Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 09.07.2017., 23:07   #1
Prijateljicu fizicki zlostavlja bivsi decko. Sto uciniti?

Prvo bi zamolio modove ako je ikako moguce da ostave ovu temu bar neko vrijeme da se ne pogubi post u nekim slicnim temama, jer mi je ovo zbilja vazno i mislim da ce ovako kao samostalna tema privuci vecu pozornost nego kao post.
Zahvaljujem.

Znaci radi se o tome da curu maltretira fizicki i prijetnjama bivsi decko, koji je poznat po gradu kao netko tko je vec imao problema sa kriminalom.
Vise puta je ju vec izudarao i pritom slomio bubnjic, a ona nije nista poduzela jer kao nece vise, posto bi se on nakon toga uvijek izvinjavao i plakao, bla bla, uvijek isto. Koliko znam ima covjek problema i sa drogom, bar je nekad prije imao, pa mozda halucinara idiot.

Ugl, sad je opet dobila "svoje" jer je izasla sa frendovima van, a ovaj je prati i uhodi, doslovno ceka negdje u kvartu kad zna da je vani da vidi s kime ce se vratiti. Tako je nju izudarao da joj je poduplao nos, napravio sljivu ispod oka, tijelo puno modrica, jedan puknut bubnjic, drugi napuknut (ako sam se dobro izrazio).
Rekla mi je da joj je drugi dan dosla konacno policija jer ju je hitna obavijestila, al kaze cura da oni tu bas i ne mogu puno posto nema svjedoka, a sve se desilo izmedju 4 zida.

Ok, ovo je nesto ukratko i vjerojatno klasika medju takvim zrtvama, al zanima me kako joj pomoci, sto da ona sad napravi, kako da se zastiti?
Sad i ona konacno kuzi da treba nesto napraviti, al jadna od straha ne zna sta, tj kaze da ona njemu zapravo ne moze nista.


Znam da ce netko reci da bi bilo najlakse njega nalupat, al to nije rjesenje, jer veca je vjerojatnost da bi onda te osobe koje bi to napravila najebale od strane zakona, a opet to nije rjesenje jer ova cura opet nece biti sigurna, tj moglo bi bit jos gore za nju.

Hvala svima unaprijed i molim Vas, stvarno Vas molim nemojte ic u OFFtopic i pocet sa nekim optuzbama da je to mogla prije i tome slicno. To smo svi sad svjesni, al sto je najbolje napraviti?

Da li bi konzultacije sa odvjetnikom nesto dopridonjele?

Btw, ako ne stignem vise vcrs, odg cu sutra popodne.
Matshapiri is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:49.