Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2013., 14:02   #81
Ok...ne ulazi mi se u to - zashto neshto treba, a zashto ne...jer to nije bilo moje pitanje

Ja sam samo pitala da li postoji to kod nas, s obzirom da sam provela neko vrijeme u inozemstvu i prisustvovala jednom takvom dogadjaju

Eto...simple as that.....ali to i je problem nashih domova koji su tu uvijek kao neki tabu tabori do kojih ne daj boze da zavirish
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 14:17   #82
Uostalom....dani otvorenih vrata nisu doslovce vrata koja su otvorena, pa i mali Mujo s ceste moze gledati gdje koje dijete pishki i spava

To je mala ogranizirana manifestacija u kojoj su naravno limitirani prostori, te djeca prezentiraju svoj rad, zajedno s tetama (recimo božichni sajam, lutkarska predstava, uskršnji sajam) i na taj nachin po meni stvaraju drushtevni status u okolini...a ne da funkcioniraju samo za sebe i izoliraju se
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 14:38   #83
http://www.mojkvart.hr/Zagreb/Centar...ikog-srca-5426

Evo, pronashla neshto slichno i kod nas....makar nisu otvorena vrata...chak neshto josh i bolje - sudjeluju i shtichenici doma i druga djeca i roditelji
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 11:30   #84
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
http://www.mojkvart.hr/Zagreb/Centar...ikog-srca-5426

Evo, pronashla neshto slichno i kod nas....makar nisu otvorena vrata...chak neshto josh i bolje - sudjeluju i shtichenici doma i druga djeca i roditelji
pa ovo je odlično !
GospodjaAna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 20:46   #85
Pozdrav,
ne znam jel ovo prava tema, ali gledao sam baš neki dan film role models, film je glupa komedija, ali spominjem zbog toga što u filmu dvoje muškaraca uđu u program veliki brat te dobiju svaki po jednog klinca sa kojim se druže, pomažu mu itd.

Sada zanima me postoji li nešto slično kod nas, imam volje i nešto vremena uz posao, a i mislim da bi mogao biti dobar uzor nekom klincu kojem treba malo pažnje i prijateljstva.

Pomagajte, fala
Marrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 09:17   #86
Udruga Mali zmaj trazi volontere (srednjoskolce, studente i sl) koji bi pomagali kod ucenja djeci iz socijalno ugrozenih obitelji s podrucja Zagreba.
prijave na [email protected]
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 13:20   #87
drage dame i gospodo,je li netko od vas doživio da su dijete u domu za nezbrinutu djecu samo odveli od vas bez da ste se od njega oprostili kao volonter? čula sam da se nekim volonterima to dogodilo i to mi se čini jako okrutno, a pogotovo ako je praksa? pogotovo me zanima dom u nazorovoj
bonihanibani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 18:08   #88
Quote:
bonihanibani kaže: Pogledaj post
drage dame i gospodo,je li netko od vas doživio da su dijete u domu za nezbrinutu djecu samo odveli od vas bez da ste se od njega oprostili kao volonter? čula sam da se nekim volonterima to dogodilo i to mi se čini jako okrutno, a pogotovo ako je praksa? pogotovo me zanima dom u nazorovoj
okrutno je, pogotovo za diejte, a onda i za volontera


u "obranu" DOma, tamo dijete boravi prema rjesenju centra za socijalnu skrb ili suda, dakle odluke da dijete odlazi donose ljudi izvana.

dijete iz Doma moze otici natrag u svoju obitelj (ili nekog clana obitelji); udomiteljsku obitelj ili biti posvojeno.....
i to je proces, koji se ne dogadja preko noci (sto zbog jebeno spore birokracije, sto zbog toga sto to i nisu male odluke i nije ih lako donjeti)

dijete treba pripremiti na odlazak, dati mu priliku da se oprosti sa odgajateljima, volonterima, drugom djecom.....


jedino sto mi pada na pamet, da ako je dijete otislo na vikend/praznike kod roditelja/obitelji, da ga ovi nisu vratili,a sud nabrzinu donio odluku da se niti ne treba vratiti u dom
(s time da mislim da i tada koordinator treba volontera nazvati, i volonteru i obitelji ponuditi da se negdej sastanu i pozdrave i/ili nastave kontakt)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 23:14   #89
Živim u Splitu i imam 15 godina, upravo sam upisala 1. srednje(IV. gimnazija) i zanima me postoji li ikakva šansa da volontiram? Htjela bi zapravo volontirati u bolnici, nisam sigurna je li to moguće, ali radila bih bilo što tamo. Stvar je zapravo da jaaaako želim studirati medicinu, to mi je najveća želja otkad znam za sebe pa se zapravo želim priviknut na bolnicu i pomagat na bilo kakav način. Ako ne bolnica, onda neki dom zdravlja ili slično? Molim vas brze odgovore, pokušavam već oko 2-3 mjeseca saznati nešto o tome
Balerinica23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 10:42   #90
Quote:
Balerinica23 kaže: Pogledaj post
Živim u Splitu i imam 15 godina, upravo sam upisala 1. srednje(IV. gimnazija) i zanima me postoji li ikakva šansa da volontiram? Htjela bi zapravo volontirati u bolnici, nisam sigurna je li to moguće, ali radila bih bilo što tamo. Stvar je zapravo da jaaaako želim studirati medicinu, to mi je najveća želja otkad znam za sebe pa se zapravo želim priviknut na bolnicu i pomagat na bilo kakav način. Ako ne bolnica, onda neki dom zdravlja ili slično? Molim vas brze odgovore, pokušavam već oko 2-3 mjeseca saznati nešto o tome
pa možda da nazoveš direktno bolnice i domove...
GospodjaAna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 19:59   #91
Pozdrav!

Ovako, zanima me postoji li u Zg dom za nezbrinutu djecu u kojem vam ne dodijele nuzno jedno dijete vec se dolazite igrati sa svom djecom i pomagati oko svih? Prvenstveno bih htjela raditi s djecom vrticke dobi
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 10:28   #92
Smile

Bok svima, idem u srednju skolu i stvarno bih voljela volontirati u djecjem domu, ali nisam sigurna je li to moguce s obzirom na moje godine. Vec dulje razmisljam o tome, volim se baviti s djecom i najveca mi je zelja nekoga uciniti sretnim. Ako znete molim vas odgovor. Lp.
Peace0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 13:31   #93
Pozdrav svima.

Zanime me ima li itko iskustva sa volontiranjem u domovima za nezbrinutu djecu preko davanja instrukcija? Student sam pri kraju faksa, pa bih volio volontirati na taj način u domovima u Zagrebu. Je li ima netko informacija kome bih se mogao javiti u vezi toga, ili nekakvih iskustava za podijeliti? Da li da zovem izravno domove pa pitam, ili znate jel ima nekih udruga koje se time bave?

Hvala unaprijed
flich is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 21:01   #94
Quote:
flich kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Zanime me ima li itko iskustva sa volontiranjem u domovima za nezbrinutu djecu preko davanja instrukcija? Student sam pri kraju faksa, pa bih volio volontirati na taj način u domovima u Zagrebu. Je li ima netko informacija kome bih se mogao javiti u vezi toga, ili nekakvih iskustava za podijeliti? Da li da zovem izravno domove pa pitam, ili znate jel ima nekih udruga koje se time bave?

Hvala unaprijed
Mali Zmaj je trazio volontere voljne davati instrukcije djeci iz socijalno ugroženih obitelji (piše par postova iznad), pa probaj pitati njih.
[email protected]
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 17:53   #95
Quote:
flich kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Zanime me ima li itko iskustva sa volontiranjem u domovima za nezbrinutu djecu preko davanja instrukcija? Student sam pri kraju faksa, pa bih volio volontirati na taj način u domovima u Zagrebu. Je li ima netko informacija kome bih se mogao javiti u vezi toga, ili nekakvih iskustava za podijeliti? Da li da zovem izravno domove pa pitam, ili znate jel ima nekih udruga koje se time bave?

Hvala unaprijed
Ništa ne gubiš ako izravno nazoveš dom, naravno
Znam da Hrabri Telefon traži volontere za pomoć u učenju, te da imaju neke programe u dječjim domovima, pa se možeš njima javiti.
Također, Savjetovalište Luka Ritz i Ambidekster klub imaju pomoć u učenju, pa možeš i njih pitati.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 23:07   #96
Bok svima
Htjela bi volontirati u domu za nezbrinutu djecu pa me zanima kakva je procedura što se toga tiče? Naime,pročitala sam prijašnje postove (iz 2003.) pa me zanima kako to sad funkcionira.
Osim toga,zanima me isplati li mi se to započeti pošto u veljači idem na razmjenu? I koliko puta tjedno bi se trebalo posjećivati dijete?
tejchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 20:09   #97
Volontiranje je sranje. Dokaz ? Radiš za džabe, a sve pod krinkom "neopisivog osjećaja kad napraviš nešto korisno", vidim ima tu nekih koji ne znaju za osjećaj kad za rad dobiješ papirnatu stvar zvanu novac...no opet, tko voli nek izvoli, ne padam na te kapitalističke fore
karloy is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 22.07.2020., 03:37   #98
Quote:
karloy kaže: Pogledaj post
Volontiranje je sranje. Dokaz ? Radiš za džabe, a sve pod krinkom "neopisivog osjećaja kad napraviš nešto korisno", vidim ima tu nekih koji ne znaju za osjećaj kad za rad dobiješ papirnatu stvar zvanu novac...no opet, tko voli nek izvoli, ne padam na te kapitalističke fore

Povlačim sve što sam rekao, volontiranje je fenomenalan način za upoznati nove ljude, a nekad i otkriti neke nove hobije, a to je vrijednije od novca.
karloy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.