Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2015., 23:15   #1661
Netko je spomenuo brijanje .. brijanje je odlična stvar za seboreju. Meni brada smije biti točno sedam dana, već osmi se počinjem češkat i javlja se perutanje, crvenilo i sl. Čim je obrijem (ili u zadnje vrijeme samo smanjim sa aparatom za brijanje na 0.5mm) i seboreja se povuče i preko noći koža postane normalna. Izbrijavanje sa britvicom je još bolje. To mi je i krivo u jednu ruku jer bi se ponekad malo poigro i sa nešto dužom bradom ali što je tu je, bolje i babyface nego seboreja

Za kosu sam nedavno naručio iz USA Neutrogena T-Gel šampon od ugljenovog katrana protiv seboreje/prhuti (kod nas se je davno mogao kupiti taj šampon ali je uklonjen, sad se više čak ne može niti naručiti "legalnim putem"), Neutrogenin T-Sal za uklanjanje ljuskica sa tjemena i Pine Tar Soap, sapun od borovog katrana. Na američkim internet sajtovima sve bruji od korištenja tih proizvoda od katrana (posebno ta 3 proizvoda) za liječenje seboreje ali i psorijaze, tako da sam odlučio probati. Na žalost kod nas nema za kupit čak niti neke zamjene, odnosno proizvoda na bazi katrana pa treba sve naručivati iz vana. Anyway, T-Gel iako je za njega sve krcato od pozitivnih komentara na internetu, mene nije toliko oduševio. Prvo pranje je skroz osušilo vlasište i perut buknula, tek nakon trećeg-četvrtog pranja sam uočio da mi se vlasište čisti iako ne na cijelom tjemenu ali vidi se mic po mic napredak. Na dijelovima tjemena gdje je masna kosa šampon djeluje ODLIČNO, kosa je fenomenalna, ali gdje je suho - ono ga još više isušuje i tu nastaje onda problem. Tako da je to šampon više za one koji imaju masniju kosu. Sa druge strane T-Sal je puno bolji, nakon samo jednog pranja je potpuno uklonio perut, potpuno, svuda. Grandpa's Wonder Pine Tar Soap trenutno koristim samo nakon brijanja i ok je, iako kažu da se sa njime može i kosa prati, to mi je bitnije i to ću isprobati kasnije kad ponovno bukne prhut. To je inače neki prastari sapun koji se u USA često koristi za liječenje razno raznih bolesti, zato ga i zovu svuda "wonder soap". Treba reći da i T-Gel i Pine Tar imaju iznimno snažne mirise zbog svog sastava, posebno Pine Tar od kojeg cijela kupaona "smrdi" pa ga je dobro držati u posebnoj kutiji. Ali ne ostaje taj miris na kosi/koži..
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 00:00   #1662
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Na američkim internet sajtovima sve bruji od korištenja tih proizvoda od katrana (posebno ta 3 proizvoda) za liječenje seboreje ali i psorijaze, tako da sam odlučio probati.
Sad kad sam ovo pročitao podsjetio si me na scenu iz The Big Bang Theory kad se Amy hvali Sheldonu da joj novi šampon protiv peruti ne smrdi na katran. Tek sad shvatih o čemu govori

sixito is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 00:11   #1663
Hahaha, svaka čast na screenshotu

Da, dobio sam dojam preko američkih foruma da se ti proizvodi od katrana kod njih masovno koriste. Šteta što kod nas toga nema, taj T-Gel od katrana što je i nekoć bio kod nas je skroz povučen sa tržišta, a na Dolcu ona tamo ljekarna koja se bavi inače uvozom stranih lijekova su mi rekli da taj šampon nema više dozvolu čak ni da se naknadno/pojedinačno uveze u HR
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 16:21   #1664
Meni vichy dercos shampon za masno vlasiste jedini pomaze od svih preparata koji sam koristila.stanje mi je dosta kriticno znaci jaki svrbez krvarenje i velike ljuske.od kad koristim vichy stanje mi je pod kontrolom i nemam tih problema.glava mi je cista bez ljuski svrbeza i ostalih simptoma.jako sam zadovoljna i svakome bi ga preporucila
LjubicicaV is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 08:03   #1665
Kremama se samo maskira da lice izgleda koliko toliko lepo, a patoloski proces ne moze krema da zaustavi. Imam druga koji ima seboreju 15 godina, vec duzi period koristi Uriage gel za umivanje i Uriage aqua-preciz gel-krem. Kosu pere najobicnijim samponom.
kopeskum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 14:09   #1666
Ima li netko iskustva s Bioderma Sebium DS+ kremom ? Počela sam mazati u subotu ( danas mi je izbio prištić, no kako sam sklona prištićima ne mogu procijeniti je li od kreme ). Dermatolog mi je rekao da ne očekujem čuda, ali da bi mi ipak trebala malo pomoći. Nova sam u svemu ovome pa ne znam ni sama što očekivati.
oblačna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 00:23   #1667
Quote:
oblačna kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva s Bioderma Sebium DS+ kremom ?
Koristio sam je jedno vrijeme, prije cca 2-3g. Nije neka krema, neću reći da je loša jer više-manje funkcionirala je jedno kraće vrijeme, ali od svih koje sam koristio protiv seboreje jedna od lošijih je. Sjećam se da je bila dosta "vodenasta" i da ju je trebalo staviti više no i jedne druge do tad jer bi se u roku od 2min skroz upila i (o)sušila kožu, barem meni.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 21:29   #1668
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Koristio sam je jedno vrijeme, prije cca 2-3g. Nije neka krema, neću reći da je loša jer više-manje funkcionirala je jedno kraće vrijeme, ali od svih koje sam koristio protiv seboreje jedna od lošijih je. Sjećam se da je bila dosta "vodenasta" i da ju je trebalo staviti više no i jedne druge do tad jer bi se u roku od 2min skroz upila i (o)sušila kožu, barem meni.
Koristim ju svakodnevno od subote i ne znam umišljam li, ali čini mi se da mi se koža još više peruta. Doduše, crvenilo mi je mrvicu manje no inače.
Imaš li možda preporuku za neku drugu kremu ? Ovu planiram koristiti barem dok ne potrošim cijelu tubicu pa ako ne bude nikakvih pomaka ću probati s nečim drugim ( iako mi je ovu preporučio dermatolog pa ne bih baš eksperimentirala na svoju ruku ).
oblačna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 17:11   #1669
Quote:
oblačna kaže: Pogledaj post
Imaš li možda preporuku za neku drugu kremu ?
Meni definitivno najbolja krema koju sam sasvim slučajno uzeo na nagovor tete u ljekarni (i nakon stotinu isprobanih na preporuku dermatologa) je Kerium DS. Otkako nju koristim na samom licu nisam gotovo nikada imao problem sa seborejom, a i kad se pojavi nakon dan/dva mazanja sa tom kremom - prođe. Meni osobno je otkriće ta krema Sa time da tu kremu ne smiješ utrljavati u lice već malo "deblje" namazat, osobito ako je koža pod utjecajem seboreje - bolje djeluje. Ne mislim sad skroz debelo, već trunkicu deblje nego inače što normalno stavljaš kremu Inače cijena je ista kao i ta tvoja koju sad koristiš, oko 100 kuna... zadnju sam platio mislim 110kn, poskupljuje svaki put.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 08:25   #1670
pozdrav
molio bih kolegu Oggy1985 da objavi kakvo je stanje sa korištenjem šampona siberian stag
Prema njegovom postu počeo sam koristiti kokosovo ulje na licu, dajem preporuku, jako pomaže kod ljuštenja i crvenila
Svaka čast na njegoovm postu sa prethodne stranice!
frki5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 15:46   #1671
Često sam znao koristiti Oronazol šampon koji je pomagao, ali nedavno sam probao Nivea Men anti dandruf šampon kojemu je aktivni sastojak Climbazol i Pirikton olamin koji na meni djeluje odlično... plus košta samo 18kn
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 17:10   #1672
Quote:
LjubicicaV kaže: Pogledaj post
Meni vichy dercos shampon za masno vlasiste jedini pomaze od svih preparata koji sam koristila.stanje mi je dosta kriticno znaci jaki svrbez krvarenje i velike ljuske.od kad koristim vichy stanje mi je pod kontrolom i nemam tih problema.glava mi je cista bez ljuski svrbeza i ostalih simptoma.jako sam zadovoljna i svakome bi ga preporucila
Istina, i moja preporuka za dercos, daleko najbolji šampon za kontrolu seboreje koji sam ikad koristio, a isprobao sam sve i svašta u desetak godina borbe sa seborejom. Koristim ga već 1 god. Uklanja mi 99% ljuski, nema svrbeža, crvenila.
Koristim ga po preporuci vichy-a 2 tjedna dercos pa 4 tjedna obični fruit šampon.
lion3l is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 15:18   #1673
Quote:
frki5 kaže: Pogledaj post
pozdrav
molio bih kolegu Oggy1985 da objavi kakvo je stanje sa korištenjem šampona siberian stag
Prema njegovom postu počeo sam koristiti kokosovo ulje na licu, dajem preporuku, jako pomaže kod ljuštenja i crvenila
Svaka čast na njegoovm postu sa prethodne stranice!
Drago mi je da je kokosovo ulje pomoglo!

Nažalost od šampona sam odustao i vratio se na staru i provjerenu kombinaciju Ducray Kelual DS (skupa stvar iz ljekarne, oko 130kn za pišljivih 100mL) + šampon od čička (Eveline bio BURDOCK) iz Mullera (oko 30kn za 150mL).

Šampon od čička koristim za pranje svaki drugi dan jer je blag i obnavlja/hrani kosu, a Ducray DS koristim kad se pojavi crvenilo (jedan do dva pranja, pa onda opet na čičak). Ducray je previše agresivan za redovito korištenje i jako oštećuje kosu.
__________________
"Svi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." Conrad Adenauer
Oggy1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 10:07   #1674
Prosle jeseni mi je buknuo seboreicni dermatitis. Zavrsila na salati, zena mi prepisala 15 avene kremica (nije ni cudo posto joj ordinacija vristi "avene" ) i uz to betrion mast i oronazol kremu. Prelistala sam ovu temu i nasla 100 savjeta ali i 100 komentara za/protiv propisane terapije. Ova gore terapija nije bila nesto uspjesna ali mi barem nije bilo ko na pocetku dok jos nisam znala sta mi je. U jednom trenutku sam zvala hitnu jer sam mislila da ce mi faca izgorit, imala sam osjecaj kao da me netko samara s koprivama po licu. Tokom ljeta se sve povuklo, ove jeseni opet ista stvar.. I na sisvete se mama i ja vracamo s groblja, odemo u importanne u bipu i uzmem slucajno ichtyol kremicu.. Smrdi uzasno, odvranooo ali od tada, sveee se povuklo. Suprug isto ima problema s perutanjem izmedu obrva, njemu je isti cas pomogla.. Eto, probajte i s tim. Kosta oko 70-tak kn. Mazem svaki dan ujutro i navecer, oko nosnica (nema svrbeza, perutanja, crvenila, peckanja, zarenja..). Vidi se blago rozo oko nosa, no to je to. Jednom dnevno lice cistim sa clarisonic mia2 i bioderma sebium gelom.
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 09:00   #1675
I meni se periodično tj u jesen javljaju problemi u vidu ljuštenja kože,crvenila peckanja lica,u najgorim slučajevima koža se peruta čak i na kapcima.Nemam puno volje ići dermatologu,sinoć u ljekarni pitala pa mi reče žena da jest seboroični dermatitis.

Već godinama ignoriram stanje kože,pustim da prodje samo od sebe,možda i bolje od pustih krema koje dermatolozi prepisuju.Ipak sinoć uzela tester od bioderme za dermatitis da vidim kako djeluje,mozda bih je uzela za dane kad je najgore ali meni treba preporuka kreme za svakodnevnu njegu,koža mi je mješovita,uzasno dehidrirana i pojavile se prve bore.

Prije sam koristila kreme za masnu kožu,zadnje vrjeme su kreme za zrelu kožu al još nisam našla nešto sa čim ću biti zadovoljna.

Najradije bih neku prirodnu kremu sa što manje sastojaka,mislim da neke ljekarne same prave obične hidratne kreme ili s obzirom na sd da ipak koristim nešto tipa avene vishy itd.. ?
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 08:33   #1676
Quote:
19NERA82 kaže: Pogledaj post
...ali meni treba preporuka kreme za svakodnevnu njegu,koža mi je mješovita,uzasno dehidrirana i pojavile se prve bore.

Prije sam koristila kreme za masnu kožu,zadnje vrjeme su kreme za zrelu kožu al još nisam našla nešto sa čim ću biti zadovoljna.

Najradije bih neku prirodnu kremu sa što manje sastojaka,mislim da neke ljekarne same prave obične hidratne kreme ili s obzirom na sd da ipak koristim nešto tipa avene vishy itd.. ?
Imam potpuno isti tip kože i mene su spasila hladno prešana ulja. Pomiješala sam ulje lješnjaka s uljem avokada i jojobe u omjeru 70/20/10. Nakon što se umijem, našpricam lice s termalnom vodom (ili samo navlažim ruke) i umasiram u lice par kapi ulja. Nakon toga uzmem na prst još malo ulja i dobro namažem predio oko nosa koji mi je najviše problematičan. Koža mi se preporodila, ne masti se, nije dehidrirana i uopće se više ne peruta a znam da je ono što sam stavila na kožu bez glupe kemije i neprirodnih sastojaka.
__________________
...superman's girlfriend.
Lois Lane is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 17:55   #1677
Quote:
Lois Lane kaže: Pogledaj post
Imam potpuno isti tip kože i mene su spasila hladno prešana ulja. Pomiješala sam ulje lješnjaka s uljem avokada i jojobe u omjeru 70/20/10. Nakon što se umijem, našpricam lice s termalnom vodom (ili samo navlažim ruke) i umasiram u lice par kapi ulja. Nakon toga uzmem na prst još malo ulja i dobro namažem predio oko nosa koji mi je najviše problematičan. Koža mi se preporodila, ne masti se, nije dehidrirana i uopće se više ne peruta a znam da je ono što sam stavila na kožu bez glupe kemije i neprirodnih sastojaka.

Već dugo i sama razmišljam izbaciti kreme i probati sa uljima a termmalnu vodu sam baš neki dan uzela i moram priznati da baš godi licu.
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 22:18   #1678
Jednostavno liječenje(i lako)

Quote:
lakisaki kaže: Pogledaj post
malo infa?

i kako se liječi?

dobio neku kremu od doktorice (1% nečega)?
Potraži čovjeka iz Čazme kojeg poznaju pod imenom Doktor.On i jeste zbilja doktor ali ne medicine već fizike.E pa taj Doktor proizvodi koloidno srebro vrlo visoke kvalitete,i koliko sam čuo od vozača autobusa iz tvrtke Čazmatrans,dosta njih se već posve izliječilo od psorijaze,a navodno jedan i od Kronove bolesti.
Bule is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 11:23   #1679
Biobaza gel za umivanje i kokosovo ulje mi je zasada ok za kontrolu lica s time da mi brada ne smije biti duža od dva dana inače dlake pogoduju da se stvori dermatitis.

Sa šamponom sam probao na vašu preporuku tu sa testerom od Vichy Derma za masnu kosu, ali šta da koristim ostale dane u tjednu s obzirom da njega smijem samo dva puta tjedno. Ima li neki prirodan ok šampon da ne pogorša tjeme*
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 10:42   #1680
El ima nekog ko je nedavno koristio Euten classic ili plus kremu? Dal ta nova išta vrijedi ili je ipak sranje? Pitam da ne bacam u vjetar 450kn, kao što sam bacio pred 2 godine...
mate11111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.