Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2011., 23:57   #21
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jel imaju u Senju neke replike ili nekakav muzej o tome?

Ili u bilo kojem gradu?
Ne,u hr ne postoji nikakav generalni muzej što se tiče brodogradnje,ima inicijativa u zadnje vrijeme,ali štos je da treba i vanjski i unutarnji prostor,što baš nema svaki grad
Najpogodnija je Rijeka,jer ima jedno veliko (golemo) skladište koje je na obali mrtvog kanala (starog korita riječine) tako da postoje ta dva osnovna uvjeta sve ostalo je pitanje kažem inicjative i novca
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 13:33   #22
Quote:
Dilecto Filio kaže: Pogledaj post
eh da, jest da nije riječ o hrvatskom brodu, no ako se nađete u biogradu na moru svakako navratite u muzej jer tamo...
Mislim da su najbolji eksponati s Gnalića još u narodnom muzeju u zd...


Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ne,u hr ne postoji nikakav generalni muzej što se tiče brodogradnje,ima inicijativa u zadnje vrijeme,ali štos je da treba i vanjski i unutarnji prostor,što baš nema svaki grad
Najpogodnija je Rijeka,jer ima jedno veliko (golemo) skladište koje je na obali mrtvog kanala (starog korita riječine) tako da postoje ta dva osnovna uvjeta sve ostalo je pitanje kažem inicjative i novca
U zadru se dugo pričalo o osnivanju pomorskog muzeja, nažalost niti dugotrajno 'lobiranje' nije baš dalo rezultate... no ovog ljeta se počelo pričati o osnivanju 'muzeja grada' koji bi bio smješten u providurovoj i kneževoj palači, a jedan dio muzeja bi bio posvećen pomorstvu (jezgru bi činila pomorska zbirka Hazu-a iz zd). Inače, ovog ljeta se mogao vidjeti dio te zbirke... bilo je stvarno zanimljivih stvari
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 14:05   #23
Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
Mislim da su najbolji eksponati s Gnalića još u narodnom muzeju u zd...




U zadru se dugo pričalo o osnivanju pomorskog muzeja, nažalost niti dugotrajno 'lobiranje' nije baš dalo rezultate... no ovog ljeta se počelo pričati o osnivanju 'muzeja grada' koji bi bio smješten u providurovoj i kneževoj palači, a jedan dio muzeja bi bio posvećen pomorstvu (jezgru bi činila pomorska zbirka Hazu-a iz zd). Inače, ovog ljeta se mogao vidjeti dio te zbirke... bilo je stvarno zanimljivih stvari
Pa Pomorski muzej u Zadru postoji! Između Maraske i Marexa. Samo je prostor mali i neadekvatan. Pričalo se o adekvatnom, sa vanjskim prostorom i slično...
__________________
ponedijak džigerice i zeja na uju za obid manistre u suvo za večeru, utorak nje š njon, srida hobotnice ispo cripnja za obid sardele u savur za večeru, četrtak nje š njon, petak šuga o losture š njokin za obid grancigule na buzaru za večeru, subota nje š njon, nedija nje š njon nje š njon
Liburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 14:07   #24
Quote:
Liburn kaže: Pogledaj post
Pa Pomorski muzej u Zadru postoji! Između Maraske i Marexa. Samo je prostor mali i neadekvatan. Pričalo se o adekvatnom, sa vanjskim prostorom i slično...
To je zbirka Hazu-a, i mislim da se ne može pogledati unutrašnjost... bar ne nenajavljeno...
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 14:16   #25
Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
To je zbirka Hazu-a, i mislim da se ne može pogledati unutrašnjost... bar ne nenajavljeno...
Hm prije rata se tio zvalo Pomorski muzej i bio je otvoren javnosti kao i bilo koji drugi. Otkad je to zbirka HAZU-a pod ključem?
x puta sam se pita u zadnje vrime da li se sad može unutra... Na Noć muzeja se može...
__________________
ponedijak džigerice i zeja na uju za obid manistre u suvo za večeru, utorak nje š njon, srida hobotnice ispo cripnja za obid sardele u savur za večeru, četrtak nje š njon, petak šuga o losture š njokin za obid grancigule na buzaru za večeru, subota nje š njon, nedija nje š njon nje š njon
Liburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 15:09   #26
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Dalmatinska bracera-jedan jarbol

Istarska bracera-dva jarbola

Dakle Braceru dijelimo na dalamtinsku i istarsku .Razlika je , u tome što dalmatinska ima jedan jarbol,dok istarska ima dva jarbola.
Nedavno je supetar kupio braceru s dva jarbola koju "prodaje" pod svoju,istine radi treba reći da bi je je bilo ljepše vidjeti pod zidinama Novigrada
Ali kako ssmo mi svi hrvati neka im bude
Pretpostavljam da sam onda ovo ljeto u Rovinju uspio slikati istarsku braceru. Sudeći po slici i uporedbi, to je to.



Svidio mi se kad sam ga vidio pa sam ga morao uslikati.
__________________
Wollt ihr den totalen Krieg? Ihr werdet totalen Krieg haben.
Scotsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 15:36   #27
Quote:
Liburn kaže: Pogledaj post
Pa Pomorski muzej u Zadru postoji! Između Maraske i Marexa. Samo je prostor mali i neadekvatan. Pričalo se o adekvatnom, sa vanjskim prostorom i slično...
Pomorski muzej postoji i u Rijeci,ali to je više onako
Postoji i ona kuća batane u Rovinju i tako,ali sve je to pre raštrkano,uz sve to ipak bi trebalo uz to,postojati neko centralno mjesto gdje bi sve bilo skupljeno i predstavljeno kako treba
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 21:18   #28
Brig Enrica-Rijeka,1868

__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 21:26   #29
Bark Lada,Rijeka,1871

__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 21:28   #30
Bark Marietta W-Rijeka,1863

__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 21:30   #31
Bark Hrvat,Bakar,1875

__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 21:34   #32
Bark Tri sina , Kraljevica,sagrađen negdje od 1870 do 1880

__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 21:37   #33
Prelijepe slike... no nisu li drugi i dva zadnja broda brig-škune?
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 21:37   #34
Bark Trojednica , Kraljevica,sagrađen negdje od 1870 do 1880


__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 21:40   #35
Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
Prelijepe slike... no nisu li drugi i dva zadnja broda brig-škune?
A može biti,ne znam ,na engleskom su označeni kao barg,ja sam pretpostavio da je to bark
Što se tiče veličine slika htio bi da su i veće ali ovaj forum nedopušta velike slike
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 21:42   #36
Brigantin Ida,prvotno Secunda,Rijeka ,1869

__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 21:47   #37
Grad Karlovac Kraljevica, 1868
Nacrt



Maketa

__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 21:53   #38
uvijek sam si htio kupiti tu jednu veću maketu,ali su užasno skupe
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 21:55   #39
Ivan Mažuranić,Bakar,1875

__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 21:59   #40
Brod Maria ana , Kraljevica ,1835 (slikano na temelju orginalnih nacrta)



Prvi parni brod A-U mornarice a vrlo vjerojatno i jedan od prvih parnih brodova izgrađenih na hr obali.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.