Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2009., 00:45   #101
Lightbulb

Quote:
tonkica051 kaže: Pogledaj post
Druga je priča kad se zaljubljenost pojavi kasnije, nakon nekog vremena kad si sa tom osobom već izgradio neki odnos,
e, baš sam ovo nedavno pokušala objasniti, i dok sam to izgovarala činilo se skroz blesavo i besmisleno, ali bila san "prisiljena" objasniti to neko stanje. i to mi se činilo jedino iskreno objašnjenje i stvarna slika mog stanja.

u nekom svom svitlećem momentu zaključih ovo:

LJUBAV: volin te zbog tvoje osobnosti, karaktera, onoga što predstavljaš i u što viruješ...volin te ka čovika, bez spola..volin te ka individuu (jel ovo gramatički točno? lastane, javi se)....da nisi baš to što jesi, ne bih te voljela. ali, pazi sad...to nije The Ljubav, jer tako volin i svoju marinu, miki, ....a s njima definitivno ne bih bila u vezi (mislin, ipak pišo je moj car )

+

KEMIJA: to bogu fala ne triba puno pojašnjavat...pure passion ...animalischen sex...ali ni ljubav+kemija ne daju The Ljubav .

ZALJUBLJENOST: tu na scenu stupa "Ovo". nije ljubav, jer ljubav je blaga, trpljiva, ne traži, ne zahtijeva, daje bez da očekuje išta (tako volimo djecu, zar ne?..tu su i pravi prijatelji )
ljubav ne osjeća bol, potrebu i želju. ljubav je čista i produhovljena.

"Ovo" je ipak nešto malo ljudskije...primitivnije...sebičnije...hedonističkog okusa. to je Ono kad želiš baš njega/nju, trebaš baš njega/nju, hoćeš baš njega...tu osjećaš čežnju i nemir, tada boli odsutnost, tada boli uvreda, tada je teško kad toga nema i kad se moraš odreć. za ovo osjećati je potrebno vrijeme. ovako ne možeš osjećati ukoliko nema LJubavi, Kemije i poznavanja. eto zašto vrijeme. vrijeme omogućuje situacije, puno njih, faze koje se zajedno prolaze....et cetera, et cetera

pa bih na kraju zaključila da je THE LJUBAV spoj ovih triju komponenti, ovim redoslijedom. da bi opstala kroz vrijeme treba biti obostrana, jednako jaka i konstantno se slagati- red ljubavi, red kemije, red zaljubljenosti...i tako stalno iznova. a tu je potrebno mnogo truda, volje, strpljenja i ipak zrno sriće. možda je sve to skupa razlog zašto je tako rijetka iako je u principu jednostavnog sastava.

Quote:
Shera kaže: Pogledaj post
Prestanak borbe vodi udaljavanju, udaljavanje vodi zaboravu, zaborav znači prestanak voljenja
neupitno. u konačnici dovede do toga. ali nije svjesna (i trenutna) odluka. neću voljeti--->cap-cap----> done. i za ubiti ljubav treba dosta faktora. ako ih nema, ne ide . jednako kao što ne vrijedi ni obrnuto. to je poanta.
ovo ja sve gledajući neka svoja iskustva. ljubav hraniš ili je ubijaš, i to često radiš nesvjesno. jer da jest stvar principa uključi/isključi- I would lived happily ever after (imala san tri jaka razloga da odlučim- "za" ), a i svi mi....eci-peci-pec, biram to i to. i eto gac.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!

Zadnje uređivanje .aquarius. : 19.09.2009. at 00:53.
.aquarius. is offline  
Old 22.09.2009., 13:19   #102
posebno lijep i istinit post! ne mogu drugo nego da

samo, na žalost, ponekad dosta kasno shvatimo da ljubavi više nema. a ako skužimo da je nikad nije zapravo ni bilo, jer je bila jednostrana (kojeg li apsurda, ovo bi trebalo strpat pod solipsističku filozofiju), onda smo prave šupendare.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Old 22.09.2009., 14:35   #103
Quote:
Don_Homer kaže: Pogledaj post
Sve sto nije svjesna odluka, odlucio je netko drugi umjesto nas.
Tako je i ljubav svjesna odluka, ali o tome smo odlucili prije nego smo naisli na tu osobu. Prije nego li smo se i rodili. Kada smo odlucivali na koji nacin cemo se nadogradjivati, i tko ce nam pomoci u tome.
S nekim smo bas iz tog razloga, da ucimo uz njega, i da nam to ucenje bude lijepo. Ako se odljubimo, to samo znaci da je quest ispunjen i da idemo dalje. Zato nijedna ljubav nije bila greska. Ali i to odljubljivanje smo ranije uprogramirali. Tako da bi ispravnije bilo reci da smo nadsvjesno to oducili nego svjesno.
Za mene uvidjaj u tu tematiku ne znaci da nisam romantican. Naprotiv. I mislim da bi se moja djevojka slozila.
Ona za mene nema mane. Ima stvari koje ima npr i svako dijete, stvari koje treba tek nauciti. Bas kao i ja. Bas kao i svi. Da li su djeca prepuna mana samo zato jer jos nisu stigla iskusiti svijet? Glupost. Takvi smo i mi u ljudskoj formi. i zato trebamo jedni druge, a ljubav je sve sto postoji.
Ako vas je netko i napustio, vas ego je povrijedjen, ali samo biste trebali biti sretni jer ste oboje ispunili svoju misiju, i oboje ste narasli, iako se to tada ne cini.
Ne da ljubav ne postoji, nego ja vise ni ne vidim da ima iceg drugog osim toga.
lijepo i meni jedino moguće razmišljanje

....nitko slučajno i svakako s nekim razlogom uđe u naš život, a ulaze na razne načine mnoge osobe....koju od tih osoba ćemo voljeti biramo svjesno samo u toliko koliko nam se čini da nam ta osoba ogvovara na nekim ili svim razinama, po istovjetnosti u promišljanju, po uzajamnom razumijevanju, zajedničkim afinitetima, kompatibilnosti opčenito....no ako tako postavimo stvar, onda bi mogli voljeti istovremeno bar dvije osobe, ali gotovo uvijek izaberemo samo jednu. Zašto?

MIslim da se ljubav gradi, uzajamnim davanjem i primanjem, a istovremeno bilo bi jako teško uraditi tako nešto s dvije osobe, dakle izabiremo jednu i u tom dijelu je naša odluka svjesna, ali....

...postoje one divne naoko male, a u stvari velike stvari koje našu svjesnu odluku olakšavaju, odnosno podstiču, a na taj dio nemožemo nikako utjecati svjesno. Jedna od tih stvari je upravo zaljubljenost, dakle ono nešto što nas dovede u "bolesno" stanje" (kako medicina definira zaljubljenost) iz kojeg se nakon što "ozdravimo" obično rađa onaj trajan osjećaj pripadnosti nekome, osjećaj da nam baš i samo ta osoba predstavlja sve ono što nam je najbliže odnosno blisko.

Dakle naša odluka da s nekim želimo biti i voljeti ga, postala je svjesna tek nakon mnogo toga što joj je prethodilo, pa ona jest svjesna dakako, ali je ta svjesnost uvjetovana, nismo nekog odlučili voljeti pa ga zavoljeli, nego upravo obrnuto.

Dakako da se može desiti i da nismo u nekoga zaljubljeni, no provodimo s tom osobom određeno vrijeme u kojem dolazi do spoznaje da nam je baš ta osoba bliska, da nam je draga, da je blizu našem idealu, da nam je lijepo u njenoj blizini, da su nam trenuci provedeni s tom osobom divni.....jednom riječju shvatimo da smo je zavoljeli i da bismo voljeli baš s tom osobom provesti što više vremena, odnosno biramo je za našeg životnog partnera. Tada naša odluka je svjesna, ali je sazrijevala i nije donešena promišljanjem i logičkim postavkama unaprijed, već je do spoznaje da baš tu osobu volimo na baš taj način, dovela jedna divna nit koju smo zajednički neprimjetno nesvjesno pleli.

Postoji i mogućnost da nekog biramo za svog životnog partnera, jer nam u zbrajanju i oduzimanju ispada uvijek dobar rezultat i to tada radimo zaista svjesno, pa takva veza može biti stabilna i potrajati dugo, no odluka koju na takav način donosimo ne bazira se na ljubavi, takav odnos zasniva se na uzajamnom poštovanju, bliskosti i zajedničkim interesima, iako je dobra baza da se u njemu ljubav desi.

Nikako se ne bih mogla složiti da svjesno biramo nekog koga ćemo voljeti, jer ljubav je jednostavan božanski osjećaj o kojem mi obični smrtnici ne možemo odlučiti unaprijed imamo li ga ili ne za nekoga - svjesno, kad nekog volimo, postoji samo svjesnost o njegovom postojanju i o onome što taj netko jest kao biće, a ta je svjesnost samo baza na koju nadograđujemo osjećaj ljubavi koja nam je utkana u našu potku po našem iskonu, ali opet samo ako se tako desi. Nije mi bez veze i bez značaja poznata izreka - mogla nam se i ljubav desiti....
__________________
...trenutak uzdaha...
Indri is offline  
Old 22.09.2009., 16:29   #104
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
a sad čekam odstrel romantičnih idealističkih dušica ovdje
heh. uguglala ti ja tog šokčevića i pročitala ovo http://www.zdravakrava.hr/clanak/32/...-visoku-cijenu i moram ti reć' da mislimo isto. mislim to već godinama, a sada napokon i prakticiram ().

Quote:
(mislin, ipak pišo je moj car )
__________________
nema mere, nema granice kad počnem da serem
claudine is offline  
Old 22.09.2009., 17:34   #105
ne kakajte
kak mos volit nekog svjesno,iz dogovora,pa kaj je vama?
i kaj nakon nekog vremena,kak smo se sporazumno sastali tak se bumo i rastali...a di je ono-ljubav?
Urban-odlucio sam da te volim-izgleda napusen ili u nekoj dubokoj misaonoj crnoj psihologiji
__________________
Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome
sebi.
librica is offline  
Old 22.09.2009., 18:11   #106
Quote:
librica kaže: Pogledaj post
ne kakajte
kak mos volit nekog svjesno,iz dogovora,pa kaj je vama?
i kaj nakon nekog vremena,kak smo se sporazumno sastali tak se bumo i rastali...a di je ono-ljubav?
Urban-odlucio sam da te volim-izgleda napusen ili u nekoj dubokoj misaonoj crnoj psihologiji
dozvoliš sam sebi da prihvatiš tu ljubav...jer znaš da ima smisla tako nešto...isto tako, kad sam sebi priznaš da neka ljubav nema smisla...odlučiš da ne voliš na takav način da režeš žile
tonkica051 is offline  
Old 22.09.2009., 18:15   #107
ne bih se složio s tom teorijom jer se ja više puta uopće nisam htio zaljubit, pa se dogodilo.
Sluga Bozji pravi is offline  
Old 22.09.2009., 18:26   #108
Quote:
Sluga Bozji pravi kaže: Pogledaj post
ne bih se složio s tom teorijom jer se ja više puta uopće nisam htio zaljubit, pa se dogodilo.
zaljubljenost i ljubav su dva različita pojma...nije nužno da prvo vodi drugom
tonkica051 is offline  
Old 22.09.2009., 19:14   #109
ok, ljubav mi također nije svjesna odluka...pretpostavljam da se događa kao logična posljedica slaganja karaktera..bar bih rekao da to tako funkcionira kod mene, mislim da ne bih mogao odlučiti da nekog volim.
Sluga Bozji pravi is offline  
Old 23.09.2009., 03:26   #110
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
kaže savjetnik za ljubav Šokčević- praktičar transakcijske analize.
Reci savjetniku za ljubav Škočeviću da nabijem na kurac i njega i njegove ideje..
Piramida is offline  
Old 23.09.2009., 03:32   #111
slažem se s piramidom sunca...no comment..
divlja-19 is offline  
Old 23.09.2009., 13:43   #112
Quote:
Sluga Bozji pravi kaže: Pogledaj post
ok, ljubav mi također nije svjesna odluka...pretpostavljam da se događa kao logična posljedica slaganja karaktera..bar bih rekao da to tako funkcionira kod mene, mislim da ne bih mogao odlučiti da nekog volim.
ma to je samo u prenesenom značenju .. "odlučiti" ... ne znam kako ti objasniti, ali to je kad dozvoliš sebi da voliš, cijelim bićem, bez straha od posljedica, uživaš u tom osjećaju, naročito ako je ta ljubav uzvraćena. Niti jedna se ljubav nije dogodila bez uzajamnog truda, rada, povratne informacije Kada sve to ponestane i kad postaneš svjestan da voliš "uzalud", nekako sam sebi autosugestijom pokušaš objasnit da takva ljubav nema smisla... voliš, ali ne gineš
tonkica051 is offline  
Old 23.09.2009., 14:21   #113
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
LJUBAV: volin te zbog tvoje osobnosti, karaktera, onoga što predstavljaš i u što viruješ...volin te ka čovika, bez spola..volin te ka individuu (jel ovo gramatički točno? lastane, javi se)....da nisi baš to što jesi, ne bih te voljela. ali, pazi sad...to nije The Ljubav, jer tako volin i svoju marinu, miki, ....a s njima definitivno ne bih bila u vezi (mislin, ipak pišo je moj car )

+

KEMIJA: to bogu fala ne triba puno pojašnjavat...pure passion ...animalischen sex...ali ni ljubav+kemija ne daju The Ljubav .

ZALJUBLJENOST: tu na scenu stupa "Ovo". nije ljubav, jer ljubav je blaga, trpljiva, ne traži, ne zahtijeva, daje bez da očekuje išta (tako volimo djecu, zar ne?..tu su i pravi prijatelji )
ljubav ne osjeća bol, potrebu i želju. ljubav je čista i produhovljena.

"Ovo" je ipak nešto malo ljudskije...primitivnije...sebičnije...hedonističkog okusa. to je Ono kad želiš baš njega/nju, trebaš baš njega/nju, hoćeš baš njega...tu osjećaš čežnju i nemir, tada boli odsutnost, tada boli uvreda, tada je teško kad toga nema i kad se moraš odreć. za ovo osjećati je potrebno vrijeme. ovako ne možeš osjećati ukoliko nema LJubavi, Kemije i poznavanja. eto zašto vrijeme. vrijeme omogućuje situacije, puno njih, faze koje se zajedno prolaze....et cetera, et cetera

pa bih na kraju zaključila da je THE LJUBAV spoj ovih triju komponenti, ovim redoslijedom. da bi opstala kroz vrijeme treba biti obostrana, jednako jaka i konstantno se slagati- red ljubavi, red kemije, red zaljubljenosti...i tako stalno iznova. a tu je potrebno mnogo truda, volje, strpljenja i ipak zrno sriće. možda je sve to skupa razlog zašto je tako rijetka iako je u principu jednostavnog sastava.
aaaaaaaaaaaaaaaaaa
BINGOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
eto ti žulaj
puno sam razmišljala o onome kad sam rekla da sam odlučila
ali šta sam odlučila
odlučila sam jednom muškarcu dat priliku da mi se približi
pustila sam ga blizu
i zavoljela
nisam ga odlučila zavoljet, desilo se to onako postepeno, neplanski, nevoljko
i čitav novi svijet se pojavio, pojavile su se boje ...
ali da nije bilo kemije ne bi išlo, nikako
o ne, ama baš nikako
ne možemo sebi narediti da volimo nekog tko je za nas dobar
ja evo naime volim nekog tko za mene u ovom trenutku nije nimalo dobar
i svjesna sam da me ta ljubav uništava, a ne mogu je zatomit
nema tu prekidača
switch on ili switc off
da bar ima bilo bi vrlo jednostavno...

Quote:
Piramida_Sunca kaže: Pogledaj post
Reci savjetniku za ljubav Škočeviću da nabijem na kurac i njega i njegove ideje..
jep, slažem se
ljudi koji ne umiju da vole izmišljaju takve trivijalne budalaštine
u moru onih koji ne umiju da vole i onih koji vole previše puta nije dobro tražit nikakve savjete
oni jednostavno nemaju pojma
__________________
01.01.2019. LAJTE KERE JAKOBSFELDA
marčelina is offline  
Old 23.09.2009., 14:22   #114
Quote:
tonkica051 kaže: Pogledaj post
ma to je samo u prenesenom značenju .. "odlučiti" ... ne znam kako ti objasniti, ali to je kad dozvoliš sebi da voliš, cijelim bićem, bez straha od posljedica, uživaš u tom osjećaju, naročito ako je ta ljubav uzvraćena. Niti jedna se ljubav nije dogodila bez uzajamnog truda, rada, povratne informacije Kada sve to ponestane i kad postaneš svjestan da voliš "uzalud", nekako sam sebi autosugestijom pokušaš objasnit da takva ljubav nema smisla... voliš, ali ne gineš
bogami je upravo tako
od riječi do riječi ...
__________________
01.01.2019. LAJTE KERE JAKOBSFELDA
marčelina is offline  
Old 23.09.2009., 14:32   #115
Quote:
tonkica051 kaže: Pogledaj post
ma to je samo u prenesenom značenju .. "odlučiti" ... ne znam kako ti objasniti, ali to je kad dozvoliš sebi da voliš, cijelim bićem, bez straha od posljedica, uživaš u tom osjećaju, naročito ako je ta ljubav uzvraćena. Niti jedna se ljubav nije dogodila bez uzajamnog truda, rada, povratne informacije Kada sve to ponestane i kad postaneš svjestan da voliš "uzalud", nekako sam sebi autosugestijom pokušaš objasnit da takva ljubav nema smisla... voliš, ali ne gineš
za mene ljubav nije nešto što se nužno veže za osobu suprotog spola s kojom jesi ili nisi u vezi, nego se pojavljuje spontano u odnosu s bilokojom osobom s kojom mi se dogodi slaganje karaktera. kao sjeme koje je palo na plodno tlo, potpuno jedan prirodan proces.
Sluga Bozji pravi is offline  
Old 23.09.2009., 14:36   #116


Bez dobre jebačine nema ni prave ljubavi.
A sad ti meni reci je li moguće odlučiti da ti s nekim jebačina bude vrhunska.

Razapnite me.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 23.09.2009., 14:38   #117
morticia is back

pa naravno jebes ti ljubav ako sex nije dobar
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Old 23.09.2009., 14:47   #118
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post


Bez dobre jebačine nema ni prave ljubavi.
A sad ti meni reci je li moguće odlučiti da ti s nekim jebačina bude vrhunska.

Razapnite me.
ja ti to stalno govorim ali u prazno

gdje si dijete
__________________
01.01.2019. LAJTE KERE JAKOBSFELDA
marčelina is offline  
Old 23.09.2009., 15:03   #119
A little bit of both. Ako je samo odluka, onda ne valja, ako je samo iracionalan impuls, ni onda ne valja. Prvo je hitlerovski režim nad osjećajima, a drugo prekratko traje.
okruglica is offline  
Old 23.09.2009., 15:20   #120
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post


Bez dobre jebačine nema ni prave ljubavi.
A sad ti meni reci je li moguće odlučiti da ti s nekim jebačina bude vrhunska.

Razapnite me.
ukazanje... ne mogu vjerovat... :trlja oči:

__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:36.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger