Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2017., 17:00   #461
Pekarna Dafina, na Ozaljskoj.
__________________
Two worlds, separated by a jagged chasm. Above, faceless spectators mocking the tragedy. Below, helpless victims losing everything.
Arum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 17:12   #462
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
a u Mlinaru mali burek (zvrk) sa sirom
Da, u Mlinaru jedino završim usred noći jer na križanju Vukovarska/Savska radi od 00:24 i uvijek samo to uzmem. Požalio sam svaki put kad sam probao nešto drugo.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 21:11   #463
Meni je najbolja Dubravica. Preporučam njihove palačinke (posebno sa sirom), a ni sendviči nisu loši.

Dobre su palačinke i u Dinari, ali drugačije - veće i skuplje i sam biraš filu (veći izbor i možeš kombinirati).

U Pan-peku mi je dobra pita sa šljivama. Znam da sam nekad jeo neke njihove stvari koje mi nisu bile dobre, kao ni kod Mlinara.

Kvartovske pekare su uglavnom razočaranje.
Hiawatha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 08:50   #464
Sinoć sam pojela najbolju pizzu iz pekare u životu. Pekara na Savskom mostu, imaju još jednu na Svetom duhu na križanju Selske i Ilice. Čini mi se da su nazvane po lokacijama. Ne radim im reklamu, čak mi nisu nešto njihova druga peciva. Ali ova pizza sa kulenom, ravno iz pećnice je bila najbolja ikad, opekla sam jezik 3 puta ali je vrijedilo. Orgazmični doživljaj

Disklejmer: ne mogu garantirati da je uvijek tako dobra.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
di_đej is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 13:25   #465
Sve te stvari sto se jedu vani u sitnim nocnim satima obicno nisu tako dobre na danjem svijetlu .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 15:57   #466
Istina. Tak sam ja najbolju pizzu s tunjevinom pojela u pan peku. Frisko napravljena, jos sam cekala u pekari da se ispece.
I nikad mi nijedna druga s tunjevinom nije bila tak fina.

Poslano sa mog 2014811 koristeći Tapatalk
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 09:42   #467
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Sve te stvari sto se jedu vani u sitnim nocnim satima obicno nisu tako dobre na danjem svijetlu .
Hm, na što to sve aludiraš ovim?!

__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 10:21   #468
Na bureke od mesa , sto drugo .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 11:21   #469
Znao sam, kako mislimo na isto
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 13:56   #470
Ajmo komentirati koliko se Dinara pokvarila. U proteklih par tjedana sam na više lokacija kod njih kupio stvari koje sam prije obžavao. Svi proizvodi su izgledali potpuno isto kao nekad, ali su imali okus kartona. Vrhunac je bio kad mi je gospođa jučer u Gajevoj, na njenu inicijativu, "podgrijala" sendvič s jajem i špekom koji sam onda dobio hladan kao da je bio u frižideru. Kakav je bio prije grijanja ne želim ni misliti.

Dodat ću još i Butkijevo nedavno iskustvo s muffinom.

http://plavakamenica.hr/2017/08/02/p...a-kruh-zagreb/
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 14:41   #471
Dinara je nakad bila zaista dobra pekara, ali ju zaobilazim već nekoliko godina. Zadnje što sam tad kupovala je bio kruh koji je drugi dan bio šaka mrvica i bijede, a kap koja je prelila čašu su nejestivo preslane pogačice sa sirom. Prvi put kad se desilo rekoh, ajd, desi se. Drugi put shvatiš da je im je to sad standard.

Dubravica od ovih mainstream i Korica od posebnih - jedine vrijedne spomena!
crvena13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 15:41   #472
Pan Pek je osvježio svoju ponudu i ugodno sam iznenađen (nije to sad niš spektakularno, ali nije ni loše).

Probao bučnicu, pecivo s kremom od vanilije posuto bademima i mramorni kroasan. Sve je bilo fino.
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 16:12   #473
+1 za pan pek

Slučajno sam naletio nakon višegodišnjeg izbjegavanja i ugodno se iznenadio.
Čak bih se usudio reći da su bolji od Dubravice.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 19:57   #474
Quote:
di_đej kaže: Pogledaj post
imaju još jednu na Svetom duhu na križanju Selske i Ilice. Čini mi se da su nazvane po lokacijama. Ne radim im reklamu, čak mi nisu nešto njihova druga peciva. Ali ova pizza sa kulenom, ravno iz pećnice je bila najbolja ikad, opekla sam jezik 3 puta ali je vrijedilo. Orgazmični doživljaj

Disklejmer: ne mogu garantirati da je uvijek tako dobra.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Jel to ona pekara Sv. Duh?
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 21:15   #475
meni je jako dobar pan pekov jastučić punjen vanilijom, a posut bademima
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 22:36   #476
Pored Korice, postoji li ijedna pekara koja nije dio nekog lanca, a da je bolja od tih franšiznih pekara?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 06:08   #477
Quote:
saucer kaže: Pogledaj post
Pan Pek je osvježio svoju ponudu i ugodno sam iznenađen (nije to sad niš spektakularno, ali nije ni loše).

Probao bučnicu, pecivo s kremom od vanilije posuto bademima i mramorni kroasan. Sve je bilo fino.
Meni je isto Pan Pekova ponuda sve bolja i bolja. Isto sam probala pecivo od vanilije, jako je fino, ako im ne zagori. Po ljeti sam jela neki kolač sa jagodama, izvrstan je bio.

Pekara Dinara mi se jako pokvarila, tj njihove štrudle koje sam prije voljela. Neki dan sam jela štrudlu sa sirom pa sa blitvom, bilo je sve preslabo pečeno i bezukusno.
Amelie01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 12:10   #478
Dubravica: svi drugi dižu cijene. hmmm...



mi ćemo ostaviti iste cijene, iste nazive, ali ćemo smanjiti veličinu. nitko neće ni primjetiti :klap:
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 13:52   #479
Dinara je postala preodvratna, oni njihovi bureki nejestivi. Kao da su pokvareni zapravo.
One štrudle s jabukama pune nekog pekmeza tj. odvratne smjese, a od jabuka skoro ništa.

Znači, uglavnom sam kupovao na Kvatriću, ali više neeee.

Ispada da je još najbolja Dubravica i tu i tamo Mlinar.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 21:45   #480
Danas sam potegnuo u nedođiju do La Marquise.

Za one koje zanima o čemu se radi, nu članka.

http://plavakamenica.hr/2017/10/29/m...stien-vermant/

Slatke stvari zbilja izgledaju prekrasno, kao nacrtane. Uzeo sam eclair od čokolade i flan s malinama, oboje je bilo odlično. Frendica kaže da je baguette također odličan. Koliko sam vidio, sve slastice su 20 kuna.

Vitrina sa slanim stvarima mi iz nekog razloga nije izgledala toliko privlačno, bar vizualno nije bila na nivou pariških pekarnica. Ova sa slatkima je.

Uglavnom, jedva čekam najavljeno otvaranje još nekoliko lokala u centru.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:58.