Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2014., 15:22   #21
Odlicno da je klinac tako to prihvatio.Djeca su cesce cvrsca nego sto mi mislimo.Ako je to spontano tako dobro prihvatio, ocito se dijete brzo snaslo i lijepo mu je.Moj je trogodisnjak na adaptaciji i samo je 1.dan bio tuzan.Za 10 min je sjedio kod tete i nasao si prijatelja...Malo mi je zao sto ga nisam ranije dala...
__________________
Necu potpis!!
Jago is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 16:31   #22
Quote:
Cigi kaže: Pogledaj post
Nije im to šok, nakon što preko vikenda 'zaborave' na vrtić pa onda ostanu cijeli dan?
Mom nije bio sok, ali svako dijete drugacije reagira.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 20:51   #23
Question

Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
mame, evo jedno možda bezvezno pitanje. cura je krenula u vrtić u ponedjeljak. taj dan sam bila s njom u vrtiću cijelo vrijeme, nekih 3h, jučer sam ju ostavila samu oko sat, sat i po i danas sam ju samo ujutro ostavila i ostala je i na spavanju. došla sam danas oko 13h da vidim kakvo je stanje, druga teta mi je rekla da je sve ok, da je malo plakala, ništa strašno, i da se jaaaako vezala za tu tetu iz prve smjene (ja sam pričala sa ovom koja dolazi u drugu smjenu, budu sa njima njih dvije za vrijeme ručka). npr.ta teta mora biti tu negdje kraj nje, tj.njoj "na oku" dok ruča, i kad se igraju stalno zove tetu. za uspavljivanje ju je ova druga nosala, ali je ona pogledom tražila tu prvu.
eh sad, ja bih nekako da "počastim" te tete. znam da će neki sigurno reći da je to glupo, da to ne radim, da su plaćene da rade taj posao itd. ali ja bih ipak da im se na neki način zahvalim, i da budu malo pažljivije prema njoj na početku, dok se ne oslobodi.
ŠTA IM ODNIJETI? neću, ni ne mogu, ništa krupno. neku bombonieru ili čokoladu? je li to bezveze? ili ipak nešto konkretnije?

Ne kužim... Imas dobre tete i svejedno bi ih potkupila...

Ja sam za nešto homemade, crtež... I to prigodno, ne na samom početku

I šta da budu pažljivije? Ostala djeca nek to gledaju?
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 00:49   #24
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Ne kužim... Imas dobre tete i svejedno bi ih potkupila...

Ja sam za nešto homemade, crtež... I to prigodno, ne na samom početku

I šta da budu pažljivije? Ostala djeca nek to gledaju?
Nemaš šta ne kužiti i iščuđavati se. Tako je kako sam napisala. Volim se osigurati, takva sam, da budem sigurna da će sve biti okej. Tebi je to užas, meni nije i šta sad?
Uostalom, po čemu ti zaključuješ sa su tete dobre? Jesi li možda bila u prostoriji sa tim tetama pa si vidjela kako rade?
Meni se čini da su okej i da sve rade kako treba, bar dok sam ja bila tu. A šta se dešava kad ja odem, to ne znam.
Tražila sam savjet, dobila sam ga, razmislila i odlučila šta ću i kako ću. Molim da se ne nastavlja rasprava oko ovoga.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 01:06   #25
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
Nemaš šta ne kužiti i iščuđavati se. Tako je kako sam napisala. Volim se osigurati, takva sam, da budem sigurna da će sve biti okej. Tebi je to užas, meni nije i šta sad?
Zar stvarno mislis da ce se tete prema tvom djetetu posebno odnositi zbog jedne cokolade, da ces se time "osigurati"? (ne, ne mislim da trebas dati nesto vrijednije, pa da onda budu)
Quote:
Uostalom, po čemu ti zaključuješ sa su tete dobre? Jesi li možda bila u prostoriji sa tim tetama pa si vidjela kako rade?
Meni se čini da su okej i da sve rade kako treba, bar dok sam ja bila tu. A šta se dešava kad ja odem, to ne znam.
Ako nisu dobre, odjednom ce to postati jer su dobile cokoladu?
Quote:
Tražila sam savjet, dobila sam ga, razmislila i odlučila šta ću i kako ću. Molim da se ne nastavlja rasprava oko ovoga.
Ma daj...pa valjda mozemo raspravljati o svemu, pa i o tome...
A ti naravno radi kako te volja, tvoj izbor.
Ne mislim da je tragedija da nesto odneses, ali ako mislis da ce zato dijete imati neki poseban tretman, ne vjerujem bas. Jer mislim da tete rade ono sto treba, koliko mogu. I posvete se mozda mrvicu vise onom djetetu za koje osjete da to treba. A ne zbog cokolade.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 04:49   #26
Baš sam razmišljala o tome kako ćeš ti dođi i započeti polemiku.

Došla sam tu da pitam druge mame kakva su njihova iskustva. Ne znam hoće li se tete bolje odnositi ili ne, zato sam i došla da pitam šta drugi misle. Ni nije poenta bolji odnos prema djetetu, nego način zahvale što daju sve od sebe (ako to rade).
A nisam ni rekla da nisu dobre, gdje si to pročitala, kako si to zaključila? Zašto zaključuješ bezveze ako nemaš dovoljno podataka? Mislim, zašto postavljaš to "ako" kad ti se nema šta na to odgovoriti? Sad ja tebi trebam odgovoriti na to "ako"? Ionako je to potencijalna situacija, a ne stvarna, pa ne vidim razlog da o tome razglabam "ako one urade ovo ili ono".

Da, čokolada. Ljudi vole znakove pažnje, pa taman to bila i čokolada.

Ovo sam prvenstveno pitala jer mi je nekoliko prijatelja čija djeca idu u vrtić rekla da moram tetama nositi poklone. Kad je djetetu rođendan, nosiš teti poklon, kad nemaš razloga, nosiš teti poklon, kao to je nešto što se mora ako hoćeš da ti više pazi dijete. Zato sam došla tu da pitam kakva su iskustva drugih sa tim i je li to stvarno tako.

I ne, ne možemo raspravljati o svemu, jer to već postaje off-topic kad se ti uključiš
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 07:26   #27
Ne treba raspravljati jer se o kulturnim razlikama ne raspravlja. Jelena je iz Bih, Majamama iz Zg. Koliko god vi mislili da u hrvaatskoj ima mita i korupcije, u bih je tri puta vise jer su ljudi takvi, ne cijene svoj novac kojim placaju usluge, vec misle da uvijek moraju dati i nesto ekstra. Nazalost, cesto se i mora dati nesto dodatno za normlanu uslugu jer je to postalo pravilo i ako se ne da kao da ñisi uslugu ni platio.
Nema te svijesti kao u Zg: ako nesto placam, ocekujem najbolju uslugu.
Evo, mama mi neki dan rece da ona vise nece se vozati taksijem jer je ubija propuh. Pitam je zasto ne kaze taksistima da zatvore orozor jer ipak ona placa voznju, kaze da ne moze jer joj je neugodno. Najradije bi mu ona platila duplo vise pa bi se onda usudila traziti svoja prava.
BiH ima najvise vlada na svijetu u odnosu na broj stanovnika, najvise ministara, premijera, skupstina i najglomazniju administraciju. Sve to gladna raja placa
I ne buni se. Jos im uvale i koji kuvertu. Takav mentalitet. Mozes nas jebat.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 08:50   #28
Majamama je iz grada istočne hrvatske u kojem nisi mogao na redovni pregled doktoru bez litre viskija, ali moji starci nisu ni pomislili na davanje poklona za obavljanje posla za koji su ljudi plaćeni, nego su prekidali taj lanac traživši uslugu koju ionako plaćaju...

Jedini način da se to prekine jest sve više ljudi koji to jednostavno neće raditi, jer, htjeli vi to priznati ili ne, vi ste zaslužni za to stanje jer ga održavate takvim.

Dragim ljudima uvijek dar pažnje, da, ali ne za uslugu za koju su plaćeni.

Svom sam ginekologu znala odnijeti milku jer smo se našalili jednom da je mrgud pa je odgovorio da mu je pao šećer... Šega je to bila, fora je ispalo kad je dobio milku, ali nije se odnosilo na njegov rad jer ga je i prije i poslije radio savršeno.

Uostalom, znala je da su na forumu ljudi iz svih podneblja, sad je vidjela da se u nekima to gubi, ali nije se izgubilo samo tako, nego su ljudi odlučili ne sudjelovati.

Kad bi više ljudi odlučilo biti aktivno u sprječavanju korupcije, mita, lošega glasanja za loše ljude, ne bi nam ni vlade bile takve. Naša jedna ko vaše sve, sve ti je to isto, sto stranaka koalira, međusobno se ne podnose, samo za tv nešto laju, a narod propada...

No, vrtići...

Na tvome bih mjestu lijepo zahvalila tetama što dobro rade svoj posao i natuknula kako je dijete zadovoljno i sretno tamo... Mislim da će im više vrijediti od šugave čokolade ili poklona. Ako su prave
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 09:02   #29
kako to da je stalo samo na cokoladma? ako ima 20 djece, i svi nose cokolade da se "bolje" brine o njihovom djetetu, onda se opet jednako brine o svima
ili tete voze bmwe i imaju vikse u dubrovniku ako je trako, selim u bih

gluposti su to, odbijam vjerovati da netko ko brine o djeci moze zanemarivati dijete u korist nekoga od koga je dobio poklon
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 10:27   #30
moj klinac je prošle jeseni krenuo u vrtić i ja sam tetama taj prvi tjedan donijela neke male bombonjere. ne zato da bi bile bolje prema mojem djetetu, već sam osjetila potrebu, kao neki mali znak pažnje. i naravno da nisu zbog toga niš bolje prema mojem klincu. prema svoj djeci se jednako ponašaju i to je ok. kad je mali imao roćkas za njih sam donijela kavu i to je to do idućeg rođendana.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 10:47   #31
molim vas da prekinete raspravu o mitu i korupciji.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 11:47   #32
od Nosorožinog komentara mi je kava izašla skoro na nos

Ajmo natrag on topic

Maleni ide u vrtić od 1.4.
I plakao je svako jutro kad ga nosim u sobu i dam tetama - plače i pruža im ruke i za kratko prestane
Kad sam dolazila po njega - opet plače čim me vidi
OK sve jasno - predstava za mamu - al onak - 5 mjeseci?????

Sad nismo išli 3 tjedna jer smo išli na more i u ponedjeljak je čak i veselo odskakutao jer je vidio svašta nešto novog, ali ostale dane ujutro se grčevito drži za mene i puno više plače i neće tetama, čak ni najdražoj koju obožava, i plače puno dulje nego prije (prisluškujem u hodniku )
Al recimo popodne više uopće ne plače, veselo se pozdravi sa svima i odemo doma

Tete kažu da je kroz dan super, da ne plače i da je vesel

Jel još čije djete tako dugo plakalo ujutro?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 11:51   #33
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
od Nosorožinog komentara mi je kava izašla skoro na nos

Ajmo natrag on topic

Maleni ide u vrtić od 1.4.
I plakao je svako jutro kad ga nosim u sobu i dam tetama - plače i pruža im ruke i za kratko prestane
Kad sam dolazila po njega - opet plače čim me vidi
OK sve jasno - predstava za mamu - al onak - 5 mjeseci?????

Sad nismo išli 3 tjedna jer smo išli na more i u ponedjeljak je čak i veselo odskakutao jer je vidio svašta nešto novog, ali ostale dane ujutro se grčevito drži za mene i puno više plače i neće tetama, čak ni najdražoj koju obožava, i plače puno dulje nego prije (prisluškujem u hodniku )
Al recimo popodne više uopće ne plače, veselo se pozdravi sa svima i odemo doma

Tete kažu da je kroz dan super, da ne plače i da je vesel

Jel još čije djete tako dugo plakalo ujutro?
meni je ovo bilo glavno. jutarnje plakanje je samo odraz pospanosti, zelje da se bude s roditeljima, trenutne tuge radi razdvajanja. ovaj popodnevni plac, mene je to puno vise mucilo iako se ona igrala tamo i bilo joj je ok.
on mi je bio znak da je cijelo vrijeme bila u grcu, na iglama i napeta, cekala da dodjem i da se opustila kad sam dosla tek.

a plakala je dugo ujutro, cca 4 mjeseca a bilo je djece koja su duze od nje pkala
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 11:59   #34
Moj je skoro cijelu prvu godinu plakao, al tad je bio zbilja jako mali (godina dana), al brzo bi ga proslo. Sad ne place, a bilo bi mozda lakse da place jer bi onda teta mozda reagirala i uzela ga k sebi. Ovako se natezemo ko budale... ja ga odvedem u sobu, on nazad za mnom, ja ga vratim, on opet za mnom, objasnjavamo i dogovaramo i nis. A teta ne reagira, nit ga pokusava animirat - ona ocekuje da ce on otic i samoinicijativno se pocet igrat s nekim/necim S tim da vrata uopce nisu nigdje zatvorena, da ja krenem i ne stanem, izasao bi za mnom skroz do auta. U jaslicama se jasno znalo da se vrata zatvaraju i bok. Uopce ne znam kako i kada cemo ovo rijesiti Sve mu je novo, ne pozna djecu i naravno da mu je bed ostati. A ja ne zelim nis na silu jer ce mu se samo zamjeriti i napravit cu nam medvjedju uslugu
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 13:12   #35
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Moj je skoro cijelu prvu godinu plakao, al tad je bio zbilja jako mali (godina dana), al brzo bi ga proslo. Sad ne place, a bilo bi mozda lakse da place jer bi onda teta mozda reagirala i uzela ga k sebi. Ovako se natezemo ko budale... ja ga odvedem u sobu, on nazad za mnom, ja ga vratim, on opet za mnom, objasnjavamo i dogovaramo i nis. A teta ne reagira, nit ga pokusava animirat - ona ocekuje da ce on otic i samoinicijativno se pocet igrat s nekim/necim S tim da vrata uopce nisu nigdje zatvorena, da ja krenem i ne stanem, izasao bi za mnom skroz do auta. U jaslicama se jasno znalo da se vrata zatvaraju i bok. Uopce ne znam kako i kada cemo ovo rijesiti Sve mu je novo, ne pozna djecu i naravno da mu je bed ostati. A ja ne zelim nis na silu jer ce mu se samo zamjeriti i napravit cu nam medvjedju uslugu
imamo i mi jednu tetu koja nije bas proaktivna, njoj je max domet sjest i djeci nesto citat. pa ako ces se pridruzit ok, ako neces eto pa se zabavljaj sam. moji su 3 i 5 u istoj su grupi, i kad se sad nakon praznika ujutro zaljepe za mm-a i mene ja ih dovedem do tete i s obzirom na to sta ova trenutno radi kazem nesto stilu
"sad ce vam teta xy sigurni nesto procitat, mozemo zamolit tetu da vam pokaze puzle, izvadi igru, ode s vama do prozora mahat, potrazit s vama nove zivotinje (one plasticne), autice, lutke u kutiji/ormaru" uglavnom, je teti dam ideju sta da radi, onako okolokole i zbilja uvijek pali.
druge tete uvijek same smisle kako djeci olaksat jutarnji odlazak roditelja
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 13:34   #36
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
ja ih dovedem do tete i s obzirom na to sta ova trenutno radi kazem nesto stilu
"sad ce vam teta xy sigurni nesto procitat, mozemo zamolit tetu da vam pokaze puzle, izvadi igru, ode s vama do prozora mahat, potrazit s vama nove zivotinje (one plasticne), autice, lutke u kutiji/ormaru" uglavnom, je teti dam ideju sta da radi, onako okolokole i zbilja uvijek pali.
ovo i ja pokusavam, ali teta na to apsolutno uopce ne reagira ono, pa daj prihvati spiku i uleti s protuodgovorom i dijete se zacas prihvatiti ideju. al ne, moj mali vidi da teta ne trza ni na mene ni na njega i to ispadne onda jos gore. MM je lud, on bi se najradje isao tamo svadjati i sve ih postrojavati, a meni bed jer ne zelim ispast odmah na pocetku sa 100 zahtjeva
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 13:49   #37
pa, postoji jako puno toga izmedju svadjati se i sutiti
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 14:00   #38
a što možeš s tetama koje nisu naj?

možeš se požaliti na forumu, pa dobiti predavanje o roditeljima koji očekuju da im je dijete u centru pažnje i blablabla.

mislim, tko zna kakve su tete od Lei, tek je dijete krenulo.. al naše od prošle godine su bile loše (neaktivne, vrlo malo rada s djecom, skoro pa ništa izlazaka van, itd), i šta smo trebali?

napravili smo jedino moguće, mijenjali grupu.
ove tete su super, mali je nakon 3 dana rekao da su mu bolje od prošlih, a same tete su mi rekla da su očekivale kako će ipak neka drama biti zbog rastanka s prijašnjim tetama, međutim malog baš briga (najsretnije razdoblje tijekom prošle godine su mu bila spajanja )

već prvi tjedan pjevuši doma neke pjesmice, svaki dan priča što su radili, jučer su bili i u dvorani i u dvorištu.

mi tek sad razumijemo zašto roditelji razmišljaju da nešto odnesu tetama kad su blagdani i sl, nije mi to palo na pamet prošle godine.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 14:03   #39
a recimo ako se, kad vi dodjete, nekoliko djece vec igra da ga pokusas ti, ako vec teta nece, ukljucit ili animirat za neku aktivnost koja vec traje?
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 14:21   #40
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
a recimo ako se, kad vi dodjete, nekoliko djece vec igra da ga pokusas ti, ako vec teta nece, ukljucit ili animirat za neku aktivnost koja vec traje?

pokusavam i to. al mali je strasno sramezljiv i ne zeli se ukljuciti bas odmah. bit ce lakse kad upozna i stekne prijatelje. al bi mi bilo lakse da ga tete malo poguraju a ne ja, jer on dobija dojam da bi ja tamo trebala bit s njim,a ne teta

vidjet cu popodne kako je proslo pa cu porazgovarat s tetama. al bi to voljela na samo a ne pred malim. zao mi je da nije bilo nikakvog roditeljskog prije
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.