Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2006., 19:38   #21
Ne znam za zg, ali ja preferiram sintetičke deke iako imam i 2 vunene. Sintetičke su puno jeftinije, lakše za održavanje i nisu teške kao vunene, vuteks deke imamo jako dugo, sigurno oko 20 godina, peru se u perilici i ništa im ne fali.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 16:08   #22
baš sam kupila merino vunene deke i još uvijek sam dosta u čudu što se tiče njihovog održavanja. kažu, nije ih preporučljivo stavljati u navlake i ne prati češće od 1 godišnje. zbog lanolina. pa koliko to sve skupa ima higijenskog smisla?

inače, deke su prekrasne na dodir, meke, tople, puno ugodnije od sintetike, nema znojenja...ima li netko za podijeliti iskustvo?
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 15:23   #23
Koji poplun kupiti - od vune ili od perja?

Evo kupujem poplun... imam novi, veci krevet i kupujem novi poplun.
Ne znam da li je bolji onaj od vune ili onaj od perja?

Evo o cemu razmisljam:
- perje je toplije, dok je vuna isto topla, ali manje
- alergicna sam na prasinu i grinje, ali ne i na perje (mama mi je alergicna na perje, a nemam pojma da li to znaci ista za mene, nasljedno mozda je moguce tako lakse isprovocirati alergiju i na perje - ne znam ima li ovo razmisljanje smisla
- lagano sam zimogrozna i bojim se da li bi mi u vuni bilo hladno, mada u stanu postoji centralno, ali nikad ne pregrijavam
- cijene ne znam jer nisam jos bila niti u ujednom ducanu

Sto da kupim, pomozite mi da odlucim?
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 15:50   #24
gusju pahuljicu (ne perje), 1200-1500 grama, skupo i jaaaako toplo
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 15:57   #25
Quote:
Juraj2 kaže:
gusju pahuljicu (ne perje), 1200-1500 grama, skupo i jaaaako toplo
Sta je to gusja pahuljica?
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 15:59   #26
Pahuljica (fino išćihano perje) od guske
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 08:50   #27
Cool

Quote:
Juraj2 kaže:
gusju pahuljicu (ne perje), 1200-1500 grama, skupo i jaaaako toplo
Koliko skupo??
__________________
Onaj tko kaže da su žene slabiji spol neka pokuša po noći prebaciti poplun na svoju stranu (c) RD
kAso is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 09:05   #28
Negdje sam citao da austrijski turisticki savez preporuca svim pansionima da radije nabavljaju pokrivace od vune nego od perja. Vuna ima puno vecu propusnost vlage koja nastaje znojenjem, sto je komfornije za spavanje nego pod perjem. Perje te zadihta, zato i je taj osjecaj da bolje grije, ali se i vise znojis.
Corto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 10:08   #29
Pahuljica a imaš u Exportdrvu u Gunduličevoj u Zg. Billerbeck ili tako nekako se piše, kvaliteta vrhunska ima i od pahuljice i od devine dlake ima čak i od kašmira.
Cijena je od 2000 na dalje. Mislim da je poplun sa tri *** dim 180X200 cm oko 7000kn.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 10:10   #30
Sjetio sam se imaš i nekih vunenih na Pagu radi neka gospođa ali je to čak i meni zvučalo preskupo. I radi to isto neka zadruga u slavoniji ali nije antialergijski, ali isto skup.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 10:16   #31
Quote:
m_milica kaže:
- alergicna sam na prasinu i grinje
zbog ovog gore ja bi rađe vunu
zatim perje moraš povremeno i oprati, po pravilima bi to bilo bar jednom godišnje, si sigurna da se želiš time zezat?
vuneni možeš oprat u vešmašini na hladno
perje mora biti u pravom, apretiranom inletu (da ne leta okolo) i onda ga moraš vadit i tak pahuljice ručno prat, ma zezancija na tisućitu
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 10:26   #32
Meni se čini da je vuneni bolji. Ovaj koji ja imam najprije mi se činio dosta tanak i lagašan ali ispalo je da super grije. I može se prati u mašini
Murron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 11:29   #33
Quote:
Murron kaže:
Meni se čini da je vuneni bolji. Ovaj koji ja imam najprije mi se činio dosta tanak i lagašan ali ispalo je da super grije. I može se prati u mašini
koji imas - gdje je kupljen, koliko para i sto znaci da super grije? imas centralno? Bila sam jucer u Nas dom i tamo ima vuneni ali se ne moze prati.
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 11:37   #34
Paperje!!!!!
splicanka4zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 11:40   #35
Quote:
polly kaže:
perje mora biti u pravom, apretiranom inletu (da ne leta okolo) i onda ga moraš vadit i tak pahuljice ručno prat, ma zezancija na tisućitu
Samo dok ga pereš u mašini moraš stavit jednu ili dvije lopte za tenis, da rastrese pahuljice Ali ga zaboga nemoj sušit u sušilici jerbo je miris neizdrživ
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 11:55   #36
Quote:
polly kaže:
...i onda ga moraš vadit i tak pahuljice ručno prat, ma zezancija na tisućitu
Ne moras. Mozes u ves masini s lopticama (a i susiti u susilici s lopticama, odes u setnju dok smrdi) ili postoji servis za pranje jastuka i popluna s perjem za sitnu lovu.
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 11:58   #37
nosim u ovaj servis za pranje; jastuk operu i sašiju novu presvlaku za 125kn.
poplun je skuplji; al vridi to nosit, a ne se zezat.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 12:13   #38
Ako si alergicna na grinje i prasinu bolje uzmi sinteticki poplun, ja imam takav od Lia Osijek i ful sam zadovoljna, fino grije i lagan je.
kurjoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 12:18   #39
Gdje u Zagrebu se moze oprati perje?
Corto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 12:21   #40
Ja imam jastuke od perja i spremni su za pranje, kako se to pere u masini?
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.