Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2010., 12:47   #181
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post

Da, i optuživački je kad pitaš cjenik u restoranu jer to znači da ne vjeruješ konobaru, optuživački je kad pitaš račun u trgovini jer to znači da ne vjeruješ trgovkinji, optuživački je kad tražiš ugovor o radu jer to znači da ne vjeruješ poslodavcu, optuživački je kad se želiš vjenčati jer to znači da ne vjeruješ dečku, optuživački je kad tražiš uputnicu jer to znači da misliš da ti je liječnik obiteljske prakse debil, optuživački je kad ti netko zvoni na portafon pitati tko je, optuživački je pitati profesora dodatno pitanje na predavanju...

Alo, postoji razlika između optužnica i skepticizma/zdravog razuma.
OK, ali akcija je krenula lijepo i prijateljski, DoA je lijepo zamolila da pomogne tko može, pa se moglo isto tako i lijepo pitati kako je prošlo.

Tako da sve bude lijepo i u cvijeću.

A poslije je još spominjala i kako je ona dala baš neku skuuupuu robicu ili nešto sl.

Je, graknulo se odmah (kao i obično na RiDu), i odmah su svi veliki dobrotvori sa milion dobrotvornih davanja iza sebe, i bilo je pretjerivanja, ali ja i dalje mislim da njen postupak nije bio u redu. Moglo je i prijateljski...
stihaa is offline  
Old 02.09.2010., 12:48   #182
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Upravo je DoA napisala da zahvala postoji.

bila sam u svim domovima u zg, u nekima i vise puta ali nikad nista slicno dobila nisam


Aha, maloprije je popis bio mišn impasibl, a sad je potreban.
ne velim da sam ga radila, vec da su neki to trazili jer su rekli da je takva procedura... na kraju su ipak pakete preuzeli jer su otvorili par i zakljucili da valjda ne izgledam sumnjivo


Eto, sasvim dosta. Čaođaci, problem riješen.

je da.... a jelica ce cekati bozic da dobije svoj dokaz
a na prvoj strani je vec rekla da je pozalila sto je ista dala i da nece vise sudjelovati




A da se vas dvije dogovorite je li to bilo nešto vrlo proceduralno i ozbiljno, ili sasvim prijateljski i neformalno?

pa skupljalo se ocito neformalno... a procedure postoje od strane doma... mislim da je to vise nego ocito iz postova

.
mislim da vecina ljudi pristupa svemu tome iz vizure malog ivice i kako bi si on zamisljao cijelu stvar
satori is offline  
Old 02.09.2010., 12:56   #183
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
Daj ti meni reci ms manners, zašto pomažeš ljudima? da bi se osjećala dobro ili loše?
Ja sam tebi već rekla, ali ti nisi shvatila - niti jedno niti drugo, nego vidim nekoga kome pomoć treba, ako sam u mogućnosti u tom trenu nekako mu pomoći, učinim to i idem dalje jednostavno, ne zadržavam se na tome je li mi dostatno zahvaljeno, jesam li dobila dovoljan high ili mi treba još malo, kao što već rekoh, te osjećaje tražim na drugom mjestu.
Ms_Manners is offline  
Old 02.09.2010., 12:58   #184
kak ja svome muzu mnogo puta velim, nije stvar toliko u onom kaj si rekao vec u nacinu kako si ti to rekao??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
snjeska is offline  
Old 02.09.2010., 13:25   #185
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
ne, ne, ja sam se samo došla iživljavati nad Jelicom, onako fino svoje frustracije izbaciti, skupa sa još njih 150
Ti se iživljavaš nad nama koji komentiramo nečiji postupak objavljen javno i u više postova potvrđen
Čak je i posebna tema otvorena da se ne bi komentiralo a mi navaaaalileeee

Obožavam moraliste
penelop@ is offline  
Old 02.09.2010., 13:30   #186
Quote:
penelop@ kaže: Pogledaj post
Ti se iživljavaš nad nama koji komentiramo nečiji postupak objavljen javno i u više postova potvrđen
Čak je i posebna tema otvorena da se ne bi komentiralo a mi navaaaalileeee

Obožavam moraliste
je, jadne trpite neviđen teror od mene same.

ajd ajd, samo se ti iskali, bit će ti lakše, teške su to frustracije
lotus_flower is offline  
Old 02.09.2010., 13:36   #187
Znaš šta DOA mislim da bi bilo najpametnije da se prestaneš javljati i raspravljati na ovu temu, zajedno s nama koje nismo zlonamjerne i kužimo stvar.
Nema smisla objašnjavat se s par osoba ovdje, koje se naslađuju s glupostima i ništa korisno im nije na pameti, misle da će nekoga impresionirati sa svojim tokovima misli.
Najbolje ovu cijelu glupariju izignorirati i raditi svoj posao bez obaziranja i nepotrebne negativne energije.
To je jedino što nakon svega mogu reći i što mislim da bi bilo najpametnije.
klarah is offline  
Old 02.09.2010., 13:37   #188
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
je, jadne trpite neviđen teror od mene same.

ajd ajd, samo se ti iskali, bit će ti lakše, teške su to frustracije


Sad mi je jasnije zašto ju braniš
penelop@ is offline  
Old 02.09.2010., 13:50   #189
prepucavanje je potpuno bespredmetno

ono sto su bitne su cinjenice



a cinjenice su ove:

ova akcija je organizirana spontano, interno kao skup pojedinih privatnih donatora koji su se medjusobno povezali na forumu

dakle nema nikakve organizacije iza toga niti se pravila javnih humanitarnih akcija na ovu mogu odnositi

ovo je bila privatna donacija koja je spontano prosirena i na druge sudionike, nema nikakvih ugovora, javnih biljeznika, komisije za kontrolu i samim time nema mogucnosti a ni potrebe za neke dokazne materijale niti transparenciju

osobe koje su sudjelovale, to su radile na vlastitu odgovornost uz saznanje da se radi o privatnoj i maloj internoj akciji koja ne moze biti provjerena niti transparentna

sve ostalo su nerealna i neinformirana ocekivanja i kao takva su greska onog koji ocekuje a ne onog koji to ocekivanje ne ispunjava

ako u akcijama takvog tipa ne zele sudjelovati, ne moraju..sva sreca svakodnevno postoje gomila organiziranih humanitarnih akcija, javnih i "transparentnih" koje ako nista drugo ostavljaju iluziju i dojam da su donacije otisle na pravo mjesto
satori is offline  
Old 02.09.2010., 14:49   #190
samo cu kratko,DOA skidam kapu na akciji,moram priznati da nisam u toku i isto tako da mi je zao da nisam sudjelovala ali se nadam da nije kasno. naime,ja imam 2 klinca i 3.na putu i ubila bi za 5 min mira i tisine na dan a ne na ispovjedi na forumu... naime oni koji znaju da sam nedavno otvorila temu za pomoc jednoj forumasici znati ce o cemu je rijec!! dakle,u ova 2 tjedna na svoj pp ali i javno dobila sam hrpu pitanja,podpitanja,tipa zasto ovo,zasto ono, kao da sam na poligrafu,u mom prvom postu je bilo naglaseno da osobi ne trebaju nuzno novci,i 2 bodija da ako neko ima su dosta,ako nema ni to ,boze moj,posalji zeni pp da je ohrabris,pa da ja sada idem istu pitat da mi da izlistaj iz banke da se vidi ko je koliko uplatio?????? zar to nije previse??? em sto neke ljude izlazem i neugodnim situacijama,em sto to nije nas posa,da brojimo novce koji su namjenjani za pomoc. smatram da svi imamo pravo izbora,pomoci ili ne,donirati ili ne,sumnjati ili ne,na kraju krajeva osuditi ili ne,ali u tom slucaju otvorite temu PRONEVJERA ili sto ti ja znam i tamo likujte!! sto bi ja tribala sada kao pokretac teme ili ti doa?? trazit da mi neko ljubi noge?? meni je jedno hvala i osmjeh djeteta dovoljan,i vise od toga.... bravo doa
mama_zd is offline  
Old 02.09.2010., 15:17   #191
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
Znaš šta DOA mislim da bi bilo najpametnije da se prestaneš javljati i raspravljati na ovu temu, zajedno s nama koje nismo zlonamjerne i kužimo stvar.
Nema smisla objašnjavat se s par osoba ovdje, koje se naslađuju s glupostima i ništa korisno im nije na pameti, misle da će nekoga impresionirati sa svojim tokovima misli.
Najbolje ovu cijelu glupariju izignorirati i raditi svoj posao bez obaziranja i nepotrebne negativne energije.
To je jedino što nakon svega mogu reći i što mislim da bi bilo najpametnije.
a mi ostale smo zlonamjerne?
i tko se naslađuje.
vi ste te koje ste zločeste, DOA i Jelica su odrasle žene koje su se same upustile u raspravu, a vi ste te koje ste došle tu likovati i popovati tko je šta kojim tonom rekao, kao strvinarke se obrušile na prepirku i po Jelici pljujete kako li je mogla reći to što je rekla. Ne bi da je nekom i mater i oca opsovala.
Kao neke balavice iz šestog osnovne ste.


a tokove misli ti očito nisi pohvatala, jer da jesi, skužila bi o čemu se radi.


Quote:
penelop@ kaže: Pogledaj post


Sad mi je jasnije zašto ju braniš
u nedostatku boljeg argumenta, i floskula s rigo-smajlićem je dobra

i po 5-i put valjda; pohvatajte kognitivni niz ili kako je klarah rekla tokove misli - NE BRANIM JA NIKOG - i nisam ni na čijoj strani. Iskreno me se živo hebe tko je koliko uplatio, dao robice, odnio, uslikao, itd.
Ne volim bullying i gotovo.
lotus_flower is offline  
Old 02.09.2010., 15:24   #192
Quote:
mama_zd kaže: Pogledaj post
naime oni koji znaju da sam nedavno otvorila temu za pomoc jednoj forumasici znati ce o cemu je rijec!! dakle,u ova 2 tjedna na svoj pp ali i javno dobila sam hrpu pitanja,podpitanja,tipa zasto ovo,zasto ono, kao da sam na poligrafu
ja sam na onoj temi bila postavila jedno sasvim legitimno pitanje pa me se isto iznapadalo a kasnije se ispostavilo da nisam bez pokrića posumnjala u priču dotične.
e jbg, ja ne kužim zašto tebe smetaju pitanja. kad se upuštaš u tako nešto javno, na forumu, moraš biti spremna da će ljudi postaviti pitanja i ne kužim što je tu tako čudno i neobično.
jel tko bio neugodan? jel te tko opsovao? jel te tko vrijeđao?
e jbg, ako tebi tlaka odgovarati na pitanja, to je već druga stvar i onda si možda trebala vidjeti je li tko drugi s više vremena zainteresiran da otvara temu. evo ja prva ne bi imala ništa protiv, imam vremena.
lotus_flower is offline  
Old 02.09.2010., 16:01   #193
a ti me pogotovo postedi svojih komentara,ok!! pametuj koliko te god volja,ti i jos vas 2,3 tako iskusne u svemu oko vas,a onoga sto te se ne tice,tj.ono sto ne podrzavas ne komentiraj!! kad imas toliko slobodnog vrimena onda se lipo risi svojih ocitih frustracija i nas ostale postedi 24/7 postovima ako nemas rec nista pametno.
mama_zd is offline  
Old 02.09.2010., 16:11   #194
Quote:
mama_zd kaže: Pogledaj post
a ti me pogotovo postedi svojih komentara,ok!! pametuj koliko te god volja,ti i jos vas 2,3 tako iskusne u svemu oko vas,a onoga sto te se ne tice,tj.ono sto ne podrzavas ne komentiraj!! kad imas toliko slobodnog vrimena onda se lipo risi svojih ocitih frustracija i nas ostale postedi 24/7 postovima ako nemas rec nista pametno.


odakle tebi da ne podržavam?
dakle ako postavim bilo kakvo pitanje vezano za neku humanitarnu akciju znači ja to ne podržavam?

i odakle uopće ovakav post? koji je tebi?

TI si ta koja si očito frustrirana.
nismo te dovoljno ishvalile jebiga.
To jest, ja te nisam ishvalila, već sam reagirala na smrdljivu priču što se na kraju pokazalo točno - jer Sunčin muž uopće nije na brodu.
Gdjegod da je, jako je ružno tako lagati, i otud ljudi postavljaju pitanja. To ne znači da neću pomoći, ali volim znati kad već pomažem, KOME točno pomažem, što je tu tako čudno.

Ali ne, ne tebi, tebi se ne smiju postavljati pitanja, ti si iznad toga, tebe pitanja vrijeđaju.
Poštedi me svog lažnog altruizma.
Najjače su mi takve. Idu pomoći i onda samo plaču kako im je teško.
lotus_flower is offline  
Old 02.09.2010., 16:19   #195
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
činjenica da se jelica svjetski zblamirala + muž joj došao raditi podršku, a kao glumi da komarce praši i ne pozna je.

jelice, događa se svima ponekad. sad se pritaji na neko vrijeme i dobro.
di je on to glumio da me ne pozna?
jeli napisao nešto takvo?

ili je pomirdbenim tonom napisao ono što ja nisam mogla jer sam bila previše emotivno upletena i zato jer me poznaje bolje od svih vas i zna da nisam ono čime ste me htjele prikazati?

i čime sam se ja to zblamirala?
Jelica Izjelica is offline  
Old 02.09.2010., 16:31   #196
vidis,ti si mozda pitala javno,neki nisu,i nisu mozda bili finog jezika,a ne,meni nije nimalo tesko i ne ne triba me niko faliti,dapace,ja ovo nisam radila da bi me neko falija,osobe koje me tu poznaju znaju kakva sam i moje razloge.ovo je bia cisti gust,i zamisli ja ovako frustrirana kakvom me nazivas sam tu stekla hrpu prijatelja a malo procackaj po svojim postovima pa vidi koliko te ljudi svaki put pljuca i taman ti je potpis,neprihvacena ili kako vec...ne pitam se uopce zasto. zamolila sam da ne komentiras,dakle pametnom jednom dosta....
mama_zd is offline  
Old 02.09.2010., 16:39   #197
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post


odakle tebi da ne podržavam?
dakle ako postavim bilo kakvo pitanje vezano za neku humanitarnu akciju znači ja to ne podržavam?

i odakle uopće ovakav post? koji je tebi?

TI si ta koja si očito frustrirana.
nismo te dovoljno ishvalile jebiga.
To jest, ja te nisam ishvalila, već sam reagirala na smrdljivu priču što se na kraju pokazalo točno - jer Sunčin muž uopće nije na brodu.
Gdjegod da je, jako je ružno tako lagati, i otud ljudi postavljaju pitanja. To ne znači da neću pomoći, ali volim znati kad već pomažem, KOME točno pomažem, što je tu tako čudno.

Ali ne, ne tebi, tebi se ne smiju postavljati pitanja, ti si iznad toga, tebe pitanja vrijeđaju.
Poštedi me svog lažnog altruizma.
Najjače su mi takve. Idu pomoći i onda samo plaču kako im je teško.
Lotus ovdje ima svakakvih ljudi poslala sam ti pp ali očito da mogu i ovdje reći ono što sam ti napisala ako ti je moja priča bila smrdljiva nisi se onda morala ni nuditi ni ništa jer ovako ispada da sam ja neka lažljivica a kad je priča izašla na videjlo nisam imala neta ali onog trena kada sam se dokopala neta sam iskreno ispričala priču ako nisi orimjetila i još jednom ti govorim da ako te toliko zanimalo mogla si mi poslati pp u kojem bi isalo nešto tipa gle nešto mi ne štima budi iskrena di ti je dragi i ja bi ti bila iskreno i odgovorila jer kad već ljudi žele pomoći neću lagati a ti si mi na temi napisala da me ne osuđuješ a pogle što sada radiš...
__________________
mamin zmaj.....http://lb3f.lilypie.com/Pa1Xp1.pngzmajica broji
sssunchica is offline  
Old 02.09.2010., 16:42   #198
Quote:
mama_zd kaže: Pogledaj post
vidis,ti si mozda pitala javno,neki nisu,i nisu mozda bili finog jezika,a ne,meni nije nimalo tesko i ne ne triba me niko faliti,dapace,ja ovo nisam radila da bi me neko falija,osobe koje me tu poznaju znaju kakva sam i moje razloge.ovo je bia cisti gust,i zamisli ja ovako frustrirana kakvom me nazivas sam tu stekla hrpu prijatelja a malo procackaj po svojim postovima pa vidi koliko te ljudi svaki put pljuca i taman ti je potpis,neprihvacena ili kako vec...ne pitam se uopce zasto. zamolila sam da ne komentiras,dakle pametnom jednom dosta....
srećo.
da ti lotusica nešto objasni.
jesam, neprilagođena sam. neprilagođavam se cici-mici trač buč standardima po kojima bi imala prijatelje kao pljeve.
sa mnom znaš na čemu si, ja ću ti reći uvijek što mislim, neću to ni uljepšavati ni prikrivati pusicama, srčekima i sl.
prihvati to ili ne, meni svejedno.
neka oni kojima ne pašem, mene samo pljucaju, meni super
a ti se dalje tješi koliko prijatelja imaš dok ti iza leđa okreću očima
ja barem imam muda reći što drugi tek misle i ne pravim se ni ovakva ni onakva.

znaš onu dobru staru: bolje da me mrze zbog onog što jesam nego da me vole zbog onog što nisam
lotus_flower is offline  
Old 02.09.2010., 16:45   #199
ajmo sad peace ajmo ppl ja sam svima zahvalna zaista jesam jer bez vas nebi uspjela ajme peace
__________________
mamin zmaj.....http://lb3f.lilypie.com/Pa1Xp1.pngzmajica broji
sssunchica is offline  
Old 02.09.2010., 16:49   #200
Quote:
sssunchica kaže: Pogledaj post
Lotus ovdje ima svakakvih ljudi poslala sam ti pp ali očito da mogu i ovdje reći ono što sam ti napisala ako ti je moja priča bila smrdljiva nisi se onda morala ni nuditi ni ništa jer ovako ispada da sam ja neka lažljivica a kad je priča izašla na videjlo nisam imala neta ali onog trena kada sam se dokopala neta sam iskreno ispričala priču ako nisi orimjetila i još jednom ti govorim da ako te toliko zanimalo mogla si mi poslati pp u kojem bi isalo nešto tipa gle nešto mi ne štima budi iskrena di ti je dragi i ja bi ti bila iskreno i odgovorila jer kad već ljudi žele pomoći neću lagati a ti si mi na temi napisala da me ne osuđuješ a pogle što sada radiš...
sunči, napisala sam ti i na pp.
kritika nije išla tebe, nego mamu_zd.
i nisam se nudila dok se nije razjasnilo što je točno u tvojoj priči
ne mogu ti ni opisati koliko mi kasnije bilo žao jer sam shvatila zašto se lagalo da je tm na brodu, ali hebiga u tom trenu, što sam znala
pa ja se s tobom nikad nisam srela na forumu, po meni si mogla biti obični troll. Ne kužim što je tako loše ako sam postavila pitanje ili dva. Odi još jednom na temu pa mi reci jesam li bila neugodna ili nešto? Čim se rasčistilo o čemu se radi, počela sam doma od svoje M robicu pakirati

i kako da ti pošaljem pp kad je odmah rečeno da ne možeš do neta i da mama_zd sve organizira?
A vidiš da se mama_zd žalila i tamo i sad tu da nije mogla odg na pp

nemojte se tako ljutiti na tuđu skepsu, to ne znači da ljudi nemaju dobre namjere i volju za pomoć, već jednostavno živimo u takvim vremenima da danas nažalost ima svega.
lotus_flower is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.