Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2007., 15:41   #21
ušni je zakon!
ja ga kupila prije 6 god. Braunov i platila sam ga više od 500 kn
sin je imao febrilnu konvulziju i da ne gnjavim bezveze dite topl. u guzu,ja bi ovako samo bipnila u uho pa bi približno pokaza ima li fibru.
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 16:18   #22
Quote:
Autosjedalica kaže: Pogledaj post
Iz tvog prvog posta bi se dalo zaključiti da liječnici ne priznaju da je temperatura u guzi viša od one aksilarne. A da su digitalni termometri manje pouzdani od živinog, istina živa.
a bemu misa, krivo sam se izrazila ocito ( trudnicama je valjda oprosteno )
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 22:15   #23
Mi isto imamo Braunov.

Btw. na Srebrnjaku, kad dođete u Hitnu ambulantu, djeci mjere temperaturu istim takvim toplomjerom, pa ga očito doktori ipak priznaju.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 23:15   #24
Ja sam medicinska sestra (i majka ) u poslu i doma koristim toplomjer za uho iako on razlicito prikazuje fibru, moje iskustvo je ako se izmjeri razlicita temperatura onda se izracuna prosijek
Naprimjer 36,5 + 37,8 podjelit i dobit od prilike 37,15

Tako neznam ako hrvatski doktori to priznaju samo znam da ovdje su toplomjeri za uho zakon! u kuci i u bolnici. Najvaznije je da se temperatura miri na isti nacin napimjer u uho ILI u usta.


flippflopptoffla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 21:36   #25
Toplomjeri - živa, digitalci ili infracrveni?

Evo kao jedna friška, friška mama našla sam se u neodumici.
Moje malo zlato srećom do sada nije imalo temperaturu, ali kada do toga dođe naravno da bih kod kuće trebala imati toplomjer.
Kakva su vaša iskustva?
Koliko su pouzdani oni infracrveni toplomjeri koji mjere temperaturu u uhu za 1 sekundu?
Da li da se isprsim za jedan takav kvalitetan infracrveni ili su pouzdaniji oni vulgaris živini tomplomjeri sa mjerenjem u guzu?
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 22:46   #26
Mi vec nekih desetak godina imamo Toplomjer za uho. I prezadovoljna sam sa njima. Mjeri bez neke velike gnjavaze, cak i dok klinac spava. Koristili smo ga i dok su klinci bili skroz mali. Ali kada se rodila zenska, morali smo uzeti toplomjer na zivu i mjeriti u guzi. Ona je imala tako male usi da joj nismo nikako mogli pravilno izmjeriti temperaturu. Nakon par mjeseci mjerili smo bez problema sa ovim za uho. I kod pedijatra imaju takav toplomjer.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 22:49   #27
obični sa živom su najbolji
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 22:52   #28
Ja sam prvo kupila vulgaris (sa savitljivim prednjim dijelom).. Za guzu... Zato sto pedijatri uglavnom taj preporucuju I po njemu se mjere.. Razlika temperature tijela je u cca jednom stupnju izmedju guze i uha.. A I kada mjeris u uhu mozes fulati ako digitalac usmjeris krivo (ali zato izmjeris 2-3 puta i u drugom uhu ).
Na kraju sam dobila digitalni za uho od Brauna koji sam prizeljkivala I prezadovoljna sam! Izmjeris za cas...
Svom srecom mali nije imao temperaturu, a ja tu I tamo nabrzake provjerim sa digitalcem ako mi je sumnjiv. Ovaj analni cu gurati kad ce imati temperaturu, cisto radi razgovora sa pedicom I orijentacije.. Iako mi je digitalac zakon...
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 22:59   #29
Moje dijete je imalo konvulzije i isprobala sam sve vrste toplomjera.Po mom iskustvu najbolji su digitalni (imam toshibin već 5 godina - jednom promjenila bateriju do sada).Brzo i točno mjeri temperaturu.Uspoređivala sam s živinim (mjerila jednim pa drugim) i uvijek ispadalo isto!
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 23:20   #30
Pošto smo več prebrodili jednu virozicu sa visokom fibrom,uvjerili smo se da je digitalni toplomjer(mjerenje u guzu)najpouzdaniji.Iako imamo i onaj ušni,koji i nije baš tako precizan.Ma dobar je i on samo uvik trebaš dobro,dobro naciljat,da legne u uho kako triba,i mjerenje ponovit i po 3 puta,jer svaki put drugačije pokaže.Tako da smo ostali pri digitalnom.
__________________
13.09.2007. Roko,Roko!
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 00:04   #31
Mi koristimo dobar,stari na živu
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 00:09   #32
Quote:
lorena3242 kaže: Pogledaj post
Moje dijete je imalo konvulzije i isprobala sam sve vrste toplomjera.Po mom iskustvu najbolji su digitalni (imam toshibin već 5 godina - jednom promjenila bateriju do sada).Brzo i točno mjeri temperaturu.Uspoređivala sam s živinim (mjerila jednim pa drugim) i uvijek ispadalo isto!
Gdje ste ga kupili, ima li neku oznaku ili šifru na sebi,
mi kupili već 2-3 , pojma nemam čijih
ali s nijednim nisam zadovoljna, a isto bih digitalni
trenutačno koristimo živin već neko vrijeme, neki dan sam ga baš razbila

Imamo i za uho al nisam zadovoljna
__________________
u šopingu...
vjesttica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 00:19   #33
Quote:
vjesttica kaže: Pogledaj post
Gdje ste ga kupili, ima li neku oznaku ili šifru na sebi,
mi kupili već 2-3 , pojma nemam čijih
ali s nijednim nisam zadovoljna, a isto bih digitalni
trenutačno koristimo živin već neko vrijeme, neki dan sam ga baš razbila

Imamo i za uho al nisam zadovoljna
Kupili smo u apoteci.Iza piše
digital clinical thermometer
model : ME-171B
rating :1.5v 0.15mW
LOT NO.0209
ASAHI TECHNO GLASS CORPORATION
Kad smo mi kupovali bio je skup (skoro 200 kn).Sada su puno jeftiniji.Postoji li ovaj model još neznam jer ipak je ovaj star 5 godina.Nadam se da čaš ga pronaći jer meni je stvarno super.
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 00:24   #34
Mi imamo digitalni Braunov,i nismo zadovoljni s njim..Čak smo ga vračali na servis,pa nam oni poslali novi,no i dalje nismo zadovoljni
Dok je beba mala planiramo koristiti obični stari na živu,a poslije planiramo kupiti onaj na uho,njega ugl. hvale.....
tanjacc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 10:53   #35
imam ih sve

1. običnjak živin - najpouzdaniji, treba mu najviše vremena da izmjeri temperaturu

2. digitalni - puno brži od običnog živinog

3. braun-ov za uho - brz, treba nekoliko puta mjeriti da bi se odredila temperatura, treba dosta prakse da se uspije ispravno izmjeriti temperatura. dobili smo ga na poklon, mislim da nije neophodan.

ovaj za uho koristim samo kad mi treba informativno, da li ima ili nema temperaturu. sigurna sam samo ako mjerim živinim ili digitalnim u guzi, ali to je dosta neugodno za dijete pa ih koristim samo kad ima visoku temperaturu.
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 11:27   #36
Quote:
lorena3242 kaže: Pogledaj post
Kupili smo u apoteci.Iza piše
digital clinical thermometer
model : ME-171B
rating :1.5v 0.15mW
LOT NO.0209
ASAHI TECHNO GLASS CORPORATION
Kad smo mi kupovali bio je skup (skoro 200 kn).Sada su puno jeftiniji.Postoji li ovaj model još neznam jer ipak je ovaj star 5 godina.Nadam se da čaš ga pronaći jer meni je stvarno super.

Hvala puno, budem ovih dana u potragu za njim
__________________
u šopingu...
vjesttica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 13:12   #37
Quote:
mici123 kaže: Pogledaj post
imam ih sve

1. običnjak živin - najpouzdaniji, treba mu najviše vremena da izmjeri temperaturu

2. digitalni - puno brži od običnog živinog

3. braun-ov za uho - brz, treba nekoliko puta mjeriti da bi se odredila temperatura, treba dosta prakse da se uspije ispravno izmjeriti temperatura. dobili smo ga na poklon, mislim da nije neophodan.

ovaj za uho koristim samo kad mi treba informativno, da li ima ili nema temperaturu. sigurna sam samo ako mjerim živinim ili digitalnim u guzi, ali to je dosta neugodno za dijete pa ih koristim samo kad ima visoku temperaturu.
1. zato u ljekarni kupis rektalni zivon toplomjer,jer on izmjeri temp. za nekoliko sec.

A sto se tice digitalaca......treba samo ispravno drzat toplomjer, mjerit u istom uhu ( jer temp. u oba uha nisu podjednake) i ono najvaznije je to da digitalni nije pouzdan za djecu mladju od godine dana ( neki proizvodjeci kazu ispod 6 mjeseci)

Mi imamo braunov Termoscan i nikad do sad niije izmjerio netocnu temperaturu a priznaju ga i u Zaraznoj i u Klaicevoj
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 13:29   #38
je, i mi imamo infracrveni za uho i nikad ne pokazuje dva put istu temperaturu, jedno iza drugo.

na kraju dodir rukom je pouzdaniji...
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 14:05   #39
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
1. zato u ljekarni kupis rektalni zivon toplomjer,jer on izmjeri temp. za nekoliko sec.

Koji je to rektalni živin koji mjeri za nekoliko sekundi?

Uzet ću svakako ono što je najpouzadnije, pa makar to bio i onaj najstaromodniji.

Samo me zanima za one obične živine toplomjere, koliko dugo treba držati toplomjer i kako uspijete smiriti bolesnu i nervoznu bebu dok mu je toplomjer u guzi?
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 15:40   #40
Quote:
Girasole kaže: Pogledaj post
Koji je to rektalni živin koji mjeri za nekoliko sekundi?

Uzet ću svakako ono što je najpouzadnije, pa makar to bio i onaj najstaromodniji.

Samo me zanima za one obične živine toplomjere, koliko dugo treba držati toplomjer i kako uspijete smiriti bolesnu i nervoznu bebu dok mu je toplomjer u guzi?
obicni zivin toplomjer se u guzi drzi oko minute ( tako govorte u bonicama) .pa imas rektalni toplomjer koji je puno brzi i izmjeri stvano temp za nekoliko sec. - potrazi u ljekarni ( izgleda ili potpuno jednako kao i obicni ili zna biti cak i onako trokutasti ( ne znam kak da to to opisem) i oni se u pravilu moraju ocitati dok su u guzi jer cim se izvade ziva se spusti nazad
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:26.