Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2017., 09:12   #121
staljin ljevičar - desničar

https://communismgr.blogspot.hr/2017...ity-among.html

Preporučujem članak američkog povjesničara Grovera Furra: Stalin and the Struggle for Democratic Reform
marder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 14:23   #122
marder, šta kažeš na ovo što je Nosonja pročitao za čuvanje metaka kojim su izvršavana ubojstva kao suvenire? Jesi li i ti u nekim svojim literaturama nalazio tako nešto?

I još me zanima znaš li nešto o onome što je naveo par postova unazad korisnik Irman o funkcioneru čije ime ja kosristim kao nick ? Dakle o Mihailu Suslovu.
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 15:54   #123
Nosonjine komentare ne mogu čitati ni do pola, oni su toliko pubertetski. Možda je zaista pubertetlija ili tek izašao iz puberteta. On vjeruje bilo kojoj izmišljotini o Staljinu i onda još to dramatizira.
On ne shvaća, iako sam ja o tome puno pisao na onoj izgleda ugašenoj stranici, da Staljin nema veze sa čistkama ili samo u tom smislu da je smijenio Ježova i postavlja Beriju, koji zaustavlja krvoproliće 1938 i iz Gulaga oslobađa oko 600.000 ljudi.
Što se tiče Suslova, njega su zvali sivi kardinal. Naime, imao je nevjerojatnu intuiciju, koja će linija ili frakcija pobijediti i uvijek bi se ubacivao u pobjedničku.
Stvorio ga je Staljin, ali 56. javno se stavlja na stranu Hruščova. 1964 predviđa pad Hruščova i seli se u tabor Brežnjeva. Dobro si rekao da je on ruski Šeks jer je bio drugi čovjek u državi gotovo 40 godina.
marder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 20:49   #124
Joj što me Marder pomladi

Danas je osmi marta, medjunarodni dan žena koji je uzgred rečeno neformalno u Hrvatskoj tokom 90-ih praktično bio zabranjen. Na današnji dan se prisjećamo marša žena kroz New York koje su tražile pravo glasa, jednake uvjete na poslu za oba spola i sl, Pitate se zašto to pišem na temi o Staljinu? Pa ima neke male posredne veze s Staljinom, naime 08.03-og 1917-e u Petrogradu se okupio golemi broj žena, mnoge od njih su bile majke, supruge i sestre poginulih vojnika. Tražile su da rat smjesta prestane, političke slobode, žensko pravo glasa, socijalne reforme i sl. Baš se to okupljanje smatra presudnim za uspjeh februarske revolucije pa na današnji dan obilježavamo i obljetnicu februarske revolucije(vojnici nisu htjeli pucati na žene).

Kao posljedica februarske revolucije car abdicira, proglašava se republika, uvode se političke slobode. Zahvaljuljući tim političkim sloboama u koje naravno spada i prestanak političkog progona, Staljina se pušta iz njegovog ledenog sibirskog zatočeništva, svi istraživači se slažu da je Staljin bio vrlo sretan kad je čuo da je car pao. Štoviše na vlasti je progonio svakog s i najmanjom vezom s bivšim carističkim režimom, tako u Staljinovoj državi neki obični državni službenici carevine ili se nisu mogli zaposliti ili nisu mogli napredovati. Staljin je posve poludija kad mu e sin doveja kćer nekog beznačajnog činovnika iz doba carevine.

i kako sad objasnitii Marderove upise u kojima obožava cara i staljina, niđe veze Isto kao npr s Jagodom koji je kao organizirao urotu s ciljem ubojstava Kirova ali o tome drugom prilikom, odoh gledat tekmu
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 21:18   #125
-- Apocalypse Stalin --



Odlican dokumentarac o Staljinu, nedavno izasao...
Xray7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 11:19   #126
staljin desničar - ljevičar

Već sam u drugoj minuti prestao gledati jer govornik kaže da je Staljin nešto izjavio što on NIKADA nije izjavio. Jasno autori se ni ne trude reći kojom prilikom je Staljin tako nešto izjavio.
I sam naziv "dokumentarca" Staljin- demon govori koja je njegova namjera. I sad žalosno je da ima ljudi, koji svemu tome vjeruje i još kažu kako je to izvrsno.
U Rusiji kažu da u poimanju Staljina puno govorimo o sebi. Postoji ova poslov.
Staljin je ruski nacionalist, govore ruski nacionalisti
Staljin je komunist, govore komunisti.
Staljin je gad i đubre, govore gadovi i ološ.
marder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 11:24   #127
Staljinova djela prevedena na engleski:

https://communismgr.blogspot.hr/p/jv...-archives.html
marder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 11:33   #128
Sva sabrana djela Staljina na engleskom jeziku:

https://www.marxists.org/reference/a...cted/index.htm
marder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 17:48   #129
marder, evo za tebe link, počni od 1 sata i 40 minute videa na dalje gledat dio vezano uz Staljina

https://www.youtube.com/watch?v=c_9Db6bj_nE
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 09:16   #130
Hvala Suslovu za link. Inače često gledam Simonovićeve priloge. Nažalost on je jedan od rijetkih poštenih intelektualaca. U Hrvatskoj imamo 99,9 % konvertita. Ljudi koji su u socijalizmu pisali ulizivačke članke o Titu i prednosti socijalizma sada pljuju po tom istom Titu i pothranjuju svojim člancima ekstremni nacionalizam.
Najeklatatniji primjer su Slaven Letica ili Tomac. Oni misle da je krupni kapital pobijedio za sva vremena. Da se situacija promijeni brzo će opet ti isti pobjeći u pobjednički tabor.
Inače preporučio bih svima da pogledaju Simonovićeve emisije.
marder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 15:06   #131
Nikakav problem

I ja obožavam Ducija Simonovića. I ono što govori i način na koji govori
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2023., 10:45   #132
Gledam o Staljinu i izgleda da se znao igrati sa djecom, pisebni sa svojom kćerkom Svetlanom na način da ona glumi šefa i naređuje, a Staljin bi onda izvršavao njezine zapovijedi.

Mislim si - to ti je bila šansa da izvučeš svoje tetke, ujake, stričeve i prijatelje iz logora iz gulaga.

A kukala je kako joj nestaju prijatelji.

Pokušavam razumjeti kako je netko tko je bio u sjemeništu za Isusovog svećenika tako postane nemilosrdni diktator.
Što se moralo dogoditi tijekom formacije i obrazovanja.
popus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:35.