Natrag   Forum.hr > Društvo > Seniori

Seniori O ljubavi i seksu, životu i smrti. Ne preporučuje se mlađima od 50. Ali su dobrodošli.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2015., 06:44   #241
Quote:
dejalena kaže: Pogledaj post
Ovo za liječnika je točno.Ali med.sestra/tehničar po zakonu mora bti prisutan 24h.
Stoji činjenica da je ujutro više osoblja kao i po bolnicama(glavna sestra/tehničar,fizioterapeuti,sestre/tehničari koji rade jutarnje smjene i njegovatelji.
Sestra i ja smo se upravo zbog sestara u tri smjene odlučile za Sv. Katarinu u Rugvici - mamu su nam tamo podigli na noge, njega je stvarno super. Bila je u jednokrevetnoj sobi, smještaj je OK, bila je zadovoljna i hranom. Taj je dom sjajan za nepokretne korisnike - za pokretne bi bilo pomalo dosadno, jer u okolici nema ništa.

Sestre u smjenama ima i dom sestre Mace u Pojatnom, ali smo se za Rugvicu odlučile jer sestra nije vozač, pa joj je bio bitan javni prijevoz do mame.

Uglavnom, mama je sada u gradskom domu u Zagrebu, ali se povremeno javlja osoblju u Rugvici - ostali su joj u lijepom sjećanju.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 12:09   #242
Quote:
Ljubichica kaže: Pogledaj post
Da li netko ima iskustva sa domom Domani na Jordanovcu?
Viđeno danas, gužva na autobusnoj stanici na Rebru čekajući autobus, vrućina do boli, iz doma DOMANI izlazi medicinska sestra ili njegovateljica sa bokalom vode i plastičnim čašama nudeći vodu-hvala na brizi - sve je podjeljeno
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 09:10   #243
Promjena obiteljskog lijecnika

Kako stoji stvar s promjenama obiteljskog lijecnika kada osoba ode na krace vrijeme u dom?

Mama je otisla u dom, planiramo na mjesec do dva dok joj prijelom ne zaraste. U domu relativno ustrajno traze da se mama prebaci kod njih, a nama je to prilicno neprihvatljivo s obzirom da smo vrlo zadovoljni s obiteljskom lijecnicom, a u domu ce biti samo kratko vrijeme ne za stalno.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 09:27   #244
ako to ne trebate nužno napraviti i pogotovo ako mama ne želi zaista ne vidim razloga za prebacivanje. mislim, nije da ju zbog toga nisu htjeli primiti.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 19:40   #245
Molim ako netko ima iskustvo s domovima Bez limita u Jakovlju , Sestra maca u Pojatnom i domom Kraljev Vrh?
trebamo se odlučiti za jedan od ta tri a ne poznajemo nikoga tko je tamo pa da pitamo

Hvala!
bibiivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 09:14   #246
Quote:
BBlue kaže: Pogledaj post
Sestra i ja smo se upravo zbog sestara u tri smjene odlučile za Sv. Katarinu u Rugvici - mamu su nam tamo podigli na noge, njega je stvarno super. Bila je u jednokrevetnoj sobi, smještaj je OK, bila je zadovoljna i hranom. Taj je dom sjajan za nepokretne korisnike - za pokretne bi bilo pomalo dosadno, jer u okolici nema ništa.

Sestre u smjenama ima i dom sestre Mace u Pojatnom, ali smo se za Rugvicu odlučile jer sestra nije vozač, pa joj je bio bitan javni prijevoz do mame.

Uglavnom, mama je sada u gradskom domu u Zagrebu, ali se povremeno javlja osoblju u Rugvici - ostali su joj u lijepom sjećanju.
možete li mi napisati koja je točno pocedura za gradski dom?
hvala
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 12:08   #247
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
možete li mi napisati koja je točno pocedura za gradski dom?
hvala
Mama je molbu podnijela još prije 8 godina - inače ne bi bilo šanse da dobije smještaj. Kako je bila samostalna, čekanje nije bilo problem - sve dok nije slomila kuk. Tada sam se javila u dom da su se okolnosti promijenile, odnijela sam sve papire u dom, prošla je komisiju i nakon nekoliko mjeseci javili su nam da imaju mjesto.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 10:52   #248
Vi koji imate nekoga u domu a štićenik ima slobodu kretanja izvan doma kada žele, jesu li vas prilikom sklapanja ugovora tražili da potpišete suodgovornost ili podijeljenu odgovornost? Zanima me je li to nekakava standardna praksa za štićenike koji žele izlaziti iz prostora doma.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 01:53   #249
Quote:
Eric Prydz kaže: Pogledaj post
Vi koji imate nekoga u domu a štićenik ima slobodu kretanja izvan doma kada žele, jesu li vas prilikom sklapanja ugovora tražili da potpišete suodgovornost ili podijeljenu odgovornost? Zanima me je li to nekakava standardna praksa za štićenike koji žele izlaziti iz prostora doma.
Koliko je meni poznato, u državnim domovima se ništa takvog ne potpisuje, bila sam i u jednom privatnom i nisam primjetila da je takva praksa, ali je recepcija u svakom slučaju upozorena na osobe koje ne smiju samostalno izlaziti van tako da ih ne puštaju bez pratnje. U pravilu osobe koje su na stacionaru moraju biti u pratnji, ne mogu samostalno van (osim ako..), a o tome se osoblje obavijesti po dolasku te osobe u dom. Osobe koje mogu ići same van, nisu skoro pa pod nikakvim nadzorom ili odgovornošću - osim što se moraju prijaviti ako odlaze iz doma na duže iz više razloga - i naravno na recepciji ih zapisuju pri izlasku.
Domovi su nažalost puni, osoblja nema dovoljno i zbog toga moraju birati koga će uzeti, npr. osobe s demencijom dok su pokretne rijeđe uzimaju baš zato što postoji velika šansa da odlutaju, za što je dovoljan trenutak nepažnje, a to nije nikako regulirano.
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 10:46   #250
Moja iskustva sa domovima i to privatnima nisu baš dobra. Njima je to prije svega veliki biznis, prilika za zaradu. U jednom privatnom domu u centru na Trešnjevci su mi rekli da mogu potpisati jedino ugovor na tri mjeseca. Zašto baš tri mjeseca nije mi jasno. Kažu da jedino po ljeti može kraće. Isto tako nije mi jasno zašto po domovima nema neki cjenik, kao recimo u hotelu. Cijena se određuje kako padne na pamet dotičnoj osobi sa kojom u tom trenutku razgovaram. Tu istu stvar sam primijetila u dva privatna doma gdje sam razgovarala sa osobljem, a u jednom od ta dva doma je starija osoba i bila smještena kraće vrijeme.

sent from my Samsung Galaxy S5 mini
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 19:27   #251
Quote:
noklica kaže: Pogledaj post
Cijene ne znam jer tamo ne radim, ali znam da se kreću od 4000-6000kn u Gradu Zagrebu. Vidjela sam svega i svačega. I ne bi se složila da su privatni domovi slabi i nikakvi i da je to situacija u cjelini. Ministarstvo je to koje treba uvesti reda, pa ako znate da netko krši sve moguće norme i da ljude drži u nemogućim uvjetima-prijavite ga. Zašto se ne raspituju ljudi okolo prije nego smjeste svoje bližnje, na žalost svatko se danas latio tog posla, ali malo je onih koji ga kvalitetno rade. Zato sam rekla da mislim da je Dom Sv. Franje u Odri za Zagreb i okolicu za mene kvalitetan dom. Isto mislim i o Domu Tolić. Da smještavam svoje bližnje bilo bi mi bitno kakav je kadar prije svega, da je sve čisto i uredno.
Vezano za tvoju opasku, to stvarno je Dom i sobe koje imaju djelomične kosine su za pokretne, a u prizemlju su smješteni nepokretni. Ima dosta soba, pa nisam zavirivala u svaku, ali sam iz razgovora s ljudima koji imaju svoje bližnje tamo doznala da su prezadovoljni, a osoblje je stvarno izrazito ljubazno i predano poslu, pa sam ih evo htjela pohvaliti. Profesionalno surađujem s Domovima i pratim uvjete u kojima žive smještene osobe koje su u mojoj nadležnosti.
Draga Noklice, prošlo je vremena od Vašeg odgovora, ali molim da mi kažete ukoliko imate iskustva sa domom Remete? Lp!
U Dobroj Vjeri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 20:07   #252
Nažalost, uključujem se na temu jer i moj otac je na redu Ima li još tko iskustva sa domom u Remetama? Hajmo, vi sa iskustvom, podijelite, koji dom vas se dojmio? Mislim na odnos osoblja prema štičenicima i sdržajima u domu. Pozdrav svima!!
U Dobroj Vjeri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 20:01   #253
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Koliko je meni poznato, u državnim domovima se ništa takvog ne potpisuje, bila sam i u jednom privatnom i nisam primjetila da je takva praksa, ali je recepcija u svakom slučaju upozorena na osobe koje ne smiju samostalno izlaziti van tako da ih ne puštaju bez pratnje. U pravilu osobe koje su na stacionaru moraju biti u pratnji, ne mogu samostalno van (osim ako..), a o tome se osoblje obavijesti po dolasku te osobe u dom. Osobe koje mogu ići same van, nisu skoro pa pod nikakvim nadzorom ili odgovornošću - osim što se moraju prijaviti ako odlaze iz doma na duže iz više razloga - i naravno na recepciji ih zapisuju pri izlasku.
Domovi su nažalost puni, osoblja nema dovoljno i zbog toga moraju birati koga će uzeti, npr. osobe s demencijom dok su pokretne rijeđe uzimaju baš zato što postoji velika šansa da odlutaju, za što je dovoljan trenutak nepažnje, a to nije nikako regulirano.
Radilo se o privatnom domu, odgovornost bi preuzeli kada je štićenik u krugu doma a ukoliko bi dogovorili da štićenik može samostalno napustiti krug doma, potpišemo suodgovornost što znači da bi odgovornost bila na potpisniku ugovora. Napominjem kako se u mom slučaju radi o osobi koja je pokretna i u ranom stadiju demencije.

Što se stacionara tiče, neka me netko ispravi, ali mislim da osobe smještene u stacionaru teško mogu same odlutati daleko prije negoli ih netko opazi ali i općenito da su u stanju preći veće udaljenosti.

No, uspjeli smo pronaći neke domove koji su spremni primiti pokretnu dementnu osobu, ne znam trebam li biti sretan zbog toga ili bi trebalo zvoniti zvono za uzbunu sugerirajući nonšalanciju.

Često se govori o državnim domovima kao slamkama spasa jer ipak su pod prismotrom institucija ali i obično većeg kapaciteta a samim time i imaju više zaposlenih. Imao sam priliku posjetiti jedan takav u Belom Manastiru i upozoravam svakoga kome padne na pamet smjestiti voljenu osobu da obilaze u širokom luku. Obišao sam puno privatnih i državnih domova u Slavoniji ali ovaj je gori od najlošijeg privatnog doma.

Miris urina osjeća se na svakom koraku, sobe nečiste, sestre i njegovateljice do jedne s odjela kod sestara na kavici, štićenici se međusobno svađaju 2m od sestrinske sobe i prijete jedni drugima, naguravaju se...uglavnom ZAOBIĆI Beli Manastir. Čudio sam se kako je moguće u vrijeme kada se za dom traži mjesto više u tom domu nalazi toliko slobodnih mjesta.

Odjel za osobe s demencijom je ćumez, u skučenim društvenim prostorijama gori televizor a svi nepomično sjede i gledaju tupim pogledom, zaključani a njegovatelja ili sestre ni za lijek. Tko nadzire te ljude? Najjednostavnije, zaključali ih i ostavili da vegetiraju. Sobe prljave, sobe koje su prazne! Toliko o državnim domovima.

Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Moja iskustva sa domovima i to privatnima nisu baš dobra. Njima je to prije svega veliki biznis, prilika za zaradu. U jednom privatnom domu u centru na Trešnjevci su mi rekli da mogu potpisati jedino ugovor na tri mjeseca. Zašto baš tri mjeseca nije mi jasno. Kažu da jedino po ljeti može kraće. Isto tako nije mi jasno zašto po domovima nema neki cjenik, kao recimo u hotelu. Cijena se određuje kako padne na pamet dotičnoj osobi sa kojom u tom trenutku razgovaram. Tu istu stvar sam primijetila u dva privatna doma gdje sam razgovarala sa osobljem, a u jednom od ta dva doma je starija osoba i bila smještena kraće vrijeme.
Zato čovjek koji ima iskustva s domovima najprije će dogovoriti probni rok od mjesec dana kako bi vidio hoće li se član obitelji snaći i prilagoditi odnosno hoće li se u to vrijeme pokazati kakva je stvarna usluga u domu. Ovako te vežu na 3 mj. i ako ti dom iz nekog razloga nije po volji uzmu ti lovu za barem još dva mjeseca unaprijed. Standardna praksa je da moraš otkaza ugovora najaviti mjesec dana unaprijed jer se ugovori potpisuju uglavnom na neodređeno. Ovako u startu prilikom potpisivanja najaviš otkaz ugovora, a ako ti se dom svidi, lako potpišeš nakon mjesec dana ugovor na neodređeno.

Zato što cjenik ovisi o puno varijabli ali bez brige, tržište to samo lagano regulira. Ako ubožnica traži veliku mjesečnu naknadu a za jednak iznos ili manji drugi dom nudi bolji smještaj i uslugu, pogodi koji će imati više korisnika.
----------------------------------------------------------------------------
Ako netko želi izmijeniti iskustva s domovima u Slavoniji, neka me slobodno kontaktira u privatnim porukama, bilo s pozitivnim, bilo s negativnim iskustvima.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 08:21   #254
Molim sugestije!
Odlučili smo svekra smjestiti u dom. Izbor domova nam je smanjen jer je svekar, uz ostalo, poprilično dementan. U uži izbor ušli su Severović i Merimar.
Ima li tko svježa iskustva sa Severovićem (pročitala sam temu pa vidim ima i negativnih komentara) i da li netko ima nekog svog u Merimaru (oni su tek otvoreni).

Zahvaljujem unaprijed.
500000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 09:37   #255
Ja sam čula da je Severović dobar dom, frizerkina mama je tamo i isto je dosta dementna koliko sam shvatila. Brinu se o njoj dobro i sada kada ne hoda više, dižu je na kolica, barem je tako rekla. Jedan forumaš je imao isto smještenog svekra u Medimaru i bio je zadovoljan, osim sitnih zamjerki. Rekao je da bi vježbanje s fizioterapeutima moglo biti bolje. Imate još i privatni dom u Brezovici Villa Brezovica ali po meni je glavna zamjerka da im u takvoj novoj zgradi ne radi klima ljeti, pa je užasno vruće u stacionaru. Primaju i dementne ljude, uglavnom u stacionaru. Postoji i dom Solidarnost u Buzinu, ali tamo se može doći samo popodne u posjetu, mislim između 16 i 18 h. U ostalim domovima se može doći bilo kada u posjetu. Tamo je nešto niža cijena.

sent from my Samsung Galaxy S5 mini
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 12:53   #256
Hvala. Dom Solidarnost nam je nekako promakao. S puno njih smo kontaktirali i oni su mi ostali u sjećanju kao da ne primaju dementne. Kad ste spomenuli ipak sam ih išla nazvati i primaju dementne. Popodne ćemo ići pogledati.
Brezovicu sam prije kontaktirala i cijena bi za mog svekra bila 8000 Kn. To mi se čini puno obzirom da za istu uslugu kod Severovića i Medimara trebamo dati 5500-6000 Kn. (Možda postoji opravdanje za tu cijenu, ali mi nismo primjetili. )
Još jednom hvala.
500000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 13:54   #257
Bili smo u "Solidarnosti". Novi prostori, sve besprijekorno čisto i uredno. Čovjek koji nas je primio je vrlo detaljno opisao usluge koje nude. Cijenom su u rangu sa "Severovićem" i "Medimarom". Osalo je malo nejasno koliko potiču druženja i socijalne kontakte. U "Severoviću" mi se svidjelo što štićenike forsiraju na izlaske iz soba.
Može li itko prokomentirati dom iz osobnog iskustva.
500000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 09:54   #258
Quote:
500000 kaže: Pogledaj post
Bili smo u "Solidarnosti". Novi prostori, sve besprijekorno čisto i uredno. Čovjek koji nas je primio je vrlo detaljno opisao usluge koje nude. Cijenom su u rangu sa "Severovićem" i "Medimarom". Osalo je malo nejasno koliko potiču druženja i socijalne kontakte. U "Severoviću" mi se svidjelo što štićenike forsiraju na izlaske iz soba.
Može li itko prokomentirati dom iz osobnog iskustva.
Nikako Solidarnost.Manjak osoblja.Stacionarni korisnici koji trebaju najvise skrbi sedirani,dekubitusi ucestali i dehidrirani.Podnijela bih prijavu Ministarstvu sto cu i uciniti.Kod smjestaja najblizih vodite racuna o broju zaposlenog medicinskog osoblja ...Severovic mijenja osoblje svako malo pa ne znam sta se tamo dogada ,ali sigurno postoje dobri razlozi...trazite plan skrbi za svoje najblize ..
Ivy37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 01:34   #259
Da se priključim , dom Malinska, Krk, privatni. Baka nam je umrla ovo ljeto, nažalost, nema greške s njihove strane. Dobar dom, sestre i vlasnik brižni, imaju sve što treba. Dom privatni, vlasnik je Bojan, lako ćete naći na google, ne znam ako se smije reklamirati, al svejedno.
Teta mog supruga je tamo već evo kreće 6-ta godina, sve 5, promjenili su u tom periodu 3 vlasnika, sada je Bojan vlasnik, al ne žalimo se.
Dom za tetu je 4800 kn + ljekovi cca 150-200 kn
__________________
...If You love somebody, set them free. ...
AnnieW is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 16:14   #260
Molim ako netko ima ikustva s domom NONI (Dubrava) i domovima Park i Peščenica U Zagrebu ?
atsilg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.