Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2008., 15:52   #121
Dobro, ajde, ne harace, al stvarno se dosta ljudi boji. Jbg, pas je umro u roku od 5 min, a vlasnik (btw. veterinar) nikad u zivotu nije vidio takvu zmiju i nije imal pojma koja bi to mogla biti. Nasli su i leglo, al ne znam zkj nisu dali na nekakve pretrage ili kaj se vec radi sa zmijama.
Kod nas ima zmija, al ova sigurno nije 'nasa'.
Budem pitala, tnx na preporuci Cats i Dora.
__________________
..la-la-la..
Tonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 20:56   #122
Koja je ovo zmija?

Da li netko zna koja je zmija na ovim slikama?
Hvala

http://img155.imageshack.us/my.php?i...sc02171pl3.jpg
http://img183.imageshack.us/my.php?i...sc02172aw2.jpg
neno650 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 22:00   #123
Quote:
neno650 kaže: Pogledaj post
Crnokrpica, Telescopus fallax.
Ostale

I ako si je ti ubio, pizda si
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 01:46   #124
Jel me netko tražio?

U pravu si, ovo je smukulja, a one znaju biti dosta varijabilne i u boji i u šarama.
Potpuno je bezopasna, tak da je slobodno vratiš u prirodu.
Ali sad me jako zanima iz kojeg si to mjesta i kakve su to "čudne zmije otrovnice"
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 01:49   #125
Ne samo pizda nego i zločinac prema Zakonu o zaštiti prirode RH
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 02:17   #126
Nisam je ja ubio nego sam je pronasao tako kraj kuce.
neno650 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 21:17   #127
Quote:
kinga kaže: Pogledaj post
i neka si je ubio....
Daj molim te to malo pojasni..,mala opasnost prijeti da bi ikoga zamijenila za svoj plijen.
mariobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 16:01   #128
Koja je to zmija?

poslikao sam ovu čudnovatu životinju pogaženu na cesti u svom kraju (okolica Varaždina) u kojem inače nema zmija, pa bi molio mišljenje koja je to zmije i dal je opasna...

__________________
Sude mi, zato što svoje, volim najviše, što sam branio moje najdraže... sude mi dušmani moja ljube, ali ne znaju istina voda duboka....
nenad1001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 16:07   #129
Quote:
nenad1001 kaže: Pogledaj post
poslikao sam ovu čudnovatu životinju pogaženu na cesti u svom kraju (okolica Varaždina) u kojem inače nema zmija, pa bi molio mišljenje koja je to zmije i dal je opasna...

koji kreten ju je izmrcvario
mrgixyz. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 16:08   #130
ovako od oka izgleda da je bjelouška(natrix natrix) da je čitava i živa bi bolje utvrdio
mrgixyz. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 16:14   #131
Quote:
mrgixyz. kaže: Pogledaj post
koji kreten ju je izmrcvario
stvarno hoćeš znati?
__________________
Sude mi, zato što svoje, volim najviše, što sam branio moje najdraže... sude mi dušmani moja ljube, ali ne znaju istina voda duboka....
nenad1001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 16:29   #132
bjelouška
ivan385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 17:03   #133
<-- ovo je trebalo biti kao lupanje štambilja

BTW u okolici Varaždina imaš 6 vrsta zmija. I u Varaždinu također.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 17:23   #134
Ovo ću ti prebaciti na SoN iz razloga što tamo imaju tradiciju ovakvih pitanja pa ljudi koji znaju o ovome znaju da tamo takve stvari ljudi i dođu pitati.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 22:59   #135
Quote:
neno650 kaže: Pogledaj post
na prvoj slici imaš četvrt zmije, a na drugoj slici imaš tri četvrti zmije....
the brick is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 13:41   #136
samo primitivci ubijaaju zmije ono vide zmija se sunca na livadi on odmah mora nasjeckat ju sa sjekirom

takvi kreteni misle da otrovne zmije idu bez nekog razloga ugrist ljude a ustvari ugrizu u samoobrani jer ih ljudi zagaze ili u večini slučajeva idu gnjavit i masakrirat i onda dobiju po pički od poskoka .

PS:takvi ljudi ne zaslužuju ništa drugo nego da ih zmija ugrize i da krepaju od ugriza

mrgixyz. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 01:04   #137
Ovo na slici je mogla mačka napraviti, ili pas!
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 17:21   #138
Identifikacija zmije

Pred neki dan žena je u dvorištu naišla na zmiju i pošto su se prestrašile jedna druge, prva je zbrisala u kuću, a druga u garažu.
Par dana smo bili lagano zabrinuti da ne kažem uspaničeni kad će ova napustiti garažu i gdje će se zaputiti tako da se vrata i prozori nisu previše otvarali ni ostavljali otvorenima
No, stvar je u svoje ruke uzela Bjelka (jedna od naših mačaka koja je uzgred bijele boje) i riješila nas muka. Ponosno je defilirala dvorištem svojim najnovijim ulovom (opa inače su to miševi, gušteri i sl.): http://img296.imageshack.us/img296/3650/p8250037fs2.jpg

Sad dolazimo do teme ovog topica.... O kojoj je zmiji riječ??
BTW malo sam švrljao googleom i po mom laičkom mišljenju to bi mogla biti bjelouška ili kravosas, ali nigdje nisam uspio pronaći zmiju s identičnim šarama ovoj.
Unaprijed zahvaljujem na svesrdnoj pomoći
__________________
Windfucker
vedrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 17:57   #139
Slika je nažalost previše mutna da pogledamo pločice na glavi i budemo sigurni ali ovo bi trebao biti subadultni kravosas. Oni kad su mali imaju jako lijepe šare, koje postepeno prelaze u uzdužne pruge, a na ovoj slici se naziru začeci tih pruga. Pretpostavljam da je zmija nađena u Rijeci, dakle i to štima.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 18:18   #140
Hvala na replayu
Inače, trenutno živim u okolici Rijeke, Viškovo.
Zmija nije bila velika, cca 30-tak cm tako da je vjerojatno mlada što se poklapa s tvojim pretpostavkama. Barem se nadam jer nebi bilo dobro da je u pitanju neka otrovnica koja se možda ugnijezdila negdje u dvorištu.
Kad smo već kod toga, dvorište nam je ograđeno zidom i ogradom, zid visok nekih 1 m i zmija ako je sama ušla u dvorište mogla je samo kroz glavnu kapiju. Sad se postavlja pitanje, dal je zmija sama ušla, dal ju je uvela Bjelka ili Sivka (nju još nisam spominjao, također naša mačka, pogađate sive boje ) ili je izašla iz legla u dvorištu
Ovo o leglu pišem u slučaju da nije kravosas.... Dal može biti u pitanju neka otvornica jer u tom slučaju moram proglasiti uzbunu prve kategorije i blindirati prozore i vrata, a Bjelku i Sivku nahuškati na mrskog neprijatelja
__________________
Windfucker
vedrica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.