Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2014., 20:30   #1
Kutak za aseksualce

Ako se kao i ja ne možete zamisliti u vezi sa nekim, sex vas ne zanima - onda je ovo tema za vas.

E sad, termin aseksualac/aseksualka se može primjeniti na razne slučajeve (da, Anida, Princeskrafnica i Mary )

Moj slučaj je ovakav - oduvijek sam volio samoću, ne samo od suprotnog spola. Sa zenama imam dobar odnos, čak bi rekao i da sam mnogima simpatičan, neke mi se i svidjaju, ali nikad ništa ozbiljnije nisam pokušavao jer jednostsvno nemam interesa. Tu i tamo koja simpatija, ali čim postoji šansa za ista više, ohladim se jer me to ne zanima i trudim se da nikoga ne povrijedim. Seksualni nagon imam, ali ne isuviše jak.

2014ta je godina, ako možemo otvoreno pričati o homoseksualcima, možemo i o aseksualcima.

Ima li još ljudi koji se mogu naći u tom opisu, kakva su vaša iskustva?
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 20:41   #2
dakle, nisi aseksualan, samo se bojiš ostvarivanja dubljeg kontakta i odbijanja pa si to racionaliziraš tako da se očituješ kao aseksualac i hlađenjem kad uočiš da postoji šansa za nešto više.
princeskrafnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 20:49   #3
Quote:
princeskrafnica kaže: Pogledaj post
dakle, nisi aseksualan, samo se bojiš ostvarivanja dubljeg kontakta i odbijanja pa si to racionaliziraš tako da se očituješ kao aseksualac i hlađenjem kad uočiš da postoji šansa za nešto više.
ne projeciraj možebitne. svojrstrahove
U mene strah od odbijanja ne postoji iz čistog razloga što nema zelje za zabijanjem
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 20:53   #4
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
ne projeciraj možebitne. svojrstrahove
U mene strah od odbijanja ne postoji iz čistog razloga što nema zelje za zabijanjem
niš ne projiciram.

Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
ali čim postoji šansa za ista više, ohladim se jer me to ne zanima i trudim se da nikoga ne povrijedim.
nikoga, čak ni sebe.


okej, sudeći prema ovome kaj MadAce piše ja sam demiseksualna.

Zadnje uređivanje princeskrafnica : 08.09.2014. at 21:11.
princeskrafnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 20:56   #5
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
ne projeciraj možebitne. svojrstrahove
U mene strah od odbijanja ne postoji iz čistog razloga što nema zelje za zabijanjem
Možeš li možda objasniti, nama običnom forumskom puku malo teže shvatljivo, tvoje odlaženje iz aseksualnosti ravno u perverziju?
I kakva je podvrsta aseksualca ona koja traži sise u inbox?

Također, u svrhu približavanja javnosti tog mitskog bića, kakve veze imaju ovi tvoji svakodnevni postovi sa (gotovo) nepostojećim libidom?
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 20:58   #6
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Možeš li možda objasniti, nama običnom forumskom puku malo teže shvatljivo, tvoje odlaženje iz aseksualnosti ravno u perverziju?
I kakva je podvrsta aseksualca ona koja traži sise u inbox?

Također, u svrhu približavanja javnosti tog mitskog bića, kakve veze imaju ovi tvoji svakodnevni postovi sa (gotovo) nepostojećim libidom?
Anida, možda nemam puno seksualnog nagona, ali volim se puno zajebavati
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 21:01   #7
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Anida, možda nemam puno seksualnog nagona, ali volim se puno zajebavati
Interesantno. Svakodnevno zahebavanje na temu koja te u biti uopće ne interesira.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 20:42   #8
Već sam se uhvatila quotea kad sam pročitala drugu rečenicu. Diskriminacija čista.

Onda samo mogu reći da ovo ne spada pod US jer si ti samodovoljno srce.


Još Mary fali.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 20:45   #9
Ja se u tome ne mogu pronaći, ali blago se tebi, jer potreba za nekim te često čini ranjivim. Po ovome što si napisao, ne vezuješ se za ljude, dakle u slučaju nekog razočarenja u odnosu, teže te je i povrijediti, ili se varam?
Soyleyin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 20:48   #10
Rekao bih da spadam u demiseksualce, što je na spektru aseksualnosti.
Ako ne osjetim nikakvu povezanost (romantičnu) prema nekome, onda ne osjetim niti seksuanu privlačnost.
Do sada se to samo jednom desilo, ali do ničega nije došlo.
MadAce is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 20:50   #11
Quote:
MadAce kaže: Pogledaj post
Rekao bih da spadam u demiseksualce, što je na spektru aseksualnosti.
Ako ne osjetim nikakvu povezanost (romantičnu) prema nekome, onda ne osjetim niti seksuanu privlačnost.
Do sada se to samo jednom desilo, ali do ničega nije došlo.

Znao sam da nas ima još!
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 21:15   #12
Quote:
MadAce kaže: Pogledaj post
Rekao bih da spadam u demiseksualce, što je na spektru aseksualnosti.
Ako ne osjetim nikakvu povezanost (romantičnu) prema nekome, onda ne osjetim niti seksuanu privlačnost.
Do sada se to samo jednom desilo, ali do ničega nije došlo.
znači tako se zovemo.

ja mislila da bi to trebalo biti normalno, kad ono posebna kategorija ljudi.
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 21:31   #13
Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
znači tako se zovemo.

ja mislila da bi to trebalo biti normalno, kad ono posebna kategorija ljudi.
Možeš osjećati seksualnu privlačnost, ili da se izrazim balkanski, želju da podereš nekoga, a da pri tome ne osjećaš nikakvu romantičnu bliskost s tom osobom.

Čisto sumnjam da krkani koji "tamane" cure u wc-u su romantično vezani za njih.
MadAce is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 21:10   #14
Jebate, trebao sam reći da sam homoseksualac, bolje bi prošao
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 21:25   #15
E neš me zanima!

Potencijalno glupo pitanje, ali ajde...
Kako se ljudi vrlo često vole grupirati s onima koji su im slični, ili imaju slične interese, bilo da je riječ o glazbi ili čemu već, obično ispadne da ljudi vrlo često u svojim društvenim krugovima imaju dosta onih koji su im slični na neki način. Pa tak, ovo pitam s pretpostavkom da se isto događa i među aseksualcima. Odokativno, koliko vam se to često čini u Hrvatskoj?

Potpitanje, iako je ovo već malo smotanije, koliko ljudi vam se čini da forsiraju ideju aseksualnosti, a u biti se ipak nadaju nečemu potpuno drugačijem?

Pitam jer, ne znam jesam li ikada upoznao baš aseksualnu osobu, znam da varijacije idu od onih koji žele romantične odnose, ali ne žele išta seksualno, pa do onih koje ne zanima ni išta imalo romantično. No sve i jedna osoba(bilo muška, bilo ženska) koju sam upoznao, a da mi se u nekom trenutku izjasnila kao takva je to bila samo pod nekim uvjetima. Tipa, prekinu višegodišnju vezu, pa sada tvrde da su aseksualni, ali opet, čim se prilika ukaže, vrate se bivšem, ili pak, čim upoznaju nekoga novoga, opet to ništa ne vrijedi. Ili ne uspijevaju na ljubavnom planu, pa se deklariraju kao aseksualni, nezainteresirani, a opet, svako malo s nekime nešto pokušavaju(ovo pak jako često viđam ). Koliko zaista ima aseksualnih ljudi a da su si ok s time, bez da konstantno traže priliku da to promjene?
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 21:31   #16
Quote:
nemouzagrebu kaže: Pogledaj post
E neš me zanima!

Potencijalno glupo pitanje, ali ajde...
Kako se ljudi vrlo često vole grupirati s onima koji su im slični, ili imaju slične interese, bilo da je riječ o glazbi ili čemu već, obično ispadne da ljudi vrlo često u svojim društvenim krugovima imaju dosta onih koji su im slični na neki način. Pa tak, ovo pitam s pretpostavkom da se isto događa i među aseksualcima. Odokativno, koliko vam se to često čini u Hrvatskoj?

Potpitanje, iako je ovo već malo smotanije, koliko ljudi vam se čini da forsiraju ideju aseksualnosti, a u biti se ipak nadaju nečemu potpuno drugačijem?

Pitam jer, ne znam jesam li ikada upoznao baš aseksualnu osobu, znam da varijacije idu od onih koji žele romantične odnose, ali ne žele išta seksualno, pa do onih koje ne zanima ni išta imalo romantično. No sve i jedna osoba(bilo muška, bilo ženska) koju sam upoznao, a da mi se u nekom trenutku izjasnila kao takva je to bila samo pod nekim uvjetima. Tipa, prekinu višegodišnju vezu, pa sada tvrde da su aseksualni, ali opet, čim se prilika ukaže, vrate se bivšem, ili pak, čim upoznaju nekoga novoga, opet to ništa ne vrijedi. Ili ne uspijevaju na ljubavnom planu, pa se deklariraju kao aseksualni, nezainteresirani, a opet, svako malo s nekime nešto pokušavaju(ovo pak jako često viđam ). Koliko zaista ima aseksualnih ljudi a da su si ok s time, bez da konstantno traže priliku da to promjene?

ne mogu govoriti za druge, ja osobno nikad nisam bio u ikakvoj vezi, otišao sam na samo jedan spoj, i to više kao upoznavanje i nakon toga mi se nije dalo ništa vise. Dakle, ja sam konstantno sam i ne izlazim da upoznam ikoga sa ciljem veze ili sexa.
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 21:34   #17
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
ne mogu govoriti za druge, ja osobno nikad nisam bio u ikakvoj vezi, otišao sam na samo jedan spoj, i to više kao upoznavanje i nakon toga mi se nije dalo ništa vise. Dakle, ja sam konstantno sam i ne izlazim da upoznam ikoga sa ciljem veze ili sexa.
Ovo malo krivo zvuči, jer ispada kao da sam te tražio da sebe opravdaš oko toga što si NE!
Nisam to mislio, nego više me zanima kako aseksualci izgledaju iz perspektive aseksualaca...ako to ima smisla.
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 21:12   #18
Ča ne postoji već tema za aseksualce?

EDIT: viđe je, čak i anketu ima
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 21:27   #19
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Ima li još ljudi koji se mogu naći u tom opisu, kakva su vaša iskustva?
O kojim iskustvima će pričati kada ih nemaju?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 22:24   #20
Pa sad....ako u teriji postoje ljudi koji imaju jaki sek. nagon , onda valjda postoje i ovi drugi koji imaju slab. Osobno mislim da kod ljudi koji imaju zdrave reprpduktivne organe i dovoljnu kolicinu odgovarajuceg hormona u krvi problem lezi u glavi.
Pitanje...ako ste aseksualni, uzbuduju li vas erotske slike, filmovi, masturbirate li na redovitoj bazi?
Naravno, svatko ima pravo odlucivati o vlastitom tijelu i intimnosti s drugim ljudima. Cak ako se pritom zavaravaju ili stite od povreda.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.