Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2017., 19:01   #1
Što volite kod single života?

Ne znam je li ovo baš pravo mjesto i je li ovakva tema već bila, ali eto, kao pandan kukanju.

Što volite u svom single životu, a da bi vam veza možda ne baš pokvarila, ali stavila te stvari u drugi plan?

Jednom sam prebrzo uletjela u vezu i prolazila sam kraj knjižare te ugledala neki naziv tipa kako je super biti solo i osjetila sam ubod žaljenja jer propuštam to s druge zelenije strane.

Nemojmo sad o tome kako u pravoj vezi možeš sve što i solo, to bi bio dosadan tijek teme ili o "zabranama" i sličnim glupostima, nego više kao dijeljenje iskustava što vam je super dok ste solo.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 19:40   #2
Bilo je već ovakvih tema kolko hoćeš. Uglavnom ih otvaraju očajnice i očajnici.
Nadam se da buš uspjela pronać nekog za suživot. Jel fakat nije lepo sam živjet. Stan ti je neuredan. Lijenost te preuzme lakoćom. Nema niti jedna prednost života solo nad životom sa nekim.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 19:44   #3
Pa evo ti prednosti: ne moraš čistiti stan
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:50   #4
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Pa evo ti prednosti: ne moraš čistiti stan
+piješ,prdiš,drkaš kad oćeš i kolko oćeš.Ne nužno istovremeno.
Makar to vrijedi za svaku formu zajedničkog života. Hence, živim sam, pa makar završio na kruhu i vodi.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:53   #5
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
+piješ,prdiš,drkaš kad oćeš i kolko oćeš.Ne nužno istovremeno.
Ma to je dosta primitivno ,a i ne radiš to baš tolko često da bi ti sustanar uvijek smetal u tim rutinskim radnjama. Nije mi to neka prednost. Jedino ovo kaj Wild spominje.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:56   #6
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ma to je dosta primitivno ,a i ne radiš to baš tolko često da bi ti sustanar uvijek smetal u tim rutinskim radnjama. Nije mi to neka prednost. Jedino ovo kaj Wild spominje.
ha čuj, često zaboravim na koju hranu sam intolerantan, a jednom kad to krene, ne stane cijeli dan i noć. Pa ti budi sa mnom u 30-ak kvadrata
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:59   #7
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
ha čuj, često zaboravim na koju hranu sam intolerantan, a jednom kad to krene, ne stane cijeli dan i noć. Pa ti budi sa mnom u 30-ak kvadrata
Ja nemam s tim problema ako mi netko prdi oko mene u 30 kvadrata. Nije mi to odbojno. Meni je bed kaj nekad drugi par ruku mi može otić po juhicu ak sam bubini. To mi se kod solo života nekak najviše ne dopada. Ak mi se nekaj dogodi tko bu me odvel u bolnicu? Tko bu nazval 911 ak me herc ćopi?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:08   #8
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ne znam je li ovo baš pravo mjesto i je li ovakva tema već bila, ali eto, kao pandan kukanju.

Što volite u svom single životu, a da bi vam veza možda ne baš pokvarila, ali stavila te stvari u drugi plan?

Jednom sam prebrzo uletjela u vezu i prolazila sam kraj knjižare te ugledala neki naziv tipa kako je super biti solo i osjetila sam ubod žaljenja jer propuštam to s druge zelenije strane.

Nemojmo sad o tome kako u pravoj vezi možeš sve što i solo, to bi bio dosadan tijek teme ili o "zabranama" i sličnim glupostima, nego više kao dijeljenje iskustava što vam je super dok ste solo.

iz pozicije nekoga tko je bio u svim mogućim pozicijama, mogu reći; iznad svega volim slobodu da mogu raditi što želim, kada želim i na način na koji želim, na posve egoističan i egocentričan način. da nemam tereta razmišljanja o drugome i prikrivene grižnje savjesti.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:20   #9
Kako je moguće biti u vezi - ono, baš vezi, ne u usputnom jebuckanju - s nekim koga se doživljava kao ograničavanje svoje slobode?

Jebo ja vezu u kojoj postojim neki vanjski ja, sveden na onaj dio koji mogu i/ili koji želim i/ili koji smijem dijeliti s njom, i neki slobodan ja koji u miru doma svoga konačno može biti sve što želi i raditi sve što želi.

Ako joj moje pizdarije nisu fora, ako u kuću donosi "roommate agreement", ako joj nisam budala draga njena njena njena onda kad sam budala, onda ne bih, hvala - pa sve da je i akademik za kurac.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:36   #10
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kako je moguće biti u vezi - ono, baš vezi, ne u usputnom jebuckanju - s nekim koga se doživljava kao ograničavanje svoje slobode?

Jebo ja vezu u kojoj postojim neki vanjski ja, sveden na onaj dio koji mogu i/ili koji želim i/ili koji smijem dijeliti s njom, i neki slobodan ja koji u miru doma svoga konačno može biti sve što želi i raditi sve što želi.

Ako joj moje pizdarije nisu fora, ako u kuću donosi "roommate agreement", ako joj nisam budala draga njena njena njena onda kad sam budala, onda ne bih, hvala - pa sve da je i akademik za kurac.

pa nisam baš u tom smjeru gledala, više ono što kaže despacitoo; nitko nikoga ne sili da bude u odnosu s osobom koja joj nije draga naravno i koja ima tendenciju vampirizirati. od toga se bježi kao vrag od tamjana.
ali. i naj kompatibilniji partner nosi za sobom neke obaveze i terete koje čovjek nema kada je sam. čisti egoizam je u pitanju u kojem uživam. grozno nešto, znam. ali istina je.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:44   #11
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
pa nisam baš u tom smjeru gledala, više ono što kaže despacitoo; nitko nikoga ne sili da bude u odnosu s osobom koja joj nije draga naravno i koja ima tendenciju vampirizirati. od toga se bježi kao vrag od tamjana.
ali. i naj kompatibilniji partner nosi za sobom neke obaveze i terete koje čovjek nema kada je sam. čisti egoizam je u pitanju u kojem uživam. grozno nešto, znam. ali istina je.
A si živela kada sa cimerom?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 23:00   #12
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
A si živela kada sa cimerom?
zaozbiljno baš cimer? muški ne. jedan period faksa sam imala 2 žene cimerice. trening strpljenja, koliko god smo malo bile doma.

ja sam u principu uvijek bila samotnjak, koliko god se na prvu to ne kuži uopće, jer sam stalno u nekim gužvastim okruženjima.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 23:02   #13
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
zaozbiljno baš cimer? muški ne. jedan period faksa sam imala 2 žene cimerice. trening strpljenja, koliko god smo malo bile doma.

ja sam u principu uvijek bila samotnjak, koliko god se na prvu to ne kuži uopće, jer sam stalno u nekim gužvastim okruženjima.
Ma ne. Cimer, cimerica. Na to sam mislil. Znači isto treba tu usklađivanja dosta?! Digne živac?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:26   #14
Istina, kad si solo više cijeniš slobodu.

Nije stvar u tome da ti druga osoba diktira život, ali znaš da je tu negdje, moraš joj se prilagoditi, moraš se nešto dogovoriti s drugom osobom i tisuću drugih stvari. Kad si solo ne moraš se opravdavati za neke stvari, npr. odem gdje hoću i koliko god hoću, mogu se negdje zadržati bez da obavještavam i opravdavam se s kim sam i koliko ću ostati i kad ću se vratiti.

Pretpostavljam da je wild rider7 mislio na takav tip slobode i slažem se s njim/njom.
Despacitoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:49   #15
Zašto ljudi pod biti single podrazumijevaju biti sam i ponekad se "jebuckati".

Čovjek može biti single i uživati u svemu. Ima toliko žena u braku koje su nesretne, žena koje su rastavljene i treba im topla riječ, ili žena koje žele biti single a opet ne žele biti same. Lako je naći društvo suprotnog spola, a opet zadržati i sve prednosti single života.
onttario is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:53   #16
Ako te muči moje jebuckanje , uopće nisam govorio o ljudima koji su single nego onima koji su, kao, u vezi, a podjelu životnog prostora pa i samu vezu kao takvu, doživljavaju (i) kao gubitak slobode.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 23:01   #17
Quote:
josuha kaže:
Ja nemam s tim problema ako mi netko prdi oko mene u 30 kvadrata. Nije mi to odbojno. Meni je bed kaj nekad drugi par ruku mi može otić po juhicu ak sam bubini. To mi se kod solo života nekak najviše ne dopada. Ak mi se nekaj dogodi tko bu me odvel u bolnicu? Tko bu nazval 911 ak me herc ćopi?
Meni je taksi na speed dial,a ljekarna par zgrada dalje. Osim toga, otkud ti garancija da će tvoj cimer/partnerica biti doma baš u trenu kad te herc strefi? Možda je baš na konferenciji u Budvi.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 23:05   #18
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Meni je taksi na speed dial,a ljekarna par zgrada dalje. Osim toga, otkud ti garancija da će tvoj cimer/partnerica biti doma baš u trenu kad te herc strefi? Možda je baš na konferenciji u Budvi.
Stoji! ALi ipak veća je vjerojatnost da će neko biti doma ako živim s nekim ili ako ne živim.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 23:21   #19
Prestani tražit medicinsku sestru tu.

Pokušala sam identificirati taj ubod žaljenja koji osjetim kad se približim nečem nalik uvezivanju ili uvežem. Za čim to žalim, što je to... Je li trava uvijek zelenija?
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 23:25   #20
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Prestani tražit medicinsku sestru tu.

Pokušala sam identificirati taj ubod žaljenja koji osjetim kad se približim nečem nalik uvezivanju ili uvežem. Za čim to žalim, što je to... Je li trava uvijek zelenija?
Ma nije to za tebe. Ti živiš kolko već solo? I stalno tražiš da ti netko popuni nekakvu rupu. Kod Wil se baš oseti ljubav prema solo životu.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:33.