Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2006., 16:04   #201
Quote:
zrixy kaže:
Jedino riješene je bježat sa Vrbana. Ja na svu sreću nisam na Vrbanima lll ali svejedno je krcato. A stvarno ne znam kako ljudima tamo u lll-ki nije ljeti prebučno od Jaruna. Pa ja sam preko puta Nivogradnjinih zgrada (zapravo malo još desno (gdje je videoteka pauk) i kada ljeti ima neki koncert ili slično, nema spavanja dok se to ne završi. A da ne govorim o buci i motorima na Horvaćanskoj. To mi je još najgore od svega. Strava. A policija ne trza.
ma mene ti koncerti (i opcenito "buka" s jaruna) ne smetaju
zgrada mi nije skroz na horvacanskoj pa ni tu buku ne cujem tako jako
sve je bilo super dok se nije pojavila zagrebgradnja i njihovi bageri koji od pola sedam ujutro piste! (kad voze u rikverc ), o prasini koje je pun stan da ne pricam...
ne mogu (a i ne zelim) bjezat s vrbana - tek sam tamo stigla
(malo prije nego sto je uopce pocela prica o vrbanima III (kad sam ja kupovala stan na taj prostor se trebao siriti SRC Jarun - podatak iz gradskog ureda za prostorno uredjenje))
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 16:31   #202
Quote:
zlocestoca kaže:
zagrebgradnja je vec ogradila zemlju do tih zgrada (ograda ide cca 1 metar od nivogradnjinih zgrada) tako da sumnjam da je itko osim njih vlasnik te zemlje...

nisam sigurna da netko smije samo tako "nasloniti" novu zgradu bez suglasnosti vlasnika tih zgrada? (a to nije nitko trazio)
Nisam sigurna koliko im je bitan pristanak vlasnika zgrade na koju se naslanjaju Ja sam u onoj sivoj zgradi sa crvenim balkonima i na nas se fino nasadila ona roza il kakva već zgrada bez ikakvog pitanja naravno...
Dadli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 16:33   #203
Quote:
zlocestoca kaže:
ma mene ti koncerti (i opcenito "buka" s jaruna) ne smetaju
zgrada mi nije skroz na horvacanskoj pa ni tu buku ne cujem tako jako
sve je bilo super dok se nije pojavila zagrebgradnja i njihovi bageri koji od pola sedam ujutro piste! (kad voze u rikverc ), o prasini koje je pun stan da ne pricam...
ne mogu (a i ne zelim) bjezat s vrbana - tek sam tamo stigla
(malo prije nego sto je uopce pocela prica o vrbanima III (kad sam ja kupovala stan na taj prostor se trebao siriti SRC Jarun - podatak iz gradskog ureda za prostorno uredjenje))
Da,baš,šta nam sad vrijede savjeti bježte s Vrbana kad smo tek došli

Sad sam tek vidla na plnu Zg gradnje one S zgrade

Neznam, nisam pametna, jel se može šta napravit ili je već kasno
Dadli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 16:36   #204
I da, pretpostavljam da znate da će zgrade bit i na onoj livadi kod okretišta, zapravo između okretišta i one sive zgrade s plavim krovom...OMG!!!
Dadli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 10:16   #205
Grrrr
Zato sam i ozivila ovu temu, kad sam nacula sto planiraju
Presjeklo me!!!
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 17:00   #206
Quote:
Dadli kaže:
I da, pretpostavljam da znate da će zgrade bit i na onoj livadi kod okretišta, zapravo između okretišta i one sive zgrade s plavim krovom...OMG!!!
MOLIM????
Od kud ti to? Pa tamo stalo nešto planiraju - te crkva, te policija, ..., a po novom i ona atletska dvorana!
Od kud ti te informacije? Za poludit!
Tinea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 09:16   #207
nista od sportske dvorane na vrbanima
http://www.vjesnik.hr/html/2006/11/1....asp?r=zag&c=2

vjerojatno ce uskoro zagrebgradnjini bageri krenuti s gradnjom jos 10-ak "zgradica" i na tom dijelu (pretpostavljam da ista sudbina ceka i planirani vrtic, osnovnu i srednju skolu.... )
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 20:12   #208
[QUOTE=Tinea]MOLIM????
Od kud ti to? Pa tamo stalo nešto planiraju - te crkva, te policija, ..., a po novom i ona atletska dvorana!
Od kud ti te informacije? Za poludit! [/QU

Aha...to znam već neko vrijeme,i znam da neće gradit Zg.gradnja već neka druga firma A ja se nadala da će nam bar to ostat

A jel znate kako napreduju planovi za ono kino/konzum centar???Mene bi ta informacija jako interesirala s obzirom da moj stanček gleda baš u tom smjeru Šta mislite,budu se one dve kućice šta su još ostale isto rušile oder
Dadli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 22:05   #209
Dragi moji možda budući susjedi ! kako razmišljam o kupovini stana u Vašem kvartu kontaktirao sam investitora ( Zagrebgradnju ) i stanovi u objektima S1 , S2 i S3 su prodani tako da će biti betona ko u priči. Vi koji već tamo živite . što mi savjetujete da li da kupujem stan ili da tražim nešto drugo. daj te mi molim vas koju korisnu informaciju iz prve ruke. Hvala svima !
malimišo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 22:50   #210
Quote:
malimišo kaže:
Dragi moji možda budući susjedi ! kako razmišljam o kupovini stana u Vašem kvartu kontaktirao sam investitora ( Zagrebgradnju ) i stanovi u objektima S1 , S2 i S3 su prodani tako da će biti betona ko u priči. Vi koji već tamo živite . što mi savjetujete da li da kupujem stan ili da tražim nešto drugo. daj te mi molim vas koju korisnu informaciju iz prve ruke. Hvala svima !
ma nemoguće da su S zgrade već prodane .... dosta stanova u tim zgradana je namijenjeno ljudima od kojih je kupljena zemlja, no da je i ostatak već prodana ... bio si tamo ili ...
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 23:23   #211
Quote:
Lavica02 kaže:
ma nemoguće da su S zgrade već prodane .... dosta stanova u tim zgradana je namijenjeno ljudima od kojih je kupljena zemlja, no da je i ostatak već prodana ... bio si tamo ili ...
Zašto pitaš ?

da. napravio predrezervaciju stana jer sam očekivao neku lovu i zvali me nakon par dana kad ću doći potpisati predugovor jer imaju navalu za stan i ima jako puno interesa.... i da , rekli mi da je vrlo vjerojatno sve prodano.A to je bilo prije skoro 3 tjedna !
malimišo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 10:36   #212
Quote:
malimišo kaže:
Zašto pitaš ?

da. napravio predrezervaciju stana jer sam očekivao neku lovu i zvali me nakon par dana kad ću doći potpisati predugovor jer imaju navalu za stan i ima jako puno interesa.... i da , rekli mi da je vrlo vjerojatno sve prodano.A to je bilo prije skoro 3 tjedna !

Dadli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 11:04   #213
Ja sam sredinom godine doselila u Vrbane III, ali na one zgrade na početku, objekt K2, i mogu reći da sam skroz zadovoljna, zato što je to skoro pa sam rub naselja. A ona velika livada koju sad bageri ravnaju će biti zelena površila, tamo se neće ništa asfaltirati ni graditi, osim škole i vrtića. A dio gdje će se hodati biti će popločen! To je najnovija informacija i to od šefa gradilišta. Valjda bi on trebao znati sigurno što će se sve izvoditi!
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 11:34   #214
Quote:
malimišo kaže:
napravio predrezervaciju stana jer sam očekivao neku lovu i zvali me nakon par dana kad ću doći potpisati predugovor jer imaju navalu za stan i ima jako puno interesa.... i da , rekli mi da je vrlo vjerojatno sve prodano.A to je bilo prije skoro 3 tjedna !
kad je planiran pocetak gradnje tih S zgrada?
pitam zato sto su na mjestu svih S zgrada jos kucice u kojima ljudi zive, srusena je samo jedna (prva do nivogradnjinih zgrada)
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 12:55   #215
Quote:
malimišo kaže:
Zašto pitaš ?

da. napravio predrezervaciju stana jer sam očekivao neku lovu i zvali me nakon par dana kad ću doći potpisati predugovor jer imaju navalu za stan i ima jako puno interesa.... i da , rekli mi da je vrlo vjerojatno sve prodano.A to je bilo prije skoro 3 tjedna !
Klasična Zagrebgradnja! Istu stvar su radili na Ravnicama prije 6 mjeseci. Evo tipičan scenario:
1. obitelj X iz kvarta Y počinje razmišljati o kupovini stana (za djecu, za sebe, za investiciju, ...). Odlučuju da bi bilo idealno kad bi kupili stan u istom kvartu.

2. Obitelj X saznaje da uskoro počinje gradnja neke zgrade u njihovom kvartu (najčešće usmena predaja u dućanu, od susjeda u prolazu ili preko ovakvih foruma). Zgradu će graditi tvrtka Z.

3. Glava obitelji X počinje bjesomučno zvati tvrtku Z jer očekuje da će dobiti bolju cijenu ako se javi prvi ili da će se stanovi odmah prodati. Tvrtka Z ga obavještava da "...još nisu formirali cijenu, ali mogu ga predbilježiti za neki stan". U lošijoj varijanti mogu mu reći "...već smo primili po 3 predbilježbe za svaki stan, nazovite kada počne prodaja možda netko odustane".

4. Obitelj X nestrpljivo očekuje poziv tvrtke Z i pri tome pokušava pogoditi kolika će biti cijena po m2.

5. Gradilište se konačno ograđuje i postavlja se tabla.

6. Stigao je poziv tvrtke Z, ili u češćoj varijanti, X zove Z i saznaje da je cijena po kvadratu 20-50% viša od onoga što je očekivao. Panika. Uzeti ili ne pitanje je sad.

7....

Dobar dio se ovdje slomi i uzme stan pogotovo ako je manje kvadrature i ako se može realizirati kredit sa hipotekom na toj istoj nekretnini.

Taj je scenario nažalost razlog konstantnog rasta cijena. Na žalost, ne znam što učiniti da se takav pristup kupnji i prodaji promijeni.

Te "predrezervacije" prije nego što se zna cijena pa obavezna obavijest nakon formiranja cijena da su "svi stanovi predrezervirani, neki i više puta" je klasičan način da ljudi progutaju veću cijenu prije nego što se zgrada uopće počne graditi.

Za zgrade R1-R4 na Ravnicama su mi rekli prije 6 mjeseci da su "za sve stanove imaju po 3 predrezervacije", a sad vidim da su zapravo vrlo malo prodali i da nema šanse da ispoštuju rokove izgradnje. Ne sumnjam da će na kraju sve prodati po cijeni koju traže (2100-2300), ali način na koji prodaju je odvratan.

GGG
GGG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 13:06   #216
[QUOTE=Dadli][QUOTE=Tinea]MOLIM????
Od kud ti to? Pa tamo stalo nešto planiraju - te crkva, te policija, ..., a po novom i ona atletska dvorana!
Od kud ti te informacije? Za poludit! [/QU

Aha...to znam već neko vrijeme,i znam da neće gradit Zg.gradnja već neka druga firma A ja se nadala da će nam bar to ostat

Jel znaš koja je firma u pitanju? I možeš li reci od kud ti iformacije? Može i na pm! Fakat me interesira ...
Tinea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 14:11   #217
Quote:
malimišo kaže:
Zašto pitaš ?

da. napravio predrezervaciju stana jer sam očekivao neku lovu i zvali me nakon par dana kad ću doći potpisati predugovor jer imaju navalu za stan i ima jako puno interesa.... i da , rekli mi da je vrlo vjerojatno sve prodano.A to je bilo prije skoro 3 tjedna !
vjerujes im?

nije ti cudno, da pored takve navale, oni tebe zovu?

odi na hoto-thread, pogledaj clanak iz poslovnog, u 4 mjesecu ove godine oni su, po rijecima njihove prodaje, imali "samo dva dvosobna stana". dan danas svaki jutarnji u subotu ima njihov placeni oglas preko cijele stranice, a cijena je otvoreno srusena.

nazoves li ih danas, opet ces bas ti imati srece da je ostao ma samo jedan stan koji odgovara tvojim kriterijima.

tako se prodaje... naivci povjeruju... misle da su imali srece sto su ostavili dvije vrece novaca... (ako im kazes drugacije, nece ih ostaviti)
nick-za-forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 15:07   #218
Vrbani-S-1

Ne znam kako ce uguratu 3 zgrade S-1 ispred onih Nivogradnje? Nigdje ne vidim djecja igralista ili djeca nisu u planu za ovaj kvart? Pa tu se ne moze normalno drvo posadit.!! Bit ce dobro ljeti kad zvizdan pripece, a propuha niodakle. Kvart definitivno ima, za sad, 5 zgrada viska....
Jel mi neko moze rec cemu sluze urbanisticki planovi osim sto nagrajeni projektanti dobiju lovu, a gradi se onako kako to gradjevinska mafija odredi?
February is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 18:40   #219
Pa tu se ne moze normalno drvo posadit.!!

a nis morali bu te se okrenuti proizvodnji bonsaia

inace zanima me kak ste zadovoljni sa samim stanovima, jel radi kvalitetno zg gradnja?
kils 10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 21:36   #220
Quote:
nick-za-forum kaže:
vjerujes im?

nije ti cudno, da pored takve navale, oni tebe zovu?

odi na hoto-thread, pogledaj clanak iz poslovnog, u 4 mjesecu ove godine oni su, po rijecima njihove prodaje, imali "samo dva dvosobna stana". dan danas svaki jutarnji u subotu ima njihov placeni oglas preko cijele stranice, a cijena je otvoreno srusena.

nazoves li ih danas, opet ces bas ti imati srece da je ostao ma samo jedan stan koji odgovara tvojim kriterijima.

tako se prodaje... naivci povjeruju... misle da su imali srece sto su ostavili dvije vrece novaca... (ako im kazes drugacije, nece ih ostaviti)
Mi smo na vrbanima ..... ne na hotu
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.