Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2015., 11:21   #81
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
...Što je u stvari izrazita nepravda prema drugim rodiljama koje nemaju novaca da plate i zbjegnu bol,što još jedno odvratno kršenje liječničke etike,jer ako već to čine bez opravdanih med indikacija,onda bi to trebalo bito dostupno baš svakoj rodilji.
nije nepravda amary, možda prije nedovoljna informiranost rodilja u svrhu zgrtanja što više para...osobno, nikad se ne bi odlucila na carski, ne toliko radi sebe koliko radi bebe...cisto iz razloga jer ta bol dođe i prođe a, ako dođe do komplikacija, posljedice ostaju doživotno...
btw...nekad je tako bila in epiduralna, pa je sad skoro pala u zaborav...tak ce biti i sa carskim...sve su to samo trendovi
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 11:39   #82
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
o "prednostima carskog", evo imaš ovdje http://www.roditelji.hr/trudnoca/por...carskim-rezom/
Hoćemo sad i za prirodan porod napisati podatke?
Imaš milijun posljedica i za mamu i za bebu ali to je prirodno pa je tako trebalo biti a carski je umjetan pa nije tak trebalo biti... onak... jebi ga, rodit moraš nekako a mislim da je na ženi da odabere kako
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 12:11   #83
epiduralna je pala u zaborav?

potpis, francesca.
porod je rizik, kako god okrenes, i za mamu i za bebu. na rodilji je da odluci kako zeli roditi i koje rizike zeli radije preuzeti.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 12:19   #84
A onaj tko ima vise love ce si moci priustiti bolje...kao uostalom i u svim ostalim stvarima u zivotu.
To je jednostavno tako.
Bilo bi lijepo kad bi sve zene imale za privatnog ginekologa, ali...nemaju.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 12:22   #85
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
A onaj tko ima vise love ce si moci priustiti bolje...kao uostalom i u svim ostalim stvarima u zivotu.
To je jednostavno tako.
Bilo bi lijepo kad bi sve zene imale za privatnog ginekologa, ali...nemaju.
Na žalost
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 12:32   #86
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Hoćemo sad i za prirodan porod napisati podatke?
Imaš milijun posljedica i za mamu i za bebu ali to je prirodno pa je tako trebalo biti a carski je umjetan pa nije tak trebalo biti... onak... jebi ga, rodit moraš nekako a mislim da je na ženi da odabere kako
pa ako znaš, imaš kakav podatak, slobodno napiši ...zašto ne, ja osobno nemam i linkala sam samo ono što znam
btw, uopce nije stvar prirodnog (jer uostalom to ni nije u 90% slucajeva prirodan porod) i umjetnog...stvar je u posljedicama koje su izglednije kod carskog, kako za mamu, tako i za bebu...

ista stvar kao i kod ove trudnoce u 65g, to što se može ne znaci da je dobro i pametno,što se nažalost i pokazalo...

Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
epiduralna je pala u zaborav?
jap, u odnosu na njezin hit prije 10-15g, sad je u padu, trend postaje carski...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 12:45   #87
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
pa ako znaš, imaš kakav podatak, slobodno napiši ...zašto ne, ja osobno nemam i linkala sam samo ono što znam
btw, uopce nije stvar prirodnog (jer uostalom to ni nije u 90% slucajeva prirodan porod) i umjetnog...stvar je u posljedicama koje su izglednije kod carskog, kako za mamu, tako i za bebu...

ista stvar kao i kod ove trudnoce u 65g, to što se može ne znaci da je dobro i pametno,što se nažalost i pokazalo...


jap, u odnosu na njezin hit prije 10-15g, sad je u padu, trend postaje carski...
Ne da mi se tražit linkove ali nije ni bitno jer ja ne zagovaram carski za sve niti ga propagiram kao najbolje za sve i nisam uopće protiv prirodnih poroda

Ali, caarski je bio meni najbolje rješenje za mene i moje djete i nervozira me kad to netko prozove hirom

Osobno, puno više znam "oštećene" djece iz prirodnih poroda
Također ne znam niti jednu mamu koja je imala ikakve komplikacije nakon carskog, evo zaista, ne izmišljam
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 12:54   #88
Ja sam imala indikaciju za carski, iako su se u početku nećkali, i to je uistinu bila najbolja moguća opcija za mene i dijete. Neovisno o tome sam, konzultirajući se unaprijed s raznim liječnicima, se odlučila na carski sa ili bez indikacija. Definitivno sam odlučila idući put platiti Podobnika. Ne želim biti ničiji eksperiment niti ušteda u budžetu.
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 13:00   #89
mene uopce ne nervozira, ravno mi do dunava sto netko misli o meni i u rl kamoli na forumu carski se s razlogom zove carski, ja uvijek velim
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 13:03   #90
tema nije carski rez vs prirodan porod. nego predvidjena/preporucena dob za majcinstvo

na temi carski rez po zelji, mozete nastaviti raspravu, ako nemate ovdje sto za reci o dobi za majcinstvo
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima

Zadnje uređivanje Monstera : 16.07.2015. at 13:48.
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 11:53   #91
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
A onaj tko ima vise love ce si moci priustiti bolje...kao uostalom i u svim ostalim stvarima u zivotu.
To je jednostavno tako.
Bilo bi lijepo kad bi sve zene imale za privatnog ginekologa, ali...nemaju.
lova nije garancija da će sve proći dobro. ni to što radi privatno nije garancija da je netko bolji liječnik od onog koji radi (samo) u bolnici.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 11:54   #92
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Ocekivana zivotna dob zene u De je 83, tako da bi uz sasvim prosjecnu srecu trebala dozivjeti njihov 18-i rodjendan
Quote:
Ali zakonodavci u Ceskoj i Ukrajni ne misle kau u Njemackoj? Znaci, vracamo se na pocetak, jedina prepreka je novac i koliko ga imas? Ok, zdravstveni kapitalizam na USA nacin, koliko imas toliko ces i dobiti?
u principu da, što je i dobro.
s obzirom da ovo 4. djece kojima se statistika smiješi toliko da eto imaju šanse da im majka doživi 18.rođendan (s tim da im još više sreće treba da ta ista majka ne bude potpuno dementna i nepokretna, odnosno u krevetu nekog ugodnog staračkog doma) onda bar imaju zaštitnu mrežu u vidu njezine financijske i imovinske ostavštine.

Quote:
Koliko zena u Hr nije ostvarilo trudnocu doj je u Hr zakonodavac smatrao da se ne smije zamrzavati embrije a zene nisu imale za postupke u inozemstvu? Cudi me taj argumet "zakonodavca" u zemlji koja je jos jucer imala takav MpO zakon (da sad ne seciram sadasnji i njegove mane), ili zemlji koja Ustavom brani homoseksualni brak jer je "krivog sastava". Zakonodavci cesto pisu nepravedne partikularne zakone i onda treba puno vremena da se isti promijene.
ne razumijem sad baš ovo.

da, zakoni su često blesavi i temelje se na neznanju ili interesima određenih skupina.
no društvo nam je određeno putem zakona, izglasavaju se ukoliko su određene skupine dovoljno jake da ih iznesu.

trenutni zakonodavni okvir i meni brani nešto za što ja smatram da imam pravo, međutim tako je kako je.

u svakom slučaju, kad bi se o ovom pitanju izglasavalo, ja bih glasovala za zabranu MPO oplodnje starih žena, ti bi glasala protiv zabrane, a većina bi presudila.

Quote:
Sto se vrtica tice, ne kuzim odakle sad odjednom vrtic, i kakve veze ima s icime? Mozda da pitas zene kojima 70+ bake cuvaju unucad jer su jaslice zlo i treba ih izbjeci pod svaku cijenu?
u stvari ne znam za slučajeve gdje tako stare žene čuvaju djecu.
tj samo jedan primjer, kolegi s posla obje bake rade, pa malu kad je bolesna po par dana pričuva prabaka.
to bude na par sati, svakako se organiziraju, mala tada gleda tv i ova joj pripremi za jest.

ne vodi je u šetnje niti u park. jer je žena od 70+ i jedva sebe nosi i svjesna je da ukoliko bi 3+ dijete počelo trčati na cestu, ona ne bi mogla ništa osim zapomagati da joj netko pomogne.


Quote:
Ja nisam mjerilo i ne zelim da mi se drzava petlja u moje odluke, a time ne zelim ni da se drugima petlja u odluke i zivot, dokle god smo u granicama nestete drugima.
ovo je dosta čudan stav, s obzirom da nam država prepisuje život, npr. od toga kad moramo na posao nakon poroda, preko toga kad će nam djeca u školu, koliko će u njoj biti, pa to toga moram li ili ne platiti porez na imovinu svog partnera s obzirom na to jesmo li ili ne potpisali bračni ugovor

mislim, društvo/država ti čitav život definira, al ti ne bi da ti se petlja u odluke i život?

Quote:
Plus, drzava nema kristalnu kuglu da kaze kako ce nekom djetetu biti u zivotu, ali ima zakone i mehanizme koji stite djecu od losih roditelja bez obzira kako (i s koliko godina) su dobili tu djecu.
dakle treba pustiti da stare žene rađaju djecu, a onda kasnije djelovati?


da se vratim na početnu tezu - ovo je pitanje medicinske etike.
ne etike društva/države (stav "je li gay ok", "ima li embrij dušu"), već medicinske etike - je li ok za novac vršiti MPO nad ženama za koje postoje medicinske indikacije da neće uopće moži iznijeti trudnoću, gdje postoje izuzetno veliki rizici da s djecom sve neće biti ok, i gdje je kasnije zaista otvoreno pitanje tko će uopće brinuti za tu djecu.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 12:04   #93
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post

cut

da se vratim na početnu tezu - ovo je pitanje medicinske etike.
ne etike društva/države (stav "je li gay ok", "ima li embrij dušu"), već medicinske etike - je li ok za novac vršiti MPO nad ženama za koje postoje medicinske indikacije da neće uopće moži iznijeti trudnoću, gdje postoje izuzetno veliki rizici da s djecom sve neće biti ok, i gdje je kasnije zaista otvoreno pitanje tko će uopće brinuti za tu djecu.
To pitanje više nije etike, već prostituiranje iste.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 08:33   #94
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post

da, zakoni su često blesavi i temelje se na neznanju ili interesima određenih skupina.
no društvo nam je određeno putem zakona, izglasavaju se ukoliko su određene skupine dovoljno jake da ih iznesu.

trenutni zakonodavni okvir i meni brani nešto za što ja smatram da imam pravo, međutim tako je kako je.
Pa tu se razlikujemo - kad je zakon nepravedan i protivan mojim uvjerenjima onda se borim protiv njega, glasam za stranke koje tvrde da ce ga ukinuti, saljem mailove prosvjeda , podrzavam udruge koje rade protiv njega itd. Ako se neka postupanja ticu mene osobno i smatram ih nepravednim - onda ako mogu bez griznje savjesti radim po svom. Nedam da mi drugi kroje zivot ako mi to steti.

Ako je tebi stav "tako je tako kako je" dovoljan, onda ok. Meni nije.
Quote:

da se vratim na početnu tezu - ovo je pitanje medicinske etike.
ne etike društva/države (stav "je li gay ok", "ima li embrij dušu"), već medicinske etike - je li ok za novac vršiti MPO nad ženama za koje postoje medicinske indikacije da neće uopće moži iznijeti trudnoću, gdje postoje izuzetno veliki rizici da s djecom sve neće biti ok, i gdje je kasnije zaista otvoreno pitanje tko će uopće brinuti za tu djecu.
Nema medicinske etike van etike drustva. To je iluzija. Medicinska etika je bila i stavljanje homoseksualaca u psihijatrijske ustanove. Medicinska etika je bilo i nedavanje informacija o kontracepciji jer se to protivi Bozjem naumu. Medicinsku etiku provode doktori koji su ljudi iz tog istog drustva i vrlo cesto sa svojim osobnim stavom"embrij ima dusu" jos dodatno zasticenim "strukovnim" argumentom (ja sam te struke, nemate vi mene sto propitivati, jeste vi studirali medicinu, ha?)
Nemam povjerenja u medicinsku etiku. Prepustanje njoj bez kritickog promisljanja iste je samo jos jedno podcinjavanje svoje slobodne volje i volje drugih jos uzem krugu ljudi koji osjecaju jos manje volje i zelje za javnom i argumentiranom raspravom o njihovim stavovima. Kako smo inace dosli do naseg nedavnog Mpo zakna nego uz blagoslov nase struke i pod vodstvom naseg strucnog ministra???

Enivej, nemam dalje namjeru nastaviti o ovoj temi, cudi me samO u konacnici ta kolicina zelje za restrikcijama u reproduktivnim odlukama zena od zena samih nakon tesko izborenog prava na slobodu odlucivanja o (ne)radjanju i oslobadjanju okova prirode (jer priroda je ogranicavajuca) samo da bi drugima isli nametati neke druge prirodne okove.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 16:14   #95
Evo i trendova - omogućiti si na vrijeme odgađanje trudnoće za post-menopauzu zbog karijere kao dio health benefit paketa (cijena je prava "sitnica" - 20k$)

http://www.telegraph.co.uk/finance/n...ale-staff.html

Danas u "dalekom" SAD-u, a već sutra u vašem susjedstvu...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 16:20   #96
Sorry, ali nije mi jasno koji je tvoj komentar. Pozitivan ili negativan?
Ako ti je ovaj prethodni primjer u redu, onda je i ovo, ili? Tu se ipak radi o mladjim mamama. Ili mozda i ne...obzirom da vjerojatno nema ogranicenja. (nisam citala)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 16:36   #97
Zašto bi bio pozitivan ili negativan?

Moj komentar je prilog na tezu da postoje tehnologije (omogućavanje rađanja u kasnijoj životnoj dobi) i da kad postoje tehnologije da onda postoje i skupine koje ih žele koristiti. I da su solidne šanse da će se broj korisnika (i razloga upotrebe) proširivati a ne smanjivati. I da je sve u svemu čista iluzija misliti da će se tehnologije i postupci zabraniti s glavnim arugmentom da nije "prirodno"...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 17:14   #98
Ahaa, ok onda.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 21:59   #99
Quote:
proab kaže: Pogledaj post

Moj komentar je prilog na tezu da postoje tehnologije (omogućavanje rađanja u kasnijoj životnoj dobi) i da kad postoje tehnologije da onda postoje i skupine koje ih žele koristiti. I da su solidne šanse da će se broj korisnika (i razloga upotrebe) proširivati a ne smanjivati. I da je sve u svemu čista iluzija misliti da će se tehnologije i postupci zabraniti s glavnim arugmentom da nije "prirodno"...
pa ako idemo tom logikom, meni je onda draze da proizvodimo djecu kak si je aldous huxley zamislio u brave new worldu....
da ih odmah raspodjelimo kak spada
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 23:33   #100
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pa ako idemo tom logikom, meni je onda draze da proizvodimo djecu kak si je aldous huxley zamislio u brave new worldu....
da ih odmah raspodjelimo kak spada
Da? Meni se ta kolektivisticka negativna utopija oduvijek cinila jako nerealnim i nimalo vjerojatnim scenarijem. S druge strane sve veca individualizacija i odbijanje svih kolektivistickih normi (drzava, nacija, vjera,...) se cine realnijim scenarijem za zapadni (i dalekoistocni) svijet, za ove muslimanske zemlje ne bih htjela gatati.

Da ne spominjem da svi koji placaju iz vlastitog dzepa sigurno zele alfe a ne delte... mozda se na kraju ipak pokaze da drustvo moze postojati samo od alfi? tehnika narodu i te spike, masovna proizvodnja i opadajuci troskovi primjene (za jedno cca 100 godina?) Vidimo da se u Indiji i Kini polako pokazuje da bas nije zgodno da se drustvo sastoji od vecine muskih. Valjda nesto ipak budemo naucili kao drustvo putem metodama pokusaja i pogresaka...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.