Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2006., 13:22   #1
Ona ostaje s djecom i ....

Frendica s malom djecom (1,5 god, blizanci) namjerava raskinuti brak s tipom koji se pokazao neodgovornim, problematičnim (pije i tako 'bježi' od odgovornosti). Kaže ona meni: "Kako da ostanem sama s dvoje male dječice?" A ja joj kažem - pa i sad si skoro uvijek sama i sve sama radiš i brineš za njih.
Ona se boji da će ostati cijeli život sama, da neće upoznati osobu s kojom joj može biti lijepo i dobro, zato što ima dvoje male djece.
Ja joj kažem - pa ima velik broj tipova koji su se rastali i koji imaju djecu iz prvog braka, kojima neće biti nekakvo 'čudo' što imaš djecu i što si majka....
Uglavnom, da ne duljim, na njenu molbu postavljam temu, a pitanje bi bilo
kako muškarci na to gledaju, znate li za slične slučajeve itd.
(ja joj kažem, ako upoznaš pravu osobu, ona će se potruditi prihvatiti i djecu....) (?)
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 13:43   #2
Ja znam za jedan slučaj u kojem je tip sa ribom koja ima dijete. Jedno, ne dva. Ali i inače žene rjeđe rađaju blizance nego jedno dijete. A jel ima frendica nekretninu? Ako bismo radili neku tablicu u kojoj bi djeca bila minus ( za mene su djeca kao psi, jebiga, hoću reći, ne bih ne bio s nekom ribom zato što ima psa ) , onda je nekretnina definitivno plus. I dobar posao je plus. Sise su plus.

Mislim, ako ona više ne želi upoznavati nove ljude, ako ne želi biti barena ili nešto takvo, onda su joj djeca prilično dobar izgovor.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 13:51   #3
Quote:
walter kaže:
A jel ima frendica nekretninu? Ako bismo radili neku tablicu u kojoj bi djeca bila minus, onda je nekretnina definitivno plus.
prenijet ću joj
ma ona je sad "u strahu", da, možda traži "izgovor" kako bi izbjegla ono što bi ustvari morala učiniti, dakle prekinuti, a boji se budućnosti, pogotovo sad kad više nije sama, već su tu i djeca
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 13:52   #4
np Halid Muslimovic - Volimo te ja i moja mama
 
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 13:48   #5
ja znam dvije, to ti dođe k'o jedna s blizancima

čini mi se da su djeca češće "prepreka" samoj majci nego nekom muškarcu
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 15:10   #6
Quote:
čini mi se da su djeca češće "prepreka" samoj majci nego nekom muškarcu
baš to.
moja prijateljica se nedavno udala po drugi put a ima iz prvog braka jednog sina i curice blizanke.sad je isto trudna
jebate,ko stroj za rađanje

Zadnje uređivanje Cats : 05.04.2006. at 17:23.
aloevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 15:23   #7
Quote:
aloevera kaže:
čini mi se da su djeca češće "prepreka" samoj majci nego nekom muškarcu.baš to.
moja prijateljica se nedavno udala po drugi put a ima iz prvog braka jednog sina i curice blizanke.sad je isto trudna
jebate,ko stroj za rađanje
isprintat ću joj ovaj i sve prethodne odgovore
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 13:48   #8
Ja se samo pitam kuda ovaj svijet ide.

Zar se vise niko nema cime pohvaliti???

Samo cujes "razvode se... plakale smo skupa... svi su isti... mrzim muskarce... sve su zene drolje... napio se i ubio zenu pa sebe"
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 13:55   #9
Quote:
Vanjushka kaže:
Ja se samo pitam kuda ovaj svijet ide.

Zar se vise niko nema cime pohvaliti???
.................................................. ...........
to se i ja pitam (ja sam npr. mislila da ću u svojim sadašnjim godinama imati dvoje djece, muža, stan + kuću u izgradnji )
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 13:59   #10
Mozda je dovoljno imati nekoga ko te voli i ko bi za tebe ruku u vatru, onda i ta djeca i stan i kuca u izgradnji dodju sami od sebe, ili ako i ne dodju, nekako su manje bitni.

Valjda.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 14:07   #11
Quote:
Vanjushka kaže:
Mozda je dovoljno imati nekoga ko te voli i ko bi za tebe ruku u vatru, onda i ta djeca i stan i kuca u izgradnji dodju sami od sebe, ili ako i ne dodju, nekako su manje bitni.
Valjda.
Sigurno.

Nego, željela sam reći kako sam imala nekakvu svoju projekciju preuzetu iz odgoja, okoline i sl. kao primjer 'uspješnog života'
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 14:41   #12
To da li će naći nekoga ovisi o njoj i tome kakva je kao osoba, a ne o broju djece. Ne biraju se ljudi koje ćeš voljeti po kriteriju ima/nema djece.
Andromeda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 17:19   #13
I ja sam (bila) u slicnoj situaciji, rastala se prije tocno tjedan dana. I prije toga su me mucila ista pitanja (i jos uvijek me katkad muce) - hocu li nekoga naci, kako ce se dijete (10 mjeseci) uklopiti u sve to.
On je isto bio neodgovoran, sve sam radila sama, ali k tome me jos i posteno varao.
Anyway, kazu mi da sam sad puno smirenija i izgledam sretnije, jer ipak nisam suocena sa svakodnevnim zivciranjem zbog njegovog kretenskog ponasanja. I zaista mi se ne cini da mi je objektivno teze bez njega. Istina, mozda bi mi financijski bilo nesto lakse, jer sad placam sama racune itd. ali opet, on je trosio na svoje gluposti veliki dio love. Najveci mi je zapravo problem sto se ipak veci dio dana sama brinem za maloga, ustajanje po noci, igranje i to, a k tome i radim. Maloga cuva dadilja, a i starci mi ulete za cuvanje po potrebi plus za lovu.
Najvaznije mi je da vise nisam u onoj agoniji i neizvjesnosti i da se svakodnevno ne razocaravam. Ne mogu reci da je lako, ali ipak je bolje od toga da dobijem rak ili nesto od zivciranja. Prvih par mjeseci mi je bilo grozno, ali stvarno grozno, i sad se pitam kako sam to prezivjela.
Mislim da nije najpametnije da se petljas, to mora biti njena odluka, a ti je mozes podrzati u tome. Tesko je i s jednim djetetom, a kamoli s dva. Ipak, bolje sada nego za par godina, klinci razvijaju svoju licnost u najvecem dijelu do 6.godine pa bi kasnije mogli biti sjb. A i razvod im je najstresniji od 4. do 10.godine.
Ne znam, njihov odnos je njihov odnos, mozda tu ima i dobrih stvari. Ima puno neodgovornih frajera koji s vremenom odrastu.
__________________
I had no shoes and complained, until I met a man who had no feet.
Almorah is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 17:38   #14
Quote:
Almorah kaže:
Ne znam, njihov odnos je njihov odnos, mozda tu ima i dobrih stvari. Ima puno neodgovornih frajera koji s vremenom odrastu.
Almorah, nikad se ne bi usudila 'petljati' u takve stvari. Bliske smo prijateljice i
otvoreno razgovaramo o tome.
Tebi Almorah,želim svako dobro, drago mi je da si donijela odluku, možda je teško u početku, ali dugoročno - svakako bolje riješenje.
O tome se i radi - ona mi je sama priznala da ih otac njene djece 'uništava' (tako se izrazila); željela je reći da ona u takvom odnosu postaje 'loš' roditelj svojoj djeci, jer je nesretna, isfrustrirana, stalno u nekim očekivanjima, ponavljajućim svađama itd. (žali mi se već gotovo godinu dana)
Naravno da u svakom odnosu ima dobrih i loših stvari. Nikad nije sve crno ili bijelo. Zbog toga i jesu odnosi 'zapetljani' i nije tek-tako lako donijeti odluku o prekidu neke veze u kojoj nema djece, a kamo li kad su tu i djeca.....
Bude loše razdoblje......pa onda dođe dobro razdoblje koje ima svoj rok trajanja....pa onda se loše ponavlja, pa malo dobroga, pa onda opet loše i tako stalno......ubitačno, iscrpljujuće,.....
Almorah,
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 19:00   #15
bezveze! ja i moj sin smo tandem i definitivno vrijedim više s njim u paketu! mislim to ono ak se rastanem!
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 22:00   #16
Meni fakat nije jasan taj strah od samoće. Mislim, halo, jesu li tvojoj frendici važnija djeca ili ostajanje u braku u kojem nitko nije sretan? Po ovome što si napisala ona će zbog vlastitog straha od samoće, dozvoliti da djeca odrastaju u nezdravoj atmosferi, da slušaju svađe i da imaju lošu majku (kako je sama priznala) u danima kad je frka.
Znam da nije lako sam odgajati dvoje djece, ali zar se ona vidi kao kompletna osoba samo kada je u vezi s nekim? Sorry, ona bi prije svega trebala poraditi na sebi, na vlastitom samopouzdanju, pa tek onda tražiti nekakvu drugu vezu. Ovakva kakva je sada, može samo opet naletiti na nekakvu budalu. Treba shvatiti da ona vrijedi kao osoba i kad je potpuno sama, a ne se potvrđivati kroz druge.
U svakom slučaju, želim joj sreću.
Ir@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 11:01   #17
Quote:
Ir@ kaže:
Meni fakat nije jasan taj strah od samoće. Mislim, halo, jesu li tvojoj frendici važnija djeca ili ostajanje u braku u kojem nitko nije sretan? Po ovome što si napisala ona će zbog vlastitog straha od samoće, dozvoliti da djeca odrastaju u nezdravoj atmosferi, da slušaju svađe i da imaju lošu majku (kako je sama priznala) u danima kad je frka.
Znam da nije lako sam odgajati dvoje djece, ali zar se ona vidi kao kompletna osoba samo kada je u vezi s nekim? Sorry, ona bi prije svega trebala poraditi na sebi, na vlastitom samopouzdanju, pa tek onda tražiti nekakvu drugu vezu. Ovakva kakva je sada, može samo opet naletiti na nekakvu budalu. Treba shvatiti da ona vrijedi kao osoba i kad je potpuno sama, a ne se potvrđivati kroz druge. U svakom slučaju, želim joj sreću.
Ir@, nije ti jasan strah od samoće???? Onda si izuzetak, jer većina ljudi ima taj strah ili svjesno ili podsvjesno. Zamisli se da imaš dvoje male djece, da imaš samo oca(majka je umrla) i umjesto da lijepo 'zaživiš' sa svojim partnerom i dječicom, ostaneš sam u svemu tome, a tvoj partner, iako neodgovoran, ipak nije "bilo tko". Ima on mnogo dobrih karakteristika, zato ga je i izabrala. Teška situacija. Naravno riješiva, ali teška.
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"

Zadnje uređivanje zvjezdicaiz mora : 06.04.2006. at 11:39.
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 13:22   #18
Quote:
zvjezdicaiz mora kaže:
Ir@, nije ti jasan strah od samoće???? Onda si izuzetak, jer većina ljudi ima taj strah ili svjesno ili podsvjesno. Zamisli se da imaš dvoje male djece, da imaš samo oca(majka je umrla) i umjesto da lijepo 'zaživiš' sa svojim partnerom i dječicom, ostaneš sam u svemu tome, a tvoj partner, iako neodgovoran, ipak nije "bilo tko". Ima on mnogo dobrih karakteristika, zato ga je i izabrala. Teška situacija. Naravno riješiva, ali teška.
Ne moram ja to zamišljati, ja sam to doživjela i nisam imala ni mamu ni tatu. Nikad nisam požalila što sam se odlučila na taj korak. Djeca mi odrastaju u miru božjem, bez stresova i trauma. I, mogla sam se brzo ponovo udati, ali nisam jer sam procjenila da to ni je "to", iako bi mi financijski bilo puno lakše.
Ir@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 14:40   #19
Quote:
Ir@ kaže:
Ne moram ja to zamišljati, ja sam to doživjela i nisam imala ni mamu ni tatu. Nikad nisam požalila što sam se odlučila na taj korak. Djeca mi odrastaju u miru božjem, bez stresova i trauma. I, mogla sam se brzo ponovo udati, ali nisam jer sam procjenila da to ni je "to", iako bi mi financijski bilo puno lakše.
Svaka čast Ir@
__________________
Promjena je zakon života.
"Kad si zadnji put učinio nešto po prvi put?"
zvjezdicaiz mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 11:08   #20
Quote:
Ir@ kaže:
Meni fakat nije jasan taj strah od samoće. Mislim, halo, jesu li tvojoj frendici važnija djeca ili ostajanje u braku u kojem nitko nije sretan?
A čuj, Ir@, ljudi su različiti. Ja sam odavno zaključila da ću, dođem li u situaciju o tome odlučivati, radije biti sama nego nesretna. Ali vidim oko sebe mnogo onih koji misle i žive drukčije. Neki smo rođeni da budemo ograde, a neki bršljan. Prvi bez drugih mogu, a obratno je već malo teže.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:17.