Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 09:54   #3901
Molim vas preporuku? Ne znam gdje tražiti, a svi preporuku šaljete na pm. Hvala na informaciji o cijeni.
boktitamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 16:01   #3902
Trebao bih preporuku za kvalitetnog psihoterapeuta, psihijatra/psihologa.
Važno mi je da se radi o nekom tko uzima čovjeka kao cjelinu, ima empatije, nije nametljiv i da je spreman na rad s prošlim iskustvima,
a ne da je sklon samo koncentriranju na ovdje i sada. Dakle tražim nekog više psihodinamski orijentiranog, znam samo da KBT ne želim.
Zagreb... Ako netko slučajno ima nekog za preporučit, molim nek samo napiše i cijenu seanse... Hvala
Ray of hope is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 12:22   #3903
Quote:
Ray of hope kaže: Pogledaj post
Trebao bih preporuku za kvalitetnog psihoterapeuta, psihijatra/psihologa.
Važno mi je da se radi o nekom tko uzima čovjeka kao cjelinu, ima empatije, nije nametljiv i da je spreman na rad s prošlim iskustvima,
a ne da je sklon samo koncentriranju na ovdje i sada. Dakle tražim nekog više psihodinamski orijentiranog, znam samo da KBT ne želim.
Zagreb... Ako netko slučajno ima nekog za preporučit, molim nek samo napiše i cijenu seanse... Hvala
Cijene se krecu od 200 do 1000 kn
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 13:15   #3904
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Cijene se krecu od 200 do 1000 kn
1000 kuna? Ima netko tko u ovoj osiromašenoj Hrvatskoj naplaćuje 1000 kuna za sat vremena (ili 45 minuta) psihoterapije?

I tko si to uopće može priuštiti? Todorićeva djeca?
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 14:31   #3905
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
1000 kuna? Ima netko tko u ovoj osiromašenoj Hrvatskoj naplaćuje 1000 kuna za sat vremena (ili 45 minuta) psihoterapije?

I tko si to uopće može priuštiti? Todorićeva djeca?
Navodno do postoji postoje od 200 do 400kn ali ima onih koji za 250 do 300 kn drze sat pol.do dva ali to su iznimke zato je u bolnicama guzva a i nema ih dosta i sve ovisi o guzvama
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 17:59   #3906
Ima li tko iskustva sa Doktoricom Gordanom Vareninon u Rijeci na Zametu?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 19:18   #3907
Trebo bi nekog psihijatra koji radi po individualnoj psihologiji od alfreda adlera,jel zna ko nekog?
__________________
The machinery is too much for me..
Stonerlord is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:49   #3908
Ljudi ako netko zna kako doci do Vladimira Grudena, moze i privatno, ili neki kontakt. Zahvaljujem unaprijed!
tanjanja15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 16:03   #3909
Arrow KBC Rebro psihijatrija

Iskustva s odjelom i dr.
Marichu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 16:33   #3910
Ako imate financijske mogucnosti iz osobnog iskustva zamolila bih Vas da se lijecite privatno.Ako je nuzno.onda odjel.i.hospitalizacija.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 18:28   #3911
Konkretno me zanima zavod za personologiju dr.Marcinko.
Znam da se može ostati 3 tjedna na tomu odjelu.Kakva su inace pravila.?
Marichu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 03:16   #3912
Dnevna u sklopu zavoda?
Flying Circus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 09:20   #3913
Ima bas odjel za ostati,to me zanima
Marichu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 09:53   #3914
Ja sam bio, ali davno, prije 10ak godina. Klasična psihijatrija ko i svugdje, s tim da je puno manji odjel nego u specijaliziranim bolnicama jer je to opća bolnica. To znači da su na istom odjelu pacijenti raznih dijagnoza, težine bolesti i starosti.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 10:44   #3915
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Ja sam bio, ali davno, prije 10ak godina. Klasična psihijatrija ko i svugdje, s tim da je puno manji odjel nego u specijaliziranim bolnicama jer je to opća bolnica. To znači da su na istom odjelu pacijenti raznih dijagnoza, težine bolesti i starosti.
Nadam se da je ovdje situacija drugačija,jer taj zavod je osnovan tek prije nekih 4-5 god.
Marichu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 11:24   #3916
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Ako imate financijske mogucnosti iz osobnog iskustva zamolila bih Vas da se lijecite privatno.Ako je nuzno.onda odjel.i.hospitalizacija.
Dali mi možete privatno javiti se sa svojim iskustvom.hvala 😉
Marichu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 20:17   #3917
hej ljudovi, zna li itko dobrog psihijatra/icu? Naime, za sada sam narucena kod jedne psihijatrice jer sam kod nje bila tijekom hospitalizacije, no ne pase mi osobno te bi ju htjela promijenit.
docmint is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 11:13   #3918
Imam preporuku za Psihološki centar TESA. Tamo sam bila prije nekoliko godina i konačno sam se riješila IBS-a nakon 11 godina (tko zna što je to, zna kakve su to muke - recimo da sam došla do najgoreg stadija gdje nisam više izlazila iz kuće, a nakon 10 mj. kbt terapija 2x mjesečno po 2 sata (bolje je 1 sat tjedno) sve je bilo iza mene. Cijena 250 kn - 90 min (imaju besplatne konzultacije i besplatni tel. za informacije i slično).

Još veću preporuku imam za KBT centar. Ljudi su stvarno divni i profesionalni i stvarno mislim da nema toga što ne mogu pomoći. Ja sam konkretno u Zagrebu bila na psihoterapiji (iako je riječ o kbt, meni je bila dovoljna obična psihoterapija). Ovdje je popis svih njihovih psihoterapeuta http://cabct.hr/savjetovaliste/pronadite-terapeuta Ja sam plaćala 300 kn sat vremena. Nakon samo 4 tretmana sam se preporodila, a radilo se zbilja o teškom problemu. Ako nekoga zanima detaljnije može mi se javiti na pm. Iz Tese sam prešla u KBT jer se radilo o posve drugačijem problemu (doduše sve je u našim životima povezano) i nisam se našla na istoj valnoj dužini sa psihoterapeutkinjom koja mi je prvi put pomogla.
Neki KBT terapeuti rade i preko Skypea tako da i ako ste u manjoj sredini i/ili nemate mogućnosti doći do njih drugim putem možete se raspitati za ovu opciju.
__________________
Gledaj srcem i dušom
Gloria84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 12:42   #3919
Pitala sam se da li da podijelim ovo iskustvo s psihoterapeutom ili ne jer je vrlo individualno i ne bi htjela da to govori o njemu kao takvom, nego naglašavam da je to moj subjektivni stav.
Dakle, nekoliko godina pt bihevioralno-kognitivnog usmjerenja koja mi je donijela pomake ali po mojem mišljenju to su mikro pomaci i sve je moglo biti brže da su se stvari imenovale pravim imenom, da su se relacije i problemi označili pravim imenom, da se detektirao problem, da mu se naprosto dao naziv, ime, nadimak.
Svi smo mi različiti, a ja sam osoba kojoj znači nešto imenovati, obilježiti, označiti. Te konstrukcije mi pomažu i on je kao psihijatar to trebao vrlo brzo uočiti i na taj način raditi sa mnom.
No, on je išao korak naprijed, pa dva natrag, pa se rasplinjavao, često je i banalizirao, katkad sam stekla dojam da čitam Lastana.
Mislim da psihijatri griješe kad ne osjete svoje klijente, kad se ne potrude iznaći način koji će baš njima pomoći. Zašto nisam još prije prekinula tu pt? Zato jer je katkad znao izreći pravu rečenicu. No, ipak, zbog jedne rečenice u hrpi rečenica, recimo jedna rečenica koja zvoni, a 500 koje su bačene u vjetar? ne znam baš.
Nisam tip osobe koja se vezuje za psihiće, općenito ne vezujem se na onaj patološki način za nikoga i nisu mi potrebne mentalne štake. Ono što mi je potrebno je pomoć da kliknem, da kažem, da to je to, prodro si mi u kosti s tom rečenicom, da, sad si označio mjesto koje me boli, našao si ga, bravoo.
Kažem, tu i tamo je bilo toga ali rijetko i blago. Jako, jako blago. Toliko blago kao kad imaš karijes i zubar ti s četkicom ide četkati to umjesto da uzme svrdlo i izbrusi ga.

No, ako mu je u interesu da što dulje dolaziš onda ok, shvaćam da i oni imaju te male, ljigave poteze.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 20:16   #3920
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
...
No, on je išao korak naprijed, pa dva natrag, pa se rasplinjavao...
pišeš kao da je on klijent, a ti psihoterapeut. pa jel to bila tvoja ili njegova terapija? ako je tvoja, zar ne trebaš ti negdje stići, raditi korake, imati regresivne faze i sve što ide u rok jedne psihoterapije?

da li bi ovaj razgovor morala voditi s nji? pa naravno, jer se i radi o vašem odnosu. a trebaš li? ne, treba se jedino umrijeti. tako da slobodno možeš odšetati s te pt koja te nije usrećila.

a to koliko je trajalo, što nisi ranije reagirala - čuj, bolje ikad nego nikad
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:36.