Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2017., 18:36   #1041
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Moje pitanje je slijedeće: salon za nokte, trepavice, šminku i masažu u privatnoj kući. Došli ljudi na ideju da mušterijama ponude dvije, tri vrste kave, mineralnu, vodu i muffin dok čekaju na red i to isključivo u ljetnim mjesecima na terasi ispred.
Kako to riješiti zakonski?
Da li se za to mora otvarati kafić ili se može nekako drugačije registrirati?
Ako se ne varam, ukoliko stavis onaj aparat za kavu u koji musterija sama ubacuje kovanice i sl, smijes, za naplacivanje na nacin kao u kaficu, pekari, trebas registrirati i tu djelatnost.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 15:51   #1042
Ljudi ne želim izgledati gotovanski ali puno je lakše kada ti netko tko je "u toku" da savjet. Moja sestra završava faks (izvanredni je student) te namjerava otvoriti za sljedeće ljeto na moru neki tip palačinkarnice (tipa palačinke,zdravi sokovi,neki kolačići,možda neki sendvič i tako). Ono uzmi i idi dalje za početak. Ne da se sjedi i zadržava.

Mi imamo kućicu na moru koja bi bila idealna za to,ali u nju treba uložiti novaca.

Sad me zanima,gdje je najpovoljnije podignuti takav namjenski kredit. Također znam da može na HZZO-u podignuti neke bespovratne novce za samozapošljavanje.

Ukratko,treba mi neki savjet,neka smjernica što bi bilo najbolje napraviti. Neka ideja gdje doći do novaca po najpovoljnijim uvjetima.

Hvala vam

Zadnje uređivanje TeenHunter : 17.08.2017. at 16:05.
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 00:34   #1043
Poz, evo jedne situacije i pitanja.

Bio sam obrtnik pet godina, nakon zatvaranja sam dugovanje koje sam imao za doprinose dogovorio otplatu na rate.
Sad to traje još neko vrijeme, no razmišljam ponovno otvoriti jdoo ili obrt.

S obzirom da je uvjet za to potvrda o ne postojanju duga prema poreznoj, mogu li na neki nacin ponovno otvoriti isto, ili moram prvo po ugovoru sve isplatiti do kraja?

Radi se o upravnom ugovoru na 24 mjesecna obroka.
__________________
People prefer safe literature. They don't want to be awake and stir up. It's easier to over sleep their lives.
darrien fawkes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 12:48   #1044
1. Ako je stan u vlasništvu dviju osoba, moraju li obje izdati suglasnost za obavljanje obrta u jednoj sobi tog stana ili je dovoljno da je jedan suvlasnik suglasan?

2. Je li moguće da (jedini) vlasnik stana u kojem sam podstanar jednu od soba u tom stanu da u najam za obrt?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 20:27   #1045
Banka

Pozdrav, bok!

Otvaram paušalni obrt pa me zanima imate li kakve preporuke oko banaka? Radit ću sa stranim klijentima, znači treba mi nekakav devizni, a koliko čujem, banke lijepo "deru" na konverzijama Pretpostavljam da su sve koma, al zanima me koje zlo je najmanje?
I vidim da dio ekipe ima riješeno preko PayPal-a, kak to funkcionira?

Ugl, svi savjeti oko primanja love dobrodošli

Hvala!
derorice is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:49   #1046
Quote:
derorice kaže: Pogledaj post
Pozdrav, bok!

Otvaram paušalni obrt pa me zanima imate li kakve preporuke oko banaka? Radit ću sa stranim klijentima, znači treba mi nekakav devizni, a koliko čujem, banke lijepo "deru" na konverzijama Pretpostavljam da su sve koma, al zanima me koje zlo je najmanje?
I vidim da dio ekipe ima riješeno preko PayPal-a, kak to funkcionira?

Ugl, svi savjeti oko primanja love dobrodošli

Hvala!
Moj savjet je lijepo otići u par banaka, neka ti kažu koliko uzimaju na konverzijama i onda odlučiš. Rijetko kad se na forumu svi slože oko baš jedne određene banke. Za nekoga je dobra Zaba, za nekoga Pbz,za nekoga Erste.... sve ovisi kaj trebaš od banke. Zato bih ja na tvom mjestu uzela dan vremena i skoknula do par banaka i neka ti odgovore na pitanja koja tebe zanimaju i tako ćeš najbolje vidjeti koja je najpovoljnija financijski.
Što se tiče PayPal-a nemam iskustva,pa te neću niti savjetovati, neka se oko toga uključe drugi forumaši.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:54   #1047
pozdrav,

preletio sam 10tak zadnjih stranica u potrazi za odgovorom na svoje pitanje međutim nisam našao točno to što me znaima stoga:
živim u stanu koji nije moj, imam ugovor sa gazdom koji je on odnio na poreznu, dakle plaća porez itd..
Ja nisam prijavio ni prebivalište ni boravište u tom stanu i sad želim prijaviti sjedište obrta u tom stanu.
Koja je točno procedura?
1. prijavljujem boravište u stanu i radim aneks ugovora o najmu kojim mi gazda dopušta prijavu sjedišta obrta u tom stanu (ima li netko primjer takvog aneksa?)
2. raskidam ugovor o najmu i potpisujem ugovor o najmu između obrta i gazde? (zvao sam ured za gospodarstvo i rekli su mi da obrt nije pravna osoba pa nemože ugovor između obrta i gazde)
3. nešto treće? Što?

Ako bi išao prijavljivat boravište u tom stanu koja je točno procedura (nisam to nikad radio)? - pošto je stan u zagrebu da li gazda stana mora dolazit u MUP sa mnom u zagrebu ili možemo bilo gdje to obaviti? možemo li samo ispuniti nešto i eventualno ovjeriti kod javnog bilježnika pa da sam dođem u MUP s tim?

Hvala
JabukaUSlafroku is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 02:46   #1048
Pozdrav!

Imam par pitanja vezano za otvaranje obrta. Prvo i osnovno pitanje, da li imam neke mjesecne naknade prema drzavi od trenutka kada otvorim obrt do trenutka kada pocnem zaradjivati. Npr. da otvorim obrt krajem drugog mjeseca i ne radim sve do konca 5.mjeseca, dakle da li za ta tri mjeseca imam nekih troskova?
Jasno mi je da moram plaćati naknadu i jos neke stvari nakon sto pocnem raditi, zaradjivati.

Druga stvar, da li ja pomocu obrta koji ce biti registrovan u Hrvatskoj (imam dvojno drzavljanstvo BiH i Hr) mogu izganjati radne dozvole za osobe iz BiH za rad u Hrvatskoj?
Ukoliko da, koja bi bila procedura?
__________________
I crazy - you beautiful
TNTcollateral is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 13:28   #1049
Naknade prema drzavi su ti iste radio ti ili ne radio. Cim je obrt u aktivnom stanju krecu obaveze.
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 20:08   #1050
Quote:
TNTcollateral kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam par pitanja vezano za otvaranje obrta. Prvo i osnovno pitanje, da li imam neke mjesecne naknade prema drzavi od trenutka kada otvorim obrt do trenutka kada pocnem zaradjivati. Npr. da otvorim obrt krajem drugog mjeseca i ne radim sve do konca 5.mjeseca, dakle da li za ta tri mjeseca imam nekih troskova?
Jasno mi je da moram plaćati naknadu i jos neke stvari nakon sto pocnem raditi, zaradjivati.
Možeš sada otvoriti obrt s datumom početka poslovanja krajem 5. mjeseca.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 03:20   #1051
Ok, hvala Vam puno na odgovoru. To mi je vec rijesilo jednu glavnu dilemu. Drugo pitanje bi se odnosilo na dobijanje radne dozvole za osobe koji nisu EU gradjani. Je li takvo nesto uopce moguce?
Znaci OBRT registrovan u Hr, radnik iz BiH ili neke druge ne EU države.
__________________
I crazy - you beautiful
TNTcollateral is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 21:05   #1052
Za povoljnu izradu web stranica posjetite www.favor.hr

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
favor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 20:09   #1053
Pozdrav,

Otvorio sam paušalni obrt..e sada, imam doma računalo koje koristim privatno (ima svega gore) i kupio laptop na kojem je sve legalno..da imam sve kako treba za obrt, to stoji jedno pored drugoga i spajam na monitor ovisno dal radim ili ne. Da li ako mi naleti inspektor, ja kažem ovo je privatni, ovo je poslovni, i on ne dira privatni, provjera je na poslovni ili bi moglo bit problema?

Hvala, LP
__________________
When I was born I was so suprised I couldn't talk for almost two years!!
ATM is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2018., 16:47   #1054
Pozdrav svima. Imam jedno pitanje, vidio sam da je postavjeno i prije ali nisam pronašao odgovor. Želio bih otvoriti paušalni obrt kao samozaposlena osoba sa sjedištem u stanu u kojem živim. Problem je u tome što je to gradski stan. Zanima dali je to izvedivo i ako je na koji način ? Hvala svima ��
ozus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2018., 16:47   #1055
Pozdrav svima. Imam jedno pitanje, vidio sam da je postavjeno i prije ali nisam pronašao odgovor. Želio bih otvoriti paušalni obrt kao samozaposlena osoba sa sjedištem u stanu u kojem živim. Problem je u tome što je to gradski stan. Zanima dali je to izvedivo i ako je na koji način ? Hvala svima 😊
ozus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2019., 18:54   #1056
otvorenje autoprijevozničkog obrta pitanje

dakle otvorio bih autoprijevoznički obrt gdje bih svakodnevno vršio prijevoz za firmu koja bi mi plačala na račun pa me interesira koje sve poreze i namete i od koliko posto bih morao plaćati(zdrastveno,mirovinsko, pdv,porez na dobit, itd.) nekad davno sam imao obrt ali se to sada promjenilo dakle koji me sve porezi i nameti i po kojim postocima čekaju za plačanje da vidim da li se isplati uopće to sve
robi64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2019., 15:59   #1057
Svima koji se susreću s problemima želim puno sreće. Nema se šta tu dodati. Znam ja koje su marijanske muke da sve to uspije.
Mate20pr0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2019., 17:58   #1058
Koja vrsta obrta ili firme bi odgovarala ako se bavim preprodajom umjetnina?

Do sad sam imao u planu otvoriti pausalni obrt ali se moj koncept poslovanja promijenio u meduvremenu.

Sto se pausalnog obrta tice, molio bi nekog da me ispravi ako sam u krivu:
Kupim predmet X za 290 000 kuna i prodam ga za 300 000 kuna. Moja zarada je 10 000 kuna ali sam dosegao godisnji maksimum koji je pausalnom obrtu dozvoljen zbog uplate klijenta u visini 300 000kn?

Koji bi model firme meni bio optimalan?
__________________
Ucite dico.
Surround is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2019., 07:43   #1059
Question Otvaranje webshop-a

Dobro jutro,
namjeravam krajem ljeta otvoriti obrt točnije webshop.
Namjeravam se baviti prodajom odjeće koju ću nabavljati iz Italije.
Može li mi netko pomoći s informacijama o uvozu, preciznije koji su mi dokumenti potrebni, kakva je procedura s carinom?

Već sam se raspitivala o veleprodajama ali ne mogu doći do konkretnog email-a kako bih poslala upit o načinu isporuke robe.
Luna2406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2020., 22:46   #1060
Otvaranje obrta za elektroinstalacije

Pozdrav svima,
zanima me da li mogu otvoriti obrt za izvođenje elektroinstalacija po kućanstvima kao SSS elektrotehničar.
Da li trebam izvršiti nekakvu prekvalifikaciju ili je dovoljno to što sam završio četverogodišnje zanimanje elektro struke?
MisterB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:16.