Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2010., 17:51   #1
Treba li tako!? Ženska frustracija time što se ne cijeni njihova žrtva

"Problemi " žena vrte se oko njihova biološkog programa. Bez ženine pripravnosti da reproduciranju i odgajaju novi naraštaj, vrsta bi izumrla.
Njezine frustracije nastaju zbog toga što ta vrsta ne cijeni to što se žrtvuje za opće dobro!
Zahvalna država ne plaća joj za to što je 24 sata na raspolaganju obitelji, ona ne stječe magisterij zato što djecu odgaja da budu dobri građani.
U devet od deset slučajeva djeca vam nisu zahvalna za sve što ste učinili za njih, nego vam u lice kažu kako nisu tražila da budu rođena.
Majke žive "pasjim" životom!
Nema upravljačke strukture, otkaznog postupka u slučaju stalnih prekršaja i izgleda za napredovanjem.
Emocionalna ucjena i seskualno dodijavanje svakodnevna su pojava.
Nema muškarca koji bi to podnosi a da pri tom ne bi izgubio samopoštovanje!
__________________
.
Dalaj_lina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 17:57   #2
alo, s kim se ti svadjas?
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 18:02   #3
Quote:
Dalaj_lina kaže: Pogledaj post
"Problemi " žena vrte se oko njihova biološkog programa. Bez ženine pripravnosti da reproduciranju i odgajaju novi naraštaj, vrsta bi izumrla.
Za reprodukciju je potreban i muškarac. Ne bi čovjek rekao, ali danas i muškarci odgajaju djecu.
Quote:
Dalaj_lina kaže: Pogledaj post
Njezine frustracije nastaju zbog toga što ta vrsta ne cijeni to što se žrtvuje za opće dobro!
Svatko je kovač svoje sreće.
Quote:
Dalaj_lina kaže: Pogledaj post
Zahvalna država ne plaća joj za to što je 24 sata na raspolaganju obitelji, ona ne stječe magisterij zato što djecu odgaja da budu dobri građani.
Tu se slažem, naknade za rodilje trebaju biti veće.
Quote:
Dalaj_lina kaže: Pogledaj post
U devet od deset slučajeva djeca vam nisu zahvalna za sve što ste učinili za njih, nego vam u lice kažu kako nisu tražila da budu rođena.
Po obiteljskom zakonu roditelji moraju omogućiti djetetu normalan i dostojan život.
Quote:
Dalaj_lina kaže: Pogledaj post
Majke žive "pasjim" životom!
Same su to odabrale!
Quote:
Dalaj_lina kaže: Pogledaj post
Nema upravljačke strukture, otkaznog postupka u slučaju stalnih prekršaja i izgleda za napredovanjem.
Tko želi, može svoj život promijeniti.
Quote:
Dalaj_lina kaže: Pogledaj post
Emocionalna ucjena i seskualno dodijavanje svakodnevna su pojava.
Nema muškarca koji bi to podnosi a da pri tom ne bi izgubio samopoštovanje!
Postoji.

I nije li ova tema za psihologiju?
Goth Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 18:28   #4
Quote:
Goth Angel kaže: Pogledaj post
I nije li ova tema za psihologiju?
Malo da...

Selidba.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 19:59   #5
Quote:
Dalaj_lina kaže: Pogledaj post
"Problemi " žena vrte se oko njihova biološkog programa. Bez ženine pripravnosti da reproduciranju i odgajaju novi naraštaj, vrsta bi izumrla.
Njezine frustracije nastaju zbog toga što ta vrsta ne cijeni to što se žrtvuje za opće dobro!
Zahvalna država ne plaća joj za to što je 24 sata na raspolaganju obitelji, ona ne stječe magisterij zato što djecu odgaja da budu dobri građani.
U devet od deset slučajeva djeca vam nisu zahvalna za sve što ste učinili za njih, nego vam u lice kažu kako nisu tražila da budu rođena.
Majke žive "pasjim" životom!
Nema upravljačke strukture, otkaznog postupka u slučaju stalnih prekršaja i izgleda za napredovanjem.
Emocionalna ucjena i seskualno dodijavanje svakodnevna su pojava.
Nema muškarca koji bi to podnosi a da pri tom ne bi izgubio samopoštovanje!
Pa nema ni žene koja bi to podnosila, a da pri tom ne bi izgubila samopoštovanje. Kao što ima i muškaraca koji podnose navlas istu stvar. Nego, udri ti kontru, kao Vedrana Rudan, i lijepo reci da je san svakog roditelja da mu dijete ode iz kuće u samostalan život i da prestane dodijavati. Mislim da je to pošteno rekla. Bespotrebno se mistificira - niti su sve žene baš genijalne i predane majke, niti su sva djeca nezahvalna, niti su svi muži odterećeni istog sranja. I u poslovima sresti ženu kučku više nije egzotika. Tako da ajmo udrit kukulele svi zajedno. Problem je očito negdje drugdje, ne u prirodnom poretku spolova i biologiji.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 20:20   #6
Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Pa nema ni žene koja bi to podnosila, a da pri tom ne bi izgubila samopoštovanje. Kao što ima i muškaraca koji podnose navlas istu stvar. Nego, udri ti kontru, kao Vedrana Rudan, i lijepo reci da je san svakog roditelja da mu dijete ode iz kuće u samostalan život i da prestane dodijavati. Mislim da je to pošteno rekla. Bespotrebno se mistificira - niti su sve žene baš genijalne i predane majke, niti su sva djeca nezahvalna, niti su svi muži odterećeni istog sranja. I u poslovima sresti ženu kučku više nije egzotika. Tako da ajmo udrit kukulele svi zajedno. Problem je očito negdje drugdje, ne u prirodnom poretku spolova i biologiji.
Ja ovo potpisujem. S tim da moram malo ipak držati žensku stranu.
Nije ženama lako.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 20:26   #7
Quote:
Engelchen00012 kaže: Pogledaj post
Ja ovo potpisujem. S tim da moram malo ipak držati žensku stranu.
Nije ženama lako.
Ma i ja uvijek, ali uvijek, ženama držim stranu.
Ali sam u zadnje vrijeme sklona mišljenju da egzistencijalno-filozofski i psihološko-sociološki problemi nadilaze rodnost. Posebno kad pokušamo gledati kako isti dolaze od sustava.
A i postoje ti načini da se tu staru kuknjavu oko ženskog pitanja (tri ugla u kući i to) zamijeni malo osuvremenjenijim poetikama i manifestima.
Whereabout is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 10:21   #8
Quote:
Dalaj_lina kaže: Pogledaj post
"Problemi " žena vrte se oko njihova biološkog programa. Bez ženine pripravnosti da reproduciranju i odgajaju novi naraštaj, vrsta bi izumrla.
Njezine frustracije nastaju zbog toga što ta vrsta ne cijeni to što se žrtvuje za opće dobro!
Zahvalna država ne plaća joj za to što je 24 sata na raspolaganju obitelji, ona ne stječe magisterij zato što djecu odgaja da budu dobri građani.
U devet od deset slučajeva djeca vam nisu zahvalna za sve što ste učinili za njih, nego vam u lice kažu kako nisu tražila da budu rođena.
Majke žive "pasjim" životom!
u startu je pogrešan pristup da se ti "žrtvuješ" da bi ti netko zbog toga bio zahvalan. ako se postavljaš tako, osuđena si na frustraciju

isto je u obitelji i bilo gdje. npr ovdje na forumu: pokušaj se "žrtvovati" neko vrijeme, davati savjete ljudima i truditi se oko njih, sa tim tvojim pristupom, i vrlo ćeš se brzo osjetiti iskorištenim i frustriranim

sretna sam što danas žena može birati, barem u puuuno većoj mjeri nego što su to naše bake. tko te tjera da se udaš? da rađaš djecu? danas je to bogu hvala sve više stvar slobodnog izbora. ako sam ja sama izabrala roditi dijete i odgojiti ga, onda to za mene nije žrtvovanje. kao što ne smatram žrtvovanjem ako sam se posvetila karijeri i radim svaki dan 16 sati. pa to je moj izbor! radim jer mi to čini zadovoljstvo, ili zbog nekog drugog cilja.

to sve ne mijenja činjenicu da su žene još uvijek diskriminirane na x područja
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 17:56   #9
To da su žene manje plaćene za isti posao barem 20% manje od muškarca je istina. I zaista se mora peterostruko više truditi od muškarca.
Tu jesu žene diskriminirane.
Ali, u svakom drugom segmentu života to ne mora biti. Nije bez veze izreka da žena drži tri kuta kuće. Ona žena koja u startu krene kao "žrtva", uvijek takva ostaje. To je valjda njen izbor. Ne zaboravimo da je istina i da sve što radimo, radimo zbog sebe. Dakle, takve žene to žele i to je ok. Često im je život sve samo ne dobar, poznam takvih puno.

Da li su djeca zahvalna, ovisi samo o tome kako se žena postavila kao majka. Tj. drži li do svog dostojanstva, uloge majke, supruge-kao ravnopravna partnerica suprugu.

Naravno da i ja držim žensku stranu. Samo smatram da bi trebao malo više pažnje posvetiti, na nivou državnih institucija i ostalih, ženi i njenoj ulozi u društvu. Moraju se mladi od početka obrazovati u smislu da nema razlike između spolova, da napokon počnemo probijati predrasude.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 08:07   #10
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
u startu je pogrešan pristup da se ti "žrtvuješ" da bi ti netko zbog toga bio zahvalan. ako se postavljaš tako, osuđena si na frustraciju

isto je u obitelji i bilo gdje. npr ovdje na forumu: pokušaj se "žrtvovati" neko vrijeme, davati savjete ljudima i truditi se oko njih, sa tim tvojim pristupom, i vrlo ćeš se brzo osjetiti iskorištenim i frustriranim

sretna sam što danas žena može birati, barem u puuuno većoj mjeri nego što su to naše bake. tko te tjera da se udaš? da rađaš djecu? danas je to bogu hvala sve više stvar slobodnog izbora. ako sam ja sama izabrala roditi dijete i odgojiti ga, onda to za mene nije žrtvovanje. kao što ne smatram žrtvovanjem ako sam se posvetila karijeri i radim svaki dan 16 sati. pa to je moj izbor! radim jer mi to čini zadovoljstvo, ili zbog nekog drugog cilja.

to sve ne mijenja činjenicu da su žene još uvijek diskriminirane na x područja
zrtvovanja nisu uvijek dobrovoljna....a cesto i kada mislimo da jesu ....ona su samo dobro skrivena manipulacija.....
...jos uvijek je u drustvenoj svijest o obitelj bez djece...da je ta obitelj krnja...nesretna, neppotpuna.... nesto nije u redu....

jos uvijek je u svijesti uloga zene ispunjena tek kroz ulogu supruge i majke....
...jos uvijek duboko u kolektivnoj svijesti da zena treba da brine o djetetu....narocito bolesnom.....uloga oca je tu jos uvijek blijeda....iako je sve vidljivij obris...



ti mozes voljeti svoj posao.... ali ako taj posao nitko ne zeli placati u drustvu vec se smatra da je to normalno da se odradi volunterski onda ti tu nista ne biras i nisi volunter vec te drustvo prisililo da to uradis.....za djaba...

sex i trudnoca idu zajedno tisucama godina...mozda danas malo manje....barem u nekim zemljama... a i potreba za djetetom je sasvim prirodna
.... znaci nema bas jako puno biranja....
...dijete je dobrobit za cijelo drustvo....ne samo za roditelje pa ipak se samo od roditelja ocekuje da to odrade.....bez prigovora....
24 sata na dan je u vecini slucajeva na zeni iako ima i muskaraca koji to cine..... u domovima to rade zene i muskarci koji su placeni za svaki sat sluzbe..... zasto nebi bili placeni i kod kuce....zasto bi medicinska sestra bilas placena za njen posao a majka ili otac ne...
zasto bi skola dobijala zgradu i namjestaj i pribor od drzave a roditelji ne stan u kojem ce odgsajati dijete...
...

...doci ce dan kada ce se trudnoca placati....radjanje placati....odgajanje placati....dobijati smjestaj i sve sto treba za dijete......kada....kad natalitet postane jako malo....
.....kada zena bude doista pocela birati hoce li ili ne upustiti se u takav rizik.....
....kada bude birala da li ce birati najodgovotrnije zanimanje ....

zakon ponude i potraznje ....u kapitalistickom umu....
Maria Callas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 09:39   #11
Quote:
Maria Callas kaže: Pogledaj post
zrtvovanja nisu uvijek dobrovoljna....a cesto i kada mislimo da jesu ....ona su samo dobro skrivena manipulacija.....
...jos uvijek je u drustvenoj svijest o obitelj bez djece...da je ta obitelj krnja...nesretna, neppotpuna.... nesto nije u redu....
jos uvijek je u svijesti uloga zene ispunjena tek kroz ulogu supruge i majke....
...jos uvijek duboko u kolektivnoj svijesti da zena treba da brine o djetetu....narocito bolesnom.....uloga oca je tu jos uvijek blijeda....iako je sve vidljivij obris...
ti mozes voljeti svoj posao.... ali ako taj posao nitko ne zeli placati u drustvu vec se smatra da je to normalno da se odradi volunterski onda ti tu nista ne biras i nisi volunter vec te drustvo prisililo da to uradis.....za djaba...
sex i trudnoca idu zajedno tisucama godina...mozda danas malo manje....barem u nekim zemljama... a i potreba za djetetom je sasvim prirodna
.... znaci nema bas jako puno biranja....
...dijete je dobrobit za cijelo drustvo....ne samo za roditelje pa ipak se samo od roditelja ocekuje da to odrade.....bez prigovora....
24 sata na dan je u vecini slucajeva na zeni iako ima i muskaraca koji to cine..... u domovima to rade zene i muskarci koji su placeni za svaki sat sluzbe..... zasto nebi bili placeni i kod kuce....zasto bi medicinska sestra bilas placena za njen posao a majka ili otac ne...
zasto bi skola dobijala zgradu i namjestaj i pribor od drzave a roditelji ne stan u kojem ce odgsajati dijete...
Slažem se i točno je, prema sociološkim istraživanjima, da je majčinstvo još uvijek za ženu najpoželjniji društveni "ideal". Od žena se primarno očekuje da budu majke (i supruge), a onda sve ostalo.

Quote:
...doci ce dan kada ce se trudnoca placati....radjanje placati....odgajanje placati....dobijati smjestaj i sve sto treba za dijete......kada....kad natalitet postane jako malo....
.....kada zena bude doista pocela birati hoce li ili ne upustiti se u takav rizik.........kada bude birala da li ce birati najodgovotrnije zanimanje ....
zakon ponude i potraznje ....u kapitalistickom umu....
Pa, to već imamo - surogat majčinstvo - premda ne u hr. Međutim, mene zanima kako će izgledati društvo kada rađanje za ženu prestane biti biološka nužnost, tj. kad se usavrše umjetne maternice i dijete se bude moglo razvijati izvan tijela žene? Mislim da će to biti najveća revolucija za međuodnose žena i muškaraca u povijesti ljudske vrste.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 11:38   #12
Quote:
Maria Callas kaže: Pogledaj post

ti mozes voljeti svoj posao.... ali ako taj posao nitko ne zeli placati u drustvu vec se smatra da je to normalno da se odradi volunterski onda ti tu nista ne biras i nisi volunter vec te drustvo prisililo da to uradis.....za djaba...

u domovima to rade zene i muskarci koji su placeni za svaki sat sluzbe..... zasto nebi bili placeni i kod kuce....zasto bi medicinska sestra bilas placena za njen posao a majka ili otac ne...

...doci ce dan kada ce se trudnoca placati....radjanje placati....odgajanje placati....dobijati smjestaj i sve sto treba za dijete......kada....kad natalitet postane jako malo....
.....kada zena bude doista pocela birati hoce li ili ne upustiti se u takav rizik.....
....kada bude birala da li ce birati najodgovotrnije zanimanje ....

zakon ponude i potraznje ....u kapitalistickom umu....
jedan od važnijih zahtjeva feminizma bio je plaćanje ženskog rada kod kuće.

ne mogu ni zamisliti da bi se ženi plaćalo za rađanje - ali isto tako valjda ni muškarci prije koju stotinu godina nisu mogli zamisliti da bi žena jednom mogla imati pravo glasa
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 22:09   #13
Quote:
Zahvalna država ne plaća joj za to što je 24 sata na raspolaganju obitelji, ona ne stječe magisterij zato što djecu odgaja da budu dobri građani.
U devet od deset slučajeva djeca vam nisu zahvalna za sve što ste učinili za njih, nego vam u lice kažu kako nisu tražila da budu rođena.
Majke žive "pasjim" životom!
Nema upravljačke strukture, otkaznog postupka u slučaju stalnih prekršaja i izgleda za napredovanjem.
U današnje doba je, hvala Bogu, moguće da žena istovremeno ima i obitelj i normalan posao. Ne treba se odreći karijere zbog djece. Razumijem isfrustriranost majki koje su napustile posao zbog djece, a čija su djeca odrasla, jer te majke više jednostavno nemaju što za raditi u kući, a za zapošljavanje su prestare. Muž joj ima posao prepun svakodnevnih uzbuđenja, djeca uživaju u djetinjstvu, jedino ona sjedi kod kuće i ubija se od dosade (ako nije našla neki alternativan oblik zabave, npr. Internet). Tada se pojavljuje gubitak samopoštovanja kojeg ona pokušava zadržati urlajući na muža i djecu zbog svakakvih sitnica. Kad njima pukne film, onda nastaju svađe, a situacija postaje sve gora i gora. Zato je moje mišljenje da se žena ni u kojem slučaju ne smije potpuno odreći posla, bilo bi dobro kad bi se zaposlila upola radnog vremena ili nešto slično. Nažalost, u ovom sranju od države je to sve jako otežano, a porodiljne naknade su također strašno male. To i je razlog ovakvog demografskog pada, a Kosorica svojim famoznim izjavama samo pogoršava situaciju.
intelektualac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 14:20   #14
a zamisli tek frustraciju majke (mene, na primjer) koja radi svaki dan 8 do 10 sati dok joj je dijete u vrtiću. da, ona (ja) doživljava pregršt zanimljivosti tijekom radnog dana, i kad djeca odrastu ona će imati život i obavezu, ali ona (ja) često misli da nije dovoljno dobra na poslu (jer mu zbog drugih obaveza nikad ne može biti u potpunosti predana) a nije ni dovoljno dobra majka, jer njeno dijete cijeli dan provodi s nekim drugim ljudima - tetama u vrtiću, bakama, sitericama...
na poslu se od nje očekuje da zaboravi dijete, doma se od nje očekuje da zaboravi posao... a to baš ne ide. barem meni.

a još nisam našla nekoga tko bi me zaposlio na pola radnog vremena
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 12:55   #15
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
To da su žene manje plaćene za isti posao barem 20% manje od muškarca je istina. I zaista se mora peterostruko više truditi od muškarca.
Čudno, ja sam promijenio 5-6 radnih mjesta i nisam te pojave susreo.

Susreo sam suprotno, da su žene plaćene jednako muškarcima za manje obavljenog posla, ali to je bilo samo na jednom od tih radnih mjesta.

Na drugim radnim mjestima nisam uočio nikakve razlike među spolovima. Poslodavce je zanimala samo učinkovitost.

S druge strane, primjetio sam da su neke žene bile jako sklone izostajanju s posla. Ne nužno zbog vlastitog zdravstvenog stanja, nego i zbog zdravtsvenog stanja djece. Ukoliko unutar jedne obitelji ima takvo nepisano pravilo da uvijek kad je dijete bolesno kući ostaje majka, onda će ta majka imati više bolovanja i u konačnici manju plaću od muškarca na istom radnom mjestu. Ali to nije diskriminacija - to je ravnopravnost. Ta ista žena se mogla sa svojim suprugom bolje dogovoriti oko raspodjele brige za dijete. Na koncu i taj suprug i to dijete su također njeni izbori na koje nije bila prisiljena.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 12:58   #16
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
jedan od važnijih zahtjeva feminizma bio je plaćanje ženskog rada kod kuće.
Mislim da je to suludo. Žena, jednako kao i muškarac, ima izbor da ne bude kućanica i da ne radi kućanske poslove. Ako muškarac i žena u zajedničkom domaćinstvu nisu u stanju postići dogovor oko podjele kućanskih poslova (kao i financija), zašto onda koji penis uopće žive zajedno?
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:53.