan svijet u kojem živi.
Moja partnerica nikad ne bi bila neka druga mama. Dijete zapravo nikad ne bi imalo "dvije mame".
Ovo je malo predramatična i pomalo komična izjava.
Ono što bih ja željela, u mom idealnom svijetu onom tajnom o kojem maštam da je moje dijete (dovoljno staro i zrelo) upoznato s mojom seksualnom orijentacijom i prihvaća moju partnericu kao prijatelja i mog partnera.
Naravno ono što bih ja željela uopće ne stavljam ispred djeteta.
adam zayn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 20:34   #136
Quote:
adam zayn kaže: Pogledaj post
Moje dijete je svjesno da ima samo jednu mamu i jednog tatu.
Moje dijete ima izgrađen stabilan svijet u kojem živi.
Moja partnerica nikad ne bi bila neka druga mama. Dijete zapravo nikad ne bi imalo "dvije mame".
Ovo je malo predramatična i pomalo komična izjava.
opće rečeno,kolikogod to komično zvučalo,djeca o tome razmišljaju;- ne nužno tvoje.
nije to toliko predramatično. koliko bi trebalo kod roditelju biti uobičajeno samopropitkivati se kako bi unatoč tome ; ( koliko god dijete imalo izgrađen stabilan svijet u kojem živi i svijest o nekim stvarima. ) okolina,društvo,prijatelji gledali na to dijete i to je pravo pitanje,kako bi se dijete osjećalo,nosilo kao ˝drugačije˝ s ponekad nemilosrdnim društvenim normama?!

Quote:
Ono što bih ja željela, u mom idealnom svijetu onom tajnom o kojem maštam da je moje dijete (dovoljno staro i zrelo) upoznato s mojom seksualnom orijentacijom i prihvaća moju partnericu kao prijatelja i mog partnera.
Naravno ono što bih ja željela uopće ne stavljam ispred djeteta.
naravno da ne stavljaš,al´želiš. i nema u tome ništa loše.
jedino što tebe muči je dob,kad reći...
dijete što je starije lakše će shvatiti i prebroditi..
mala djeca su promjenjiva i ne bi puno toga mogla pojmiti...
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 21:01   #137
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
opće rečeno,kolikogod to komično zvučalo,djeca o tome razmišljaju;- ne nužno tvoje.
Oprosti ali ja ovdje konkretno pišem o sebi i svom djetetu.
Naravno da razmišljaju. Djeca osjećaju, promišljaju i nose teret koji mi odrasli na njih htjeli/ ne htjeli prebacimo ne/svjesno.
Ali kako rekoh pišem o svojoj situaciji i svom djetetu.
Što se tiče samopropitkivanja, to činim stalno. Ja sam vrlo dobro svjesna svih teških i mogućih loših posljedica po djetetu.
Ono po što "sam došla ovdje" je možda nečije iskustvo, kako napisah u prvom postu koje bi netko udjelio, pomogao iz nekog svog kuta i puta kojeg je prošao.
Sve ostalo mi je suvišno. Bez zamjerke i hvala na uloženom trudu
adam zayn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 21:21   #138
pa ja sve što sam napisala - napisala sam iz svog iskustva,percepcije viđenja okoline,vrtića,škole itd..
imam i ja dijete od 16 godina.
sad hoće li tebi te info. što pomoći ili neće,to je na tebi.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 21:39   #139
Sama informacija kao i mišljenje nažalost ne pomažu puno.
Značilo bi više kada bi mogla ( i naravno htjela) svoje iskustvo koje ti je razvilo određeno viđenje podijeliti. Jesi li oduvijek bila tog stava? Ili se on kroz godine mijenjao? Što je ponajviše utjecalo na njega? Kako ti živiš podvojena? Što tvoje dijete želi kada si ti u pitanju? Pričate li o tom vidu sreće kojoj svakoj osobi pa i jednoj majci treba, neovisno o kakvom je odnosu riječ? Koliko se dijete mijenjalo kroz pubertet, bilo tebi "blizu" ili "daleko"? Sad je već u dobi kad su mu ti odnosi puno bliži u samoj okolini i putem medija, kakvog je stava po pitanju homoseksualnosti? Koliko otvoren odnos imate? Koliko si ti tradicionalna, odnosno jesi li prihvatila potpuno sebe ili imaš još neka previranja s kojima se boriš?
Znam to je možda previše, pitanja je bezbroj, ova prva padaju na um.
Ne očekujem odgovor jer sam svjesna da time izlažeš i sebe samo ti dajem za primjer da su odgovori,neki životni odgovori ono što bi moglo pomoći.
Sama filozofija i psihologija "općenito" to ne mogu.
adam zayn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 22:05   #140
da,puno pitanja za 22h

meni je dijete,njegova dobrobit i sve u vezi njega na prvome mjestu.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:44.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger