Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2015., 12:33   #41
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Shvacam, tko je rekao da ne shvacam? Samo ne dijelim tvoj pogled na to i smatram svoj ispravnijim.

Ne trebas ti shvatiti mene, trebas shvatiti jednostavnu usporedbu. Prevest cu ti; sto te toliko smeta da moras staviti ruzicaste naocale?
ne dijeliš ga i to je u redu, kad bismo svi imali iste poglede na život i ista razmišljanja bilo bi jako dosadno

Znači ono što sam rekla je da je vrlo važno biti svjestan tih ružičastih naočala te da je važno znati kada ih treba stavljati.
Složila bih se s tobom da pri upoznavanju i procjenjivanju nekog potencijalnog partnera ne bismo smjeli imati te ružičaste naočale jer je bitno procijeniti nekoga kakav on jest ali ako ih kasnije ne staviš nećeš se niti zaljubiti, uvijek ćeš voljeti nekako racionalno i s rezervom, s vremenom tvoje emocije mogu prerasti u ljubav ali zaljubljenost sigurno nećeš osjetiti.

Druga stvar zašto sam svjesno odabrala nositi kroz život ružičaste naočale je ta što teške životne okolnosti (kojih je kod mene bilo mnogo i nisu bile lagane, osobito zdravstvene) zaista nije lako prolaziti sa smješkom i još usput "podizati" bliske osobe i prijatelje zato da ne brinu za tebe ako nemaš sposobnost izabrati tu ružičastu boju.
Mogla sam ja gledati stvari u svom životu realno ali ta realnost je bila prilično crna, ne toliko meni, nego drugima, mogla sam kukati drugima ili padati u depresiju, mogla sam štošta negativno i realno raditi i sagledavati ali od toga zaista nisam vidjela nikakve koristi, niti za sebe niti za druge.

Mislim, znam ja da se mi svejedno nećemo razumjeti niti pokušavam druge uvjeriti da je moj izbor ispravan, samo objašnjavam zašto sam izabrala to što jesam
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 13:53   #42
uopće ne razumijem koja je poanta zaljubljenosti....i pričanja o tome kao da se radi o esencijalnoj stvari...
sve je to lijepo i krasno, ali kad se prođe svojevrsni životni pubertet,zaljubljenost je samo njegov apendix...
ne BIRATE zaljubljenost zaboga...il vas strefi il ostajete hladni...
kakve filozofije...
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 14:30   #43
Quote:
zalede kaže: Pogledaj post
Naporan si ko kurac, s tim svojim cistim i bijelim cvikama.

Ako tebi to pase, super uzivaj, zakljucaj i divi se . To si ti i tebi to odgovara, poeti je ljepse pjevat na semaforu, neki vole uzivat u kisi, Tesla je volio struju, Golum prsten, nek ljudi vole i zive ono sto ih cini sretnim, ispunjenim i koji si ti sad guru jebote da pricas sta je ispravno a sta ne, kako bi trebalo zivit a kako ne ?

Bogami nikad mi nisu bili jasni takvi cudaci, nadam se da ta tvoja ljubav nije ogranicena kao tvoja razmisljanja, jer ako je nece ti dugo trajat mladicu
Dobro.
Quote:
rna kaže: Pogledaj post
Što ga ti pretjeruješ.

Ne znam za tebe, ali meni zaljubljenost još nikada nije smetala da vidim i mane. Hoću li ih zanemariti ili neću, to je već do mene.
"Nije on takav, to je bilo samo ovaj jedan put.", "Sigurno on ima svoje razloge za to.", "Ma samo mu je los dan.", "On je jako zreo, samo je ponekad malo, mrvicu, neozbiljan.", "Nije on zenskar, promijenio se.", itd. Uvijek postoji nacin da odredenu manu izbrisemo iz necijeg karaktera u vlastitom umu. Racionalizacija u svrhu obrane vlastitih iluzija.
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
ne dijeliš ga i to je u redu, kad bismo svi imali iste poglede na život i ista razmišljanja bilo bi jako dosadno

Znači ono što sam rekla je da je vrlo važno biti svjestan tih ružičastih naočala te da je važno znati kada ih treba stavljati.
Složila bih se s tobom da pri upoznavanju i procjenjivanju nekog potencijalnog partnera ne bismo smjeli imati te ružičaste naočale jer je bitno procijeniti nekoga kakav on jest ali ako ih kasnije ne staviš nećeš se niti zaljubiti, uvijek ćeš voljeti nekako racionalno i s rezervom, s vremenom tvoje emocije mogu prerasti u ljubav ali zaljubljenost sigurno nećeš osjetiti.

Druga stvar zašto sam svjesno odabrala nositi kroz život ružičaste naočale je ta što teške životne okolnosti (kojih je kod mene bilo mnogo i nisu bile lagane, osobito zdravstvene) zaista nije lako prolaziti sa smješkom i još usput "podizati" bliske osobe i prijatelje zato da ne brinu za tebe ako nemaš sposobnost izabrati tu ružičastu boju.
Mogla sam ja gledati stvari u svom životu realno ali ta realnost je bila prilično crna, ne toliko meni, nego drugima, mogla sam kukati drugima ili padati u depresiju, mogla sam štošta negativno i realno raditi i sagledavati ali od toga zaista nisam vidjela nikakve koristi, niti za sebe niti za druge.

Mislim, znam ja da se mi svejedno nećemo razumjeti niti pokušavam druge uvjeriti da je moj izbor ispravan, samo objašnjavam zašto sam izabrala to što jesam
Meni se cini da ti previse doslovno shvacas "stavljanje ruzicastih naocala". Nije da ti mozes svjesno prebacivati back and forth iz zaljubljenoga u racionalan mod.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 14:32   #44
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
uopće ne razumijem koja je poanta zaljubljenosti....i pričanja o tome kao da se radi o esencijalnoj stvari...
sve je to lijepo i krasno, ali kad se prođe svojevrsni životni pubertet,zaljubljenost je samo njegov apendix...
ne BIRATE zaljubljenost zaboga...il vas strefi il ostajete hladni...
kakve filozofije...
Posto majici ( bogami nisu tebi samo rukavi kratki ) nema poante ljudi ja predlazem da se vise ne zaljubljujete, nema smisla idemo svi cekat the ljubav, ja cu se ipak jos malo zaljubljivat se, nabacit osmijeh, pojebat stagot usput, pa cu vam se pridruzit .:klap:
zalede is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 14:46   #45
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Meni se cini da ti previse doslovno shvacas "stavljanje ruzicastih naocala". Nije da ti mozes svjesno prebacivati back and forth iz zaljubljenoga u racionalan mod.
to je jednostavno stav kojem težim i za koji ne tvrdim da nema mana, ja to zovem biti optimist.
Nemam ja ništa protiv racionalnosti, um je odličan alat, ali ovaj stav zapravo nema veze s umom kao alatom, to su dvije različite stvari.
Um mi može reći Gle ova situacija je teška katastrofa a moj ružičasti stav će na to reći OK ajmo iz toga izvući najbolje što možemo i vjerujmo u pozitivan ishod
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 15:38   #46
zalede,ma ti su super....aj ti svojim putem,mene lagano pusti u mom JADU:ĐĐĐ


RedSonia: ''......Um mi može reći Gle ova situacija je teška katastrofa a moj ružičasti stav će na to reći OK ajmo iz toga izvući najbolje što možemo i vjerujmo u pozitivan ishod...''
dakle upravo što je Abbadon lijepo zaključio-zatvaraš oči pred istinom i njeguješ iluziju...to je tvoj stav i kao takav je ok)
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 16:16   #47
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
dakle upravo što je Abbadon lijepo zaključio-zatvaraš oči pred istinom i njeguješ iluziju...to je tvoj stav i kao takav je ok)
možeš to i tako reći, znači ja sam svjesna situacije ali se neću time opterečivati niti ću kukati, rađe stavim te naočale i pičim po svome
Ne bih iluzijom nazvala ono čega smo svjesni ali svejedno to biramo, iluzija je nešto čega nismo uopće svjesni, to je drugačije stanje. Naravno postoje osobe koje nisu svjesne svojih ružičastih naočala i to bih onda rekla da jest iluzija
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 17:46   #48
ali draga,onda je to jednostavno-glupost....zašto birati nešto čega smo svjesni i što nas smeta?....to je i odgovor na pitanje...zaljubljenost može biti jednako lijepa kao i mdma, ali kad te pusti,ostaješ u čudu koja je to osoba ispred tebe...ne vidiš stvarno stanje...ili ok,biraš,ali ja bih se na mjestu takvih upitala- jel ja sebe radim budalom radi onih glupavih leptirića koje možeš postići i dobrim obrokom,lijepom slikom,radošću života....ili je sreća uvjetovana isključivo stanjem zaljubljenosti?
po meni apsdolutno nepotrebna komplikacija koju kad ju koji put prođeš-prokibiš...pa ono, ne daš da te sjebe skoro....
ja imam barem 100 stvari koje luče jednaku količinu endorfina i serotonina kao i zaljubljenost ..fakat mi u životu ne trebaju prazna zanošenja...

Zadnje uređivanje majica_2008 : 29.01.2015. at 17:59.
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 10:56   #49
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
ali draga,onda je to jednostavno-glupost....zašto birati nešto čega smo svjesni i što nas smeta?....to je i odgovor na pitanje...zaljubljenost može biti jednako lijepa kao i mdma, ali kad te pusti,ostaješ u čudu koja je to osoba ispred tebe...ne vidiš stvarno stanje...ili ok,biraš,ali ja bih se na mjestu takvih upitala- jel ja sebe radim budalom radi onih glupavih leptirića koje možeš postići i dobrim obrokom,lijepom slikom,radošću života....ili je sreća uvjetovana isključivo stanjem zaljubljenosti?
po meni apsdolutno nepotrebna komplikacija koju kad ju koji put prođeš-prokibiš...pa ono, ne daš da te sjebe skoro....
ja imam barem 100 stvari koje luče jednaku količinu endorfina i serotonina kao i zaljubljenost ..fakat mi u životu ne trebaju prazna zanošenja...
donekle si u pravu, tko od nas nije bio glup dok je bio zaljubljen?
Ne govorim sada tu o stvarima preko kojih se ne prelazi ali svi smo mi znali ispasti budale dok smo bili zaljubljeni, nitko na to nije imun...ali alternativa je jedino da se više nikada ne prepustiš zaljubljenosti te navučeš emotivni oklop, i to je izbor ali takav izbor također ima neke svoje posljedice...

No kada je u pitanju stav prema životu tada se ne slažem s tobom uopće, ako si već u teškim životnim okolnostima zar zaista misliš da će cviljenje i kukanje pomoći ili konstantno negativno razmišljanje?
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 12:11   #50
ne bi ti vjerovala koliko sam pozitivna)
ja sam realist....a to ne znači da sam lišena sreće i pozitive....
samo mi se neda kenjkati o stvarima koje su temelj samogradnje i promatranja svijeta...i ne zanimaju me oni koji otkrivaju počela kvalitetnog života...možda ja griješim ali muganje o zaljubljenosti kao vrhunaravnom stanju bez kojeg bi svijet stao je meni totalno smiješno.....
otkrili samo da je lijepo biti zaljubljen, da je to možda i temelj nekakvog klasičnog početka veze i partnerskog odnosa, otkrili samo da su kemijske posljedice zaljubljenosti hormoni koji čine da se osjećamo luckasto, lijepo i počnemo na ''obične'' stvari gledati na drugi, pozitivniji način....
kao što smo otkrili da te iste stvari ne moraju biti posljedica high-a, nego životno iskustvo...
ja sam presretna jer imam zdravo i lijepo djetešce,jer imam sebe i svoje gledanje na život, drage kolege,super roditelje, kvalitetne frendove i civiliziranog ex-muža....i svaki dan se ujutro budim sretna... teške životne okolnosti kod nekoga, ne liječe se fix-om, nego trajnom zahvalnošću i pozitivnim gledanjem...promišljanjem.
a zaljubljenost je freakin celofan....ne vidim joj veće važnosti kad malo odrasteš)...ne znam zašto bih navlačila emotivne oklope...
ok, to je mojih 5 cents,gibam s ove teme...ne bum kvarila prosjek:P

(moj diskurs je inače prirodno nadrkan,no to me ne definira kako mnogi misle)

Zadnje uređivanje majica_2008 : 30.01.2015. at 12:19.
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 18:46   #51
nema šta pokazivati zubalo, izvadio ga je, ne grize, samo se smješka, jer on je zaljubljeni romantičar
ancica986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 21:21   #52
uvijek pjevušim...
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 20:12   #53
Quote:
The Poet kaže: Pogledaj post
Moj dedo je jednostavan čovjek. Nikad nije volio nosit zubnu protezu, pa je uvijek stajala u čaši. Baka mu je i zamjerala i prigovarala zbog toga, sve dok nije došla, zbog zdravlja, u stanje da ni ona ne nosi zubnu protezu. Sad joj se dedo samo nasmiješi. Ne prigovara, ne zadirkiva, samo se nasmiješi.

Maloprije me znana draga osoba priupitala: „A da ti nisi zaljubljen možda?“. Pa kad razmislim – jesam. Kad još više razmislim – jesam već godinama. Bit će da je ta zaljubljenost zarazna neka bolest, prelazi s jedne cure na drugu. I traje to, godinama.

Uz onu manu koju nosi sa sobom, da radimo budale od sebe zbog osobe koju nedovoljno poznajemo, sa sobom nosi i mnogo dobrih stvari. Trnce po tijelu, nekontroliranu navalu sreće, puno mašte, bezbrižnost o svijetu oko nas, budi dijete u nama ...

Al' zašto nas tako malo zaljubljenih ima?!?
Svi nešto ozbiljni! Nevoljki! Ne isijava sreća oko njih! Ko' da se svi problemi svijeta svalili na njih! Prijateljavaju sa mobitelima, bez osmijeha na licu. Stave slušalice na uši, i trešti ona glazba „BubaSmrad fan“ koja mi nije voljka, i ona „ja-cu-poludit fan“ koja mi jos nevoljkija, al stoje ukipeni – ni malko da se zanjišu u ritmu glazbe, ni riječ da progovore da koji stih otpjevaju!

Pitao bih:
Zašto nestaje zaljubljenost kod nekih ljudi?
I kako vratit zaljubljenost ljudima (znanim i strancima) oko sebe?



Nije da želim bit dobri Samaritanac, al' ponekad se zatečem kako sam jedini u masi ljudi koji čekaju zeleno na semaforu da cupka u ritmu neke pjesme i pjevuši – a oko mene svi k'o da su na startu utrke na 100 metara (ne na Hanžekovom memorijalu, već na Olimpijskim igrama). Glup osjećaj, ne zbog mene – meni svejedno, nego zbog drugih.
Ponekad se zatečem da jedino meni svejedno koji dan kad se dogovaram sa ekipom sa faksa da se konačno okupimo. I ne možemo se okupit.
Ima još mnogo takvih primjera ...

Sad il je to zbog zaljubljenosti il' (teško, ali možda moguće) mi to ostalo u genima od dede. Onog dede koji ne voli nosit zubnu protezu.
stvarno prekrasan tekst, i mogu se ne neki način prepoznat u ovome, jako dobro!!
TheMartian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 22:02   #54
Quote:
Lyss P. Hacker kaže: Pogledaj post
Možda griješim, no mislim da je mnogo ljudi jednostavno previše emocionalno i duševno izranjavano da bi se opet lako postavili u ranjivu poziciju zaljubljenosti. .....a.
Kad bi to ovisilo o nasoj volji...
__________________
Kurvasta. (od curvy )
baby-bluz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 04:17   #55
Teorija zavjere mi nije jasna??
Odmah sam pomislila na to da neko koristi tvoju zaljubljenost u svoje svrhe.
Ja sam za zaljubljenost koje te mjenja na pozitivno ako te promjeni negativno onda je to terija zavjere??
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 14:33   #56
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post
Svaka je zaljubljenost prolazna. Potrazivanje te senzacije ne vodi nikuda, jer smo time osudeni na cjelozivotnu vrtnju u krug.

Zaljubljenost je pogled kroz ruzicaste naocale, ljubav je razumijevanje, prihvacanje i postovanje. Prvo je obican high, drugo je prizemljeno. Ne mislim da moram napomenuti cemu u zivotu treba teziti.
(ne ide tebe osobno)
svaka budala moze "izracionalizirati" par 'zivotnih istina' - u se i u svje kljuse, reci popu pop, triput mjeri, cetvrti put se zajebi...

zaljubljenost nije svakome dana, a i oni kojima je dana nemaju uvijek hrabrosti pustiti se i poginuti casno i petsto puta ako treba

zaljubljeni su hrabri, boli ih kurac za 'poslije'
uvijek dodje nekakvo 'poslije'
ako nisi imao 'prije', dzaba ti 'poslije'
Miki-Liki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.