Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2013., 18:39   #21
Quote:
aniston kaže: Pogledaj post
Jos je dobro kada sam doma.
Al recimo kada odem negdje, kao sto sam bila na moru, kada sam radila i vratila se doma nakon 4 mjeseca.
Uzas sta me je docekalo.
:/
Dosla sam doma, umorna od putovanja i prvo kaj sam isla pospreat da bi imala gdje sjest i svoju sobu prluftat jer se to nikome nije dalo.
Uzas
A gle, žalosno mi je to čitati, još mi je žalosnije to šta je tvoj tata tako grub prema tebi, ono, da si sama napraviš kuću ... i tralala... On to vjerovatno govori, baš zato, jer zna da si tu i da nikuda nečeš iči na duže vrijeme. Teško je imati takve roditelje, žalosno mi je to, neki nebi stvarno trebali imati djecu... a ti si jedina kčer ili imaju još koga? I kako oni mogu tebi sa 26godina reči da ne možeš na kavu, jer moraš čistiti? ma šta i mama tako kaže??? ok, očevi znaju bit grublji, ali mameee...
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 18:51   #22
Quote:
saska111 kaže: Pogledaj post
A gle, žalosno mi je to čitati, još mi je žalosnije to šta je tvoj tata tako grub prema tebi, ono, da si sama napraviš kuću ... i tralala... On to vjerovatno govori, baš zato, jer zna da si tu i da nikuda nečeš iči na duže vrijeme. Teško je imati takve roditelje, žalosno mi je to, neki nebi stvarno trebali imati djecu... a ti si jedina kčer ili imaju još koga? I kako oni mogu tebi sa 26godina reči da ne možeš na kavu, jer moraš čistiti? ma šta i mama tako kaže??? ok, očevi znaju bit grublji, ali mameee...
Imam brata, al on ne zivi sa nama, zivi kod svoje cure i na svu srecu radi .
Bar njemu ide u zivotu.
Sad u subotu sam otisla kod sestricne na kavu, malo sam se isla prosetati, da bi me ona dopeljala doma i paljba po meni. Da gdje sam ja, da jel je radni dan, kuda se hoda itd.
S timda nikuda ni neidem.
I onda sam pukla i reka sam im da cu nazvat svoga frenda da dodje po mene i idem van, bez obzira kaj nemam ni kune . Da oni meni ne mogu odredjivat kuda ja idem.
Sve bi ja razumjela da po cjele dane hodam okolo. I da nista ne radim, da sam ljencina al sad mi je dozlogrdilo.
I tata mi je rekao da mogu ici al da ce me docekat zakljucana vrata pred nosom.
A sto se tice skolarina za faks, sama si placam jer si zaradim sezonski.

Prije sam.to sve onako i podnosila al sad mi je dojadilo. Imam 26 godina i nikuda ne idem da ne pricam drustveni zivot mi je na nuli.

Imam dvije frendice, koke studiraju, zive dalje od mene i idu svaki vikend van i imaju decke i sve pet. Iato ne rade. S tim da je ova jedna stara samnom. I sta bi ih roditelji trebali zatvoriti.

A moji samo mene sada imaju.

Sad mi je skroz dozlogrdilo i pocela samse inatiti.
Jer vidim da onako nikuda ovo ne ide.
Nadam se da ce mi upaliti jedan poslic. I samo da odem. Da mogu na miru zivjeti i da mi nitko ne kvoca. I ne drzi me samo doma.

Imam filing da polako pucam
aniston is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 00:57   #23
jadna ti

nemreš ti njima niš

probaj samo još raspored čišćenja ako nisi stavit na vidljivo mjesto,ali mislim da ne vrijedi

gle čisti svoju sobu ako je imaš,to jedina prostorija na koju možeš potpuno utjecat i di je sve po tvom...to si glancaj i nek sve miriši

a ostatak stana trpi dok se ne odseliš,vidi nije to tvoja briga,nisi im spremačica,niti pepeljuga


moji su isto koma neurdni i trpila sam ih al eto sad zato imam svoj dom i sav sjaji i super je čist,tu ja vladam i zapovjedam...i to je zakon!

strpljenje je biljka gorka okusa a slatkih plodova,isplati se čekati
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 01:04   #24
Nastojat cu biti strpljiva jos. Da strpljen spasen.
Hvala vam svima na savjetima i suosjecanju.
Proci ce i to.
Nadam se sto prije.
aniston is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 10:49   #25
A reci mi iz kojeg mjesta si ako ti nije bed... barem koji dio hrvatske? Ti si počela onda kasno studirati, kad imaš sada 26god, pa rekla sam da i da radiš ne bi si mogla plačati studij, stan, režije, hranu... Ok sa cimericom bi bilo lakše, ali svejedno... Koja si godina? kad se i radi sezonski nije da se zaradi ono hrpa love... Znam jer se bavim poslom koji je vezan za turizam i sezonu...
Ovo šta imaš doma je čisto zlostavljanje, a koliko ti starci imaju godina, mislim... ne mogu vjerovati, da takve stvari postoje...
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 12:23   #26
Quote:
saska111 kaže: Pogledaj post
A reci mi iz kojeg mjesta si ako ti nije bed... barem koji dio hrvatske? Ti si počela onda kasno studirati, kad imaš sada 26god, pa rekla sam da i da radiš ne bi si mogla plačati studij, stan, režije, hranu... Ok sa cimericom bi bilo lakše, ali svejedno... Koja si godina? kad se i radi sezonski nije da se zaradi ono hrpa love... Znam jer se bavim poslom koji je vezan za turizam i sezonu...
Ovo šta imaš doma je čisto zlostavljanje, a koliko ti starci imaju godina, mislim... ne mogu vjerovati, da takve stvari postoje...
Zivim na sjevero - zapadnom djelu Hrvatske.
Nekako bi pregrmila jos malo.
Sve sam odslusala, sva predavanja, izvanredovan sam student. Vise ne moram ici na predavanja samo na ispite.

Jedno ljeto sam imala placu 4300, bio mi je smjestaj placen i dosta sam usparala, za skolarinu je bilo.

Moji su 60-to godiste.

Morat cu jos istrpiti.

A koje poslove radis ( ako smijem znati ) ?
aniston is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 15:33   #27
Quote:
aniston kaže: Pogledaj post
Zivim na sjevero - zapadnom djelu Hrvatske.
Nekako bi pregrmila jos malo.
Sve sam odslusala, sva predavanja, izvanredovan sam student. Vise ne moram ici na predavanja samo na ispite.

Jedno ljeto sam imala placu 4300, bio mi je smjestaj placen i dosta sam usparala, za skolarinu je bilo.

Moji su 60-to godiste.

Morat cu jos istrpiti.

A koje poslove radis ( ako smijem znati ) ?
je pa roditelji ti nisu neki starci, ne kužim kako su tako grubi i ne shvačaju te. Da 4300kn mjesečno je ok, tako 4mjeseca, sve je to ok, ali... kad izračunaš poslije na 8mjeseci kojih ne radiš+fax nije to sad krdo love. Radim i radila sam po svuda, ono, poslovi vezani za htt... Radila sam i van hrv, tako da mi je sve jasno...
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 16:07   #28
Quote:
saska111 kaže: Pogledaj post
je pa roditelji ti nisu neki starci, ne kužim kako su tako grubi i ne shvačaju te. Da 4300kn mjesečno je ok, tako 4mjeseca, sve je to ok, ali... kad izračunaš poslije na 8mjeseci kojih ne radiš+fax nije to sad krdo love. Radim i radila sam po svuda, ono, poslovi vezani za htt... Radila sam i van hrv, tako da mi je sve jasno...
I to ce proci. Samo da dam ove ispite. I onda gibam gdje god me vjetar ponese.
Kod nas negdj raditi ili vani tako mi svejedno. Nista me tu ne drzi.
Sad me dosta koci faks. To mi je velika prepreka.
aniston is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 17:45   #29
ma uspijeti češ još malo potrpiti, kad več cijeli život to trpiš. Ja osobno vani više nikada ne bi radila.... jer si uvijek vani stranac, kako god okreneš. Doma je doma kako ideš stariji nekako te doma više vuče...
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 19:45   #30
Quote:
saska111 kaže: Pogledaj post
ma uspijeti češ još malo potrpiti, kad več cijeli život to trpiš. Ja osobno vani više nikada ne bi radila.... jer si uvijek vani stranac, kako god okreneš. Doma je doma kako ideš stariji nekako te doma više vuče...

da..a kod nas je posao lako nac..svi te objerucke jedva cekaju
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 11:05   #31
da teško je nači posao, ali kad ga nađeš, ako si dobar radnik, to se pročuje i onda te sami traže da dođeš raditi kod njih to govorim iz iskustva kad uđeš jednom u đir upoznaješ razne ljude, pa se tako i mogučnosti otvaraju, samo... taj prvi korak je teško postiči
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 14:32   #32
Identičan slučaj, al kad ovo tvoje pročitam odmah mi je malo lakše, s tim da moji nisu radnici već umirovljenici. I nikad ne čiste.
Ako mene nema doma, u stanje su jesti iz zdjelice od psa,naravno samo da ne bi morali oprati tanjur.
A ako im ja ne očistim sobe, mogli bi tako prljavo držati valjda dok ih netko ne prijavi sanitarnoj službi, a kad ja spomenem da treba pospremati onako da ih navučem da mi malo pomognu, onda kažu da je to sve lijepo, čisto i uredno
Zapravo jedino gore od te njihove neurednosti je ekstremno nepokolebljivo uvjerenje kao ništa nije prljavo i još bi bez pol beda zvali goste
ili ono frce im na prozor iz lonca 2o deka svinjske masti, a oni umjesto da to očiste ovjese još iznad njega čipkaste zavjese
jennynopenny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 14:39   #33
Quote:
aniston kaže: Pogledaj post
Htjela bi se od seliti ali nemam mogucnosti.

Znam da nije ljepo da tako pisem o svojim roditeljima, ali negdje moram podjelit svoju frustraciju i potraziti savjet.

Osjecam se kao kucanica koja bi trebala cjeli dan ici za njima i pospremati ali vise necu puko mi film, cak me boli briga i ako netko bude dosao kod nas jer mi je dosta vise
Teže je za takvim osobama čistiti i popravljati ono što su oni navodno očistili nego cijeli dan biti parviš lady.
Moji su još i škrti na svemu, a posebno na sredstvima za čišćenje, jer to kao ne treba najbolje je sve prati s vodom.
I onda ja izpizdim kad se netko od njih kakti ponudi da napokon "opere" suđe, a ja onda moram ponovo ili kad krene debata mogu li se žute mrlje iz školjke skinuti sa čistom vodom.
Hebote, koji ste vi sretnici šta nemate moje roditelje..
jennynopenny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 18:10   #34
Zasto kad im dodes u posjet cistis?

Ja odobno smatram nekulturnim nekom doc u goste i cistit.
Da dodem svom starom u kucu i cistim a ima zenu zdravu i zivu halo?

Il svekrvi, da brisem prasinu, perem wc? Po meni je to ne postivanje. Sredujem ono sto ja, mm, beba zamazemo.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 13:33   #35
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Da dodem svom starom u kucu i cistim a ima zenu zdravu i zivu halo?
A on nije živ i zdrav?
Zašto je žena kriva ako je prljavo, a ne on?
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 13:37   #36
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
A on nije živ i zdrav?
Zašto je žena kriva ako je prljavo, a ne on?
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 16:45   #37
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
A on nije živ i zdrav?
Zašto je žena kriva ako je prljavo, a ne on?

Baš sam to i ja htjela napisati. Meni je nekulturno nešto takvo izjaviti, a ne očistiti stan/kuću starim roditeljima jer ih volim i ne želim da se udave u prljavštini, kakvi god oni bili po pitanju spremanja i čišćenja.

Zadnje uređivanje Carla Marx : 20.08.2015. at 17:00.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 20:09   #38
Nije zdrav!
I nisu ni stari.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 20:19   #39
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Baš sam to i ja htjela napisati. Meni je nekulturno nešto takvo izjaviti, a ne očistiti stan/kuću starim roditeljima jer ih volim i ne želim da se udave u prljavštini, kakvi god oni bili po pitanju spremanja i čišćenja.
Meni je nekulturno ocjenjivat ljubav prema nekome kroz to da mu sluzim.
Ja svoje roditelje i volim i postujem ali ne dolazim zeni od 40 godina i cistim kucu, smatram da je ona dovoljno u snazi i da je stalno domavda bi to mogla sama.
Da je tata sam ili da su staru mozdaa i bi al ovako nevidim potrebu.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 15:09   #40
Čitam ovaj post i pokušavam se sjetiti jesam li kojim slučajem prije nekoliko godina ja otvorila ovu temu, no očito je da nas ima još s istim problemom.
Također sam izvanredno studirala i kroz svih pet godina studija sam kod kuće rintala i čistila za svojom familijom. Nee, nisam studirala izvanredno jer drugdje nisam upala, već jer je to bio jedini studij u mom gradu, te sam se u konačnici odlučila školovati 'od kuće'. Na kraju krajeva, to je i bila najjeftinija opcija. Također sam računala da ću naći neki posao, no ni ja nisam bila te sreće. I kad bih 'pronašla' neki posao, to je bilo totalno 'sranje' na koje bih izgubila previše vremena i novaca (živim 20-tak km od prvog grada u kojem bih mogla naći posao), poslovi sa sss nisu nikako plaćeni te bi u konačnici patio i moj studij. Oooo, da znam da će se sad naći pametnjakovići koji će reći da sam izbirljiva.
Ni moji roditelji se nikada ne izuvaju kad ulaze u kuću, čak ni na otiraču ne obrišu cipele. Živimo na selu, imamo kokoši i svinje, svašta se nanosi u kuću. Grozno, znam.. Od ulaza do spavaćih soba imam kaj svaki dan usisavati i brisati. I to nije u redu! Samo da se na ulazu prezuju, ne bi trebalo to raditi svaki dan.
Kupaona je nova, bijela, ali kad se dođe iz staje direkt u nju. Bolje da ne pišem kakvi ostaju pod i umivaonik, ručnici se ne ostavljaju na vješalici nego prljavi i nagužvani na košari za veš ili vešmašini..
Kuhinja - suđa se UVIJEK nađe! Uglavnom me svako jutro dočeka suđe od ručka i večere od prethodnog dana. Na stolu uvijek ima mrvica, poflekani stoljnjak, čaše po regalu i klupčici od prozora..
Kad konačno sve to počistim i skuham ručak, trebala bih imati snage za učenje, ne? Po meni je to omalovažavanje tuđeg truda. Nemoguće je razovarati sa njima. Ima dana kad poludim i sve ostavim kak je bilo, no onda baš u inat netko dođe pa si misli '' Gle, doma je starcima na grbači, bar bi mogla malo počistiti taj svinjac''. I ne, nisu to stari nemoćni roditelji, samo znaju da ima netko tko će sve to umjesto njih počistiti. Ne tražim puno, samo da se cijeni moj trud I briga za kućanstvo. Nekoliko puta sam pukla i sve stvari koje nisu bile na mjestu pokupila u jednu kutiju i sipala im u spavaću sobu na krevet.
Jednostavno ne volim nered i kad ga vidim, automatski krenem spremat (kontrol frik sam, ne?) i kad završim, više nemam snage ni za što.
I zaključak - nema tu pomoći! Pomiriti se sa situacijom, moliti za strpljenje i čim prije naći posao.
P.S. Čekam napad nečije neuredne mame ))
rokokoko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:35.