Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2015., 15:01   #5541
Pozdrav, ne znam da li mogu pitati ovdje- imam doma puno platnenih pelena "Rodina pusa", običnih tetra i zaštitnih gaćica "Rodina pusa" itd koje bi htjela prodati.

Budući da ih mi na kraju nismo koristili (vrlo malo) ne znam ništa o njima- kako se koji model zove, veličine nigdje ne pišu- da li bi mi netko mogao pomoći identificirati preko slika što ja to imam?
mala1mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 12:17   #5542
Quote:
neko biti mora kaže: Pogledaj post
Eh i da, zanima me i ovo, koliko vidim sve su to "sivalice" koje rade na crno ili se varam?? Da li se mora uzimati od sivalica ili imaju registrovane sivalice koje za isti novac rade isto tako dobre pelene?? Nije stvar u porezu i sl. nego cisto u garanciji na kupljeni proizvod.

Evo ja ću ti odgovoriti koliko znam.
Koristim pp od prvog dana, već 16+ mj. Meni su bitni prirodni materijali pa kineskice, sintetiku i jeftine pelene zaobilazim.
Bambus mi je mekan, upija odlično i njega se držim.
Pelene vremenom ogrube od vode (kamenca), eventualnog zaostatka deterdženta i sušenja na suncu.
Kad izađu iz suši lice, mekše su nego ikad. Ja je nemam pa protrljam malo rukama dok ih skidam sa žice.
Od svega isprobanog (Tots Bots, roda, Dolisa, pop in, coki loki), daj daj su top. Imaju i oekotex certifikat kao i neke strane pelene.

Pitaj ako sam šta zaboravila ili te još zanima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 22:17   #5543
Tako bas citam za bambus da nije prirodan materijal tj uzgajan kao pamuk vec je dobiven hemijskim procesom... ko ce ga znati vise...
neko biti mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 16:32   #5544
Pozdrav,trebala bi pomoc.Kupila sam polovni vuneni cover,ali je sav nakoso.Jedna strana je sira na ocigled od druge.Sto mi je raditi kako bi dobio lijepi oblik,dakle kada ga preklopim po pola da su obje strand iste?Hvala na pomoci
kamenarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 16:51   #5545
malo zapela tema, a mene zanima nekaj - gdje ste vi tetra guruice i druge "pp" mamice naučile slagati tetre? i to široko povijanje...? (mislim si s tim započeti, da se uvedem u platnene i mpp)
ja to ništa ne znam i nemam koga pitati...
spominju se slaganja tipa origami, kite, mini kite, možete vi pisati i grčki jer ja to još ništa ne razumijem. jeste išle na tečaj i tamo čule ili vam je netko od vaših rekao? čitam da ima na jubitou, ali ne znam otkud da počnem.

ili vas to nauče u rodilištu? radije bih da je tako, jer mozak mi jednostavno bruji od informacija o svoj mogućoj opremi, tek sam kolica apsolvirala, pa stvarno nemam snage kopati po netu i o tome, nadam se da ću to čuti na tečaju iz prve ruke, s demonstracijom, ili kad se porodim... preumorna sam od priprema...

hvala unaprijed na informacijama!
ficus_forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 20:44   #5546
Platnene pelene

Teško da će ti na tečaju neko pokazati kako se sve motaju tetre.
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 21:01   #5547
Quote:
ficus_forever kaže: Pogledaj post
malo zapela tema, a mene zanima nekaj - gdje ste vi tetra guruice i druge "pp" mamice naučile slagati tetre? i to široko povijanje...? (mislim si s tim započeti, da se uvedem u platnene i mpp)
ja to ništa ne znam i nemam koga pitati...
spominju se slaganja tipa origami, kite, mini kite, možete vi pisati i grčki jer ja to još ništa ne razumijem. jeste išle na tečaj i tamo čule ili vam je netko od vaših rekao? čitam da ima na jubitou, ali ne znam otkud da počnem.

ili vas to nauče u rodilištu? radije bih da je tako, jer mozak mi jednostavno bruji od informacija o svoj mogućoj opremi, tek sam kolica apsolvirala, pa stvarno nemam snage kopati po netu i o tome, nadam se da ću to čuti na tečaju iz prve ruke, s demonstracijom, ili kad se porodim... preumorna sam od priprema...

hvala unaprijed na informacijama!
na jubitou, kakav tečaj hahaha

utipkaj origami fold, kite fold pa će ti izbaciti hrpu filmića, uzmi tetru, gledaj i vježbaj. Stvarno nije teško, meni je trebalo 2,3x gledanja i slaganja da skužim.
Chill out i uživaj
__________________
moje sve
ribica2302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 22:59   #5548
Široko povijanje ti pokažu u rodilištu, stvarno nemaš što tu puno...
a kako složiti tetru sam naučila na yt. utipkaj origami fold i pogledaj par filmica. paralelno uzmi teru i vjezbaj. ja sam vjezbala na plisanom medvjedicu prije nego se mali rodio. cak sam kupila jednog posebno za tu namjenu jer ovi koje sam imala nisu odgovarali dimenzijama. :-D
ali kako je neko napisao, ne moraš se bojati tog slaganja, novorodjenčad se ne mrda puno i čak samo složena tetra u običan pravokutnik i preko toga zaštitne gaće će proći bez problema za prvu ruku.
istina, treba puno strpljenja na početku da se prodje kroz tu silnu šumu informacija, posebno kad je beba tek u dolasku i sve to zvuči jako apstraktno, ali brzo se to posloži.
kužim one koje živcira kad ih pozivao u grupu, i mene je to živciralo kad sam počela tu na forumu skupljati informacije, zašto se sad moram učlanjivati u tamo neku grupu, ali toliko sam toga tamo naučila, upoznala divne mame i jako puno pozitive. :-)
a zašto je grupa tajna? zbog slika djece, ali meni je još važnije to da ne iskače svim mojim prijateljima (rodjacima, kolegama s posla ) na zidu svaki drugi dan "loreley je napisala ...to i to..... u grupi MPP", što mi se dogadja kad pišem u drugim grupama koje su javne. to da je grupa tajna ne znači da je u nju teško upast, adminice prihvaćaju svakoga tko pošalje zahtjev, ako je u pitanju privatna osoba, a ne neka firma koja bi mogla koristiti grupu za reklamiranje.
loreley is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 19:52   #5549
cure, hvala vam! znači, bez muke nema nauke, morat ću upregnuti mali mozgić
i to što kažeš za grupu, loreley, ne bih htjela da svi čitaju moja nebulozna pitanja i da si misle tko zna šta, fejs ionako izbjegavam osim za ovakve stvari, i ne da mi se da ljudi prate šta pitam o pelenama, i zašto ne lajkam njihove share-ane pizz... a i to zbog djece, vrlo bitno, i vidi se da još nisam mama, jer mi ne bi palo na pamet...
ficus_forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 14:24   #5550
Pozdrav cure trebala bi pomoc posto je prva beba u pitanju

Citam i citam, ali bojim se da ne razumijem. A ne zelim i krivo kupiti.
Ako bebu povijam s prirodnim pelenama (tetra) onda na to gore ide:

1. https://webshop.roda.hr/zastitne-pul...sa-bijele.html (koliko mi uopce ovakvih treba?drukeri il cicak?)

2. https://webshop.roda.hr/platnena-pel...m-pamukom.html

ili

3. https://webshop.roda.hr/platnena-pel...-zigzag-2.html ?

Vise nis ne kuzim... ogromna je ponuda, ne zelim bacit novce bezveze u vjetar. Ne kuzim nis

I pretpostavljam velicinu da uzimam za novorođenče S 3-6kg (znam da ovisi od bebe do bebe, ali za koliko otprilike beba preraste ovu velicinu gacica?)

Hvala na pomoci!
misspiglet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 22:37   #5551
Preko tetre idu zastitne gaćice (link 1).
Pelena s linka 2 je isto što i tetra po funkciji i preko nje idu gacice takođe.

All In One (AIO) je pelena čiji je spoljni sloj nepromočiv pa ne idu i gacice preko.
Iako možda izgledaju jednostavnije, po meni su manje pouzdane od klasične pelene + cover (zaštitne haćice). Lakše procure, teže se nameste, manje upijaju.

Tetre su super opcija za pocetak jer su mpp najcesce velike (osim ako nisu newborn velicina). Uz tetre, prefold - kao tetra samo presavijena u više slojeva i prošivena. Imaju ih i rode i to od bambusa. Bambus je mekan i puno više upija od pamuka. Pogledaj i Pelenko, Minigreeni i Ekobutik.
Kikko tetre od pamuka i bambusa su super. Odličan kvalitet.

Računaj da u prva 3-4 meseca beba dobije cca 1 kg. S velicina svakako za pocetak. Cover ako je veliki, pušta. Ne može se namestiti kako treba.
Dobrodošla u pp svet i sretno!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 00:57   #5552
Hvala puno na odgovoru!

Znaci u principu ja mogu stavljat i tetra pelene samo i preko njih pelene s linka 1 i to je to?
Mislim da cu tako raditi jer mi to ispada najjeftnije nekako, a glavno da je pamuk bebi na guzi :klap:
misspiglet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 08:00   #5553
Tetre jesu najjeftinija opcija. Ja ih koristim u početku a ako se ispraksam malo bolje, i duže ću. Brzo se suše, zgodne za nositi sa sobom, ma super. Eventualno možeš dodati po potrebi (nema potrebe od početka) npr bambus uložak u njih. Ima mama koje tetraju čitavo pelenaštvo.
Potraži na YouTube-u folding flat daipers. Ima puna načina motanja pa izabereš sta tebi i bebi najviše paše.

Rodin cover (zaštitne gaćice s linka 1 - nije to pelena) svi hvale. Ja ih nisam imala a sada sam dokupila neke strane . U svakom slučaju, zaključujem da su dobre.
Trebaće ti 3 covera. Dojenačka kakica lako procuri na cover pa ga moraš prati, a kakaju i nakon svakog obroka.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 09:22   #5554
Super onda

Mislim da ce mi to biti opcija za pocetak (koliko god on trajao) jer tetre imam, fale samo coveri

Hvala puno na odgovoru puno mi je pomogao!
misspiglet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 17:35   #5555
Quote:
misspiglet kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure trebala bi pomoc posto je prva beba u pitanju

Citam i citam, ali bojim se da ne razumijem. A ne zelim i krivo kupiti.
Ako bebu povijam s prirodnim pelenama (tetra) onda na to gore ide:

1. https://webshop.roda.hr/zastitne-pul...sa-bijele.html (koliko mi uopce ovakvih treba?drukeri il cicak?)

2. https://webshop.roda.hr/platnena-pel...m-pamukom.html

ili

3. https://webshop.roda.hr/platnena-pel...-zigzag-2.html ?

Vise nis ne kuzim... ogromna je ponuda, ne zelim bacit novce bezveze u vjetar. Ne kuzim nis

I pretpostavljam velicinu da uzimam za novorođenče S 3-6kg (znam da ovisi od bebe do bebe, ali za koliko otprilike beba preraste ovu velicinu gacica?)

Hvala na pomoci!
Tetre su dobra opcija, no u početku dok ne otpadne pupak možda ćeš dijete imati u jp. Pupak otpadne do dobi od 2 tjedna. No, ako se napravi granulom, može to potrajati i do starosti od mjesec dana. U prva 3 mjeseca bebe dobiju oko 1 kg mjesečno. Moj mlađi se rodio s 3870 g, izašao iz bolnice s 3600 g i pupak mu je konačno riješen granuloma s 5 tjedana. Imala sam nov cover Dodoty S veličinu i doslovno sam bebonji obukla 2 puta. M veličina je dobra za početak, kad se beba rodi ( ako se još nije rodila) vidiš kolika je pa onda kupuješ. Tako sam ja kupila Bambino mio pelene (to su prefold pelene i preko toga njihov cover) i cover do 5 kg bio mi je dobar do najviše navršenih 3 mjeseca, ako se ne varam. Nisam ga dugo u to motala mada su pelenice poslužile do kraja pelenaštva, baš te manje br. 1 kao dodatni uložak.
Rodina bambus pusa je tanka dnevna pelena ako nisu nešto promijenili. Kupila sam ih 2x s godinom dana razlike te su u drugoj narudžbi pelene bile i tanje nego u prvoj. Ovisi kakav materijal nabave valjda.
Imam i AIO pelene, nisu Rodine, to su meni isto u kategoriji tanjih dnevnih pelena. Preko njih ti ne treba cover.
U svaku modernu platnenu pelenu poput Rodine bambus puse možeš staviti složenu tetru kao dodatni uložak da je pelena deblja i da bolje upija. Za noć ćeš htjeti nešto takvo da ne moraš bebu noću presvlačiti, buditi i ponovno uspavljivati. Nadam se da sam ti malo pomogla.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 15:56   #5556
Ja ne razumijem koja je razlika izmedu kaliko i tetra pelena?
Slucajno sam na jednoj rasprodaji kupila 30 kom kaliko pelena mislec da su to te platnene (od lola ribar) inemam si sta mislit kad ono kasnije skuzim da su to krive... Ili nisu??? Ne kuzim....
ancy_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 02:02   #5557
ancy kaliko su i meni misterij. Mislim da si se zaletila jer za pelene nisu najzgodnije. Mozda se javi koja mama koja ih koristi i opovrgne sta sam rekla. Ja kaliko koristim samo kao plahticu za pokrivanje bebe, u as i kolicima kao podlogu ili za pokrivanje, za pod glavu itd. Loline tetre ima u dm-u, mozes pogledati, 6 kom tri bijele i tri zelene. Ugl prave tetre imaju krupnije tkanje i bolje upijaju, kaliko nisu tako dobre.
ficus_forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 04:12   #5558
Quote:
ficus_forever kaže: Pogledaj post
ancy kaliko su i meni misterij. Mislim da si se zaletila jer za pelene nisu najzgodnije. Mozda se javi koja mama koja ih koristi i opovrgne sta sam rekla. Ja kaliko koristim samo kao plahticu za pokrivanje bebe, u as i kolicima kao podlogu ili za pokrivanje, za pod glavu itd. Loline tetre ima u dm-u, mozes pogledati, 6 kom tri bijele i tri zelene. Ugl prave tetre imaju krupnije tkanje i bolje upijaju, kaliko nisu tako dobre.

Ma sve sam vise sigurna da cu ja isto platnene koristiti samo u te pomocne svrhe pa mi je svejedno kakve su...
Inace ce bit pampers ili koje vec mi se svide.
ancy_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 10:43   #5559
Planiram prijeći na tetre zbog zime i sušenja, pa me zanima koliko su one praktične za puzače. Imam snappy kopče, ali nekako mi je to bilo nezgodno dok je bio novorođenče, a kako ću onda sad jer mali ima crve u guzici Kako da motam tetru da bude dovoljno fiksirana dok se on kreće? Je li dovoljno staviti jednu tetru, uložak i cover? Po noći smo u jp, onda se ujutro odmah pokaka kad se probudi, pa sam u principu mirna ostatak dana jer samo piški, ima 7,5 mj.
Black Molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 11:44   #5560
Malo podižem ako ima koga... jel zna tko što se desilo s Baby sarom? FB stranica nije aktivna, a negdje sam naišla da je firma u likvidaciji...
marlene13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.