Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2013., 17:12   #101
Quote:
slow life kaže: Pogledaj post
uhhh.. olakšanje je pročitat ovako nešto, ipak ima ljudi s razumom, samokontrolom i željom za jednostavnošću... pa tko od vas bi žlija da van sutra dite pati u braku, da bude nesretno zbog ikog, pokažite im da život vrijedi uvijek,
i da se može biti roditelj i bez posjedovnog lista
i tak će taj tata ispast kriv a možda nije. možda je ta mama bila 16 sati dnevno nadrkana i sexsalo joj se 1 mjesečno uz ugašeno svjetlo. pa se sad čudi zašto se tata zaljubio u drugu tetu.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 01:00   #102
Kad citam ovaj forum imam osjecaj da neki ljudi ne shvataju znacenje rijec " obitelj".
Neka djeca, zene i muskarci gube nesto sto je za njih svetinja - obitelj. Prema tome, sve je dopusteno, kao u ratu.. Da se bore svim mogucim oruzjima. I nemojte stalno odvajati odnose supruznike. Oni su odgovorni za tu djecu, oni su trebali da se potrude da sacuvaju brak...( rijeci moga voljenog djeteta)
Koja ironija.. pametno moje.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 03:38   #103
Velika djeca i razvod? Ne znam jel bih pod pojmom djeteta uopce stavila decke od 20 i 26 godina kojimq se roditelji sad rastaju jer im je tatina dugogodisnja ljubavnica napokon se sjetila otkrit da oni imaju sestru od 8 godina. 10 godina je tajio vezu i nakon 10 god se rastavlja, ne bi ni sad da zena nije ta koja je pokrenula rastavu. A oni, decki jako tesko podnose, za ocq ne zele cut. Promjenili su brojeve telefona, nema ih nigdje, povukli se.
Stariji jos teze podnosi nego mladji sin.
Ali u razgovoru s njima tesko im je zbog njihove mame i sto je ostala sama. Sto im je otac 10 godina lagao. Sto im je mama izgubila 10 godina. Svakom djetetu je zao roditelja u takvoj situaciji...
__________________
Better to be slapped with the truth than kissed with a lie...
belinda44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 11:06   #104
Quote:
belinda44 kaže: Pogledaj post
Velika djeca i razvod? Ne znam jel bih pod pojmom djeteta uopce stavila decke od 20 i 26 godina kojimq se roditelji sad rastaju jer im je tatina dugogodisnja ljubavnica napokon se sjetila otkrit da oni imaju sestru od 8 godina. 10 godina je tajio vezu i nakon 10 god se rastavlja, ne bi ni sad da zena nije ta koja je pokrenula rastavu. A oni, decki jako tesko podnose, za ocq ne zele cut. Promjenili su brojeve telefona, nema ih nigdje, povukli se.
Stariji jos teze podnosi nego mladji sin.
Ali u razgovoru s njima tesko im je zbog njihove mame i sto je ostala sama. Sto im je otac 10 godina lagao. Sto im je mama izgubila 10 godina. Svakom djetetu je zao roditelja u takvoj situaciji...
To su teške situacije al nadam se da će se ovi dečki izdići iznad tog durenja na oca i upoznati sestru koja im je krv a nije ništa kriva. Ko zna kak je tek njoj Al ne kužim ni tu ženu da 10 godina nije skužila da lik ima parelelno još jednu obitelj ni fintu da je izgubila "samo" 10 godina
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 20:49   #105
Znalo se da on ima zene sa strane, to se suskalo, a znala je i ona i decki.
Zivjela je s tim valjda.
Ali sve je iznenadilo to dijete. Nitko nije ocekivao niti mislio da bi ikad postojalo.
Pogotovo od skoro 10 godina.
Kako je on to izveo ne znam.
Ali znam da sinovi ne zele cut za sestru.
__________________
Better to be slapped with the truth than kissed with a lie...
belinda44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 23:37   #106
Da.. nije bitno kolika su djeca, njih ce to boliti. Za mene je izdaja lagati nekoga tolike godine. Zao mi je djece. I sama sam jedno takvo dijete. Sa tim sto sam ja svoju polu -bracu prihvatila. A ljubavnica im je cutala o meni. Tatina rodbina je tu odigrala najvazniju ulogu da ja nikada ne budem zaboravljena.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 23:48   #107
Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
Da.. nije bitno kolika su djeca, njih ce to boliti. Za mene je izdaja lagati nekoga tolike godine. Zao mi je djece. I sama sam jedno takvo dijete. Sa tim sto sam ja svoju polu -bracu prihvatila. A ljubavnica im je cutala o meni. Tatina rodbina je tu odigrala najvazniju ulogu da ja nikada ne budem zaboravljena.
Pa je, al jos prije dok mu je jedan od njih dvojice pricao o odnosima doma, govorio je da su se on i brat molili da im se roditeljii rastanu kad su bili manji. da se napetost osjecala u zraku uvijek, da to nije obitelj, da roditelji doma i ne pricaju, a u drustvu glume. I tako cijeli zivot. Da im se mama ne zeli rastat jer zeli obitelj, pod cijenu i da svi pate, a ni ocu valjda nije bilo tesko inace bi bar on zatrazio razvod kad je vec imao ljubavnicu toliko dugo.
I tako tek sad se oni rastaju, a mogli su ranije, ustedjeli bi muke sinovima, a ne ovako, da nakon 10 god svi saznaju za sestru, da zamrze oca, a da se majka lijeci tabletama.
Sestru su rekli iz postovanja prema majci ne zele upoznat, a ni s ocem razgovarat. A majku pak ubija sto oni ne zele kontakt s ocem.
__________________
Better to be slapped with the truth than kissed with a lie...
belinda44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 09:21   #108
Sve u svoje vrime.
Proci ce to zamiranje.

Samo da nadodam za odnos sa sestrom.
Ne znam zasto se taj "odnos" obicava velicati pod parolom krv nije voda.
Krv nije ono sto te cini ocem, majkom, sestrom ili bratom.


Imam polubrata koji je za mene brat jer sam sa njima odrasla.
Jos 2 polusestre koje uopce ne dozivljavam rodbinom.
Jednu povrsno poznajem jer me ona tila upoznati, a drugu nisam nikad upoznala.
Oba scenarija su mi ravnodusna.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 15:00   #109
Mislim da je lakše ako su djeca velika, jer mogu sami donijeti sud o tome kakav će odnos imati sa roditeljima.

Moja djeca nemaju više nikakav odnos sa ocem.

Nakon svih sranja koja nam je priređivao nakon rastave, kćeri sam poticala da se vide s njim kada je on htio "popravljati" odnose ( riječima, tata vam je, valjda je shvatio neke stvari).

Da bi mi nakon zadnjeg programa koji je priredio, kćer rekla da ju ja nisam nagovarala da ide sa njim , da bi imala jednu veliku traumu manje.

A od svih, pa i od bivšeg, sam slušala da moram poticati na druženje.
Više ne potičem na ništa, bivši muž je i bivši otac.

Da, krv može biti voda, i ako se to dogodi, bojim se da je zauvijek.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 02:01   #110
Tesko je ponekad biti hrabar, lakse je ici linijom manjeg otpora.
Ali ako ljudi znaju zasto ostaju zajedno ipak je malo drugacije. Ako nista za djecu.
A ne glumiti i lagati sebe i djecu pa na kraju dodje to totalnog raspada sistema jer se vise ne moze varati.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 12:32   #111
Quote:
belinda44 kaže: Pogledaj post
Znalo se da on ima zene sa strane, to se suskalo, a znala je i ona i decki.
Zivjela je s tim valjda.
Ali sve je iznenadilo to dijete. Nitko nije ocekivao niti mislio da bi ikad postojalo.
Pogotovo od skoro 10 godina.
Kako je on to izveo ne znam.
Ali znam da sinovi ne zele cut za sestru.
Quote:
belinda44 kaže: Pogledaj post
Pa je, al jos prije dok mu je jedan od njih dvojice pricao o odnosima doma, govorio je da su se on i brat molili da im se roditeljii rastanu kad su bili manji. da se napetost osjecala u zraku uvijek, da to nije obitelj, da roditelji doma i ne pricaju, a u drustvu glume. I tako cijeli zivot. Da im se mama ne zeli rastat jer zeli obitelj, pod cijenu i da svi pate, a ni ocu valjda nije bilo tesko inace bi bar on zatrazio razvod kad je vec imao ljubavnicu toliko dugo.
I tako tek sad se oni rastaju, a mogli su ranije, ustedjeli bi muke sinovima, a ne ovako, da nakon 10 god svi saznaju za sestru, da zamrze oca, a da se majka lijeci tabletama.
Sestru su rekli iz postovanja prema majci ne zele upoznat, a ni s ocem razgovarat. A majku pak ubija sto oni ne zele kontakt s ocem.

Ja ovo ne kužim. Svi znaju za varanje, i žena i sinovi i tako godinama ništa, ali saznanje da je iz neke veze rođeno dijete je kao šok za sve, pa se zato rastaju a sinovi ga se odriču iz poštovanja prema majci što me čudi zbog boldanog jer je i pod cijenu da svi pate glumila idilu

EDIT: a ovo da krv nije voda, tako ja na to gledam, al znam da postoji puno slučajeva kod kojih ne da je voda nego luk i voda.

Zadnje uređivanje -honey- : 06.12.2013. at 12:46.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 21:35   #112
Mislim da su odrasla djeca (u mom slučaju 25 i 21 god) dovoljno odrasla da se mogu zadovoljiti izjavom "mi se rastajemo jer više ne možemo biti zajedno". Mislim da nije u redu opterećivati ponovo sa onim što su i osjetili i proživjeli i doživjeli. Njima je kristalno jasno da brak ne funkcionira, da je propao. Kod mene je situacija da druga strana sasvim drugačije misli ( i radi). Npr, on je taj koji odjuri njima i kaže - mama mi je to i to napravila. Ja niti jesam niti ću njima objašnjavati ašto je moj muž takav, zašto je nešto napravio i sl. I zato ispada da on ima njihovo naklonost jer je on jadan, nepogrešan, on je taj koji se trudi oko njih - moje je mišljenje da je to pre, prenisko no to neću reći djeci. Ako su sad tako sijepi možd će nekada progledati. A da im je teško, mislim da je i misim da im je još i teže zbog stava njihovog oca.
prosinac2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 15:07   #113
Quote:
prosinac2013 kaže: Pogledaj post
Mislim da su odrasla djeca (u mom slučaju 25 i 21 god) dovoljno odrasla da se mogu zadovoljiti izjavom "mi se rastajemo jer više ne možemo biti zajedno". Mislim da nije u redu opterećivati ponovo sa onim što su i osjetili i proživjeli i doživjeli. Njima je kristalno jasno da brak ne funkcionira, da je propao. Kod mene je situacija da druga strana sasvim drugačije misli ( i radi). Npr, on je taj koji odjuri njima i kaže - mama mi je to i to napravila. Ja niti jesam niti ću njima objašnjavati ašto je moj muž takav, zašto je nešto napravio i sl. I zato ispada da on ima njihovo naklonost jer je on jadan, nepogrešan, on je taj koji se trudi oko njih - moje je mišljenje da je to pre, prenisko no to neću reći djeci. Ako su sad tako sijepi možd će nekada progledati. A da im je teško, mislim da je i misim da im je još i teže zbog stava njihovog oca.
Slazem se.

Nema se sto uopce dicu ikakvog uzrasta upucivati u intimne prejudicirajuce detalje poput "varao/la me je, napravio/la to, to i jos malo toga".

Ionako je sukus svega da odnos nije stimao slijedom cega je za dicu sasvim dovoljno da im to bude jedina od roditelja prezentirana situacija.

Detalji raspada braka su savim intimna stvar bivsih partnera i stvarno je to nesto u sto se dica ne bi nikako tribala uvlaciti.
Svako uvlacenje u tom smislu je obicna manipulacija i "loptanje" priko diteta.

Tako se prosince i tvoj muz (ex?) lopta.
To se nazalost moze ciniti i sa odraslom dicom, nekad mi se cini cak i efikasnije nego sa malom.
Sto i nije bas logicno posto bi odrasla osoba tribala u odredenoj miri (svakako vecoj od diteta) shvatiti kako njegovi roditelji nisu samo roditelji nego i ljudi koji imaju pravo na svoju sricu.

Ponekad mi se cini da odrasli koji teze prihvacaju rastavu svojih roditelja nisu prerasli djecju fazu "primanja" u kojoj roditeljski univerzum mora biti vjecito orjentiran ka njihovim potrebama.

Ali odrastu i ta dica jednog dana, zivot ih malo poduci.
Dobiju svoga partnera, dicu, pa na svojoj kozi iskuse sto je to brak i roditeljstvo.
Tako ce prosince i tvoji doci na svoje i spoznati istinu.
A ti ces tada znati da si svojim ponasanjem za sve vas ucinila najbolje sto si mogla.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 15:51   #114
Mislim da je nekako "najnepogodnije" vrijeme za rastavu onda kada su klinci u toj tinejdžerskoj dobi. Naravno, ne mora biti slučaj, ali nakon što prijeđeš dvadesetu već si polako donekle formirana osoba pa ti je samim time lakše i prihvatiti sve što jedan razvod sa sobom nosi
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 10:56   #115
Rastava utice na djecu u svakoj dobi ali na drugaciji nacin.

Meni se cini da je bolje ako su djeca veca, ali sta je vaznije da su do tada dobili dovoljno ljubavi i paznje od oba roditelja. Ako je brak bio na klimavim nogama ali bez nasilja, onda ce djeci biti puno bolje. Nasilje u porodici je nesto sto ostavlja posljedice.
Sutuacija nakon razvoda, depresija jednog od roditelja, sve to jako puno utice na djecu i njihov razvoj.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 11:00   #116
Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
Rastava utice na djecu u svakoj dobi ali na drugaciji nacin.

Meni se cini da je bolje ako su djeca veca,
Mislim da ne, barem ne iz svog iskustva. Djeca do godinu dana ne osjećaju rastavu ni na koji način.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.